Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2007., 23:35   #1
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Pomoć upućenih oko Skystar2 DVB-S kartice

Naime imam priliku povoljno dobiti navedenu pci satelitsku karticu i to u 2.3 verziji (ako nekom nešto znači). Mislim da je povoljno no neznam kako se kreću cijene pa bi i neka procjena znalca dobro sjela.
Kartica dolazi u kompletu sa LNB-om (što je to?), kabelom te 90cm tanjurom i nosačem.

Ono što me zanima jest što dovraga s time mogu i isplati li se to u kompu? Navedite par razloga za i ako ima koji protiv... Je li problem bi tanjur imao mogućnost gledanja samo na sjever- zapad?

Hvala unaprijed.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 00:14   #2
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
tanjur ti mora gledati na jug.



realna cijena polovne kartice bez daljinca, i to 2,3 revizija je 150kn, a neki malo bolji tanjur s malo boljim lnb-om je oko 100-150kn. inače, lnb je ona mala spravica koja se montira na antenu i koja hvata signal.



što se tiče isplativosti, ja sam svoju nabavio prije par godina, i do danas mi je to najisplativija komponenta u kompu.


imaš bezbroj mogućnosti, od gledanja hrpe nekodiranih programa, nekih hakiranih kodiranih programa, interneta, offline downloada, i još nekih stvari koje nisu za forum




ako se odlučiš na kupnju toplo preporučam i kupnju dodatnog lnb-a za hvatanje astre i hotbirda
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2007., 13:18   #3
7600GT
Banned, varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Kaštela
Postovi: 182
Pozdrav kolega.Ovako LNB-ti je mala sparvica koja hvata signal fokusira ga u antenu i tako ti dobiaj sliku.Malo bolja natena je oko 350kn,a lnb ti je oko 50-60kn,preporučam MTI blue line,a tanjur triax TD90 ili Gibertini 105alu,prdenosti si vlike,a jedina mana je što si vezan uz komp i ništa više.
7600GT je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 15:08   #4
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Tanjur ko tanjur.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 21:56   #5
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Hvala Vam na objašnjenju, trenutno imam problem sa onim - mora gledati na jug. Premda mi se satelitska kartica u kompu sviđa kao opcija, imam problem sa postavljanjem tanjura. Naime, prozori zgrade mi gledaju na sjever, dok mi je i zapad dostupan. Jug nažalost apsolutno nikako. Jedino da je stavim na vrh zgrade i spuštam kabel do drugog kata susjedima pored prozora ...
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 22:00   #6
7600GT
Banned, varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Kaštela
Postovi: 182
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
Tanjur ko tanjur.
E tu nisi u pravu,nije baš svaki tanjur jednak,ajde ti kupi ovaj u spartaka i reci mi koliko će ti traja,a ja cu kupit pravi tanjur prave marke pa ćeš vidit koliko će trajat.
7600GT je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 22:54   #7
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
jel zna tko gdje ima za nabavit crnih tanjura??
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 16:02   #8
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
@7600gt opet kažem tanjur ko tanjur. šta na njemu ima krepat? boja otpast?

@marq20 - kupis bijeli i prefarbaš sa crnim sprejem tak sam ja radio.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2007., 11:07   #9
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Ajd molim Vas nemojte me odmah popljuvati, i ja sam već nekoliko puta htio uzeti ss2 no na kraju nisam jer sam noob za to i treba mi pomoć.

Neke stvari oko satelita mi nisu jassne pa molim pomoć.

1. Kad se uzme antena s dva lnb-a, da li ti znači da to omogućava da se antena istovremeno spoji na dva satelitska receivera ili to znači da može primati programe s dva satelita istovremeno?
2. I da li se sa samo jednim lnb-om može signal istovremeno dovesti na dva receivera a da se na oba istovremeno i neovisno može gledati programe?
3. Isto tako ako se nekome da, molio bih da mi na pm pošalje neki link za onaj dio priče oko ss2 koji nije za forum, da sde i o tome malo informiram
4. Na stranicama od astre sam našao popis FTA kanala pa me zanima da li sve njih mogu pratiti od nas. Pod položaj u orbiti su navedeni različiti položaji za neke od njih pa nisam siguran?

Hvala i pozz
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2007., 11:18   #10
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
ovak s jednog lnb-a možeš spustiti kabl na 2 mjesta(reciver,ss2 ili još jedan reciver,kak ti paše,barem je tako na ovim lnbima kaj sam ja vidio),svaki lnb lovi jedan satelit,klasika su astra i hotbird
MAHER je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2007., 11:51   #11
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Hm, a da li ću onda moći na oba dva receivera istovremeno pratiti program ili mi treba još neki razdjelnik? jer ako sam dobro skužio neki imaju problema s time...
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2007., 12:03   #12
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Ajd molim Vas nemojte me odmah popljuvati, i ja sam već nekoliko puta htio uzeti ss2 no na kraju nisam jer sam noob za to i treba mi pomoć.

Neke stvari oko satelita mi nisu jassne pa molim pomoć.

1. Kad se uzme antena s dva lnb-a, da li ti znači da to omogućava da se antena istovremeno spoji na dva satelitska receivera ili to znači da može primati programe s dva satelita istovremeno?
2. I da li se sa samo jednim lnb-om može signal istovremeno dovesti na dva receivera a da se na oba istovremeno i neovisno može gledati programe?
3. Isto tako ako se nekome da, molio bih da mi na pm pošalje neki link za onaj dio priče oko ss2 koji nije za forum, da sde i o tome malo informiram
4. Na stranicama od astre sam našao popis FTA kanala pa me zanima da li sve njih mogu pratiti od nas. Pod položaj u orbiti su navedeni različiti položaji za neke od njih pa nisam siguran?

Hvala i pozz







1. ako imaš dva lnb-a, možeš uzeti diseqc sklopku 2/1 i hvatati dva satelita na jednom reciveru.



2. ako imaš običan, single lnb, onda ga možeš spojiti samo na jedan reciver. ako signal želiš dovesti do dva recivera treba ti twin lnb, onda možeš gledati program na oba recivera istovremeno


4. možeš gledati sve fta programe
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2007., 13:15   #13
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
thanx dečki.
imam sad i na pm-u dovoljno materijala da se zabavljam cijeli vikend
a u ponedjeljak po svemu sudeći idem po ss2, 2 lnb-a, kablove i antenu, moram samo naći gdje da najjeftinije prođem
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na