Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2021., 09:46   #56881
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Od čega bi se trebala sastojati obuka za požar kojeg ne možeš ugasiti? Ok treba uložiti novac u istraživanje nekog načina, metode, sredstva koje može pospješiti ili u potpunosti ugasiti požar na EV.

Zapaliti se može sve samo point je da se da i ugasiti kud i kamo lakše. Imamo aparate za gašenje požara u automobilima. Neki po sili zakona, a neki zbog vlastite sigurnosti. Taj aparat za gašenje požara može ugasiti požar na regularnom automobili.

NPR



Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ček ja sam zbunjen, jel sam na PCE ili u comment sectionu indexa / net.hr-a

Čime si točno zbunjen? Očekivao si da svi pišu kako su EV super mega cool i da nemaju nikakve mane pa ne bi bio zbunjen ili?
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 09:49   #56882
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Od čega bi se trebala sastojati obuka za požar kojeg ne možeš ugasiti? Ok treba uložiti novac u istraživanje nekog načina, metode, sredstva koje može pospješiti ili u potpunosti ugasiti požar na EV.

Zapaliti se može sve samo point je da se da i ugasiti kud i kamo lakše. Imamo aparate za gašenje požara u automobilima. Neki po sili zakona, a neki zbog vlastite sigurnosti. Taj aparat za gašenje požara može ugasiti požar na regularnom automobili.

NPR






Čime si točno zbunjen? Očekivao si da svi pišu kako su EV super mega cool i da nemaju nikakve mane pa ne bi bio zbunjen ili?

Ne znam zasto se uopste trudis
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 09:51   #56883
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
U pravu si. Nema smisla
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 09:52   #56884
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Od čega bi se trebala sastojati obuka za požar kojeg ne možeš ugasiti?
Normalno da ga možeš ugasiti, samo je potrebna veća količina vode i kako kažu iz Tesle potrebno je i nakon gašenja nastaviti polijevati baterije određeno vrijeme.
Za sve postoji procedura i uputstva, zato je i potrebna obuka.

Ali pisat gluposti kako je uzrok požara sam proizvod koji gori, e to je već vrhunac lupetanja.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 09:56   #56885
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ono što ti zapravo želiš napisati je da nema šanse da postoji greška u samom sklopu EV te da EV kao takvo nikada se ne može spontano zapaliti? To su lupetanja?
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 09:59   #56886
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Daj čitaj s razumijevanjem, ja kažem da ne treba uopće isticati jel autobus na struju, dizel, plin ili vodik, to sve nema veze s mogućnošću da se on zapali.
A neki ovdje pokusavaju prikazati da samo ev vozila gore i to zato jer imaju baterije.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:12   #56887
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Siguran sam da EV ima veću šansu zapaljenja od regularnog automobila, a razlog je kud i kamo više kilomentara električnih instalacija i sklopova koji su ne bi vjerovao među glavnim uzrocima zapaljenja svih automobila.

Nitko ne pokušava dokazati da ostale vozila ne gore. Gore i to kako gore ali postoji jedna ogromna razlika, a to je da se takvi požari relativno lako gase.

https://revijahak.hr/2021/09/16/sklo...lje-od-drugih/
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:12   #56888
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Iskreno, već mi je polagano dosta dolaziti u temu jer po 50% razgovora postaje “Vidi kako se zapalio EV”, “ovi nemaju pojma odakle dolazi struja”, “Tesla autopilot se sudario i uzrokovao najveću eksploziju u Njemačkoj od drugog svjetskog rata” i moj osobni favorit “vidi ovog Rimca, nema pojma, u autu koristi VLC za prikaz video streama, ti laleki nisu napravili svoj video player”

Pišu se neprovjerene informacije, uzrok požara elektro bus, uzrok sudara Tesla Autopilot sve kako bi se ocrnila konkurencija. Postovi postaju kao da čitam večernji.hr ili dnevno.hr, iste su poruke.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:15   #56889
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Čime si točno zbunjen? Očekivao si da svi pišu kako su EV super mega cool i da nemaju nikakve mane pa ne bi bio zbunjen ili?
Nisam očekival da su mega super cool i najbolja stvar ikad, proponent sam električnih vozila ali smjer u kojem sve to ide mi se ne sviđa... samo više komentiram način argumentacije i komunikacije koji me podsjeća na ekipu ispod članaka, zbog čega sam i blokiral te komentare na portalima
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:16   #56890
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
@Exomaniac

Pa zaobiđi temu. Nitko te ne tjera.

Pa hipiji i zeleni ne znaju od kuda im dolazi elektirčna energija? Kaj je tu čudno? Zeleni u DE zatvorili nukelarke, a Francuzi im digli nove uz granicu i prodaju im električnu energiju.

@mario92..a kakva bi komunikacija trebala biti? Što očekuješ? Daš primjere gdje su EV loša i stvarno nisu dobra, a o utjecajima na okoliš tokom proizvodnje nismo ni pričali. Vjerojatno je i to previše ili?
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:37   #56891
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Zato jer oni koji se prave da razumiju, ne razumiju. EV koji se puni na struju koja dijelom dolazi iz elektrane na ugljen je i dalje zelenije vozilo nego auto na benzin ili dizel. Analize su pokazale da oko 95% vozila na svijetu je zelenije kad bi bili EV umjesto ICE. Elektrane su efikasnije nego pojedinačno vozilo, plus sve emisije u rafineriji i energija koja se potroši na rafiniranje toga goriva. Nije jedini ispuh samo iz auta, znaš? Eventualnih 50% su zemlje poput Poljske gdje gotovo 90% energije dolazi iz elektrana na ugljen.

Ali to uopće nije bit. Energetski mix možeš promijeniti da bude zeleniji, održiviji i s manje emisija, vozila na fosilna goriva to nikad ne mogu biti i to je osnovna bit problema. Ali neki to jednostavno ili ne razumiju, ili ne žele.

Bilo bi bolje se da se malo upoznaš s tematikom o kojoj tako revno pišeš, a razumijevanje je na razini da šalješ neprovjerene članke s informacijama koje ti istakneš, a ne postoje ni u članku. Ovako je sve to na razini propagande koju širi naftna industrija, nedostatak litija, zapaljive baterije, gdje uzeti struju i slično.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:39   #56892
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Nemam niš protiv argumenata i naravno da je dobro kad moreš vidjeti i čuti obje strane, samo kaj dojam objektivnosti i rasprave brišu ovakva farbanja sa zelenim hipijima, ggreta loverima, zelenim panjevima itd.

Zvuči ko kad se klinci svađaju dok idu doma iz osnovnee.

Ista stvar vredi i za ove iz drugog tabora sa ekvivalentnim dječjim kontrama, da se razmemo.

Tranzicija prema električnim autima je super stvar, ali sve oko toga ne prati taj razvoj - od infrastrukture, izvora energije, cijene, sigurnosti, edukacije, tehnologije baterija...

Optimista u meni se nada da eksplozija električnih auti (i doslovno i prevedeno ) na tržištu bude pokrenula i sve kaj prati to pa da ovakvi razgovori za x godina budu blago rečeno smiješni.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:39   #56893
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
i moj osobni favorit “vidi ovog Rimca, nema pojma, u autu koristi VLC za prikaz video streama, ti laleki nisu napravili svoj video player”
Je i meni je taj dio jedan od najboljih primjera u kojima se lijepo vidi kak Rimac laže i općenito prodaje maglu.

Jebote, frajer priča kak imaju nVidia DGX + AGX komplet za razvoj autonomije, a koga vraga ti tu treba VLC (i još je k tome riječ o playbacku), jer nVidia daje sve za cijenu koju traže.

Također, F1 šofer još uvijek čeka svoj primjerak, a bome bude se i načekal, pogotovo sad kad kreće proizvodnja robotaksija.
Citiraj:
Rimac, kako smo pisali, planira razviti novi ekosustav urbane mobilnosti integriran s javnim gradskim prijevozom u Zagrebu, i to razvijanjem električnog vozila pete razine autonomije koje je sposobno voziti bez vozača.
Ni više ni manje, nego peta razina i sve to na temelju PowerPoint prezentacije.
Citiraj:
Mate, vidjevši vašu prezentaciju silno sam impresionirana, vidjela sam budućnost prijevoza ovdje u Hrvatskoj i to je zapravo odgovor na klimatske promjene i to je odgovor na potrebe digitalizacije, jer se sve temelji na pametnoj povezanosti i umjetnoj inteligenciji. Vidjela sam i koncept koji ljudima vraća vrijeme i isplativost”, kazala je von der Leyen.
I meni su električna vozila super, ali nažalost to ne mijenja činjenicu da Rimac već godinama priča bajke, a od njegovih autonomnih automobila bude na kraju sve, samo ne ovo kaj se prezentira.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:48   #56894
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
A pošto je struka kako se gasi obicno vozilo a ne elektricno da neidem na obuke puste...odavna se nisam ovako iz jutra nasmija

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:53   #56895
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Zato jer oni koji se prave da razumiju, ne razumiju. EV koji se puni na struju koja dijelom dolazi iz elektrane na ugljen je i dalje zelenije vozilo nego auto na benzin ili dizel. Analize su pokazale da oko 95% vozila na svijetu je zelenije kad bi bili EV umjesto ICE. Elektrane su efikasnije nego pojedinačno vozilo, plus sve emisije u rafineriji i energija koja se potroši na rafiniranje toga goriva. Nije jedini ispuh samo iz auta, znaš? Eventualnih 50% su zemlje poput Poljske gdje gotovo 90% energije dolazi iz elektrana na ugljen.

Ali to uopće nije bit. Energetski mix možeš promijeniti da bude zeleniji, održiviji i s manje emisija, vozila na fosilna goriva to nikad ne mogu biti i to je osnovna bit problema. Ali neki to jednostavno ili ne razumiju, ili ne žele.

Bilo bi bolje se da se malo upoznaš s tematikom o kojoj tako revno pišeš, a razumijevanje je na razini da šalješ neprovjerene članke s informacijama koje ti istakneš, a ne postoje ni u članku. Ovako je sve to na razini propagande koju širi naftna industrija, nedostatak litija, zapaljive baterije, gdje uzeti struju i slično.

Zapravo ovo je uzalduno da sada idem linkati studije u kojima je objašnjeno zagađenje u cijelom ciklusu izgradnje EV vozila vs ICE vozila? Jelda da je? Sve je propaganda osim onoga što tebi "paše"?

I dalje ćeš ti biti sam sebi u pravu? Nemaš ama baš nikakvog pojma o tematici o kojoj pričaš.

https://ourworldindata.org/grapher/e...source-stacked

Nije svijet samo Europa. https://ourworldindata.org/electrici...omes-from-coal

U ostalom linkao sam ali si sam sebi jako prepametan pa nisi niti pogledao ali evo budem opet.

Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 11:05   #56896
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Emisije iz tzv. difuznih izvora, iliti cestovnog prometa, jesu same po sebi problematičnije u odnosu na točkaste izvore (elektrane na fosilna goriva).
Točno je da se bolje kontrola emisija može uspostaviti na točkastim izvora, gdje se može i implementirati "carbon capture" tehnologija, čak i relativno povoljno, što je beskrajno nepraktično i skupo za difuzne izvore (automobile i ostala prometala).

Međutim, inzistiranje na EV-ima od strane EU je suicidalno, jer EU ne raspolaže prirodnim resursima potrebnim za njihovu proizvodnju. U Europi nema komercijalno isplativih izvora kako litija, tako kobalta (baterije) niti elemenata rijetkih zemalja (elektromotori), a niti bakra i aluminija (vodiči).
Tim je apsurd veći, jer jedna od politika EU je smanjiti ovisnost o vanjskim izvorima sirovina, što je u kontradikciji s inzistiranjem na EV-ima gdje se uloga Kine i drugih samo intenzivira.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 11:08   #56897
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ma nije istina. Mora da lažeš. Mora da nemaš pojma i evo smijem se. :sarkazam:

Nedaj bože da se EU okrene NE i vodiku. A ne ne. Idemo mi na baterije.


Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 11:11   #56898
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Međutim, inzistiranje na EV-ima od strane EU je suicidalno, jer EU ne raspolaže prirodnim resursima potrebnim za njihovu proizvodnju. U Europi nema komercijalno isplativih izvora kako litija, tako kobalta (baterije) niti elemenata rijetkih zemalja (elektromotori), a niti bakra i aluminija (vodiči).
Tim je apsurd veći, jer jedna je od politika EU je smanjiti ovisnost o vanjskim izvorima sirovina, što je u kontradikciji s inzistiranjem na EV-ima gdje se uloga Kine i drugih samo intenzivira.
Tom logikom EU može staviti onda ključ u bravu jer EU uvozi doslovno sve, od fosilnih goriva do rudača bauksita, željeza, prirodnog plina, nafte, itd… Europa nema niti jednog izvora u izobilju, ono čega je bilo je uglavnom već ranije izvađeno. Imamo jedino mogućnost šumarske industrije i poljoprivrede.

BEV, vodik, CO2 u sintetičko gorivo, što god hoćeš, EU mora uvesti resurse da proizvede. Kvragu, nuklearno gorivo se uvozi iz Rusije i Australije.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 11:12   #56899
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nuklearna energija i vodik.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 11:20   #56900
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nuklearna energija i vodik.
Znači, da smanjimo našu ovisnost o stranim izvorima, prijeći ćemo na vodik i NE, za prvu stvar trebamo platinu koju Europa mora uvesti iz Rusije, te da bi proizveli vodik moramo uvesti uran koji ćemo uvesti, pretpostavljam, iz Rusije? S obzirom da je to trenutno najveći izvoznik tih materijala u Europu?

Kako je to drugačije od litija iz Čilea, nikla iz Indonezije i kobalta iz Konga?

Nisam ja protiv nuklearne energije, ali količina urana je isto limitirana, a puno ga se nalazi u zemljama s kojima mi nismo u naročito sjajnim odnosima.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 11:30   #56901
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Međutim, inzistiranje na EV-ima od strane EU je suicidalno, jer EU ne raspolaže prirodnim resursima potrebnim za njihovu proizvodnju.
lol, pa tko je vlasnik cijele afrike i rudnika tamo nego europljani... A i dalje po svijetu, hrpu toga drže belgijanci, nizozemci i francuzi, tako da se ne brini za rudna bogatstva.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 12:19   #56902
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Zapalilo se i par mobitela u zadnjih 10 godina, hocemo li se vratiti na rotary telefone ?!
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 12:50   #56903
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Tom logikom EU može staviti onda ključ u bravu jer EU uvozi doslovno sve, od fosilnih goriva do rudača bauksita, željeza, prirodnog plina, nafte, itd… Europa nema niti jednog izvora u izobilju, ono čega je bilo je uglavnom već ranije izvađeno. Imamo jedino mogućnost šumarske industrije i poljoprivrede.

BEV, vodik, CO2 u sintetičko gorivo, što god hoćeš, EU mora uvesti resurse da proizvede. Kvragu, nuklearno gorivo se uvozi iz Rusije i Australije.
To je EU kao i prepoznala ("ovisnost o ruskom plinu"), međutim još nije podnijela prave korake...
Kao što je kolega Hamm rekao, nuklearna energija (i vodik kao rezultat od nje) je jedino rješenje. Bolje je (geostrateški) opskrbljivati se uranijem od Australije i Kanade, nego baterijama i motorima iz Kine.
Da ne spominjem, kako bi se vodikom elegantno zaobišao problem poddimenzioniranosti postojeće elektrodistribucijske mreže za opskrbu velikog broja EV-a, te koliko su oni beskrajno nepraktični za dulja putovanja...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 13:16   #56904
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
A mozda niti ne bi bilo suludo da se netko napokon pozabavi i s ovim https://en.m.wikipedia.org/wiki/TerraPower
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 13:20   #56905
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nemere ni to. Zašto? Jer je Billy glavni, a on u cijepivo stavlja 5G čipove.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 13:48   #56906
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Na žalost kada su trebali masovnije krenuti u taj projekt dogodile su se sankcije prema PRC i sve ostalo je palo u drugi plan. I dalje gajim nadu da će se projekt zaktorljati s obzirom na "rezerve" nuklearnog otpada vjerujem da ima potencijala ne sam u USA nego u cijelom svijetu. Što opet ne znači da trebamo sumanuto radiit elektirčne automobile "jer ima struje". I dalje stojim da je opcija NE + vodik way to go.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 14:42   #56907
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Od čega bi se trebala sastojati obuka za požar kojeg ne možeš ugasiti? Ok treba uložiti novac u istraživanje nekog načina, metode, sredstva koje može pospješiti ili u potpunosti ugasiti požar na EV.

Zapaliti se može sve samo point je da se da i ugasiti kud i kamo lakše. Imamo aparate za gašenje požara u automobilima. Neki po sili zakona, a neki zbog vlastite sigurnosti. Taj aparat za gašenje požara može ugasiti požar na regularnom automobili.

NPR


Ufff...
Ovi su imali sreće kaj im se požar nije razbuktao kad su digli haubu..

Vatrogasci kažu da kada ti se zapali motor, samo "otvoriš" haubu na ručici i gurneš crijevo u prostor i stisneš aparat, ne dižeš haubu
JER ovak su oni pusti gro kisika na vatru al sva sreća nije se rasplamsala
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 15:09   #56908
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
@zgmmax..da, moglo je eskalirati.

Ovo je fora ideja.

Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 17:18   #56909
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Znaci izidjem jucer na balkon i skuzim oblak dima iznad grada. Upadnem na fb gdje lokalni portal pise upravo ono sto sam ja gore napisao: da se radi EV busa zapalila cijela garaza. Linkam to na svoj omiljeni forum, vratim se sutradan da vidim komentare a tamo apokalipsa!
Dajte ljudi opusteno, vikend je

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 17:25   #56910
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Već se treba znati da je u ovoj temi napisati nešto o EV, bilo dobro ili loše, kao da spomeneš ustaše ili partizane. Moraš znati da će postati žestoka rasprava
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na