Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2007., 21:41   #1
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
5.1 setup na laptopu mišljenje

Dakle, nakon duuugo vremena provedenog samo za stolnom varijantom našeg piceka, prelazim na prijenosnu varijantu.
E sad... Imam doma Genius home theater wood 5.1 sistem i pitanje je:
Kako to spojiti na lap? Znam da vjerovatno moram kupiti externu zvučnu, no može li se iskoristiti spdif, o kojem totalno .
Ako baš moram kupiti vanjsku zvučnu, može li kakva preporuka? Po mogućnosti neka iz ne -preskupe klase?
Hvala,
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 01:47   #2
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
hm...pa ne mozes spojiti na Geniusa jer oni nemaju digitalni dekoder u sebi. koliko ja bar znam nemaju(neda mi se sad trazit po netu).

da bi spojio digitalni signal na geniusa ti trebas dekoder tog signala, jer je taj signal kodiran.
SPIDF - sony-philips digital interface. taj SPIDF mozes spojiti na zvucnike klase Logitech Z-5400, Z-5450 i Z-5500 jer oni imaju dekoder u sebi. prema tome, tebi treba eksterna zvucna. neznam da li jos ima audigy2zs za laptope(provjeri si na nabava.net), za ostale se raspitaj drugdje.
takoder, mozes i nabaviti neki eksterni dekoder, pa spojiti zvucnike sa onih 6 chinceva...al ti dekoderi dosta kostaju.
kad imas zvucnu koja podrzava 5.1(ili vise kanala) onda lijepo nju na staromodan nacin spojis u Geniusa.

neko misljenje nemam bas o tome 5.1, isto kao i za stolna. korisno za igre i filmove, za mjuzu katastrofa.

pozz
gamer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2007., 02:22   #3
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Hvala na odgovoru... Ma samo me zanimala nekakva alternativa preskupim eksternim zvučnim karticama... Te zvučnike imam već duuugo, znam da nemaju dekoder... No sad je već na putu eksterna....
Pozz.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na