Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2021., 09:30   #6061
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Upravo to, koštali su cca 30-ak kuna, onda u ono vrijeme (laserska verzija je bila nešto skuplja, takvog imam samo jednog) i to je neuništivo! Koristim ih svakog dana, "leži" jako dobro - nije premali, a ni preveliki, i ima dobar "klik".

Tog jednog kojeg sam bacio sam kompletno istrošio, iako je tehnički gledano bio potpuno ispravan. Naime, podnožje plastičnog kućišta se toliko natrljalo kroz godine korištenja da je plastika dobila onaj uglačani, high-gloss finish.

Nogice sam potpuno potrošio, prvo one jastučiće a zatim i bazenčiće u kojem su se nalazili, plastika se doslovce izravnala a gumeni scroll kotačić je ispucao i dobio rupice koje su se počele širiti. Isto i sa mehanizmom istog, gotovo da više nije bilo otpora kod okretanja, i bilo je jasno da je mišonja odslužio svoje

Sad kad gledam natrag, žao mi je što ih nisam kupio komad, dva viška. Cijena je bila simbolična, a kvaliteta bolja nego na nekim od "premium" miševima kakve sad vidimo na tržištu.
Je, stvarno je dobro ležao u ruci. Osjećaj je bio skroz plastični, ali za 30k ne možeš ni tražiti više. Lijepi kvalitetan klik, lagan u ruci... Platiš miš 30kn i traje zauvijek, a znam dosta ljudi koji kupe mišonje od 500kn pa switch ode kvragu

Genius mi je jedna od dražih marki za periferiju, ne znam dal sam ikad kupio nešto od njih a da se raspalo i crklo, stvarno je neuništivo i kvalitetno a jeftino, za razliku od drugih jeftinijih marki poput Speedlinka i ovih novijih šta se sad nalaze poput Havit i sličnih džilaberija
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 17:19   #6062
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Znam da je u pravilu linkanje Njuškala zabranjeno, međutim riječ je o donaciji ... i ako nitko ne pokupi ponuđeno, ide na uskoro na otpad.

Lot kućišta, matičnih i dijelova/optike

Lot optičkih pogona, raznih proizvođača

Imate cca 48h vremena, a nakon toga sve gore navedeno ide u reciklažno dvorište. Mjesto preuzimanja Zagreb, ali ako vam je to problem nazovite na mob i pokušajte pronaći neko rješenje.

(...)

Nego, da napokon dokumentiram (i zahvalim se) kolegama Alienu i Stereotypu na velikodušnoj donaciji od prije par dana

BTC BCD 40XH


BTC BCD 36XH




A tu je i posebni dodatak kojeg mi je poklonio Alien, Quantum Fireball 3.5" Series, LCT model Nisam siguran koliki je kapacitet, možda netko zna/može pročitati iz šifre?


Još nisu očišćeni i testirani, ali bude i to došlo na red ... nadajmo se uskoro!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 14.10.2021. u 17:37.
  Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 18:13   #6063
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Quantum Fireball, moj prvi disk Ne točno ovaj model naravno.
Ovaj bi trebao biti 5.1GB
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 19:03   #6064
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 19:18   #6065
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Quantum Fireball, moj prvi disk Ne točno ovaj model naravno.
Ovaj bi trebao biti 5.1GB
Gledajući što je kolega Exy napisao gore, čini se da je ovo uistinu 5.1GB model ... odlično!

By the way, Quantum je bio službeno moj drugi hard (za prvi nisam siguran, jer u ono vrijeme kad sam imao 486 DX2 nisam imao pojma ni što hard drive uopće znači, iako se sjećam da je imao 600, 650MB), ali ga upravo iz prethodno navedenog razloga tretiram kao prvog. EX ili EXS serija, više sad nisam 100% siguran. 6.4GB, došao je originalno uz Adison, i da - to je isti onaj hard kojeg imam i dan-danas. Nije replika, odnosno isti takav ali iz drugog izvora

A kao što sam rekao kolegi Alienu, Adison (bez obzira na to kakvu konfiguraciju imao unutra - originalnu ili nešto novije) ne bi bio Adison da se ispod haube ne nalazi Quantum Fireball, to mu uostalom daje i onaj karakteristični zvuk

By the way, testirao sam BTC pogone i nisu ispravni Ali sve je OK, nalaze se na pravom mjestu, gdje ima i više nego dovoljno rezervnih dijelova... Pa kad počistim laser i/ili zamijenim cijeli transport, budem javio kakvo je stanje.. Saga se nastavlja!
  Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 19:25   #6066
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Snimim ti ja razlohanu einhel kutnu brusilicu i napravim 12h repeat, pa to stavi to za win startup sound i imas quantuma u svakoj konfi doma

EDIT: Nakon kratke debate na temu "Koliko je jedan procesor ovisan o svojim pinovima i koliko ga oni zapravo sputavaju", pametniji je popustio:



Overdrive is locked and loaded
Sad jos samo trebam iskopati neku PCI grafu za 2D.

Zadnje izmijenjeno od: Overclock. 14.10.2021. u 20:13.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 20:54   #6067
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Overclock: Znači ipak je popustio Bravo

@ Trekkie: Drago mi je da uživate u žrtvenom hw-u kolega svešteniče Znamo mi tko je tu navjeci BTC fan. Hail 3dfx ! Hail Glide !
Btw tvoj blagoslov je imao efekta...



P2B is very much alive i radi bez problema. Također i ram i 350tka (nažalost multy locked je kao što sam i mislio s obzirom na 40w/98) ali nema veze, necu se buniti Bit ce ubuduce možda za neki trade/projekt/whatnot kad pokrpam jednog dana Abitice pa krenem u potragu za bržim unlockanim dvojkama

Ali imam i još jednu pridošlicu na tavanu, pridružio nam se brat mojeg kucista, 932-jka.



Treba mu malo detaljnije ciscenje od prašina ali stanje je generalno jako dobro, osim kaj su neki divljaci uspjeli polomiti usb portove ali to mi nije dealbreaker, to se da pokrpati ili zaobici potpuno na razne nacine. S obzirom da su kucista kompatibilna, razmišljam da napravim križanca sa stranicama od 932jke i "baze" od Haf X-a. Tako bi zadržao 2x200mm na vrhu kucista, 230 front intake i povecao bocni fan sa 200 na 230mm plus otvorio si opciju 4x120mm u bocnoj stranici. Izgubiti cu ficlek plexija koji mi tako i tako nije nesto prenapet i kroz koji vidim diskove i hrpu kablova, tako da no loss there

A kao što cete vidjeti na sljedecim slikama sudbina se pobirnula i za te 4x120tke...

Naime kao sto sam rekao, pokupio sam i par stvari od kolege Thermaltake-a pa evo slika, ako netko treba nekaj sa slika neka se javi. Biti ce do tada kod mene u brlogu na tavanu...



Asusicu je kolega bio nudio tu na temu, to sam si ja piknuo za testiranje ili neki sff agp projekt (kakve znate da volim), vec mi je danas dobro došla za testiranje p2b. A bome sam si na kraju piknuo i ove venove sa "0 km" koje je kolega izvadio iz svog kucista kad ga je kupio, da isprobam tu 4x120mm opciju koja mi zvuci dosta intrigantno.

Ostatak stvari sa fotki je raspoloživ po sistemu "tko se prvi javi i dođe po to kaj bi htio njegovo"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 21:50   #6068
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Snimim ti ja razlohanu einhel kutnu brusilicu i napravim 12h repeat, pa to stavi to za win startup sound i imas quantuma u svakoj konfi doma
Hvala na ponudi, ali nije potrebno. Imam sad nekoliko Quantuma viška, pa mogu čak napraviti kombinaciju od dva Fireball-a u jednom kućištu ... to bi bilo zanimljivo za čuti

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
EDIT: Nakon kratke debate na temu "Koliko je jedan procesor ovisan o svojim pinovima i koliko ga oni zapravo sputavaju", pametniji je popustio:

(...)

Overdrive is locked and loaded
Sad jos samo trebam iskopati neku PCI grafu za 2D.
Čestitke, kolega! Kao da to nismo prije znali, sad se zna kome se bude donosio stari hardver na oživljavanje!

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@ Trekkie: Drago mi je da uživate u žrtvenom hw-u kolega svešteniče Znamo mi tko je tu navjeci BTC fan. Hail 3dfx ! Hail Glide !
Sad malo Voodoo magije, i budem vratio te BTCove natrag u život ... barem je to plan Kao da sam znam da mi budu trebali rezervni dijelovi, pa se ništa nije bacalo...

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Btw tvoj blagoslov je imao efekta...
Pa, NARAVNO da je imao efekta. Tsk, kao da si iznenađen...?!
  Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 22:41   #6069
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Fala momci, bila je gadna bitka, ali osjetile su se silnice svih tih voodoo šamanizama s one strane Medvednice

@Trekkie
Floppotron -> Quantumotron :hmmm:

Sad mi se javljaju novi problemi, koju PCI grafu staviti u tu konfu u tandem s voodoo1?
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 22:51   #6070
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Ati 3D Rage 2 je izašao cca mjesec dana prije V1. Mach64 je godinu dana stariji.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 14.10.2021. u 22:58.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 22:52   #6071
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Sad mi se javljaju novi problemi, koju PCI grafu staviti u tu konfu u tandem s voodoo1?
Probaj neki S3, ja imam taj kombo u DOS mašini i jako se dobro slažu. A vjerovatno ih i imaš punu ladicu, nisu baš rare
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 23:15   #6072
stereotyp
1,2,3... fall over!
Moj komp
 
stereotyp's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 204
Trio64v+

__________________
vintage hi-tec
stereotyp je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 23:54   #6073
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ja sam u prvom kompu imao virge, i to drito ovakvu Expertcolor sa slike. Tocno se sjecam ovih "farbica" na čipu i da je pisalo S3 Virge u Win95, nakon što smo krenuli svi instaliravati to čudo dotad neviđeno kada je izašlo... (ili tocnije kada su se pojavili prvi "bootleg"-ovi ofc, tko je imao original u to doba uopce po kucama)

http://m.vgamuseum.info/images/zaath...tvirge_fhq.jpg

Good times, i skroz dobra kartica. Ne sjecam se da sam imao ikakvih problema sa njom ikada. "It just worked" a nije bila ni Nvidia proizvod, niti je sa njom dolazila neka Bethesdina igra...

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 15.10.2021. u 00:06.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 01:20   #6074
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
@stereotyp, @Alien_200581

Evo updejta dečki... Dakle, testirao sam BTCove i nisu radili kako treba. Nakon rastavljanja oba uređaja posebnim, BTC-odobrenim alatom (sa slike ispod), uspio sam popraviti BCD 40XH. Nisam siguran tko mi je od vas dvojice poklonio 40 a tko 36, dok je ovaj drugi nažalost van mojih sposobnosti.


Na drugom uređaju je otišla elektronika koja "vozi" motor CDa, a sličan kvar sam viđao i na linijskim HiFi CD player komponentama i to više puta. CD zavrti u suprotnom smjeru, pa zakoči. Zatim, zavrti u desno pa OPET zakoči. Pa mrdne, i opet stane ... i tako stalno.

Kontaktirao sam našeg lokalnog servisera ovdje u temi za pomoć (ili barem eventualno procjenu), dok u protivnom budem bacio elektroniku i ostavio mehaniku. Znači, govorimo baš o cijelom transportu koji uključuje loader, laser, motor, flat kabele i sve ostalo, a dijeli dizajn/specifikacije SVIM modelima XH serije, pa sam siguran da bude poslužilo...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 15.10.2021. u 11:38.
  Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 09:38   #6075
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Thx na preporukama, Mach64 je 96' a nekak prikladnije mi je ici na 97', a voodoo1 rastura 96'/97'. S3 sam imal, imam je i danas, a imam i traume kolko su igre štekale Doduše tu bi bila primarno za 2D...

Trenutno mi se cine PCI riva128 i matrox millenium 2 kao idealni kandidati. Dosta je da se pokrije win95, a za DOS bude 386 zvijerka spremna do blagdana ^^

@Trekkie
Alat ti je dobar, ali nema masu za kompleksnije kvarove. Opis kvara mi vuce na gresku optickog senzora motora, mozda je samo prašina upala.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 10:20   #6076
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Haha, ubjeđivač 😂
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 11:30   #6077
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
S3 sam imal, imam je i danas, a imam i traume kolko su igre štekale Doduše tu bi bila primarno za 2D...
Pa ne valjda za 3D pobogu, cisti 2D haha. Voodoo1 je tu za 3D. Za ista 3D S3 bolje ne, kompatibilnost joj je super tako da nemas problema u DOS-u i to joj je najjaca strana, ali za 3D je totalni promašaj

@ Trekkie: A znao sam ja da me lažu kad su govorili da nasilje i hw ne idu skupa Idem odma u Pevex po jednu macolu da je uvrstim u kolekciju alata
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 11:34   #6078
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Odličan alat kad proc na knap ide u socket zbog neravnih pinova. .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 11:56   #6079
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
@Trekkie
Alat ti je dobar, ali nema masu za kompleksnije kvarove. Opis kvara mi vuce na gresku optickog senzora motora, mozda je samo prašina upala.
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@ Trekkie: A znao sam ja da me lažu kad su govorili da nasilje i hw ne idu skupa Idem odma u Pevex po jednu macolu da je uvrstim u kolekciju alata
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Odličan alat kad proc na knap ide u socket zbog neravnih pinova. .
Znao sam da vam se bude svidio

Ali sad stiže onaj "šok" ... nije šala! Naime, BTC XH serija ima specifičan dizajn 5.25" pakiranja, gdje nema nikakvih šarafa ni matica, već se gornja stranica (naravno, tek nakon što je uklonjena prednja maskica) skida tako da se povuče prema straga, u smjeru IDE konektora. E sad, to u teoriji zvuči zvuči jednostavno kao 1,2,3 ali u praksi baš i nije.

Metalne kopče su napravljene tako da se poklopac lagano stavlja natrag, a jako teško skida, pa da uopće možete povući poklopac dolje, potrebno je lupkati po vanjskom (gornjem) rubu poklopca, kad gledamo od naprijed gdje je maskica, i udarati poklopac toliko dugo dok kopče ne popuste, i poklopac se pomakne za nekakvih 1, 1.5cm. A zatim se jednostavno izvuče pod kutem i ostane ono što vidite na jednoj od slika gore, šasija sa mehanizmom i elektronikom ispod.

U stvari, možete jasno vidjeti na ovoj fotki kako to funkcionira, označio sam mjesta gdje se poklopac drži za okvir.


Naravno, mogao sam koristiti i čekić ali metal koji udara metal stvara strugotine, udubljenja, i/ili guli boju. Pa sam uzeo drveni bat (drugu stranu) i udarao drvetom po metalu kako ne bi oštetio poklopac BTCa. Iako bi u pravilu ovo bio savršen posao za nekakav gumeni čekić ili bat, jer je drvo ipak previše mekano i lupkanje po BTCu ostavlja tragove (štetu) koju nisam pokazao na fotki

Update
Nakon dodatnog testiranje i čišćenja (uglavnom propuhivanja prašine) proglašavam BCD 40XH potpuno ispravnim 36XH nažalost ostaje takav kakav je i možda ga pošaljem kolegi Overclocku na dodatnu dijagnostiku, dok u najgorem slučaju bude poslužio kao izvor dijelova. Iznenađujuće puno toga se može skinuti sa jednog neispravnog BTCa ... od mehanike, prednje maske, lajsne na ladici pa sve do samog kućišta, u slučaju da recimo naiđem na neki jako hrđavi ili izubijani

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 15.10.2021. u 23:25.
  Reply With Quote
Staro 16.10.2021., 17:58   #6080
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
BTC 36X oživio!


Okej, ne baš ... ali i ovo je napredak Čini se da ima problem sa kontrolerom motora, i da najvjerojatnije negdje postoji kratki spoj (ili hladni lem) zbog kojeg kontroler malo radi, a malo ne.

Također, postoji i problem sa unutrašnjim pojačalom ili bar čitanjem Audio CDova, jer nije u mogućnosti reproducirati glazbu kroz prednji priključak za slušalice i play tipku.
  Reply With Quote
Staro 16.10.2021., 18:37   #6081
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Jel treba nekom Mini PCI 56k modem za laptop
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 12:58   #6082
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Jel treba nekom Mini PCI 56k modem za laptop
Siguran sam da treba, ali taj se ne može ulogirati ovdje na forum i javiti u temi...
  Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 13:28   #6083
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ja sam taman htio reci Trekkie-u, on jedini kojeg znam ima dial-up modeme i slicno po konfama

Edit: Skoro zaboravih, da se pohvalim. Jucer se pripremim konačno testirati hrpu pci-e kartica koja vec ceka danima/tjednima da dođe na rade, kad ono u jednom trenutku 60gb Maxtor veli "vrrrr krr neces razbojniche". I nestade u casu one famozne XP livade sa desktopa, i komp se skreša unutar par sekundi.

Nakon boota naravno, krepani disk i mogu se naravno bootati sa ________ (ubacite sami rijec koja po vama najbolje odgovara situaciji). I onda kako neces volit drevnu ATA mehaniku

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 17.10.2021. u 13:42.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 14:57   #6084
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ja sam taman htio reci Trekkie-u, on jedini kojeg znam ima dial-up modeme i slicno po konfama
Pa, moram biti u korak sa tehnologijom ... kako bi se inače spajao ovdje na forum?!

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Edit: Skoro zaboravih, da se pohvalim. Jucer se pripremim konačno testirati hrpu pci-e kartica koja vec ceka danima/tjednima da dođe na rade, kad ono u jednom trenutku 60gb Maxtor veli "vrrrr krr neces razbojniche". I nestade u casu one famozne XP livade sa desktopa, i komp se skreša unutar par sekundi.
Hehe... Baš sam ti nedavno pričao o onom mojem koji je tako isto ruknuo ali pod Millennium-om

Maxtori te generacije su #?#!!

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Nakon boota naravno, krepani disk i mogu se naravno bootati sa __BTC-om__ (ubacite sami rijec koja po vama najbolje odgovara situaciji). I onda kako neces volit drevnu ATA mehaniku
Zadovoljan?

By the way, pređi na Quantum i ne budeš imao problema! Što je pomalo ironično, jer je upravo Maxtor preuzeo Quantum u jednom trenutku, pa ČAK i prodavao njihove diskove pod svojim imenom...
  Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 15:54   #6085
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Quantumi zvižde ali i rade,
Maxtori (koja je ono čuvena serija) crkavali ko muhe na prvi dan mraza

A di je bekap ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 16:17   #6086
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Quantumi zvižde ali i rade,
Maxtori (koja je ono čuvena serija) crkavali ko muhe na prvi dan mraza

A di je bekap ?
Moj manje poznati Adison broj dva (P4, Asus P4T), kupljen negdje krajem 2001. godine je originalno došao sa Maxtorovim diskom od 40GB.

Sve je radilo OK nekakvih godinu, godinu i pol. Baš se sjećam, igrao sam Discworld Noir, i u jednom trenutku pokušao učitati "Save", kad mi je igra rekla da je datoteka "corrupted" i da je ne može pročitati.

Naravno, nisam u to vrijeme obraćao pozornost na takve stvari, nego sam nastavio dalje, i u jednom trenutku počeo imati probleme sa Windowsima, ali i svim podatcima koje sam imao gore, te sam morao mijenjati hard za drugi. Pokušao sam izboriti reklamaciju (2 godine) ali to je već bila 2003. godina i Adison je bankrotirao, tako da je popravak i zamjena diska pala na moj trošak
  Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 17:24   #6087
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Siguran sam da treba, ali taj se ne može ulogirati ovdje na forum i javiti u temi...
haha, ako zatreba slobodno javite pa može ko god doć skupit pa mu odfurat. Možda u međuvremenu još tog iskopam od starine, no to javim tu u temu svakako.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 17:51   #6088
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
@Trekkie


Fujitsu je P4 3.0 u kojem sam zamijenio grafičku i stavio memoriju, sasvim fino radi.







@Stef: kučište je kod mene pa javi kad i kako ti odgovara da ga pokupiš ili da se negdje nađemo
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 18:28   #6089
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Okidoki
stef je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 19:14   #6090
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A di je bekap ?
Ma joj Nikky, a cega haha, pa napisao sam da je u pitanju testna pcie konfa As in testna konfa na kojoj su samo xp, driveri i 3d mark u koju upikavam netestirani hw da mi nedaj bog nekaj od tog netestiranog nebi ubilo neku od "main" retro konfi Imam testnu pcie i testnu agp konfu, one su mi prva linija obrane i "expendable" su

@ Trekkie: Not the word that first came to my mind

@ Roy: Te male uredske sff konfe su cuda, izdržljive i kompakte. Promjenis pastu i nakrkas dodatno rama i dobijes super bazu, jedini uvjet je da ima agp ili pcie pa da se da pikati unutra barem SFF kartice ili izvoditi neke kemije sa pcie extension kabelima i slicnim ludorijama, ako je utor za gpu prisutan onda se daju cuda sa tim konfama izvesti
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na