Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2007., 18:35   #211
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Samo da pitam, sada vas ima već popriličan broj ovu Gigabyte-icu. Jel itko uspio bootat na ~290-300Mhz HTT-a ?

Ja se sjećam da sam sa memom od masnog uspio bez problema bootat na ~285Mhz, a sada mi sa ovom trenutnom memorijom ne ide preko ~275Mhz (čak i kad denem DDR2 400 djelitelj).

EDIT:
Evo, povećao malo napone neke što se matične tičeju i uspio bootat na 288Mhz iz BIOS-a. Sve preko je bacalo neke artefakte po ekranu : stoopid (neznam dal je to do integrirane grafe ili nečeg, drugog, čitajte dalje da skužite zašto to pitam).

Samo, nekaj mi je čudno. Uglavnom, na svim defoltnim naponima za matičnu (mislim na sve osim Vcore-a i napona memorije) HTT ide do 272Mhz i stabilno boota. 274 i neće više bootat normalno već baca u safe mode postavke. Na tim naponima ide preko Clockgena u Windowsima do ~340Mhz.

Na povišenim naponima za chipset (sve za jednu opciju više) iz BIOS-a boota na 288Mhz (čak mi ušlo u Windowse), sve preko baca artefakte po ekranu. Zašto sa više neće bootat, a na normalnim naponima preko Clockgena radi bez beda na puno višim frekvama !? Zato i pitam, može biti da je do integrirane grafe, tko će ga znat...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 25.02.2007. u 20:11.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 10:27   #212
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Hmmm...Glupo pitanje, al probat nac neki noviji bios? Neki moddani mozda ako ih ima
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 11:11   #213
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Koliko je na kraju M61P-S3 bolja od M55plus-S3G ili je jedina razlika u single chip rješenju? Nisam vidio da ju je netko kupio s ovog foruma... I ja nešto razmišljam o prelasku na AM2 pa sam još u dilemi oko ploče.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 11:48   #214
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
ako te zanima overclockabilnost mislim da nemas sto gledati gigabyte-ice ... gledaj onda rade abit ili DFI, a ako zelis sto vise dodataka za sto manju cijenu onda gledaj gigabyte
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 12:28   #215
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Pa Vucina može solidno potegnut, više mi ne treba tak da...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 13:13   #216
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
@ Sam Fisher
Nema modanih BIOS-a, barem ih ja nisam našao

@ ostali
Čudno je to. Jer pazite, mema od masnog (Crucial Ballistix), HTT na defoltu (mislim na napone matične) povukao 280, ušao u windowse i ja još tamo benchao ko od šale...

Jučer, moja mema, GoodRam osrednji, neće bootat preko 272Mhz. Kužite

A kakva su ova singlechip rješenja, nemam pojma, nisam već poduže vrijeme pogledao neki pošteni review...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na