Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2021., 20:00   #961
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Što se tiče deterdženata, ljudi često pretjeruju s količinom, a drugo je što su sredstva jaka.

Treće su omekšivači koji zapravo otvrdnu veš i uništavaju mašinu. Ja povremeno stavim ocat, i ne, ne osjeti se na wešu. Preporučam.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 20:33   #962
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Što se tiče deterdženata, ljudi često pretjeruju s količinom, a drugo je što su sredstva jaka.

Treće su omekšivači koji zapravo otvrdnu veš i uništavaju mašinu. Ja povremeno stavim ocat, i ne, ne osjeti se na wešu. Preporučam.
Moja žena prakticira ocat u vešmašini.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2021., 08:46   #963
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
To + velika brzina okretaja na centrifugi

Da, sve su danas 1200, 1400 ili više rpm. A koji ležajevi će to izdržati na dulje staze?
Baš se primijeti kako novije mašine brže i dulje vrte centrifugu, pokušavaju i zadnju kap vode istisnuti iz veša jer treba opravdati onaj A+++ certifikat za centrifugu
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 11:06   #964
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pozdrav.
Vidim raspravljate o veš mašinama a meni danas krepala moja. Ima netko savjet koju mašinu uzeti? Ne trebam opcije naknadnog dodavanja veša jer se uvijek ima što za prati, ne trebaju posebni programi jer 90% veša je pamuk+sintetika i traper. Pere se cca 3-4 mašine rublja tjedno. Potrošio bih do max 4tkn ali ako ima nešto dobro za 2,5tkn neću se žaliti
Garancija od 5 godina se podrazumijeva. Hvala!
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 12:53   #965
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Meni je 1200+ o/min too much, roba mi bude dosta zguzvana i to nakon susenja bog nece opeglati. Drzim se 800 okr. i laganog peglanja. Roba bude prilicno suha kad je izvadim i nadam se da ce lageri biti sretniji.

Prosle godine kupio prvu masinu, Bosch serija 4 (8kg) za oko 4-5 t kn, masina nije nista specijalno osim sto sam gledao da ima veci kapacitet u slucaju da potraje i dodje prinova. Za 15/30min programe nudi odabire temp i okretaja i tu koristim 30 ili 40 C programe za majice, sareno, i sl. Drum clean ne moram raditi jer jednom tjedno perem samo pamuk/gace/rucnike na 90 C / 2 i pol sata (iirc, u uputama stoji da se drum clean radi ako jako rijetko koristis 90 C temp). Zasad nema neugodnih mirisa, a masina kada se ne koristi vrata su joj uvijek otvorena. Praska koristim vrlo malo (treba iskustva da dodjes do te mjerice), omeksivac ne koristim. Radije operem dvije masine u dva dana nego da je nafilam do vrha. Tamam dok se osusi prva runda, operem drugu. Odvlazivac mi osusi robu u 10-15h i bok.

Edit: model je WAN28260Y
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 17:32   #966
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
AEG perilica rublja L7FBE48S
Imam je vec sad 4mj i ne žali se draga nit ja.
Lijepo pere i ima dosta funkcija. 5 god garancije.
vesmasina
axo je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 17:43   #967
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ja sam ti uzeo ovu electrolux.
Već sam prije u ovoj temi naveo da mi je krepala nakon cca 10 pranja. Stvar je u tome da sam ju pretrpao, al barem sam se uvjerio da senzor preopterećenja ne radi.
Nakon servisa radi super, rijetko centrifugira na 1400(uglavnom 1000 ili 1200rpm). Kao što kolege kažu, nepotrebno trošenje ležajeva.
Išao sam na electrolux jer sam još prao u dvije slične i svidjele su mi se. Ova me na ekupi sa akcijama koštala cca 2550kn. Na linku možeš vidjeti koliko joj je sad cijena, a kad sam ju uzimao bila je kao prekrižena vrijednost od cca 5000kn.

Dok se odlučiš za bilo koju mašinu, izguglaj kakve su cijene u njemačkoj i nabavi. Jer tamo su cijene realnije, dok naši napuhnu za duplo. Da imaš bar neki orjentir cijene/kvalitete. Jer ni bosch od 5kkn ti nije niš bolji od ove electrolux.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 17:52   #968
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ma daj pa kako može krepati mašina nakon 10 pranja od pretrpavanja? To neka provala servisera?
Moja kalkulacija je prošle godine bila ovakva - krepala je Bosch nakon 10g, kompletan ovjes je bio koma. Bosch sam baš proučavao i jako je otežano servisiranje onoga što je meni otišlo.Bila je dilema da li uezti opet neki Bosch za 4000+ kn ili uzeti Samsung s jednakim specifikacijama (8kg veša, bubanj protiv habanja, inverter motor,...) za 2500 na nekoj akciji na ekupi.
Na kraju uzeo Samsung. Stari bosch je prolupao već nakon 5g, do 10 je nekako navukao bez kvarova, ali se lomilo sve unutra. Ne vjerujem da bilo koja od ovih novih mašina može izdržati dulje od 5g bez nekog kvara. Na kraju tih 5g koliko je garancije za obje, ja sam sa Samsungom 1500 kn u plusu. Nakon 5 godina u smeće i kupujem novu. Ne volim mijenjati često bijelu tehniku (kao niti hardver), ali kad se popraviti ne može, onda nema izbora.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 18:10   #969
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Senzor preopterećenja? Koliko znam, tako nešto ne postoji. Kako će znati je li preopterećena dok ne namoči veš?

Imaš senzor težine i balansa. Čak i ako je preopterećena, a uspije izbalansirati veš u bubnju, i dalje će krenuti s radom.

Ovaj za težinu služi da zna koliko će potegnuti vode i deterdženta, a balansa da se ne razleti po kući

Ako ne uspije izbalansirati veš, onda neće ni početi s radom.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 18:12   #970
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Motor je krepo, serviser naručio i ugradio novi. Dobro pa je na motor garancija 10 god .

No. To sam mislio.. za težinu..

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova

Ako ne uspije izbalansirati veš, onda neće ni početi s radom.
to je i serviser reko, al očito je radila i preforsala se.

Zadnje izmijenjeno od: domina. 15.03.2021. u 18:19.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 18:20   #971
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Inverter? Sreća da ti je krepao unutar standardnog jamstva (2 ili 5 godina?).

Kad inverter krepa van standardnog jamstva, nakon 2 ili 5 godina, a unutar tih 10...ti dobiješ motor besplatno, ali plaćaš ruke i elektroniku (jer motor navodno ne ide bez nove elektronike), koji koštaju na kraju kao nova mašina

Mali trikovi velikih majstora, treba čitati sitan tekst. Dobro je da je motor otišao rano.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 21:51   #972
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Na kraju uzeo ovo, 3200kn, mislim da je dobra kupnja... Imam sušilicu Electrolux kupljenu pred par mjeseci i dobro si pašu sad jedna pored druge.
https://www.emmezeta.hr/electrolux-e...ja-614056.html
Hvala svima na savjetima!
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 00:04   #973
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Pozdrav,

Naime narucio sam jucer bez previse browsanja.. https://www.centar-tehnike.hr/perili...roizvod-11671/

Sve placeno.. No nisam citao uvjete isporuke i tako to.. sad mene zanima jel itko ikad narucivao iz ovog shopa i jel moguce stornirati placeno na rate ako roba nije poslana?

Zadnje izmijenjeno od: pdx. 16.03.2021. u 00:35.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 07:28   #974
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Nema razloga da ne mozes napraviti to. U najboljem slucaju nazoves shop i posaljes mail (da ostane pisani trag), objasnis, trebali bi to napraviti bez problema. Ako postoji problem da je npr roba krenula, dakle u najgorem slucaju, prije nego ti stigne roba obavjestis shop da ces odbiti posiljku i da zelis raskinuti ugovor iz ovog ili onog razloga.

Nisam to radio s ves masinama, ali sam prosao takve situacije kao kupac.

Na kreditnoj ce ti se ukloniti rezervacija nekoliko dana nakon sto trgovac oslobodi sredstva. Ako ti je u medjuvremenu izdan racun s prvom ratom, a stornirao si narudzbu i nisi nista duzan, zovi karticarsku kucu i reci ce ti da oduzmes iznos rate s mjesecnog racuna jer ce oni vidjeti da vise nema rezervacije. Been even there...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 13:11   #975
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Ja sam uzimao od njih, duže je trajalo(oko božića) kao cekali dostavu od electroluxa, ali je stiglo sve bez problema poslali su mi i racun na mail prije nego što je došao frižoder da mogu produžiti garanciju

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 16.03.2021. u 13:28.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 13:30   #976
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
U pitanju je GORENJE TGR80N bojler.
Prije mjesec dana sam očistio kamenac jer je bojler počeo "slabije grijati". Brzinski se istušira jedna osoba i to je to, nema više tople vode. Nakon čišćenja stvar se malo poboljšala, ali tek toliko da se umjesto brzinskog (5min), može istuširati (10ak min). Kada sam čistio kamenac unutra sam našao neki plastični "štap" promjera oko 2cm i duljine 10ak za koji nemam pojma od čega je uopće, ali vjerujem da ima veze sa senzorom temperature pošto pokazivač zagrijanosti ne radi.
Je li mu ima spasa ili je spreman za zamjenu? Ako da, koji bojler 80-100L preporučate?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 13:40   #977
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Imam isti model bojlera, star jedno 10.ak godina, čišćen kamenac nekoliko puta i ne sjećam se da sam vidio tako neki dio. Mene je zezao jednom zamjenski grijač koji je bio loše dizajniran i grijao je jako termostat koji je onda isključivao puno prije vremena.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 08:30   #978
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Ja bi nagađao da je ta puknuta cijev zapravo dio cijevi koja ide do vrha bojlera za uzimanje naravno tople vode, čim nije čitava te uzima sa dna, kapacitet je drastično smanjen. Ja sam imao takav slučaj, zovnio majstora da mi zamjeni bojler jer sam imao drugog no odmah je detektirao problem te mi je čak umjesto te plastične cijevi stavio bakrenu, problem riješen...
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 15:04   #979
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Hmm.. nije šuplja cijev već puna plastika koja je korodirana bila. Žao mi je što nemam sliku toga sada. Dumao sam i ja od čega bi moglo bit, ali nisam dokučio.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 15:15   #980
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ma da nije zaštitna magnezij anoda, otpala s grijača?
Samo što to nije plastika

Daj fotku da vidimo to čudo
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 15:23   #981
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Nemam slike, ali evo proguglao i čini se da je to to

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 15:41   #982
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
To ti ima šaraf dolje s kojim se zavida na podnožje grijača. Kupiš novi komad za 30-ak kn ili možeš slobodno baciti, moj bojler radi već 10+ godina bez toga
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 20:56   #983
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ekipa, kaj radite sa kondenzatom iz sušilice? Jel to ok za iskoristit za peglu?
Dal je to čista destilirana voda ili sadrži i deterdžent i ostala sranja?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2021., 21:42   #984
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ekipa, kaj radite sa kondenzatom iz sušilice? Jel to ok za iskoristit za peglu?
Dal je to čista destilirana voda ili sadrži i deterdžent i ostala sranja?
Nije čista voda, često prodju i mali komadići tkanine.

Nemoj to koristiti za peglu. Čak mi u uputama od pegle piše da ne koristim slučajno tu vodu iz sušilica haha

Please do not use perfumed water, water from the tumble dryer, vinegar, starch, descaling agents, ironing aids, chemically descaled water or other chemicals as they may cause water spitting, brown staining or damage to your steam iron.

"Apparently the water contains really really fine lint which will eventually clog up the steam cents in the iron."
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 13:36   #985
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Gledamo koji hladnjak sa zamrzivačem uzeti i zbunjeni smo
Za svu tehniku želimo da bude A ili višeg razreda. Sve smo našli osim hladnjaka.

Prvo smo bili zapeli za ovaj SAMSUNG RS68A8840B1/EF koji se neko vrijeme reklamirao kao A+ razred, da bi sad unazad par dana promijenili opis i stavili da je F razred.

U izboru nam je i GORENJE NRS9182VB koji se predstavlja kao A+.

I sad gledajući ponudu, ispada da Gorenje i Midea (nikad čuo do nedavno) imaju najviše A, A+, A++ hladnjaka na tržištu. Kako je to moguće da jedno Gorenje radi energetski učinkovitije hladnjake od, recimo Samsunga ili Boscha?

U međuvremenu smo odlučili da ćemo ipak uži, jednokrilni uzeti, no situacija je identična.


I kad sam već na ovoj temi, što je vaša preporuka, ugradbeni ili samostojeći? Ugradbeni se naravno bolje uklopi u prostor, no brine me zamjena istog danas-sutra. Koliko je to zajebano ili nije?
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 13:57   #986
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Mi imamo taj gorenje, druge boje samo.
To im je stara oznaka, sad je taj mode u E razredu.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 13:59   #987
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Ne bih ulazio u tehničke specifikacije, ali vidim da si prvo htio dvokrilni hladnjak, pa onda standardni i sad razmišljaš o ugradbenom. Uzmi u obzir da je ugradbeni najmanji, pa razmisli da li ti je bitnija estetika ili funkcionalnost.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 14:00   #988
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
I ja ga imam. Ali onaj sa otvorom za cugu https://www.centar-tehnike.hr/hladnj...roizvod-13477/

Kao što kolega kaže, e razred po novom
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 15:38   #989
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Ne bih ulazio u tehničke specifikacije, ali vidim da si prvo htio dvokrilni hladnjak, pa onda standardni i sad razmišljaš o ugradbenom. Uzmi u obzir da je ugradbeni najmanji, pa razmisli da li ti je bitnija estetika ili funkcionalnost.
Ma još smo u fazi projektiranja kuhinje tako da ni jedna opcija nije u potpunosti izbačena.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 15:44   #990
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ma još smo u fazi projektiranja kuhinje tako da ni jedna opcija nije u potpunosti izbačena.
Ja sam 3 mjeseca kalkulirao, na kraju samo na ugradbeni otišao.

I provjeri si za energetske razrede. Ako sam Samsung ima F, Gorenje sigurno nema A+, samo još nisu promijenili.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 19.04.2021. u 15:53.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na