Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2021., 07:22   #56641
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Sve super osim cijene
Bas i nisu nesto posebno skupe. To su samo keramicke disk plocice, ne i keramicki diskovi, oni su obicni serijski.
Prednje za Opel Astru sam narucio iz DE online jer ih nije bilo kod nas za nabaviti.
Kostale su 75€ + postarina =90€.
Tu kod nas su bile Textar obicne (ne-keramicke) 635kn, za originalne nisam niti pitao, ali mislim da bi mogle biti negdje 800-1000kn. Znam da su za Astru G dok sam ju imao bile 900kn.

Znaci dosle su me isto kao da sam kupio kod nas neke obicne zamjenske.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 08:29   #56642
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@komer
Qašo+2 je prastaro vozilo koje su ukinuli sa trenutnom (J11) i generacijom u dolasku. Preimenovan je u X-Trail koji je 30cm veći od običnog Qaše. Zbog polukrute osovine iza, J11 je prilično neudoban na zadnjim sicevima, a ni bunker mu nije spektakularan. Ako uzmeš X-Trail i aktiviraš treći red sjedala, u bunker stane čokolada i to mala. Kolica i sl. možeš zaboraviti. Za veću familiju, minivan je bolja opcija od bilo kojeg SUV-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 08:51   #56643
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Očito niste zahtjevni vozači ako su vam keramičke pločice ok. Jedina prednost, ako je to prednost kada su kočnice u pitanju je što ne praše felgu. Sve drugo je lošije, slabiji inicijalni ugriz, a i općenito jačina.
Ne, nisam ih vozio, umalo da jesam. Samo neki su se zeznuli prije nego sam se ja upecao na ATE marketing.

Astra H original ili ATE aftermarket obične su bolje što se tiče kočenja nego navedene Ceramic. Naravno da praše felge ko sumanute. Sada ni običan ATE nije što je nekad bio. Ali kako danas biva, ništa nije isto.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 09:39   #56644
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ak niš ne trese i ima "mesa", skini pločice, pobrusi malo rubove sa svih strana i prestat će cviliti.
Pločice se naslone na" zub" uz rub diska pa cvile
Ja sam nakon dugo vremena otkrio da na Astri G ne cvile prednji diskovi, već zadnji bubnjevi

A tek nakon što sam dvaput skinuo sva 4 kotača, čistio sve kočnice od prašine, sprejao ih onim spremom za kočnice i ispuhivao. I na kraju poslije skužio da su na bubnjevima iza se pojavile malo prevelike brazde na bubnju, pa počinje cvilit. Sad moram ponovno, treći out skinuti zadnje kotače i nositi bubnjeve negdje da ih potokare, srećom ima radionica za to blizu ali sad nemam vremena baš

A inače su iza mijenjani cilindri i pakne za Meyle
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 09:48   #56645
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Hvala na tipovima,peugeota i citroena nisam niti gledao(zaboravio).
Jedna kolica u auto budu išla jer samo za najmanje dijete ću ih trebati,a ako čokolada stane u xtrail onda otpada odmah.
Ja sam se zafrkavao da ću C kategoriju morati položiti.
Morat ću u nekakav obilazak autiju da vidim koliko ima mjesta kada se tih 7 sjedala aktivira,a nikad nisam vidio to uživo niti kod nekog poznanika.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 10:00   #56646
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
Hvala na tipovima,peugeota i citroena nisam niti gledao(zaboravio).
Jedna kolica u auto budu išla jer samo za najmanje dijete ću ih trebati,a ako čokolada stane u xtrail onda otpada odmah.
Ja sam se zafrkavao da ću C kategoriju morati položiti.
Morat ću u nekakav obilazak autiju da vidim koliko ima mjesta kada se tih 7 sjedala aktivira,a nikad nisam vidio to uživo niti kod nekog poznanika.
tri prijatelja, dva troje djece, trecem se zalomilo nakon dvije kceri blizanci.
prvi uzeo VW touran, drugi peugeot 5008, treci je uzeo opelov kombi vivaro. bez zajebancije
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 10:16   #56647
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
S tim da ak ze uzme monovolumen za svako putovanje trebaju i Thule na krov. Logistika je zahtjevna s 3+ djece
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 10:29   #56648
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Nije ni kombi nerealna opcija.nego imam te kratke relacije pa bi čak benzinac bio možda sretnije rješenje.
Bome kak kolega veliš logistika za 3+ djece nije zafrkancija
komer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 10:43   #56649
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ma treba thule da ne velim kaj. Mlađi je 1.5 godina, kolica trebaju tek kada idem na dalje. Dok se rodi princeza već će samostalno i na dalje. Velika kolica i stvari stanu u gepek bez beda, kolegi u Zafiru također. Tek kada je dobio 4. Je uzeo kutiju.
Brat ima najdužeg Scuda, tu ti stanu 2 velika bicikla u gepek, al ajd, to je 9 sjedala i kombi.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 11:19   #56650
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Stanu i u zafiru 3 sjedalice, ali naravno ako su sjedalice uže i ne sve na isofix (ima 2 isofixa). 2 sjedalice + booster bi trebalo ići bez većih problema.


Ako misliš koristiti 3. red sjedala, onda zaboravi zafiru jer je nezgodan pristup 3. redu, cijeli 2. red se mora pomaknuti naprijed, ili kroz prtljažnik. Npr Renault grand scenic je tu bolji, u 2. redu ima baš 3 sjedala sa isofixom i može se jedno sjedalo preklopiti za pristup 3. redu.
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 11:25   #56651
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Nekad se iznenadim kako dobro izgledaju Transporter i V Klasa sa visim paketom opreme, nebi se uopce bunio to vozit s 3+ djece.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 11:29   #56652
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
U zafiru ne stanu 3 klasične sjedalice, a i s busterom nije idealno. Ne mislim se lomit dok stavljam klice i vežem ih.
Davnih dana je brat za silu stavljao 3 klasične u astru H, muka živa, čak i uz produžetke za pojas. Sjefqlice pod koso radi stražnje klupe.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 12:14   #56653
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Automobili

A što je s putničkim verzijama Caddy, Tourneo, Kangoo, Berlingo i tome sličnih (čak mislim da i Mercedes ima svoju verziju).
Za Tourneo znam da ima i Grand verziju, vjerojatno i ostali.
Vozio sam se u takvim taksijima okolo po svijetu, užasno prostrani i praktični auti, a pristup zadnjim sicevima olakšavaju klizna vrata. Ako se ne varam, imaju tri identična sica otraga, pa sigurno idu tri sjedalice.
Ako se nađe u Ghia ili koja je već trenutno aktualna najjača oprema, teško da mu može faliti nešto od moderne opreme kakva je u “normalnim” autima.

https://www.autoscout24.com/offers/f...Id=-1913242480
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 10.09.2021. u 12:22.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 13:06   #56654
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ne znam za troje dece ali znam za šestero. Bivša kolegica od žene ima 6+2 (muž i žena). kia carnival Ako njima odgovara za njih osmero pa odgovarati će i za vas petero.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 13:45   #56655
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 14:14   #56656
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Je dačija i sigurnost. Duster je 3/5 po euroncap? Ne bi se u tom grobeku vozio nikada, a kamoli obitelj.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 14:22   #56657
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
Ima li tko troje djece od vas?zanima me neki veći auto,u ženin A6 dvije sjedalice idu bez brige,a treće će morati na booster.
Da li gledam nešto sa 7 sjedala ili?a obzirom da astra g nije u cvijetu mladosti,razmišljamo o drugom autu.
Gledao sam zafire,s maxove,cx9,q7,qashkai +2,i na kraju cayenne.
Da li još nešto predlažete il mi preporučiti s liste?
Svakako bude polovnjak i nakon mene neide u prodaju,ne vodim se onim kome ću ga prodati za 10godina.
Buđet nije određen,dok se odlučim koji bi bio u igri.
Majstora za svaki imam tako da se ne sekiram oko toga.
Radim cca 8k km godišnje tako da ni potrošnja nije problem.
Vozim na posao,djecu u vrtić i jednom do 2 puta na more.
Frend ima 4. djece, s Alhambre, koja im je bila premala, ali ipak veća od nove alhambre i mnogih novih autiju gdje sa 3. redom sjedala ništa živo ne stane u gepek...

Sad je prešao na VW Maxi Life.

Drugi frend ima 3 klinaca i u VW Touran su mu stale 3 sjedalice iza.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Je dačija i sigurnost. Duster je 3/5 po euroncap? Ne bi se u tom grobeku vozio nikada, a kamoli obitelj.
Na modernom NCAPU se puno zvjezdica gubi ako nemaš u serijskoj opremi kočenje, čuvanje pješaka, sve žive senzore...

To što netko danas nema 5 zvjezdica, ne znači da ima lošu karoseriju i zone gužvanja. treba pogledati i flimiće, pa vidjeti kako to izgleda, prije nego se kaže "grobek" (ja ih nisam gledao, niti tvrdim da je Dacia nesigurna, ali koliko vidim ti si samo vidio ocjenu i na temelju toga donio zaključke, bez da znaš od čega se ta ocjena sastoji)
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 14:25   #56658
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Kupite Multivan i zaboravite na probleme sa mjestom.
Nije ni čudno kaj ih stranih po obali ima ko govana
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 14:37   #56659
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
GTA Osijek:
https://www.youtube.com/watch?v=i5SmHx7VUZo&t=2s

Jak je ovaj bmw, ko tenk
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 14:38   #56660
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
To što netko danas nema 5 zvjezdica, ne znači da ima lošu karoseriju i zone gužvanja. treba pogledati i flimiće, pa vidjeti kako to izgleda, prije nego se kaže "grobek" (ja ih nisam gledao, niti tvrdim da je Dacia nesigurna, ali koliko vidim ti si samo vidio ocjenu i na temelju toga donio zaključke, bez da znaš od čega se ta ocjena sastoji)
Koliko ti vidiš...vidiš krivo. Kupovao sam auto nedavno i jasno da je dačija bila "pomisao" s obzirom na cijenu ali nakon detaljne provjere i dublje analize odustao sam te stojim iza svoje riječi "grobek". Stojim iza toga da ja svoju ženu i dijete/djecu u tome vozio ne bi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 17:04   #56661
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Prosječna starost auta u našem narodu je 10+ godina. Vjerujem da je nova Dača ipak sigurnija od većine tih vozila. Većine.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 17:44   #56662
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
A kakve veze ima Duster s Joggerom koji još nije NCAP ni odradio?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 18:25   #56663
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
U pravu si, nije. Zaista očekuješ neku veću razinu od ostalih? Ima li neka koja je iznad 3/5?

Duster sam uzeo kao najprodavaniji model među fizičkim osobama (osim logan kaj je taksisiti voze).

U ostalom čovjek je nabrojao neke normalne automobile, a dačija tu na listi nije.

Citiraj:
Gledao sam zafire,s maxove,cx9,q7,qashkai +2,i na kraju cayenne.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 18:37   #56664
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Fino ste mi proširili vidike,idem u istraživanje pa se javim opet s nedoumicama
komer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 18:47   #56665
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Ne znam kaj bi ti reko osim +1 za Kiu Carnival, imamo 2020 model ko službenu za tim koji se bavi relokacijama i auto ima mjesta za igrat nogomet. Prije toga smo imali Toyotu Siennu, isto topla preporuka ako trebaš nešto što ima gro mjesta iako sumnjam da ih ima u RH
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 19:08   #56666
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
U pravu si, nije. Zaista očekuješ neku veću razinu od ostalih? Ima li neka koja je iznad 3/5?
Dača Logan ima za odrasle 70%, klince 72%, pješake 41% i asisti 42%.

Recimo VW Up iz 2019 ima odrasle 81%, klince 83% i ima 4 zvjezdice, zbog ova zadnja dva testa (46 i 55%), dok ostali auto sa te prve dvije brojke uredno imaju 5 zvjezdica.

Isto primjera radi Pežo 208 sa ocijenama 91%, 86%, 56%, 71% ima isto 4 zvjezdice...

Tak da nije sve crno bijelo, bar ne kao sa starim testom.

Činjenica je da dača ima najlošije rezultate za odrasle i klince, ali ono kaj mene više zanima na kaj liče auti stari 10ak godina u crash testovima u odnosu na takve nove.


Btw. ne znam ima li tvoj auto protiv naleta pješaka i to, ak nema onda i tvoj i moj imaju u novom testu 0 zvjezdica

0 star safety: Meeting type-approval standards so can legally be sold but lacking critical modern safety technology.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 19:08   #56667
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
U pravu si, nije. Zaista očekuješ neku veću razinu od ostalih? Ima li neka koja je iznad 3/5?

Duster sam uzeo kao najprodavaniji model među fizičkim osobama (osim logan kaj je taksisiti voze).

U ostalom čovjek je nabrojao neke normalne automobile, a dačija tu na listi nije.
Dacia Sandero je dobila 4/5 2013. A Dacia Logan sad 2/5. Slažem se da je 2/5 jaako loš rezultat, ali ono što sam siguran da ti radiš brkaš starije aute, koji su dobijali 4 ili 5* prije 10 godina i misliš da je Dacia danas lošija od njih, a u tome griješiš. Stalno se rade stroži testovi i 3/5 zvjezdica danas, iako zvuči loše, nije "grobek" kao što ti glupo pričaš, jer su onda "grobeki" svi auti stariji od 7 godina, jer valjda nitko od njih ne bi sad dobio preko 3*.

Kužiš il ne kužiš? Ne kužiš, OK, nema veze, kužit će drugi koji čitaju, da ne nasjednu na gluposti o "grobeku".

Dal je najbolji na tržištu po sigurnosti? Nije
Dal je među lošijima po sigurnosti na tržištu? Je
Dal je ta lošija sigurnost danas "grobek"? Nije
Zašto su onda uvedena ta stroga pravila? Jer je NCAP uvidio da nema smisla da svi dobijaju 5* što se počelo događati i morali su početi postrožavati testove.

Da navedemo samo još neke aute koji imaju 3*

giuelitta
kia stonic
kia rio
citroen c-elysse
fiat tipo
renault megane...

ne, shit, what, why, haa...?? Megane 3*?? nemoguće!
E moguće... 3* je dobio 2014., i onda je rađen re-assesment, vjerojatno jer je Renaultovom marketingu to smetalo, pošto su ljudi poput tebe počeli pričati da je "grobek",
pa je dobio 4*... zanimljivo da je povećanje bodova bilo JEDINO u safety opremi... znači gužvanje karoserije i realna sigurnost su ostali jednaki, a auto se iz "grobeka" pretvorio u "siguran"...

Shvaćaš li sad zašto sam ti pisao da ne razumiješ tematiku? Ne shvaćaš, OK, nema veze, ovo je forum, nisi ti ovdje bitan, nego je bitno da demantiramo tvoje gluposti, da ostali koji čitaju shvate realno stane, što bi Indijci rekli "ground reality" (da, danas sam naučio taj glupi termin, pa se "kurčim").
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 19:11   #56668
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
U pravu si, nije. Zaista očekuješ neku veću razinu od ostalih? Ima li neka koja je iznad 3/5?

Duster sam uzeo kao najprodavaniji model među fizičkim osobama (osim logan kaj je taksisiti voze).

U ostalom čovjek je nabrojao neke normalne automobile, a dačija tu na listi nije.
Pokušavam naći real life situaciju gdje su te NCAP zvjezdice kod Dacie došle do izražaja, ali ne nalazim. Čak ni kod taksista ne nalazim slučajeva gdje je to što nema 5/5 nekog ubilo, a oni bar naprave kilometraže kakve nitko od nas u životu neće napraviti.
Ne znam jel Cammeo još ima skladište na Radničkoj kod Katrana, ali tamo se moglo vidjeti Dacia u svakakvim stanjima. Za pretpostaviti je da su voženi po Zagrebu i da su razvaljeni u sudarima po Zagrebu. Nijednu nisam vidio da je imala veću strukturalnu štetu.

S druge strane, stvarno misliš da ćeš u real life imati textbook sudare kakvi su tamo testirani? (sudar dva auta frontalno dok oba voze 50, sudar pri 50 u statičnu barijeru i sl.)

To što netko ima 5 zvjezdica u takvoj situaciji, ne znači da će te te zvjezdice spasiti kad te netko pogodi s manjom brzinom pod nekim drugačijim kutem.

Okej, vodiš se zvjezdicama kod kupovine auta, ali auto koji još nije ni izašao već ne valja jer je Dacia i jer drugi i stariji modeli imaju manje od željenog broja zvjezdica u laboratorijskim sudarima koji se nakon toga na isti način više nikad neće ponoviti.
Po tome, nitko nikad nije poginuo u Volvu, jer eto, ima 5 zvjezdica i općenito je na glasu kao najsigurniji auto.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 10.09.2021. u 19:29.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 19:33   #56669
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Opet konflit Dača vs. ostali ccc...
Uglavnom taj Jogger izgleda poprilično solidno izvana.
A najzanimljivije mi je da sa 7 sjedala duži za samo 3 cm od mog starog heđbeka koji po starom NCAP-u ima 5 zvjezdica ccc....
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 20:03   #56670
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čak ni kod taksista ne nalazim slučajeva gdje je to što nema 5/5 nekog ubilo, a oni bar naprave kilometraže kakve nitko od nas u životu neće napraviti.
Nemreš naći? Super evo ti iz prve ruke. Frend je vozio cameo poginuo je u loganu.

https://www.vecernji.hr/vijesti/prom...oginuo-1213559

Da ne bi bilo da izmišljam ili nema real life situacija.

Da ponovimo..ja u taj GROBEK ne bi stavio obitelj.

Da auto još nije ni izašao ali postoji nešto što se zove "educated guess" i on nalaže da nisu u stanju napravit siguran auto prema modernim tj. trenutnim standardima. Bilo bi super kada bi napraviti auto koji je siguran.


Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Opet konflit Dača vs. ostali ccc...
Nema konflikta. Ima mišljenja i to je to. Za to forum služi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na