Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.02.2008., 01:45   #1
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
Kako ohladiti M56S-S3?

cim dignem fsb preko 250mhz chipset se pocne nenormalno grijati.....u full loadu temp i preko 75C....jel bi tu pomogla kakva alternativna hlađenja, pošto je odgovor vjerovatno pozitivan, što preporučujete?
i vrijedi li ici na 570chipset, u prilici sam uzeti 570 gigabyticu....sli mi ne treba.

feedmatekill je offline  
Staro 04.02.2008., 17:54   #2
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor feedmatekill Pregled postova
cim dignem fsb preko 250mhz chipset se pocne nenormalno grijati.....u full loadu temp i preko 75C....jel bi tu pomogla kakva alternativna hlađenja, pošto je odgovor vjerovatno pozitivan, što preporučujete?
i vrijedi li ici na 570chipset, u prilici sam uzeti 570 gigabyticu....sli mi ne treba.
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.909.012

Ovo + neki 80mm na 5V

A za drugo pitanje...Pa po meni ne,ne isplati se..Jer je to chipset iste generacije koji je samo po necemu bolji,a to se ni ne skuzi u normalnom radu(u benchmarcima mozda 15-20%)
__________________


mislav_os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2008., 18:10   #3
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Svaki chipset od nvidie se jako grije. Ukoliko misli ići na gore opciju, plavog zalmana i 80mm vent, onda mu je jeftinije da uštedi pare na plavom zalmanu i jednostavno stavi 80mm vent na postojeći dreq od coolera na matičnoj. Neka bude blizu njega i na 600-800 rpm-a (to je nekih 5V kod onog Sharkoona S) i chipsetu će biti ugodno.

Mislim, ja imam na chipsetu (NB-u) mali aluminijski (iako više izgleda kao plastični) hladnjak, visine jedva 1cm. I bez venta sam ga tjerao preko 250Mhz i sve je radilo po ljetnim vrućinama dobro. No da mu olakšam, stavio sam mali 80mm vent ispred njega na 5V i sad je na opip mlak. Senzore ne gledam jer nisu dobro poštelani i kako god imao setup, veli da mi je temp oko 35°C (a nije jer se pošteno opećem ako držim papak dok nema venta).

Što se tiče prelaska na 570 chipset, ne vidim ama baš nikakve potrebe za time, jer ćeš samo novac izgubit. Chipseti se razlikuju u opremi. Što se brzine tiče, svi chipseti su isti. Od onog najjadnijeg, što ga ja imam (6100 sa IGP-om), do vrhunca ponude, 590SLI (govorim za AM2 procesore). Niti novi chipseti, poput 780/790 nisu isto ništa brži. Uglavnom, par postotaka (ne znam gdje je Mislav našao ovih 15-20% ?) što je pak vjerojatno rezultat zategnutijih postavki u BIOS-u. Jedino gdje bi mogla biti razlika u sintetici 15-20%, barem onoga što ja znam - jest Everest test brzine čitanja/pisanja memorije i to između chipseta koji koriste integriranu grafu (koja uzima RAM) i onih koji ne koriste integriranu grafu. To je bilo i primjera na forumu. Ali opet, ti testovi nemaju nikakve veze sa realnošću.

EDIT:
Od svega napisanog, zaboravio napisati. Jesi siguran da ti je ta temperatura, doista temperatura chipseta ? Mislim, nije da chipset ne može ići toliko - može i vjerojatno i je, ako imaš shitan hladnjak ko moja ploča (a opet napominjem, radi sve i OC-ano bez venta). Meni to više miriše na MOSFET-e.

Uzmi vent, drži ga na chipsetu. Ako padne ta temperatura jako, onda je chipset. Ako ne pada, digni vent na područje oko CPU socketa i stavi da puše po MOSFET-ima (još bolje ako znaš što su i staviš da direkt po njima puše, a ne na slijepo).

EDIT2:
MOSFET-i:
Slika 1
Slika 2
Vuco je offline  
Staro 04.02.2008., 21:59   #4
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova

Od svega napisanog, zaboravio napisati. Jesi siguran da ti je ta temperatura, doista temperatura chipseta ? Mislim, nije da chipset ne može ići toliko - može i vjerojatno i je, ako imaš shitan hladnjak ko moja ploča (a opet napominjem, radi sve i OC-ano bez venta). Meni to više miriše na MOSFET-e.

Uzmi vent, drži ga na chipsetu. Ako padne ta temperatura jako, onda je chipset. Ako ne pada, digni vent na područje oko CPU socketa i stavi da puše po MOSFET-ima.
Vuco svaka cast na opseznom postu i da, bio si u pravu. upravo sam testirao ponovno, kad proc klokam na tih 3.5GHz MOSFET-i su toliko vruci da mi nije jasno kako se ne otopi sve oko njih .....kazem taj pasivac sto je gore na chipsetu, je vruc i to dosta....ali ipak ne ~80C....no MOSFET-i jesu, opekao sam se. nista od ovog clocka za sada dok ne nabavim posteni cooler (bolji od BOX-a), ve-mil, hg-spot nemaju nista pošteno trenutno. osjetim i da je onaj metalni dio coolera (onaj ispod venta) poprilicnooo vruc iako winsdor lazljivac ne pokazuje preko 60-ak C. a mogao bih staviti jedan 9cm na chipset i jedan na MOSFET-e, samo se nadam da taj vruci zrak nece smetati procu, ili cak mozda i memoriji.....probat cu, jos jednom hvala
feedmatekill je offline  
Staro 04.02.2008., 23:22   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
MOSFET-i mogu raditi i preko 100°C, iako je naravno zdravije da rade na što nižoj temperaturi.

Uglavnom, ako staviš par ventova (nekako pričvrsti 12-ice, špagom, nečime; 12-ice pokrivaju veću površinu), bilo hladeći MOSFET-e, bilo chipset - ono više neće biti toliko vruće, pa s time neće niti zrak biti toliko vruć.

Za proc i memoriju se stoga, nemoj brinuti. I da je 10°C toplija okolina, neće njima biti ništa (naravno osim ako ih ne teraš na visokim naponima).
Vuco je offline  
Staro 06.02.2008., 16:25   #6
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
(ne znam gdje je Mislav našao ovih 15-20% ?)
Mah,zanemari

Tu sam mislio na testove poput Everesta itd
__________________


mislav_os je offline  
Staro 07.02.2008., 04:41   #7
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor feedmatekill Pregled postova
Vuco svaka cast na opseznom postu i da, bio si u pravu. upravo sam testirao ponovno, kad proc klokam na tih 3.5GHz MOSFET-i su toliko vruci da mi nije jasno kako se ne otopi sve oko njih .....kazem taj pasivac sto je gore na chipsetu, je vruc i to dosta....ali ipak ne ~80C....no MOSFET-i jesu, opekao sam se. nista od ovog clocka za sada dok ne nabavim posteni cooler (bolji od BOX-a), ve-mil, hg-spot nemaju nista pošteno trenutno. osjetim i da je onaj metalni dio coolera (onaj ispod venta) poprilicnooo vruc iako winsdor lazljivac ne pokazuje preko 60-ak C. a mogao bih staviti jedan 9cm na chipset i jedan na MOSFET-e, samo se nadam da taj vruci zrak nece smetati procu, ili cak mozda i memoriji.....probat cu, jos jednom hvala
Ovo za MOSFET sam 1 put čuo i pomaže, i da znači temp od čipseta znači nikak nemreš očitat, meni je pisalo 49C a kad sam dodirnuo jooj sigurno je bilo 70C,

Kolega, jel si vidno šta dobio sa biosima F3? Ja imam F2 i ok je pa sad neznam dal da idem na F3
danc00 je offline  
Staro 07.02.2008., 09:29   #8
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Meni na Lan party-ici su se mosfeti znali grijat do 70°C pod opterecenjem, sada sam stavio jedan vent od 120 kraj njega i sada ne prelazi 50°C u loadu ali je razina buke visa
Gemmy je offline  
Staro 07.02.2008., 11:30   #9
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Kolega, jel si vidno šta dobio sa biosima F3? Ja imam F2 i ok je pa sad neznam dal da idem na F3
F3 ne donosi nista posebno, zapravo nista nisam primjetio....mozda jedino nesto bolji overclock....ali to je subjektivan dozivljaj.....ovako mi je proc isao i na 3.4 (na f2 nije potegao vise od 3.25), doduse brzo sam ga vratio na kulturnji clock jer se ova ploca bezobrazno grije i nikako nije za neke nazovi esktremnije clockove (iako 600MHz nije bas ekstreman overclock). u biti sam dosta razocaran ovom plocom....bas stose tog grijanja tiče i nema napajanja za dodatne ventove sto je bezveze totalno.
feedmatekill je offline  
Staro 07.02.2008., 22:00   #10
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Šta se tiče OC, jel hoče kome ići iznad 270FSB-a, imam 4000+ i da ga jee neće iznad 270MHz, a množitelj 10X-, memorija ne koči(stavil sam na 533,i dal joj +0,2V).
A evo dobre vijesti, evo kak sam riješil hlađenje i temp su pale nebi vjerovali za 10stupnjeva, ak je za vjerovati EVERESTU!! Evo slika
http://img444.imageshack.us/img444/8...2008032fq9.jpg

Danas sam završil, i da znate sve je ručni rad, ubodna pila i centimetar i pleksiglas!!
danc00 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2008., 23:35   #11
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
meni iznad 244x14 nije htijelo bootati, a 12.5x260 je radilo.....tako da mi je cudno da 10x270 tebi ne radi.....nisam probavao ali ova ploca se (barem moj primjerak i govoreci iz mog iskustva) jako grije vec na blago povisenom fsb-u (40-ak mhz) naravno ovisno o množitelju.....na 13x250 je bila vatra vec, a imam 2 12mm fana na krajevima kucista, bez jos 1-2 na bocnim stranicama nema govora o nekom ozbiljnijem OC-u....jer je ova ploca na 216x14 na 40-45C u idleu....vrlo brzo cu ju promijeniti....

vidim da ti isto imas box cooler i to je prvo sto cu promjeniti......cim hg-spot, ve-mil dobiju nesto sto vrijedi 250kn....ovo sto sam gledao u njihovoj ponudi ne ulijeva povjerenje....a vise od spomenutog iznosa jednostavno nedam za cooler.....

ovo sto si ti napravio nije bas najelegantinije rjesenje, ali ako je temp svarno 10C niza, onda prolazi ....vidim da si jednoga ubo u sys_fan na mbo, a gdje drugi sisa struju, negdje na napajanju (hdd power utikač ili kako)?

razmisljam o slicnom potezu ali prvo cu procackati bios da vidim kako podici voltazu trenutnih fanova jer rade na 0.5-0.7V treba to malo podici.....a oba su spojena u onaj jedan sys_fan utor za napajanje.....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.06.2009. u 16:00.
feedmatekill je offline  
Staro 07.02.2008., 23:53   #12
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
heh, ili tebe oči dobro služe ili moja nokia n73 dobro slika!! Sve si videl, jedan je na sys_fan a drugi ima molex(Ymolex) jer nemam 2sys_fan konektora na matičnoj,ili ima?? Zašto nije dobro pa kučište je bilo otvoreno pa sam šrafil viseče ventove i niš nije palilo ko ovo a i ljepo je za vidjet pogotovo kad stavim LED diodu! Meni se ne grije tak kak ti veliš, al imaš puno bolji proc pa možda zato, a kaj se tiče BOX-a, pa nije mi potreban drugi tj zasad, temp mi ne prelazi 55C i to kad ga stavim na 254x10.5(2.6GHz)a ovak na def mi je evo trenutno CPU1=8C/CPU2=7C/CPU=24C--neznam dal laže everest ili zbilja je tak,!! Al me to nervira zašt mi nejde na 3.0 moj 4000+, pa jel ga je itko uspio dobit na tu ferkvenciju??

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.06.2009. u 16:01.
danc00 je offline  
Staro 08.02.2008., 00:14   #13
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
nema 2 sys_fana....moj triton ima 2x12mm (front i rear) spojene na taj jedan konektor.....
mani se led dioda, ako neces selo kuciste.....a vjerovatno ga ne zelis......
24C mi je malo nevjerovatno...ali ajde.....neznam.....
e a zasto moj ne ide na 3.6, ili bar 3.4 bez topljenja plastike na maticnoj ?
od iduce place ide 3850, alternativa box cooleru, neka postena ploca za cca 800-900kn i 2gb ocz-a.....onda ima da radi na 3.6 ili prelazim na intel (nisam mislio da cu to ikada reci ali ne za***avam se....)
feedmatekill je offline  
Staro 08.02.2008., 02:52   #14
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ma, kaj bi mi se topila plastika na 3.0GHz, 290X10.5; ali neče pa neče...
Evo slike pa pogledaj, to je bilo nakon 2 min nek kaj sam izašel iz igre, hehe a ovo 53C plavo je grafička !!
http://img170.imageshack.us/img170/5999/tempjy1.jpg
danc00 je offline  
Staro 08.02.2008., 22:55   #15
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Evo danas frend i ja čačkali malo po procesoru i gledamo temperature, a kad ono 88°C temperatura matične ploče. Fakat sam se ukenjao jer sam mislio da ću matičnu skupljati sa žlicom, ali dosta o tome. Pošto ste otkrili da je to temperatura MOSFET-a onda ću pokušati riješiti njihovu temperaturu!

Kako nemam mjesta staviti vent da puše po MOSFET-ima tražio sam neke coolere MOSFET. Uglavnom, naišao sam u Linksu na nekaj takvo, ali ne vjerujem da bi to moglo ići na matičnu (Gigabyte M56-S3) pošto se pričvršćuje nekim federima pa me je zanimalo bi li ježić pasivci za memorije na grafičkoj ili sl. pomogli? Ne vjerujem da bi smetalo ako malo ježići strše...
Fadolf je offline  
Staro 09.02.2008., 01:42   #16
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Čekaj a di si pročital takvu temperaturu? U kojem programu? Pa probaj prstom čipste i ak se opečeš znači da je od čipseta a ak ne onda je od MOSFET-a, pa kak nemreš stavit neki vent da puše po MOSFET-u? Pa mislim da ti ježići nebudu niš puno pomogli ak nema strujanja zraka u kučištu, a i ljepo je kolega rekel da i 100stupnjeva nije kritično

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.06.2009. u 16:01.
danc00 je offline  
Staro 09.02.2008., 01:54   #17
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
U Everestu, a i BIOS je pokazivao tako... Čipset je bio vruć, a MOSFET isto... Ova matična se nenormalno kuri, razmišljam o tome da otvorim termoelektranu!

Ne mogu staviti vent preko MOSFET-a jer imam na matičnoj Blue Orb 2 koji je zauzeo četvrtinu matične tj. dio gdje su MOSFET-i. Možda kada stavim Sonic Tower bude malo bolje s mjestom i s ventom za MOSFETE. Što se čipseta tiče čini mi se da ću i na njega nekaj morati staviti jer je dosta vruć čak i kada nije pod opterećenjem.

Ova temperatura od 88°C ne bi bila krajnja da nismo zaustavili stres testing.
Fadolf je offline  
Staro 09.02.2008., 01:59   #18
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
Što se čipseta tiče čini mi se da ću i na njega nekaj morati staviti jer je dosta vruć čak i kada nije pod opterećenjem.

Ova temperatura od 88°C ne bi bila krajnja da nismo zaustavili stres testing.
ja sam isto razmisljao na chipset staviti vent sa neke geforsice2 prastare, ali problem je s napajenjem iste.....osim toga bio bi potreban jos jedan vent na mosfete s nekom teskom iprovizacijom, sarafanje na kuciste....12mm vent nije problem upiknuti.....ali vrijedi li sve to truda i za***ancije...? nekako nisam siguran i cini mi se da cu dati nesto vise novaca pa uzeti posteno hladjenu mbo.....i imati prostora za crossfire jednog dana.....

EDIT:da, jos da napomenem, na prvoj slici vidis moj system stability test koji nakon 3minute javlja temp ploce 77, temp je bila u rapidnom porastu pa bi za minutu sigurno dosegnula brojku od barem 90-ak stupnjeva....
feedmatekill je offline  
Staro 09.02.2008., 02:05   #19
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor feedmatekill Pregled postova
EDIT:da, jos da napomenem, na prvoj slici vidis moj system stability test koji nakon 3minute javlja temp ploce 77, temp je bila u rapidnom porastu pa bi za minutu sigurno dosegnula brojku od barem 90-ak stupnjeva....
Točno o tome i ja pričam... Bojim se da se ni na 100°C ne bi temperatura zaustavila... Budem nekaj smislio... Da sam znao da će se tako kuriti definitivno ju ne bi uzimao. Idem se žaliti Gigabyteu, do slušanja!
Fadolf je offline  
Staro 09.02.2008., 02:47   #20
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Heh, pa neznam, te ploče nisu onda za jake procesore...jer sa mojim bogčekom 4000+ nejde ni jedna temp više od 60c...a i sad imam malo bolje strujanje al ipak! A i nije baš neka ploča za OC..., a koju misliš uzet FEEDMATEKILL??
danc00 je offline  
Staro 09.02.2008., 10:05   #21
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
cekam da ostali proizvođači izaju svoje ploče sa 770 chipsetom pa cu valjda naci nesto.....a mozda i postojecima padne cijena pa necu vrecu novaca istresti za maticnu....800-900kn je max sto mogu dati...
feedmatekill je offline  
Staro 09.02.2008., 11:25   #22
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nemojte niti tamo očekivati da, ako su MOSFET-i bez hladnjaka da će vam temperature biti manje. Eventualno ako senzor drugačije prikazuje (u ovom je cijeli problem).

Meni moj veli da je 49°C u load-u. Nit me smiruje nit tjera dalje da OC-am, kad znam da 45°C nije sigurno. Najviše kaj je pokazival senzor je bilo 79-80°C mislim, kad sam opalio 1.55V na CPU-u (ne ovom mojem, jednom Brisbane-u).

Dečki, prenapeti ste, definitivno
Vuco je offline  
Staro 09.02.2008., 13:46   #23
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ej, evo ugodnog iznenađenja...jako ugodnog. Evo po noći sam ubacio F3 bios, al ne iz windowsa neg iz DOS-a, i izgubio množitelj 10.5 sad samo imam 10x pa si mislim WTF, i stavim FSB na 250x10x i mem na 667--i komp se pali i RADIIII, nisam mogo vjerovat kad sam odvrtil par testova da radi, jer sa F2 verzijom iznad 240nije išlo sa 10X, tj mem mi nije htjela iznad 400MHz NIKAK, a sad super radi na 420MHz, pa nema sretnijeg od mene!!! Sad nekužim jel je F2 verzija s***ana il je krivo kaj sam je stavljal iz windowsa sa onom programom @bios od gigabytea! Koda da sam dobil novu ploču,nevjerovatno!
danc00 je offline  
Staro 09.02.2008., 13:58   #24
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Ja sam izgubio multiplier 16 s F3. Malo mi je apsurdno to kaj ne postoji za odabrati multiplier 16, ali ako staviš automatski multiplier u BIOS-u onda postoji 16... Nije mi baš to najjasnije, ali ok...
Fadolf je offline  
Staro 09.02.2008., 14:13   #25
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
Ja sam izgubio multiplier 16 s F3. Malo mi je apsurdno to kaj ne postoji za odabrati multiplier 16, ali ako staviš automatski multiplier u BIOS-u onda postoji 16... Nije mi baš to najjasnije, ali ok...
EEEE, ista stvar i kod mene, kad je na auto onda je na 10.5x a ovak kad biram ga nema, neznam koji bog, al dok meni radi stabilno na 2.5GHz i niš ne šteka a temp. su malićke--ja sam sretan! Al ovo mi nije jasno, prije nisam mogel dobit memoriju ispod 100 (LATENCY) a bil mi je jedno vrijeme komp sa F2 na 2.7Ghz i djeljitelj 667Mhz od meme a pogledajte kolko je sad??
Neznam kaj se to zbiva....

http://img341.imageshack.us/img341/8061/ludilojh5.jpg
danc00 je offline  
Staro 10.02.2008., 02:05   #26
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
na f3 auto postavka znaci i ukljucivanje najviseg multija kojeg proc podrzava....nema tu mudrosti....malo je blesavo ali ajde....

na 3.0Ghz, ploca (ili senzor s kojeg se temp vec ocitava) je idle 37-39, load 45-47.....i tako ce i ostati, mema na 866.....dok ne dodje novi hardveraj za kojeg se uopce pitam koji ce mi qurac.....ali obaranje tih nekih maloumnih low-end rekorda nosi neku draz....kad ekipa na fucksu ima brzu memu/proc od mene....nije to lako.... ....sve u svemu bezveze bacanje novaca.....a vrhunac rada na kompu mi je cod4, dreamweaver, cooledit i winamp .....to neko zaliboze programiranje sto radim ide i na pIII.....html, java i ostale gluparije sto radimo, radimo uglavnom u notepadu (nusphere).....ali neda vrag mira.....bolje da kupim neku 22" beštiju od monitora.....uglavnom na ovaj topic moze lock sto se mene tice.....ili se moze skupljati bagra koju muce neke musice ove ploce...meni tako svejedno.....

cheers
feedmatekill je offline  
Staro 09.04.2008., 00:11   #27
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
I ja imam tu nesretnu ploču. Uspeo sam da smanjim toplinu čipa tako što sam stavio Artic Cooling PWM 92mm ventilator, koji duva ukoso na čip i Nvidia 8800 GT grafički. Mogu da držim sad prst jedno 25 sekundi na čipu a pre ni 3 sekunda.

Mosfett-i su hladni, pipao sam, nalaze se kod mene između velikog venitilatora 120 pozadi i Freezera koji duva napolje.

Inače imam sve ventilatore tog proizvođača i to Freezer 64 Pro PWM, 2 PWM 120, pozadi i gore, duvaju napolje, 2 PWM 92 kod harddiskova duvaju isto vani i pomenuti kod čipa matične ploče, svi rade preko 4 pinskog PWM priključka za matičnu.

Inače instalisao sam F4e BIOS ali ja ne radim OC.

Pozdrav
WaterFly je offline  
Staro 09.04.2008., 12:43   #28
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma stavi plavca na njega i u kombinaciji s tim ventom ces moci drzati prst na njemu satima ako bas zelis
greg SE je offline  
Staro 09.04.2008., 13:30   #29
WaterFly
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Nowhere
Postovi: 20
@greg SE

Hvala puno za tu informaciju, načuo sam za taj izraz plavac.

Izvinite puno ali da li možete da mi navedete tačan naziv i adresu proizvođača?
WaterFly je offline  
Staro 09.04.2008., 14:08   #30
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
plavac

malo, jeftino, ucinkovito i.............plavo
greg SE je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na