Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2008., 13:51   #1
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
c++ pocetak?

ovako,na www.tutorijali.net sam malo vidio neke pocetnicke fore,jer evo igrom slucaja pocinje mmalo programirati...pa me nekaj zeza vec na pocetku..

tu na slici je prvi program...


a ovo je error...gdje grijesim


hvala
komer je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 14:01   #2
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Gore u zagrade probaj dodat void,znači int main (void).
Moraš imat i #include <stdio.h> odmah na početku.
Sad neznam za c++ funkcije te šta rade,u c običnom bi bio printf pa taj hello world tekst.
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2008., 14:02   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
ovako,na www.tutorijali.net sam malo vidio neke pocetnicke fore,jer evo igrom slucaja pocinje mmalo programirati...pa me nekaj zeza vec na pocetku..
Imas i [code] tag, jeftinije i lakse je od ljepljenja slika.

Inace, s programom kao takvim ti nije nista krivo. DevCpp je glup. Doduse, vidim da imas ekstenziju .rc, pa vjerojatno problem lezi u tome (kao sto rekoh, DevCpp je glup i ima razlicite kompjlerske postavke ovisno o ekstenziji). Promjeni ekstenziju u .cpp i trebalo bi biti ok.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 14:18   #4
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
code je svakako ureu (nema bash mjesta za pogreshku )

i meni je nekako bojanje koda(nikad nisam koristio DevCpp) cudno

trebao je "int", "using", "namespace", "return" obojat.
kao sto bubba kaze greska je u postavkama programa (ili u samom programu )
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 14:18   #5
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
ne sljaka ni kad upisem izmedu zagrada void,a niti kad promjenim ekstenziju u cpp...inace imas kakvu preporuku za koji drugi program,jel evo i meni pocetniku je jasno da program bas ne radi kak treba....
komer je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 14:23   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
ne sljaka ni kad upisem izmedu zagrada void,a niti kad promjenim ekstenziju u cpp...inace imas kakvu preporuku za koji drugi program,jel evo i meni pocetniku je jasno da program bas ne radi kak treba....
Pokusaj napraviti samo novi source, dakle, ne citav projekt.

Sto se tice IDE-a, pogledaj ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...t_environments

Kao compiler uvije mozes koristiti gcc (tj. g++).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 14:27   #7
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Jel to bloodshed devcpp?Ko nas se na faksu zna zblesirat isto da sintaksno korektan kod izbacuje grešku,a kada ugasiš i ponovno uđeš u program radi normalno.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 21:13   #8
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
je,blodshed,pokazivao mi je dvije greske,ali sad samo jednu i to sintax..sad skiam gcc,pa cu probat s njim...javim ak zapnem!
kak instalirat g++ an windows?skinuo sam 70-ak mb file i nema neku instalaciju..

Zadnje izmijenjeno od: komer. 04.05.2008. u 21:32.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 22:50   #9
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
je,blodshed,pokazivao mi je dvije greske,ali sad samo jednu i to sintax..sad skiam gcc,pa cu probat s njim...javim ak zapnem!
kak instalirat g++ an windows?skinuo sam 70-ak mb file i nema neku instalaciju..
Ne vidim potrebu da kompliciras s time. gcc/g++ su samo kompajleri, a ne kompletna razvojna okolina (za razliku od Dev-cppa). A pisati programe u notepadu te ih onda rucno kompajlirati i pokretati iz command prompta je definitivno nepotrebna zajebancija.

Dev-cpp je jedan od boljih programa u svojoj kategoriji i nema potrebe da ga mijenjas. Osim ako zelis veliki i mocni razvojni alat. Tada je pak jedini izbor Visual Studio.

Ti si vjerojatno otvorio projekt krivog tipa te on pokusava kompajlirati tvoj kod s krivim kompajlerom. I onda naravno dobis errore. Probaj opet krenuti od pocetka...


EDIT:
Evo, bas gledam... Ti si otisao na New > Resource file... A to nije dobro. Moras otici na New > Source file i zatim taj file spremiti s .cpp ekstenzijom. Druga opcija je da prvo kreiras projekt. Tada u opcijama projekta obavezno biras Console Aplication i C++ Project.
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 21:11   #10
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Citiraj:
Autor munst0r Pregled postova
Ne vidim potrebu da kompliciras s time. gcc/g++ su samo kompajleri, a ne kompletna razvojna okolina (za razliku od Dev-cppa). A pisati programe u notepadu te ih onda rucno kompajlirati i pokretati iz command prompta je definitivno nepotrebna zajebancija.

Dev-cpp je jedan od boljih programa u svojoj kategoriji i nema potrebe da ga mijenjas. Osim ako zelis veliki i mocni razvojni alat. Tada je pak jedini izbor Visual Studio.

Ti si vjerojatno otvorio projekt krivog tipa te on pokusava kompajlirati tvoj kod s krivim kompajlerom. I onda naravno dobis errore. Probaj opet krenuti od pocetka...


EDIT:
Evo, bas gledam... Ti si otisao na New > Resource file... A to nije dobro. Moras otici na New > Source file i zatim taj file spremiti s .cpp ekstenzijom. Druga opcija je da prvo kreiras projekt. Tada u opcijama projekta obavezno biras Console Aplication i C++ Project.

evo sljaka

ps.ja skinuio visual c++,inace registraciaj je besplatna pa dobijete cd eky đabe

idem ja malo kemijat po pokusaju pisanja programcica,pa kad zapnem javim tu!
komer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na