Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2021., 17:43   #6121
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Trekkie, imaš li pri ruci slikicu vezano za jumpere ? Znam da su bili za dosta toga, ali voltaže se iskreno ne sjećam.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 17:45   #6122
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Zato i pitam za ove na ebay-u...linkam šta točno kasnije, sada najmanju vozim u glazbenu
pozz
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 17:57   #6123
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Trekkie, imaš li pri ruci slikicu vezano za jumpere ? Znam da su bili za dosta toga, ali voltaže se iskreno ne sjećam.
Nisam siguran o kojim jumperima govorimo ... ovih na Asus sloketu? Nemam Asus sloket kod sebe, ali ti mogu potražiti online

Edit
Pogledaj si OVDJE

Nekoliko puta sam već gledao za te Asus adaptere, ali sam uvijek odustao iz istog razloga ... preskupo za ono što jesu. Ti si mi uostalom poklonio onog generičkog besplatno, a taj radi ISTI posao kao i ovaj Asus-ov, osim što manipulira voltažom. Ali kako mi je u svakom slučaju trebao pinout mod na Tualatinu, ovo sam odradio kroz Lin-Lin, pa imam sve na jednom mjestu

Edit2
Gledam upute, i skužio sam o čemu je riječ. Asus ne snižava voltažu već je nabija gore. Minimalno je 1.80V dok je max. 2.60V ... dakle, ovo bi bilo za one hardcore klokere koji vole gurati hardver do apsolutnog maksimuma. Ali NE i one koji žele staviti Tualatin CPU (1.45V)

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 18.10.2021. u 18:06.
  Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 18:07   #6124
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Mislio sam onaj tvoj sloket. Svi imaju više manje iste jumpere.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 18:10   #6125
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Oops, sorry

Nema problema, evo ti...
  Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 18:15   #6126
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
By the way, Iluzionist? Da li možeš molim te promijeniti poruku, post kojeg si napisao i izbrisati onaj GIF sa Men in Black? (Tenor)

Iz nekog razloga radi mi ozbiljne probleme u Chrome-u, i blokira cijelu stranicu do te mjere da moram učitavati "source" i ručno modati stranicu da makne sve reference na Tenor & GIF sa njihove stranice. Gotovo se ponaša kao virus...

Hmm, da li još netko ovdje ima isti problem ili je iz nekog razloga samo do mene i moje verzije Chrome-a?
  Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 18:49   #6127
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@Trekkie4
Nisi jedini, i na FF se jednako ponaša, baš je složen ko virus,
čim se otvori #204 stranica izleti oto gofno x

@Iluzionist
Za malca promijeniti x sumljivih elektrolita i vratiti u origigi stanje ili unutra složiti moderniji HTPC ??
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 19:52   #6128
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Sada vidim, uffff... i meni iskočilo, "obrisalo" mi memoriju x puta, definitivno ne znam ništa više o Jasenku

Evo obrisan gif, isprike svima


Btw, na ovo sam mislio:
https://ibb.co/pxTJbcF
https://ibb.co/bNMmDw7

...jel bi to šljakalo za Tulca?


@Nikky: ma, ja bih pošto-poto htio restaurirati postojeći setup uz dodatak kakve low voltage AGP grafe (zato sam i pitao nedavno šta tutnuti u njega jer je prostor za grafu manje nego minimalan tj. uzak, bez bočnog prozora).
Ako stvar iz bilo kojeg razloga ne bude šljakala, i ovo drugo što kažeš je sasvim izgledna opcija.
Uglavnom, ne znam jesam li spomenuo, Soltek-ovo napajanje SFX 250W je prema testeru- besprijekorno.
Sada slijedi toaleta raskopanih dijelova, pregled napajanja i ev. reparacija ako se šta pokaže sumnjivim.
Ukupan dojam je da ovo računalo iz nekog razloga nije puno radilo jer tamo gdje sam ja došao kopanjem, nema šanse da je netko mogao počistiti bez rastavljanja, a rastavljano nije, u to sam siguran.
Jedino ti kondići...valjda nije rano crklo pa balzamirano u podrumu čekalo na mene
Kresnuti ću ga probno, samo da sve počistim prvo
...
Ajd' prokomentirajte mi ono za adapter na slikama, jel "to-to" onda?
Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 18.10.2021. u 20:03.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 20:34   #6129
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Okie dokie. Ostajem kod napisanog ... ako "BTC" ide na otpad, onda ga svakako budem uzeo. Popravak je jednostavan i treba svega par minuta vremena, kao i 8-10kn za novu gumicu tray mehanizma
Vec sam ti ga bezecirao i dobit ces ga cim netko (ili ja) bude išao u tvom smjeru, možda pomahnitaš za koju godinu za novijim modelima pa neka ga kod tebe
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 20:38   #6130
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
...
Ajd' prokomentirajte mi ono za adapter na slikama, jel "to-to" onda?
Hvala
Adapter je, ali vjerojatno ne za Tualatina.

Samo 2 su poznata za Tualatina:
* Upgradeware Slot-T
* PowerLeap PL-iP3/T
stef je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 20:43   #6131
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@Iluzionist
Vjerojatno nije puno radilo jer je bilo slabo za današnje pojmove (bilo platforma, bilo os).
Za adapter će uskočiti znalci
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2021., 20:45   #6132
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Sada vidim, uffff... i meni iskočilo, "obrisalo" mi memoriju x puta, definitivno ne znam ništa više o Jasenku
O kome...?

Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Evo obrisan gif, isprike svima
Sve OK, al' da je bio naporan to fakat je Prvo sam mislio da je do mene, išao sam čak brisati i history, cookie i sve ostalo, ali se nije dao...


Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Btw, na ovo sam mislio:
https://ibb.co/pxTJbcF
https://ibb.co/bNMmDw7

...jel bi to šljakalo za Tulca?
Jok, rekao sam ti. Voltaža Tualatina je 1.45V ... ovi ovdje ti jasno kažu da rade/manipuliraju voltažu između 1.6 i 2.40V. Trebaš sljedeće:

1) ili sloket adapter koji je ručno modan, na kojem su pinovi prekrojeni, izbušeni i spojeni zajedno

2) ili Tualatin CPU koji je "pripremljen" za S370, i na kojem su ti isti pinovi spojeni i/ili skinuti. Ovo je teža opcija, ali ne zahtjeva modanje sloketa i/ili matične, što većina ljudi preferira

3) ili Tualatin Sloket adapter, kao sa slike ispod. VRLO su rijetki i iznimno na cijeni ... pa osim ako baš nemaš ludu sreću i pronađeš jednog po razumnoj cijeni, ne bih ti takvo nešto predložio


4) ili Lin-Lin socket konverter. Ovo ti je (ako mene pitaš) najbolja opcija jer se SVE, cijela konverzija u cijelosti odvija unutar samog socketa. Od modanja voltaže, sve do pinout konverzije na procesoru. Dok prve DVIJE metode uz navedeno još zahtjevaju i volt-mod, odnosno zamjenu regulatora voltaže sa 1.70V (Coppermine) na 1.45V (Tualatin)


Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Ajd' prokomentirajte mi ono za adapter na slikama, jel "to-to" onda?
Hvala
Evo, napisao sam ti sve što znam o Tualatinu na Slot 1 i 440BX chipsetu gore ... nadam se da ti pomaže?
Ako se odlučiš za Lin-Lin, to ti se montira ovako:
Najprije staviš socket adapter u već postojeći S370 adapter:


Zatim u ovog drugog staviš Tualatin po izboru:


I onda ga poklopiš sa coolerom, kao i svaki drugi S370 CPU:


Signal ide iz procesora, kroz Lin-Lin, u Sloket, i tek onda u Slot 1 matičnu... Mislio bi da to bude radilo probleme ili kašnjenje/degradaciju signala obzirom na sve te adaptere, ali radi savršeno! Naravno, treba ti i custom BIOS koji bude mogao prepoznati Tualatin, u protivnom bude javljao "Unknown CPU" grešku prilikom POSTa.

Edit
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Vec sam ti ga bezecirao i dobit ces ga cim netko (ili ja) bude išao u tvom smjeru, možda pomahnitaš za koju godinu za novijim modelima pa neka ga kod tebe
Haha, hvala!

Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Adapter je, ali vjerojatno ne za Tualatina.

Samo 2 su poznata za Tualatina:
* Upgradeware Slot-T
* PowerLeap PL-iP3/T
Yup, u pravu si kolega!

By the way, znam da me netko bude pitao prije ili kasnije, pa da odmah odgovorim na pitanje - ne, ne znam gdje bi se Lin-Lin mogao nabaviti, ni po kojoj cijeni. Ja sam ga naime dobio besplatno, i to zahvaljujući dvojici naših kolega ovdje na forumu. Sam adapter mi je (između ostalog) poklonio @De5tr0yer, koji je jednom prilikom navratio do mene i dao mi hrpu toga.

Nažalost, onda u ono vrijeme taj adapter mi nije trebao ni koristio, iako sam pretpostavljao što radi, odnosno čemu služi (ali nisam bio 100% siguran). Nekih godinu dana kasnije, poklonio sam Lin-Lin Overclocku, zajedno sa nekoliko Sloket adapter kartica i ostalih sitnica.

Nakon što je Lin-Lin odležao neko vrijeme kod kolege, rodila se ideja za Tualatin na 440BX (Slot 1), i zamolio sam kolegu da mi ako nije problem moda jednu sloket adapter karticu (koristeći Lin-Lin kao predložak) kako bi mogao gore staviti Tualatin. Međutim kolega mi je radije vratio adapter natrag i rekao da nema interes za takvo nešto, tako da je ovaj ponovno završio kod mene, gdje je i napokon ugrađen u jedan od Adisona, i to na Asus P3B-F matičnu zadnje revizije

Tualatin sa fotke je privremeno rješenje, uskoro mi stiže već odavno kupljen 1.4 Pentium III koji bude stavljen na njegovo mjesto što bude i službeno napravilo najbrži Slot 1 setup na svijetu. Budimo realni, brzine od 1.4, 1.5GHz su već bilo debelo u domeni Socketa 423, pa ČAK i S478 stoga je ovo uistinu "vradžbina i pol", i ako smijem primjetiti jedna od najboljih koje sam do sad izveo

Edit2
Gledam nešto na Španjolskom Wallapop-u, i pronašao sam oglas koji možda bude interesirao kolegu Iluzionista...
LINK

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 19.10.2021. u 21:00.
  Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 18:08   #6133
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pozdrav, evo još malo čišćenja. Imam dva stara procesora ispravna AMD pa ko želi, uvjet je ko i za sve ostalo da se dođe po to.

1. AMD Athlon 64 3500+
2. AMD Athlon II X2 260
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 16:45   #6134
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Ako nekog interesira GF3 Ti200 (a mislim da je netko spominjao da mu nedostaje GF3) sa hrpom dijelova za male novce LINK


Jedina kvaka jest da se treba otići u Konjšćinu...možda se može i kakva dostava na pol puta dogovoriti...
Roy je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 16:55   #6135
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Ako nekog interesira GF3 Ti200 (a mislim da je netko spominjao da mu nedostaje GF3) sa hrpom dijelova za male novce LINK
Mislim da je to bio drug Stereotyp U svakom slucaju primamljiva prilika ali po novom više ne uzimam velike stvari (pod tim primarno mislim najvise na kucista, optike i cjele konfe) jer mi se zapunilo skladiste sa svim i svacim i postal sam lood od toga lagano Ajde kartice procevi i neke manje stvari jos moze ali glomaznije vise njet...

Tako da trenutno traje proces evaluacije i eliminacije, i onda svi viškovi idu van, jedino nikako da sve iztestiram do kraja kako spada pa da znam kaj valja/ne valja i kaj ide na koji kup
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 17:38   #6136
stereotyp
1,2,3... fall over!
Moj komp
 
stereotyp's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 204
Mislim da je ipak kolega maXonja trazio gf3 Ja je vec imam.



Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Mislim da je to bio drug Stereotyp U svakom slucaju primamljiva prilika ali po novom više ne uzimam velike stvari (pod tim primarno mislim najvise na kucista, optike i cjele konfe) jer mi se zapunilo skladiste sa svim i svacim i postal sam lood od toga lagano Ajde kartice procevi i neke manje stvari jos moze ali glomaznije vise njet...

Tako da trenutno traje proces evaluacije i eliminacije, i onda svi viškovi idu van, jedino nikako da sve iztestiram do kraja kako spada pa da znam kaj valja/ne valja i kaj ide na koji kup
__________________
vintage hi-tec
stereotyp je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 17:44   #6137
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Ako nekog interesira GF3 Ti200 (a mislim da je netko spominjao da mu nedostaje GF3) sa hrpom dijelova za male novce LINK

Jedina kvaka jest da se treba otići u Konjšćinu...možda se može i kakva dostava na pol puta dogovoriti...
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Mislim da je to bio drug Stereotyp U svakom slucaju primamljiva prilika ali po novom više ne uzimam velike stvari (pod tim primarno mislim najvise na kucista, optike i cjele konfe) jer mi se zapunilo skladiste sa svim i svacim i postal sam lood od toga lagano Ajde kartice procevi i neke manje stvari jos moze ali glomaznije vise njet...

Tako da trenutno traje proces evaluacije i eliminacije, i onda svi viškovi idu van, jedino nikako da sve iztestiram do kraja kako spada pa da znam kaj valja/ne valja i kaj ide na koji kup
Citiraj:
Autor stereotyp Pregled postova
Mislim da je ipak kolega maXonja trazio gf3 Ja je vec imam.
Ima nas više ovdje u temi koji bi željeli Ti200 ... myself included! Čak me i ona Radeon 9600 privlači, ponajviše zbog toga što je Asus-brendirana, i što bi se savršeno uklopila u Asus P4B Adison mašinu

Ali sad kad sam to rekao, ne treba (i ne bih želio) ništa drugo, a i uzeo bih samo jednu grafu - dakle ILI 9600 ili Ti200, pa stoga jedino ako netko odluči ovdje u temi uzeti cijeli komplet, da se dogovorimo što i za koliko. U protivnom preskačem
  Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 18:07   #6138
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Samo se brzo dogovorite, da ne ode prije. Ja bih vam mogao preuzeti i dostaviti put ZG.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 18:14   #6139
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Poslao sam mu poruku, ali ne odgovara
Ja bih GF3 Ti
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 18:58   #6140
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Poslao sam mu poruku, ali ne odgovara
Ja bih GF3 Ti
Okie dokie. Tebi onda GF3, meni Asus i svi zadovoljni

Naravno, ako tip uopće odgovori, i ako pristane na djelomičnu prodaju samo navedenog ... i ono najbitnije - pod kojom cijenom
  Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 20:24   #6141
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ti sa FB marketa su lapo-lapo.

Recimo kupio sam 750ti od jednog super lika iz Osjeka po odlicnoj cijeni... Sve rijesili u par poruka kartica dan danas radi, bomba od prodaje.

And than again bio je luđak koji je stavio cijenu grafe i onda kad sam pitao da li je raspoloživa, rekao mi je da je i pitao me koliko sam spreman platiti za nju Pa kad sam mu rekao "pa koliko ste stavili cijenu" onda se cudio ko pura dreku... Naravno da je ta prodaja propala iako je lik rekao poslati karticu uz otkup po dogovorenoj cifri. Valjda mu je bilo malo dat grafu od 200 kuna za 100 kuna... A njuškalo... ista stvar, ili su ljudi zakon ili su ludi ko kupus. I to onaj kalibar ludila da ce te gađati sa mackom ko crazy cat lady iz Simpsona.



Zapravo najbolja iskustva imam tu sa ljudima sa foruma, tu još nisam naletio na luđake. Ili bar samo na "pozitivno spaljene ljude", protiv takvih nemam ništa, dapače
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 21:01   #6142
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Zapravo najbolja iskustva imam tu sa ljudima sa foruma, tu još nisam naletio na luđake. Ili bar samo na "pozitivno spaljene ljude", protiv takvih nemam ništa, dapače
Navodno da ovdje na forumu postiji neki čudak koji sakuplja (pazi ovo) stare BTC CD-ROM pogone!!

Pfft, svašta ljudima pada na pamet... Zanima me na kakvim je to drogama
  Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 23:15   #6143
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Hmmm..glede onog oglasa...ako je jedan od onih p4 proceva Northwood HT s478, i ja sam zaintetesiran za sudjelovanje, dakako, ako bi se kome dalo slati u OS...
...ili ako ima tko viška takav proc u rasponu od 3.0 i više GHz, jelte....
Btw, ošla Soltekica danas na '"estecku", izmjena kondića, i ima da svira ko velika
Lik gleda, gleda...kaže, e ovo se rijetko viđa...
...
Najnovija akvizicija i prva hard core retro konfa je na pomolu:
20211020-203151
20211020-203132

Kućište je ono moje baby AT sa origigi napajanjem koje je testirano, ispravno.
Zapravo, proc je AMD k6-iii/400ahx, ali očito su jumperi na ploči krivo postavljeni, tj. ostali od tko zna kojeg proca...
E, da, ploča!
Gigabyte GA-5AA , super socket 7
U planu je još ISA zvučna, te...huh.

@ veliki sveštenik:
Situacija je ovakva: u planu je jedna V2 PCI grafa, pa bih skrušeno zamolio da se razmotri priprema još jednog obreda u skoroj budućnosti.
Eto.
Btw, nadam se da nisam pogriješio, i da će ovo biti dobra kombinacija proca i grafe.

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 20.10.2021. u 23:21.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 23:46   #6144
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
@ veliki sveštenik:
Situacija je ovakva: u planu je jedna V2 PCI grafa, pa bih skrušeno zamolio da se razmotri priprema još jednog obreda u skoroj budućnosti.
Eto.
Btw, nadam se da nisam pogriješio, i da će ovo biti dobra kombinacija proca i grafe.
Ajoj... Želiš prvo dobru ili lošu vijest? Pretpostavljam da želiš prvo lošu, pa idemo od nje krenuti...

3dfx Voodoo1 i Voodoo2 NISU kompatible sa AMD arhitekturom i u pravilu ne rade sa AMD procesorima. Nemam pojma zašto, očito da je bio neki deal između 3dfx i Intela, danas bi to naravno bio povod za sudske tužbe kao diskriminacija, pogodovanje i štoveć ne ali ono su naravno bila drugačija vremena.

Dobra vijest je ta da ako si baš "zapeo" za AMD, postoje modani, aftermarket driveri (kao što je FastVoodoo2 na primjer) uz koje ti V2 bude radila na AMD. Možda nisu toliko precizni i pouzdani kao oni pravi, ali bolje i to nego "šakom u nos" kako bi rekli

I naravno, uz moj blagoslov i mašina bude radila kao švicarski sat

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 21.10.2021. u 00:08.
  Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 00:23   #6145
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Ma, bitno da ja imam blagoslov!
Čisto znatiželje radi: da li je taj sindrom nekompatibilnosti vezan samo za socket7, ili isto vrijedi i za npr socket 462?
A novije V grafe, nisu pogođene ovime, ili...?
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 00:34   #6146
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Ma, bitno da ja imam blagoslov!
Čisto znatiželje radi: da li je taj sindrom nekompatibilnosti vezan samo za socket7, ili isto vrijedi i za npr socket 462?
A novije V grafe, nisu pogođene ovime, ili...?
Da ti velim iskreno, nisam siguran. Koliko je meni poznato, svi AMD procesoru su time "pogođeni"

Isto tako, koliko sam imao prilike čuti (iako sad više nisam 100% siguran da sam ovo išao provjeravati) dolaskom Voodoo3 nepravda je ispravljena i radila je sa AMD procesorima.


Edit
Znao sam da me nešto "kopkalo" ali nisam bio siguran... Da, imao sam Voodoo3/Athlon kombinaciju. I koliko se sjećam, bila je izrazito nestabilna kombinacija, ali ne do grafičke koliko do DFI matične ploče. Uglavnom, evo slike...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 21.10.2021. u 00:50.
  Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 00:49   #6147
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Gigabyte GA-5AA , super socket 7
Najs, skupa sa tim procom imaš jako felksibilnu bazu za svašta... A i procesori se relativno easy upecaju po potrebi. SS7 ploče... pa i ne baš po mom iskustvu hehe

Ako nisi gledao ovo baci oko za neke ideje, slobodno utvrdi gradivo i sa prijašnjim videima vezanima za ss7... https://www.youtube.com/watch?v=BAgQ...ilsComputerLab. I ovaj australski sveštenik ima nekih dobrih ideja i trikova, baš kao i naš Trekkie

Ja sam nekad davno sanjao o ss7 platformi ali sam na kraju prešao na slot 1 (primarno radi cijene i nekih drugih sitnica koje su mi falile na s7/ss7 a stigle su sa slot1 platformom)
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 09:36   #6148
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Ma,uletila mi ploča zbilja povoljno, a za proc sam "pregrizao" i na ebay-u naručio "untested" primjerak u pola redovne cijene.
Srećom bio je untested jes su pinovi bili posavijani, uzeo mi je skoro čitav dan ali sam uspio- radi (valjda i pod opterećenjem, nemam instalirano ništa, no ulazi u BIOS i "drži" ovo što sam probao).
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 12:44   #6149
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Zanimljivo

__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 13:37   #6150
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Kolko vas vreba overdrivea na aukcijama? priznajte
Overclock je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na