Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2021., 20:19   #57331
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Put je pošudran i izoran od oborinskih voda, ak se zaletim onda riskiram da potrgam podvozje, ak idem sporo onda kopam. Jedino pomaže na rikverc
Slična situacija... Imamo klijet na brdu, uspon od skoro 60 stupnjeva, trebalo je skoro 20 godina pravne borbe sa susjedom i njegovom njivom da bi prije par godina napokon bilo moguće asfaltiranje.
Stariji dizel ide i natovaren bez gasa (Passat B3 1.6 TD) bez kopanja. Noviji (Picasso 2.0 HDi) natovaren ide samo u rikverc. Buba (1303) je uzbrdo vukla i prikolicu
Ako se ne varam, taj 4WD kod SX4 samo po potrebi uključuje pogon i na zadnje kotače, većinu vremena je 2WD.

Natovari ga, kreni uzbrdo, dodaj previše gasa i ukopat će se i on. Male su šanse da će se 4WD aktivirati prije nego bude kasno.

Ne znam kakva je situacija sa Subaruom kod nas, ali Forester mi se uvijek sviđao. Mislim da je full time 4WD.
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Octavia, odnosno Škoda je ipak marka s tradicijom, za razliku od Dacie, tako da to nije usporedivo.
Uf, strašna tradicija, dok ih nije preuzeo VW i podigao na razinu gdje su zadnjih godina, bili su predmet sprdnje kao i Dacia koja je od samih početaka proizvodila Renaulte po licenci.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 20:33   #57332
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Octavia, odnosno Škoda je ipak marka s tradicijom, za razliku od Dacie, tako da to nije usporedivo.
2001. baš Octavija nije imala nekakvu tradiciju...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:09   #57333
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Škoda as proizvođač, a ne određeni model. Razlika je ogromna.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:15   #57334
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Pa no, usporedi razdoblje prije VW i prije Renaulta

Recimo početak 90-ih.
Škoda Favorit vs Dacia 1310

Tradicija dolazi do izražaja
Fakat ogromna razlika
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:29   #57335
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako se ne varam, taj 4WD kod SX4 samo po potrebi uključuje pogon i na zadnje kotače, većinu vremena je 2WD.

Natovari ga, kreni uzbrdo, dodaj previše gasa i ukopat će se i on. Male su šanse da će se 4WD aktivirati prije nego bude kasno.
.
Šogor ima Vitaru 4wd i niš ne kopa. Ima opciju Lock gdje cijelo vrijeme radi 4wd. Da nisam vidio i iskusilo, nebi gledal scross

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:33   #57336
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Sori, pričam za SX4. SCross ima Allgrip, kao i Vitara. SX4 ima nekakav intelligent 4WD. Ne sjećam se ima li Lock funkciju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:36   #57337
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Uf, strašna tradicija, dok ih nije preuzeo VW i podigao na razinu gdje su zadnjih godina, bili su predmet sprdnje kao i Dacia koja je od samih početaka proizvodila Renaulte po licenci.
Iz nekog zalosnog razloga, ne razumijemo se. Naime, tradicija i reputacija nije ista rijec. Skoda, odnos o L&K proizvode aute preko 100 godina. To je TRADICIJA! Imali su mnostvo zanimljivih modela, s vise ili manje uspjeha. Imali su i EV kamion prije 70 godina, npr. U razdoblju na koje se referiras, tranzicije, nisu proizvodili premium aute i nisu usporedivi tada s nekim famoznim proivodjacima i modelima. Da, VAG ih je digao, dao im boost, kao sto ih sada pokusava usporiti jer su postali konkurencija matici, osobito omjerom cijene i kvalitete.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
2001. baš Octavija nije imala nekakvu tradiciju...
Nisam govorio o modelu Octavia, vec o proizvodjacu Skodi. Dacia i Skoda nisu usporedivi, osim sto su potekli iz istocnog bloka.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:57   #57338
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Cudis se sto je auto jz 2005. udobniji od 2018.?
Kakve veze ima godina proizvodnje s kvalitetom materijala, zvucnom izolacijom ili udobnoscu sjedala?

Nije mi jasna ta logika. Tak je frend imao novu octaviju (tamo 2001. dok je octavia bila ko danas dacia) i zajebavao moju 15g staru BMW 5-icu. Ali kad se sjeo u nju nije sd mogao nacuditi unutrasnjosti, udobnosti sjedala, izoliranosti i cjelokupnom dojmu.

On jdle, iz xyz razloga, mislio da je novi auto automatski udobniji od starog??

Pa udobnost, materijali, zvucna izolacija... to sve postoji vec 30 godina, samo je stvar klase auta.

Nikad Dacia nece bit udobnija od Golfa, cak ni ako usporedjujemo skroz novu i Golfa sa 200k km.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Ti stvarno usporedjujes BMW 5 vs Octavia ?

Daster i golf (troc, tiguan,Šta već zelis) su u istoj klasi i financijski sad a ne može se usporediti kvalitetom

BMW 5 nije klasa octavie
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:58   #57339
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Buba (1303) je uzbrdo vukla i prikolicu
Uske gume su tu ključ. Kladim se da ovi auti imaju puno šire gume nego što ih je buba imala.

I po snijegu je ista fora. Na vikendici susjed sa skupim Tuaregom, 4x4, sve moguće, skupe gume, zapeo i nigdje neće, a stari susjed sa starim malim Fordom sa valjda 60 konja i pogonom na dva kotača prolazi kao da je suho.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 22:50   #57340
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ti stvarno usporedjujes BMW 5 vs Octavia ?

Daster i golf (troc, tiguan,Šta već zelis) su u istoj klasi i financijski sad a ne može se usporediti kvalitetom

BMW 5 nije klasa octavie
Objašnjavam da godina proizvodnje nema veze s unutarnjom kvalitetom, zvučnom izolacijom i udobnošću sjedala.

Iako zadnjih 5 godina se tu malo stvari mjenjaju, pa su počeli proizvođači malo podizati kvalitetu materijala u unutrašnjosti, pomalo i zvučne izolacije (nova Corsa me iznenadila i oduševila).

Ali još uvijek će Leon iz 2021. imati lošiju zvučnu izolaciju i materijale u unutrašnjosti nego Golf iz 2014.

Ako želimo reći da očekujemo povečanje kvalitete u tim parametrima udobnosti, možemo reći da to očekujemo zbog očitog (i povećeg) povećanja cijena novih automobila u zadnjih 5 godina. Ali to je sada jako specifična situaicja.

Npr sjećam se kad sam gledao aute 2018. i 2019. novi Focus se mogao dobiti za 140,000kn dosta solidno opremljen, dizel 120ks. Danas se možeš samo nasmijati na 140k kuna za Focusa.

S obzirom na povećanja cijena bih očekivao povećanje kvalitete, ne a priori zato jer je auto noviji.

Poanta:
Donedavno su stvari poput udobnosti sjedala, zvučne izolacije, kvalitete materijala... bile konstantne unutar jednog modela. Znači Fiesta, Corsa, Astra... su te parametre imale vrlo slične, nebitno dal su proizvedeni 2001. ili 2011. Isto vrijedi za Dustere, Octavije, BMW 7-ice...

Žišku? Ne žišku?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 00:33   #57341
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ovo gore se zove obrambeni mehanizam racionalizacije, u kojem sam sebi pokušavaš objasniti da ti treba 4wd, a zapravo do te klijeti možeš doći bilo kojim autom

početkom godine smo išli u Baumgartner i također gruntali što i kako, ali vrlo brzo odustali i od 4wd i od automatika jer mi je i jedno i drugo apsolutno nepotrebno, a nadoplata je bila malo više od 10.000kn za 4wd i 10.000kn za automatski mjenjač. na kraju uzeli Vitaru s lagera koja je praktički identičan auto kao SX4, ali s malo manje mjesta unutra.

ne živim u tako brdovitom kraju kao ti i gorice nam nisu na tako strmim padinama, ali svejedno smo s autom obišli svašta i ni u jednom trenu mi nije palo na pamet da mi fali 4wd.

ako imaju na lageru SX4 2wd, uzmi to i vozi miško.
+1

Civicom idem na svakakva brda po Zagorju, vinograde oko Jaske, iznad Rijeke itd. i nigdje mi nije toliko trebao 4x4 ili automatski mjenjač koliko malo povišena šasija. Često zapnem pradnjim branikom ili zastavicama, sve je već izgrebano, ali ostatak šasije nigdje nisam udario. Jedini uvjeti koji mu ne odgovaraju su vlažna i slinava trava, ne znam da bi i 4x4 bio nešto puno bolji na takvoj površini.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 00:41   #57342
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jedini uvjeti koji mu ne odgovaraju su vlažna i slinava trava, ne znam da bi i 4x4 bio nešto puno bolji na takvoj površini.
Jap, 4x4 na takvom terenu radi cuda...

__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 00:50   #57343
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Isto tako možeš i Ladu do kleti dovesti. U mojim očima ne postoji niti jedan razlog za ne voziti automatik, al evo, ljudi još uvijek odbijaju. Možeš lijepo burek u jednu ruku, jogurt u drugu, malim prstima vrtiš volan i hi life.
Moram se sloziti sa tobom... Zadnjih 10ak godina vozim automatike prvenstveno zbog ozljede lijevog koljena (problemi sa ligamentima) tako da sam uspjesno izbjegao stiskanje kuplunga od cega me koljeno znalo ozbiljno bolit...

Sto se samog automatika tice, nema boga da itko moze brze promijeniti brzinu brze od modernog automatskog mjenjaca... Ionako moderni automatici imaju 6-7 brzina i ne znam ni sam kolko stotina modova voznje... Mislim da ovaj moj 6-brzinski Tiptronic ima valjda preko 200 modova voznje i prilagodjava se voznji ovisno o tome kolko si stisnuo gas, kojom brzinom se kreces, koji je nagib ceste, itd... Izrazito pametan stroj taj automatski mjenjac, ja ih obozavam...

A tek parking je milina... Tak-tak, u Drive sam, tak-tak u Reverse sam... Uparkiram se sa grdosijom od auta na kakvoj god hoces uzbrdici/nizbrdici, bez da saltam tamo neke brzine i fantaziram sa rucnim mjenjacem...

I naravno, automatske getribe su wife-friendly... Pogotovo ako treba stat i krenut na uzbrdicama...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 00:54   #57344
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Htio sam uzet Alfu 159, meni tada predivan auto ali mi je kum mehaničar rekao da mogu slobodno izbrisat njegov broj iz mobitela pa sam odustao. Izgled mi je naravno broj 1 razlog da pogledam neki auto za kupit ali ipak nije presudan u odluci.
Ja sam htio 159 a igrom slučaja uzeo Octaviju. Istina je da alfu moraš voljet ali nisam ni škodom baš nešto oduševljen po pitanju razvikasnosti i samog održavanja.

Svaki auto ima svoje mane i traži ulaganje. 159 je klasa iznad pa je i održavanje vjerojatno skuplje ali zato ju je gušt vozit.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 02:28   #57345
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Jap, 4x4 na takvom terenu radi cuda...

Kao što rekoh, nije puno bolje od mog prednjeg pogona, još je ovaj imao i komad zemlje. Izlaz iz dvorišta mi je tako cca 9-10% i skroz sve trava jer se slabo ulazi autom unutra, a tek kad zaraste...



Ne znam koliko se sa slike može vidjeti, cesta je 2 m iznad terena gdje sam ja stajao. Jedan dan se baš bacakao lijevo-desno pa sam morao iz laganog zaleta van.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 09:30   #57346
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
Ja sam htio 159 a igrom slučaja uzeo Octaviju. Istina je da alfu moraš voljet ali nisam ni škodom baš nešto oduševljen po pitanju razvikasnosti i samog održavanja.

Svaki auto ima svoje mane i traži ulaganje. 159 je klasa iznad pa je i održavanje vjerojatno skuplje ali zato ju je gušt vozit.
159 je top za vozit. Moj stari je birao između Accorda 2009, Peugeot 508 2011 i Alfa 159 2010 (redizajn, zadnja linija mislim da je).
On je htio Alfu, mama Peugeota, na kraju sam im našao Accorda u kojeg su se oboje zaljubili

Ali probao sam i ja 159-ku, čitao sam stalno da su preteške i sl., ali i dalje se odlično upravlja... ako žele preteški auto s kojim se teže upravlja neka probaju Volvo S60 D2... em nema snage (mislim da je bio onaj stari D2, 1.6) em težak nos da ti je muka skrenut igdje.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kao što rekoh, nije puno bolje od mog prednjeg pogona, još je ovaj imao i komad zemlje. Izlaz iz dvorišta mi je tako cca 9-10% i skroz sve trava jer se slabo ulazi autom unutra, a tek kad zaraste...



Ne znam koliko se sa slike može vidjeti, cesta je 2 m iznad terena gdje sam ja stajao. Jedan dan se baš bacakao lijevo-desno pa sam morao iz laganog zaleta van.
4x4 je stvoren za takve slučajeve. Samo što i njih ima raznih. Npr iznenadio sam se koliko je xDrive lošiji od Quattra na snijegu. Mislim da je neki zaključak bio da je xDrive više za vožnju u zavojima i neku stabilnost na mokrom, ali da nije baš za snijeg. Nek me neko ispravi ak sam to loš i subjektivan filmić gledao, jer mi baš nije bilo jasno koliko je Quattro dominantniji bio.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 11:22   #57347
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
4x4 je stvoren za takve slučajeve. Samo što i njih ima raznih. Npr iznenadio sam se koliko je xDrive lošiji od Quattra na snijegu. Mislim da je neki zaključak bio da je xDrive više za vožnju u zavojima i neku stabilnost na mokrom, ali da nije baš za snijeg. Nek me neko ispravi ak sam to loš i subjektivan filmić gledao, jer mi baš nije bilo jasno koliko je Quattro dominantniji bio.
Audijev Quattro i, ako se dobro sjecam, Subaru AWD su jedino sto vrijedi od 4x4 na cestovnjacima... Ili ako bas hoces prave terence, onda Lada Niva / Fiat Panda 4x4 / Land Rover...

Ovdje imas lijepu usporedbu Audi Quattro vs BMW xDrive vs Mercedes 4Matic... S time da je ovo A4 Allroad koji cak niti nema permanentni Quattro, nego onaj neki koji se pali kad mu treba...



Recimo, na 07:15 je zanimljivo kada A6 Avant po snijegu izvlaci kamion na cestu... Ti Audiji stvarno mogu pocupat i povuc sta hoces po kakvom god hoces terenu...

Zanimljivo, u user manualu od A6 Allroada mi pise sljedece... Pazi, to pise u uputstvima koja dodju sa autom, ne na nekom forumu...

Winter tires
By using all wheel drive, your vehicle has good forward motion with standard tires in winter conditions. However, in winter we recommend using
winter or all season tires on all four wheels, because this will improve the braking effect.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 11:46   #57348
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
S time da je ovo A4 Allroad koji cak niti nema permanentni Quattro, nego onaj neki koji se pali kad mu treba...

Ako misliš na haldex, A4 ga nema.



Evo i VW je krenuo s idejom robotaxija. Nije Rimcu lako.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 11:50   #57349
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,785
Iiii stigli smo do haldex vs torsen rasprave. Bila je dovoljna jedna travnata uzbrdica
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 12:13   #57350
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ako misliš na haldex, A4 ga nema.
Vozim A6ice 10 godina, znam sta je Haldex, a sta je Torsen... A4 novije generacije ima Quattro Ultra koji je zapravo 2WD koji se pretvara u 4WD kad treba... Neka spika oko stednje goriva, stajaznam sta...

https://www.caranddriver.com/news/a1...nt-awd-system/

https://www.audi-technology-portal.d...-technology-en

Izgleda da onaj na videu koji sam gore postao ima obican permanentni quattro, s obzirom da taj A4 Allroad nije iz 2016, nego raniji prije redizajna... Quattro Ultra je uveden tek 2016...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 12:17   #57351
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Da, ali na videu koji si stavio nije A4 B9 koji ima Quattro ultra već old school stalni 4WD quattro. I na to sam se referirao, na A4 u videu. Zbog ekologije će se torsen pretvoriti u haldex.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 12:24   #57352
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Da, ali na videu koji si stavio nije A4 B9 koji ima Quattro ultra već old school stalni 4WD quattro. I na to sam se referirao, na A4 u videu. Zbog ekologije će se torsen pretvoriti u haldex.
Jeje, skuzio sam...

Nece se pretvorit u haldex kad je haldex za transverzalno postavljene motore...

Uostalom, ionako ce sve postat elektrikusi pa ce svaki kotac imat svoj elektromotor...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 12:26   #57353
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Uostalom, ionako ce sve postat elektrikusi pa ce svaki kotac imat svoj elektromotor...



Bez diferencijala


Dovoljno sam star da mogu ostati na "fosilcu" do penzije.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 23:31   #57354
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Bez diferencijala


Dovoljno sam star da mogu ostati na "fosilcu" do penzije.
Auto bez diferencijala mi nije zanimljiv. Zamisli imat terenca gdje neki ecu sve racuna i koordinira s 4 elektromktora. Pa gdje je tu ina satisfakcija blokade diferencijala kad zapnes... izgleda da sam prestar, ali opet dovoljno mlad da cu morat takvi moderne autice jednog dana... ili ce oni vozit mene :/

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 00:45   #57355
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ovo mi sad zvuči kao da netko govori da neće kupit auto sa diskovima jer nije to to iskustvo kakvo je kad se spuštaš po serpentinama sa Velebita na more, a bubnjevi se počnu žariti pa moraš stati prije nego ostaneš bez kočnica
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 01:03   #57356
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ovo mi sad zvuči kao da netko govori da neće kupit auto sa diskovima jer nije to to iskustvo kakvo je kad se spuštaš po serpentinama sa Velebita na more, a bubnjevi se počnu žariti pa moraš stati prije nego ostaneš bez kočnica
Tako nekako 😁

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 08:03   #57357
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Čuj to s velebita, niz Sljeme je Polo 1.0 iz '98 morao stat prije kraja da ne bi ostao bez kočnica
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 10:35   #57358
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
159 je top za vozit. Moj stari je birao između Accorda 2009, Peugeot 508 2011 i Alfa 159 2010 (redizajn, zadnja linija mislim da je).
On je htio Alfu, mama Peugeota, na kraju sam im našao Accorda u kojeg su se oboje zaljubili

Ali probao sam i ja 159-ku, čitao sam stalno da su preteške i sl., ali i dalje se odlično upravlja... ako žele preteški auto s kojim se teže upravlja neka probaju Volvo S60 D2... em nema snage (mislim da je bio onaj stari D2, 1.6) em težak nos da ti je muka skrenut igdje.
Preteške su zbog konačnih perfromansi. Recimo 1.9 JTD 120 ks je preslab motor za tu karoseriju. Nakon redizajna uspjeli su smanjit masu za 50 kg ali i dalje se puno više očekivalo od takvog auta po pitanju performasni (pogotvo Brera). Ali zato mu je ležanje na cesti odlično.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 11:51   #57359
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Preporuka u Zg majstora za klimu da pogleda? Plin negdje curi pa bi volio da ustanovi gdje i koliko cepa za popravak?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 12:10   #57360
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na