Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2021., 21:27   #5941
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ma nitko ne može nadmašiti moju lemilicu... 60W sa regulacijom temperature, keramičkim grijačem i izmjenjivim vrhom. Platio je 0kn

Naime, čekao sam je 6 mjeseci nakon čega sam stornirao narudžbu i dobio novce natrag ... da bi mi tjedan-dva kasnije došla na adresu. I to dva komada - jedna za EU tržište (220-240V) i jedna za Američko (110V), naravno u kombinaciji sa pripadajućim utikačem
Fuckas to...

Jednom sam na nekoj hifi newsgrupi nekog lika digo na foru da ce mu zvucnici bolje radit ako konektore prelemi sa stroncijem, al za to mora imat specijalnu lemilicu od 2W za stroncij koja mora bit spojena na RT (ertejac famozni)... Lik je otiso u Chipoteku raspitivat se o takvoj lemilici...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2021., 21:33   #5942
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Fuckas to...

Jednom sam na nekoj hifi newsgrupi nekog lika digo na foru da ce mu zvucnici bolje radit ako konektore prelemi sa stroncijem, al za to mora imat specijalnu lemilicu od 2W za stroncij koja mora bit spojena na RT (ertejac famozni)... Lik je otiso u Chipoteku raspitivat se o takvoj lemilici...
Haha epik

Ovo je u rangu kad sam lika u WOW-u digao na foru da mu je komp ranjiv na DOS (denial of service) attack tako da sam mu pokazao kako da otvori command prompt i objasnio da mu se to ispod XP-a vrti DOS i da je zato kaj nije disejblao DOS podoban za DOS napad i da kad ga napadnu nece moci na net niti igrati WOW . Znam znam, very evil, ali fakat sam hejtao lika i nisam ocekivao da ce popiti takvu glupost... Neocekivani bonus je bio gledati kako po general kanalu širi paniku i upozora ljude na DOS koji im se vrti ispod windoza i kak su ranjivi na DOS napade
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2021., 23:06   #5943
stereotyp
1,2,3... fall over!
Moj komp
 
stereotyp's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 204
Ak netko ima Zalman Vf700cu viška - PM. Kupujem, mijenjam, štogod.
__________________
vintage hi-tec
stereotyp je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2021., 23:35   #5944
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nego evo, da se i ja pohvalim... Imao sam danas potpuno drugačije planove, međutim (kao i obično) stvari su otišle u potpuno desetom smjeru

Naime, "oživljavao" sam (pra)stari all-in-one HP B109a, koji nije bio korišten od mislim 2013, ili 2014. godine. U jednom je trenutku tinta bila uklonjena, a novi spremnici nikad stavljeni ... i tako je ostalo sve do danas.

Uglavnom, nabavio sam zamjensku tintu i mislio si "ili ovo bude proradilo ili ide na e-otpad", jer mi ionako stoji kao rekvizit na stolu i samo skuplja prašinu. U stvari, prašine je bilo posvuda ... od mehanike, rolera, pa sve do pogonske mehanike, kao što i možete zamisliti.

Stavim nove spremnike, i nekim čudom očekujem da printer bude proradio od prve. Je, baš ... dobio sam "Ink Delivery System Failure" poruku na ekranu. Skinem tinte, počistim kontakte ispod, i probam opet, ista stvar iako je ovaj put proradio mrvicu dulje, i dobio sam ga u jednom trenutku da printa. Kao sve normalno radi, ali je Cyan puna "rupa", a od crne dobivam samo laganu sjenu crne boje, kao da je tinta razvodnjena.

Probam opet i printer ponovno izbaci "Ink Delivery System Failure" baš kao i prvi put. U tom trenutku sam odlučio da nema smisla provoditi razne head alignment i cleaning metode, te sam povadio tinte van i fizički rastavio glavu, te je skinuo iz printera i natopio u alkohol od 78%.

Krenulo je dosta neuredno, otpadale su krpe sasušene tinte, ali nakon sat, sat i pol natezanja, čišćenja i na kraju ispiranja pod toplom vodom, glava je posušena i stavljena natrag u B109a. Trebao je još jedan "head cleaning" proces, zatim "alignment" ali koliko sad vidim radi i više nego zadovoljavajuće

Nije da mi treba još jedan inkjet ili čak all in one, imam cijeli stan spojen na Canon preko WiFi mreže ali eto - tu je, i radi koliko vidim full ispravno! Ako nekog slučajno zanima što i kako, ili bi želio znati više informacija o gore-navedenoj metodi, svakako pogledajte video ispod, jer ni osobno nisam imao nikakvog iskustva sa rastavljanjem inkjet printera, a o čišćenju mlaznica još manje.


I kad to radite, svakako stavite rukavice ... ja sam napravio grešku i krenuo raditi golim rukama, pa sad imam pobojane prste. Ali bude i to nestalo kroz par dana
  Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 11:51   #5945
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Stvar koju htjedoh pitati, je'l koristi(l) tko ISA CF adaptere i kakva je kompatibilnost?

Zaboravio sam ovo komentirati, nisam probao ALI zvuci mi jako zanimljivo, daj javi (ako je na slici tvoj adapter) kakvi su dojmovi. Sviđa mi se ideja da eliminiram jedan nepotrebni kabel iz kucista, plus swapanje kartice u par sekundi je uvjek dobra stvar. Pogotovo kako mi u vecini konfi pola pci slotova zjapi prazno a ide neukorotivi kablovi bodu u oči
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 12:12   #5946
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Na žalost nemam to čudo, ali mi se cini kao zgodna stvarcica za nabaviti ako pojeftini, 40$ nedam

Nije to PCI, vec 8bit ISA. A za PCI postoje puno perverznije perverzije, CF RAID

Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 12:32   #5947
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Daj ne pokazuj mi to, jesi normalan

Ali definitivno da, obicni cf ide adapteri su 10-15, ne dam ni ja 25-30 baksa za malo bolji cable management haha
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 12:57   #5948
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993







Ima svakakvih gadgeta za retro konfe, ali glavni problem je kompatibilnost/stabilnost, cesto takve stvari ne bootaju ili rade presporo ili random BSOD.
-->
Nemoj kliknuti na spojler ak ne zelis gledati takve stvari ^^








Ima svakakvih gadgeta za retro konfe, ali glavni problem je kompatibilnost/stabilnost, cesto takve stvari ne bootaju ili rade presporo ili random BSOD.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 13:10   #5949
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
@Alien_200581

...i zato ti je najbolje i najpouzdanije imati stari dobar Quantum Fireball, kako su to radili naši "stari"
  Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 13:25   #5950
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,570
Onaj šta zviždi dok radi

Šta se tiče osposobljavanja / čišćenja glava na ink jet - u, dobro si prošao,
nekada glave zapeku da im nema pomoći od kupanja u alkoholu
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 13:37   #5951
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Onaj šta zviždi dok radi
"Kutna brusilica", da to je taj! Baš sam kolegi objašnjavao na PP neki dan kako Quantumi tako "normalno" rade. Većina bi možda pomislila da je otišao kuglični ležaj ili nešto, ali od kad pamtim, Quantum je imao svoj karakteristični zvuk mehanike

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Šta se tiče osposobljavanja / čišćenja glava na ink jet - u, dobro si prošao,
nekada glave zapeku da im nema pomoći od kupanja u alkoholu
U pravu si... Been there, done that. Prvi put sam platio da mi to naprave u servisu negdje početkom 2000-ih, i to na Epsonu Stylus Color 580. Nije dugo trajalo, a i počeo je razbacivati tintu na sve strane.

Drugi put sam probao osposobiti Photosmart 8200 ... opet bezuspješno. Odličan printer, ali nažalost došlo je do začepljenja u gumenim cijevima ili pumpi. Izuzetno kompliciran mehanizam, ali jedan od najbojih printera koje sam imao! Ono što me spasilo kod B 109a je činjenica da je A - glava lagano uklonjiva, i B - nema nikakvih cijevi, pumpi i ostale mehanizacije između spremnika i ispisne glave.

Gledao sam cijene na AliE, može se nabaviti nova glava za takav "all in one" i to relativno jeftino (oko 120kn), ali se postavlja pitanje carine i ostalih skrivenih troškova od strane države. A kako mi drugi inkjet zapravo i nije bio potreban, mislio sam probati pa ako uspije super, u protivnom ide sve na otpad.

Trebalo bi ga sad još malo razraditi (nije radio 6 ili 7 godina) ali obzirom da tinta košta oko 25kn vidim više razloga za zadržati i koristiti ga dok se ne raspadne
  Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 18:15   #5952
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
@Alien @Trekkie
Ja sam na 1440p, izgleda da mi stane jedna slicica vise. Mislio sam na taj Universe, da, nikad cuo za tu igru, gonna check it out.


Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Pitanje ljudi ... da li je netko zainteresiran za ispravnu S775 matičnu?

Model je Gigabyte P31-ES3G, ATX ploča sa 2x DDR2 i PCIe, koja podržava od P4 pa sve do Core2 Duo/Quad serije.
Hang on, to je floppy connector? Damn, tempted sam. Vrlo slican komp mi je upravo krepao. Zapravo, ne znam ni sto mu je, randomly se rusi, mislio sam ponuditi ovdje, mozda netko od wizards koji po slici skuze koji kondic je napuhan moze popravit. Ali ak imas ovo... razmisljam prebacit Core 2 Duo i sve ostalo na tvoju plocu. Treba mi komp koji ima floppy a dovoljno je jak da ide na internet.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 19:00   #5953
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,570
Da, normalno da ima + IDE ATA-100 + 4x SATA 2 (3Gb/s), LPT, COM, PS2 ...
tada je još Bog hodao po zemlji
eno ga na crni na uglu > https://static.gigabyte.com/StaticFi...5/Product/992/
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 19:55   #5954
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Samo si vi zadržite te IDE krampove, buldožere i jaružala koja rade tiho kao hladni trabant u zimsko jutro, dok netko ne smisli hot swap za IDE (i ne, ne mislim na one IDE enclosure na kojima umjesto kucista onda moram razšarafiti enclosure da dodjem do interfacea diska i uštekam disk na neki IDE / USB adapter) CF je kod mene alfa i omega po novom. I fino "Enjoy the silence" šprehica

Edit: Kad smo vec kod tih diskova, stavljao sam danas XP na "testne konfe" i u prvi mah sam mislio da čujem kako negdje frca struja po kucistu, ali se ispostavilo da je to samo IDE Maxtor koji kopira instalacijske fajlove za XP

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 09.10.2021. u 20:01.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 20:04   #5955
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,570
"negdje frca struja" >
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 20:13   #5956
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Pa da znas ono kao kad napajanje krene krepavat pa se cuju svakakvi veseli zvukovi iz njega. Ili kad ti se kolega sa kojim si u sobi lemi napajanja radi neke naprave sa kojima onda "arc"-a plazmu pa to frca i ispusta "bzzzt" popracene sa njegovim zvukovima odusevljenja. Naravno sve unutar radnog vremena. Takvi zvukovi

Ali nije bilo smrada i bijelog dima koje obicno prati te pojave pa sam skuzio da to samo Maxtor "tiho prede"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 20:34   #5957
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
@Alien @Trekkie
Ja sam na 1440p, izgleda da mi stane jedna slicica vise. Mislio sam na taj Universe, da, nikad cuo za tu igru, gonna check it out.
To sam si i mislio, sve ovisi o rezoluciji monitora...

Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Hang on, to je floppy connector? Damn, tempted sam. Vrlo slican komp mi je upravo krepao. Zapravo, ne znam ni sto mu je, randomly se rusi, mislio sam ponuditi ovdje, mozda netko od wizards koji po slici skuze koji kondic je napuhan moze popravit. Ali ak imas ovo... razmisljam prebacit Core 2 Duo i sve ostalo na tvoju plocu. Treba mi komp koji ima floppy a dovoljno je jak da ide na internet.
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da, normalno da ima + IDE ATA-100 + 4x SATA 2 (3Gb/s), LPT, COM, PS2 ...
tada je još Bog hodao po zemlji
eno ga na crni na uglu > https://static.gigabyte.com/StaticFi...5/Product/992/
Da, kao što je kolega ukazao (i linkao) ploču, definitivno ima Floppy sučelje. U stvari (da ironija bude veća) to je jedini moderan komp na kojem imam (sam imao, dok je ploča bila u pogonu) spojen floppy. Stoga ti definitivno mogu i potvrditi da radi savršeno

Nitko mi se nije javio za Gigabyte, pa ako si zainteresiran - tvoja je Prvi sam vlasnik, i imam svu dokumentaciju, original drivere + I/O shield pločicu. Gore je stavljen P4 procesor, ali samo zato da služi kao zaštita za pinove u socketu, siguran sam da proc radi OK ali ako budeš koristio ES3G za moderne potrebe svakako budeš morao nadograditi procesor za nešto bolje. Ja osobno sam gore imao Q6600.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Edit: Kad smo vec kod tih diskova, stavljao sam danas XP na "testne konfe" i u prvi mah sam mislio da čujem kako negdje frca struja po kucistu, ali se ispostavilo da je to samo IDE Maxtor koji kopira instalacijske fajlove za XP
Hehe, samo se ti zezaj. Meni je jednom prilikom jedan Maxtor "eksplodirao", i to uz takvu buku da nisam bio siguran što se dogodilo. Čak ni dan-danas nisam siguran što je uzrokovalo taj bizaran scenarij, ali nagađam da se glava nekako olabavila ili pomaknula i da je zapela u osovinu diska, gdje su šarafi, i to pri punoj brzini vrtnje ... da li trebam išta dodati? Srećom pa je gore bio nekakav Windows Millennium i standardna "retro gaming" instalacija, jedina šteta je bila to što sam morao potrošiti dan-dva da sve to posnimim od nule, na novi hard.
  Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 20:42   #5958
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Hehe, samo se ti zezaj. Meni je jednom prilikom jedan Maxtor "eksplodirao", i to uz takvu buku da nisam bio siguran što se dogodilo. Čak ni dan-danas nisam siguran što je uzrokovalo taj bizaran scenarij, ali nagađam da se glava nekako olabavila ili pomaknula i da je zapela u osovinu diska, gdje su šarafi, i to pri punoj brzini vrtnje ... da li trebam išta dodati? Srećom pa je gore bio nekakav Windows Millennium i standardna "retro gaming" instalacija, jedina šteta je bila to što sam morao potrošiti dan-dva da sve to posnimim od nule, na novi hard.
Kaj se mene tice ove moje konfe mogu slobodno i burstat in flames, to su dvije p4 (2,66 i 3.0) sa agp i pcie slotovima na kojima budem testirao grafe i ostale kartice kako nalete, tako da ne ustekam nekaj zlo i neispravno u "main retro rigove" pa da bude belaja i "frcanja" . Vjerovatno budem i nekakvog MMX-a složio da DOS/W95/W98 pa testirao stvari na 98ici... Kad vec imam dijelova neka se koriste za nešto, pa makar i kao zaštita za "bitni" hw...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 21:31   #5959
stereotyp
1,2,3... fall over!
Moj komp
 
stereotyp's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 204
Ima tko kakav kontroler il neki pci expansion card sa bijelim pcb-om? Da upotpunim spektar boja

Hm, bilo je i ljubicastih pcb- ova ako se ne varam.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20211009_151542.jpg‎
Views:	167
Size:	3.12 MB
ID:	24497  
__________________
vintage hi-tec
stereotyp je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 21:32   #5960
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 192
Old plexi case sa neonkama







ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 21:34   #5961
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stereotyp Pregled postova
Ima tko kakav kontroler il neki pci expansion card sa bijelim pcb-om? Da upotpunim spektar boja

Hm, bilo je i ljubicastih pcb- ova ako se ne varam.
Jao, kud su različitih dimenzija, pa čak i boja... OCD strava!
  Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 21:38   #5962
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Još je i celeron stavio da "trash" dojam bude kompletan Manijak !
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 21:58   #5963
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Još je i celeron stavio da "trash" dojam bude kompletan Manijak !
Stvarno... Kakve sve čudake imamo ovdje po forumu!

@ICT Acatar Vjerovao ili ne, imam BUG (barem mislim da je BUG, moguće da je neki drugi časopis) u kojem su napravili recenziju ovog tvojeg plexi kućišta! Namjeravao sam ga kupiti, i već se vidio kako dodajem gomilu svjetlećih ventova i neonskih lampi, ali onda se uključila realnost. Pogotovo kad sam vidio cijenu tog čuda
  Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 22:33   #5964
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 192
Došlo kao zamjena za neke stavri koje koje nisam trebao
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 22:44   #5965
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ICT Avatar Pregled postova
Došlo kao zamjena za neke stavri koje koje nisam trebao
A vjerojatno je tako i najbolje... U ono vrijeme kad sam ga želio (2003, 2004) nisam bio u stanju napraviti bolji cable management od ovog sa slike ispod, pa pokušaj zamisliti kako bi to izgledalo!
  Reply With Quote
Staro 09.10.2021., 23:35   #5966
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Ovo mi je draže vidjeti nego ove nove konfiguracije.

A u ono vrijeme prije 20god bi prodao lijevo jaje i desni bubreg da imam RGB i prozirno kućište.

Danas slinim za Lian Li DK-05 ATX deskom, a pod staklom jedna moderna konfa i jedna retro
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2021., 14:52   #5967
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
@Trekkie
Spageti incident

Ja završio rebuild s754 konfe na novoj ploči.
MSI chipset heatsink je zamijenjen s nešto ozbiljnijim koji stvar drži pod kontrolom.:
IMG-20211008-105051IMG-20211009-205047

Dodano malo RGB bling-a (zahvaljujem kolegi Alienu). Dobro se slaže s Corsairom:
20211010-135143 20211010-135132

Plusevi:
* ploča je nakrcana svime i svačime: Marvell SATA i ethernet kontroleri, VIA firewire
* proc je undervoltani Venice E6, hladan ko špricer
* sve fino radi na defoltnom clocku

Minusevi:
* ploča je smeće što se tiče OC-a . Sumnjam da uopće ima funcionalni AGP/PCI lock, jer npr. Marvell SATA uredno otkazuje na 250MHz FSB-a. Da stvar bude bolja to su oni bliži portovi. Na nForce3 portovima sve šljaka ok, samo treba vući kabel između grafe i hladnjaka na drugu stranu ploče, a to ne izgleda lijepo.
* kad memorija bude previše našpanana, počinje ulaziti u nv RAID prilikom boot-a ili traži mrežni boot (oboje isključeno u BIOS-u!)
* radi DDR400 s dvostranim modulima, ali samo na 2t command rate (na Asusu npr. radi 333MHz i 1T s dvostranim, ali overclockom se dođe do DDR400 1t bez problema)

Mislio sam da je Asus K8N "najgora" nForce3 250 ploča, a kad ono ima i gorih. Da sam znao da ću završiti na defoltnim clockovima, vjerojatno bih slagao Asus K8V SE Deluxe na VIA chipsetu u kombinaciji s GeForce grafama.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 10.10.2021. u 15:11.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2021., 16:15   #5968
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Pa to je de facto ista ploča kao ona moja s754 (tvoja minus firewire) sa kojom sam također na kraju završio na stock postavkama, isto neće da mrdne ništa bitnije sa defaulta, a..iskreno, ni ne treba mi
Ali, gledaj to ovako: ja imam jednu, ti imaš jednu, obje šljakaju...ako ništa, mora im se priznati da su žilave (tj. da ih prethodni vlasnici nisu imali šanse "zaklati" OC-om ).
...
Još jedan plex u kući...
20211010-160033

Kupljen kao neispravan, kao donor ovom novijem koji ima strganu ladicu...na kraju ga popravio, radi bez greške...a onog prvog sam polijepio i
...
@ICT avatar: preyebeno kućište, definitivno na listi za složiti jednog dana nešto slično...
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2021., 17:06   #5969
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Da, kao što je kolega ukazao (i linkao) ploču, definitivno ima Floppy sučelje. U stvari (da ironija bude veća) to je jedini moderan komp na kojem imam (sam imao, dok je ploča bila u pogonu) spojen floppy. Stoga ti definitivno mogu i potvrditi da radi savršeno
Postaje sve teze nac masinu koja ima floppy a moze 'moderne' stvari. Upiknut cu C2D u nju i sluzit ce kao bridge izmedju DOS masine i interneta.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2021., 18:01   #5970
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Postaje sve teze nac masinu koja ima floppy a moze 'moderne' stvari. Upiknut cu C2D u nju i sluzit ce kao bridge izmedju DOS masine i interneta.
Dogovoreno, imaš PP
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na