Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 27.06.2020., 16:01   #5431
birra
Registered User
Moj komp

birra's Avatar

Datum registracije: Nov 2018
Pozdrav svima. Već duže imam account na e-bayu ali nisam toliko čest korisnik.
Evo trenutno imam situaciju da bih želio kupiti nešto od sellera iz UK (bidanje je u toku), no piše da je shipping za Hrvatsku 20+ $.
Kontaktirao sam sellera i pitao ga je li se može taj shipping korigirati, pošto znam da artikl te težine i mjera može biti poslan za Hrvatsku za 5-6 $.

Čovjek mi je odgovorio i napisao ovo:

Hi,
Yes no problem to post to Croatia, its about $10 for Tracked and signed for, $6 just posting?

Hope that helps? Let me know if you need more?
If you bid and win, I can send you an new invoice with the new postage included?

Sad imam nekoliko pitanja u vezi ovoga. Pošto se nikad nisam bavio bidanjem na iteme, ne znam kako stvari zapravo funkcioniraju.
1. Bih li trebao čekati zadnjih par sati i onda bidati jer su manje šanse da netko ponudi više?
2. Ako konačni iznos bude malen, može li seller povući artikl iz prodaje i uopće ga ne poslati, ukoliko mu se ne svidi krajnja cifra koju je netko osvojio bidanjem.
3. U slučaju da dobijem, jesam se "pretplatio" na onih 20+ $ poštarine, ili seller stvarno naknadno šalje invoice koji moram potvrditi i u kojem on može korigirati cijenu shippanja na 5-6 $?
4. Jel pametnije uzeti "tracked and signed" opciju i platiti skoro duplo više, ili je dovoljan običan shipping?

Unaprijed hvala.
birra je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 16:35   #5432
1v@n
The mighty pirate
Moj komp

1v@n's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Citiraj:
Autor birra Pregled postova
Pozdrav svima. Već duže imam account na e-bayu ali nisam toliko čest korisnik.
Evo trenutno imam situaciju da bih želio kupiti nešto od sellera iz UK (bidanje je u toku), no piše da je shipping za Hrvatsku 20+ $.
Kontaktirao sam sellera i pitao ga je li se može taj shipping korigirati, pošto znam da artikl te težine i mjera može biti poslan za Hrvatsku za 5-6 $.

Čovjek mi je odgovorio i napisao ovo:

Hi,
Yes no problem to post to Croatia, its about $10 for Tracked and signed for, $6 just posting?

Hope that helps? Let me know if you need more?
If you bid and win, I can send you an new invoice with the new postage included?

Sad imam nekoliko pitanja u vezi ovoga. Pošto se nikad nisam bavio bidanjem na iteme, ne znam kako stvari zapravo funkcioniraju.
1. Bih li trebao čekati zadnjih par sati i onda bidati jer su manje šanse da netko ponudi više?
2. Ako konačni iznos bude malen, može li seller povući artikl iz prodaje i uopće ga ne poslati, ukoliko mu se ne svidi krajnja cifra koju je netko osvojio bidanjem.
3. U slučaju da dobijem, jesam se "pretplatio" na onih 20+ $ poštarine, ili seller stvarno naknadno šalje invoice koji moram potvrditi i u kojem on može korigirati cijenu shippanja na 5-6 $?
4. Jel pametnije uzeti "tracked and signed" opciju i platiti skoro duplo više, ili je dovoljan običan shipping?

Unaprijed hvala.
1. Nema pravila, osobno sam više stvari dobio tako da sam odmah u startu definirao preko koje cijene ne idem jer mi se ne da živcirati u zadnje 2 minute. Ako ne dobijem, tražim dalje.

2. Može svašta izmisliti i povući, kao i odobriti to kupcu ako "slučajno" dobije nešto za cifru koja mu se ne sviđa. Ne znam ima li kakvih posljedica, ali prodavač odlučuje.

3. Ne znam može li mijenjati cijenu poštarine nakon što je aukcija gotova, ako je ta cijena već prije definirana. Nisam to još doživio. Imao sam slučaj gdje nije bilo definirane poštarine za HR, pa mi je to prodavač prije isteka aukcije definirao.

4. Dovoljan je i običan, zasad nisam imao problema s UK sellerima. Za ta 4$ više bih osobno uzeo tracked.

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: AOC Q3279VWF + HP ZR24w
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 19:05   #5433
birra
Registered User
Moj komp

birra's Avatar

Datum registracije: Nov 2018
Hvala na brzom odgovoru.
birra je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2020., 19:20   #5434
Nbdy32
Premium
Moj komp

Datum registracije: Aug 2016
Može mijenjati iznos poštarine ...

Isto tako, recimo to se meni desilo,da sam od istog kupca kupio dva artikla,pa sam platio samo jednu poštarinu,sve je stvar dogovora, u pravilu izlaze u susret jer i njima je stalo da prodaju ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 06:58   #5435
dada-as
Bot Maker
Moj komp

dada-as's Avatar

Datum registracije: Dec 2005
Jel tko prodaje na ebay? Zanima me zasto je PC Hardware toliko skupo na ebayu. Dali ima nekih skrivenih feeeva pa zato stavljaju svi tu robu malo skuplje odnosno ako usporedimo s lokalnom prodajom pa to ispadne u nekim stvarima i visestruko skuplje na ebay. Pogotovo prahistorijski hardware cca 5 do 10 godina star.

Imam HD 7870 i reko da probam odgonetnuti koliko mogu dobiti za nju, odem na lokalne oglase i vidim trenutno je nitko ne prodaje, odem na ebay i tamo vidim nebuloze od 100$. Pa tko normalan ce dati 100$ za 2GB GPU kada je market krcat sa jeftinim 470 ili 570 koje su visestruko bolje...

Pa eto ako tko znade zasto je ebay skuplji nego lokalno nek napise.
P.S. I RX 570 na ebay je skup, preko 100$ samo tako...
Staro 30.06.2020., 07:20   #5436
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp

Immortalis's Avatar

ebay ti uzme 10% od prodaje i jos paypal nekih 3% i eto
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 13:33   #5437
vedranzeman
Premium
Moj komp

Datum registracije: Aug 2005
Te naknade koje izbacuju online kalkulatori vrijede ako prodaješ iz USA.
Iz HR te naknade izađu gotovo 20% finalne cijene (stvar+poštarina).
Staro 30.06.2020., 13:38   #5438
dada-as
Bot Maker
Moj komp

dada-as's Avatar

Datum registracije: Dec 2005
Aha, istina onda mi je sve puno jasnije. Ak je 20% pa jos paypal pa jos na to dodas zahebanciju sa njima... normalno da ljudi stvae malo vece cijene. Inace sam primjetio da je bolje na aliexpres za kineze otic, mozda sam otkrio toplu vodu, ali evo polako prelazim na aliexpres jer tamo uvijek nadjem istu kinesku stvar jeftinije, ponekad bezobrazno jeftinije.
Staro 30.06.2020., 14:15   #5439
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp

Immortalis's Avatar

ebay ne koristim godinama za kupovinu od kineza, samo ali
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 16:31   #5440
vedranzeman
Premium
Moj komp

Datum registracije: Aug 2005
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Aha, istina onda mi je sve puno jasnije. Ak je 20% pa jos paypal pa jos na to dodas zahebanciju sa njima...
Ovih gotovo 20% su Ebay + PayPal naknade zajedno.
Tu nisam uračunao naknadu za povlaćenje para s PayPal na karticu, ako hoćeš s njima raspolagati van PayPala.

Znači prodaš grafičku za 100 EUR uz besplatni shipping.
Ebay + PayPal uzmu 19 EUR, platiš najjeftinije slanje unutar EU pošti 12 EUR i povlačenje para 5 EUR.
Na kraju ti ostane 64 EUR.
Staro 01.07.2020., 14:39   #5441
jed2i
Premium
Moj komp

jed2i's Avatar

Datum registracije: Jul 2004
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
ebay ti uzme 10% od prodaje i jos paypal nekih 3% i eto
Ukupno ti je fee nekih 14-15%
jed2i je offline   Reply With Quote