Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2021., 08:39   #871
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
....granitnim crnim sudoperom i slavinom
Jesi siguran glede crnog sudopera? 😁
U prvoj kombinaciji nove kuhinje sudoper je trebao biti crni granitni Blanco. Zbilja imaju vrhunske proizvode.
Međutim, na dosta mjesta sam iščitao, u biti pun je net tematike s problemima vezanim za crne granitne sudopere, forum.hr, a i ovdje je netko spomenuo ... Yebeni je težak za održavanje i sve se vidi na njemu.
Ja nisam htio riskirati pa smo uzeli bijeli i mislim da se nismo prevarili.


Jedan zgodan tip što mi je moj stolar rekao glede glanitnih sudopera i kamenca.
Ne treba nikakvo extra tretiranje nego preko noći sudoper se napuni vodom i ubaci se tableta za pranje posuđa, izjutra je dovoljno samo žutom stranom spužvice preći površinu.
Nisam probao, al zgodno je znati.
Naš bijeli je star 6 mjeseci kamenac se ne vidi nimalo, a nemoguće da ga nema.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 09:00   #872
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Siguran sam da ne želim bijeli.

A sada, ili sivi ili crni, ništa drugo ne dolazi u obzir.

Ali hvala svakako na savjetu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 09:46   #873
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Siguran sam da ne želim bijeli.



A sada, ili sivi ili crni, ništa drugo ne dolazi u obzir.



Ali hvala svakako na savjetu.
Imam crni. Slobodno uzmi ako si normalno,prosječno čistunac😄

Znači 2 godine, nikakvo posebno održavanje, držimo sudoper čistim, navečer ga uvijek obrisemo sa krpom samo.

Tako smo radili i sa inoxom jer se vide flekice od vode inače

Nismo jedno od onih kojima je sudoper pun svega i peru ga tjedno. Jbg čist je i šta se zaprlja kod kuhanja kasnije ili navečer središ.

Kod kolege crni izgleda kao da je crno bijeli

Ali njegova žena valjda nikad to ne pere i uvijek im je pun sudoper do ibera. Nemaju sudjericu pa slažu prljavo sve unutra isto.
I onda kad mi krene pričati crno ne valja dodje mi da mu kažem šta zapravo ne valja,ali ajde samo kažem mi nemamo tih problema 😂

Nisam uzeo bijeli jer sam se bojao fleka od cikle,cole i sl , ne znam koliko je realno ali znam da su mi prozorske klupice popije colu ili kavu i ne ide van😄
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 11:10   #874
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Gdje bi dosao da se u krevetu vrtim i razmisljam jesam li obrisao sudoper ili ima li u njemu nesto prljavo Istina, perem inox sudoper jednom tjedno, ali to je p.dim od odrzavanja. Ali isto tako ne vidim prednost crnog ako cu morati misliti na njega. Estetiku na stranu, jasno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 12:56   #875
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Gdje bi dosao da se u krevetu vrtim i razmisljam jesam li obrisao sudoper ili ima li u njemu nesto prljavo Istina, perem inox sudoper jednom tjedno, ali to je p.dim od odrzavanja. Ali isto tako ne vidim prednost crnog ako cu morati misliti na njega. Estetiku na stranu, jasno.
Ma neće mu ništa biti i da ne obrišes ali ne kužim kako možeš jednom tjedno oprati sudoper ako se kuha redovito?

Ne peremo ga ni mi svaki dan nego isperem i obrisemo
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 13:11   #876
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Pa ne znam, inox je i gladak je, nemamo sudjericu pa se u njemu svako malo nesto pere. Kuhamo ~5 dana u tjednu. Svako ajmo reci tjedan dana roknemo neku kemiju i oribamo ga spuzvom u par min.

Frendica ima neki kao fejk kameni skoro crni sudoper i voda+kamenac su joj najveci problem (voda je opcenito kod nas koma). A ona je pak cleaning freak, kupila ga zbog estetike i nije bas hepi. S tim da ona ne kuha ni 3 dana na tjedan i jos ima sudjericu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 14:16   #877
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ja imam crni siligranitni u ST, i pokazao se jako dobar, cak manje zahtjevan od inoxa koji se lagano ošteti.
A za PU ćemo vidit @xlr Btw, dobia san elektro projekt zgrade, ide 5.75kw prikljucak za stan, tako da je to ok.
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 14:18   #878
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Imam crni. Slobodno uzmi ako si normalno,prosječno čistunac😄

Znači 2 godine, nikakvo posebno održavanje, držimo sudoper čistim, navečer ga uvijek obrisemo sa krpom samo.

Tako smo radili i sa inoxom jer se vide flekice od vode inače

Nismo jedno od onih kojima je sudoper pun svega i peru ga tjedno. Jbg čist je i šta se zaprlja kod kuhanja kasnije ili navečer središ.

Kod kolege crni izgleda kao da je crno bijeli

Ali njegova žena valjda nikad to ne pere i uvijek im je pun sudoper do ibera. Nemaju sudjericu pa slažu prljavo sve unutra isto.
I onda kad mi krene pričati crno ne valja dodje mi da mu kažem šta zapravo ne valja,ali ajde samo kažem mi nemamo tih problema 😂

Nisam uzeo bijeli jer sam se bojao fleka od cikle,cole i sl , ne znam koliko je realno ali znam da su mi prozorske klupice popije colu ili kavu i ne ide van😄
Svatko svog konja hvali i rijetko je realan i objektivan.
Šta meni tvoje osobno iskustvo znači pored hrpe loših iskustava na globalnoj razini?
Ne mora se puno tražiti, dovoljno je samo ugooglati "black sink problem". Pa gledaj slike na šta to liči. Ako se kamenac hvata na inox, a hvata se vrlo lako. Kojom to logikom se neće hvatati na granitni? Hvata se i na moj bijeli, al se ne vidi. Osim ako ga vrlo rijetko koristiš, al onda to treba naglasiti.
Ovim novim mladim hibridnim obiteljima, njima je svejedno, oni slože kuhinju za gledanje pa na dnevnoj bazi žuljaju paštete i bureke 😁
Mi oboje volimo kuhati, volimo i cijenimo domaću klopu.
A kad se pravi klopa u sudoperu bude sranja i problem s crnim sudoperom je realan. Bio bih njegov rob održavanja jer s njim moraš oprezno. Oćeš maunu uzeti žičanu vunu pa udri po njemu ko sivonja kao s inoxovim?!
Ne smiješ abrazivnim kemikalijama, krpicama pa čak ni zelenim stranom sudopera, a to meni ne pada na pamet.
Ovako bijeli je uvijek bijel, kamenac se ne vidi. Čist je i jednom godišnje će dobiti tableticu prko noći ... Ako se sjetim ...

Odosmo u totalni OT 🙄
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 14:42   #879
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Sorry ali ja sam objektivan i popljujem sve što sam krivo kupio i napravio. Crni nama koji redovito kuhamo i održavamo ne predstavlja problem. Svatko svoje zna. Mene je više bilo strah bijelog i mrlja

Možda kod nas nije voda kao kod vas jaka, ali inox bivši sudoper nakon 3 godine je zbog pranja bio užasno izgreban cijeli.

Ovo stvarno nije nikako održavanje nego nekakva normalna procedura . Žena nikad nije ni inox ostavljala bez da ga navečer obriše jbg
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 22:22   #880
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Kod nas crni Franke. Kuha se svakodnevno, koristimo perilicu a suđe u sudoperu nikad nije duže od pol sata a nakon što se suđe opere supruga i ja imamo naviku da pobrišemo cijeli sudoper papirnatim ručnikom. Nakon 4 godine ima nešto sitno bijelih tragova. Probam sutra trik s tabletom za perilicu.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 23:24   #881
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Ja imam crni blanco, vec cca godinu dana, jako tvrda voda ali skoro se nista ne vidi na njemu. Sestra mi ima neki, neznam koji, isto crni, katastrofa se vidi na njemu isto je praktički siv.
Zena dok je bila podstanar je isto imala blanco crni i nista se nije vidilo zato smo se i odlučili za njega. U tusu imam crnu spinu i crni tus, to je vec dobrano sivo a ne crno.

Nezz jeli to do blanca ili je to do neceg drugog, al stvarno je skorz ok, nista losiji od srebrenog inoxa.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 23:58   #882
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
jos jedan sa crnim sudoperom. kuhinja Dan Kuchen i nudili su nam Franke, zena odbila i uzeli sudoper iz Ikea-e. frend nakon mene isao po DK kuhinju, uzeo Franke.
meni nakon 5 godina nista, uz spinu je znalo biti malo kamenca se nakupiti gdje se nije dobro obrisala voda a nije otjecala ali se to makne lagano. Nikakvi drugi tragovi na sudoperu, kod frenda - ima neke crte od posudja i nozeva ili vilica i bas se vidi.

e sad..vidim da ste svi znalci materijala u svemu u kuci, ali ja blage veze nemam od cega je sudoper i kakve je kvalitete jer je to jebeni sudoper. Trebao je odredjene velicine, nasli u Ikeai za ok cijenu i uzeli. nisam ni znao da postoje ovakvi problemi s tragovima kamenca i sl. Mozda u Ri nije toliko tvrda voda kao u ZG, ali bome nije ni mekana.

nacin koristenja - posudja kao troclana obitelj dnevno, s tim da ne peremo sudje u masini bas svaki dan, kako se sjetimo. i dok pere masina, uvijek barem ima dvije tri salice ili koji tanjur od copanja ili cuge u medjuvremenu.

p.s. nikakva brisanja sudopera dnevno, tjedno ili sl. kad se opere, isperemo vodom i to je to
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 14.02.2021. u 00:08.
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 18:53   #883
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Imam Blanco crni pa to je katastrofa ziva. Voda je uzasno tvrda i svaka kap se vidi na njemu. Ne kupovat ni u ludilu osim ako se ne misli cistit hemijama jednom tjedno i ribat sudoper da bi pola dana izgledao da je kao u ducanu i nakon toga sve po starom


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 19:01   #884
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215


Evo moj, sigurno 2 tjedna nije ciscen, niti obrisan. nije savrseno al nije ni drama. Cak se vise vidi na inoksu nego na sudoperu zena kaze da ga jednom misecno proleti sa octom.

Da nebi ispalo svako svoga konja hvali imam sive egger anti fingerprint elemente, doti jedan otisak se vidi na njima, zena kuka stalno, ugl zatvaram sad vrata sa laktom....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 19:39   #885
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Kad mi se kamenac nataloži u čajnik (onaj pistavac) ja to riješim limunskom kiselinom.
Otopi kamenac naočigled, a reakcija izgleda kao da ključa. I nema smrada kao occat.
Aj probaj sa tabletom za perilicu da vidimo dal funkcionira.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 21:50   #886
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Ma to će zena ali tenks za ideju sa limunskom, puno zgodnije.
Ovo je worst case scenarij, nije niti spuzvom obrisano, namjerno nisam tio jer stvarno nije toliko gadno, inace pobrišemo spuzvom nakon pranja. Naravno ovisi od osobe do osobe koliko kome smeta. Doduse novo je sve cca godinu dana, tko zna kako ce bit za 3 ili 5
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 10:36   #887
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Vidim da su podijeljena mišljenja.

Bijeli mi se ne sviđa, ovaj inox ne dolazi u obzir, tako da nemam baš puno izbora.

Riskirati ću s Franke ili Schock crnim granitnim, pa ću vidjeti.

Ikea ne dolazi u obzir jer nema ništa što mi se sviđa (dupli sudoper).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 11:46   #888
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Vidim da su podijeljena mišljenja.

Bijeli mi se ne sviđa, ovaj inox ne dolazi u obzir, tako da nemam baš puno izbora.

Riskirati ću s Franke ili Schock crnim granitnim, pa ću vidjeti.

Ikea ne dolazi u obzir jer nema ništa što mi se sviđa (dupli sudoper).
ma uzmi crni franke, imam ga ja vec 3 godine, nigdje ni crtice ni kamenca, top sudoper
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 11:53   #889
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Moj je isto franke. Preporuke definitivno
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 08:32   #890
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Gledam ovakve pipe
https://www.ikea.com/hr/hr/p/tollsjo...etal-20341692/
http://www.gemma.hr/proizvod/fs-hf-swsp/
https://www.sudoper.hr/slavina-blanc...t-crna-vt.aspx

Ne konretno ove 3, ali takve...

Imam 2 pitanja.

Da li se u tim vragovima da skidati ovaj filter (sito)?
I da li voda prolazi normalno kroz cijev ako je cijev fiksirana gore na tom držaću? Bez da moram pritiskati ovaj gumb na vrhu same cijevi.

Ideja je imati taj "tuš" za polijevati okolo ako treba, ali da kada je na stalku bude najnormalnija slavina koja propušta vodu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 08:40   #891
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
https://www.ikea.com/hr/hr/p/vimmern...lika-90305290/

imam ovakvu i nisam siguran za filter, ali se može skinuti cijeli ovaj dio na kojem su dva gumba. to isperem u oba smjera i prek noći ostavim u čaši octa, drugi dan je čisto ko suza.

po defaultu je to obična slavina, a tek pritiskom na gornji gumb dobivaš efekt tuša. čim zatvoriš vodu i ponovno pustiš, vraća se na default postavku obične pipe, a jedini put kad trebaš pritisnuti donji gumb je ako bez zatvaranja vode želiš prebaciti natrag s tuša na default mod.

sve što planiraš kupiti u Ikei stavi u košaricu i onda samo šifre artikala nalupaj u ikea.hu i stavi tamo u košaricu. cijene su 25-30% niže, a nama koji smo 200ak km do Budimpešte se već na iznos od oko 1500kn isplati otići gore jer ušteda nije zanemariva. vidi samo s trenutnim pravilima oko prelaska granice, išao sam 2x otkad je korona i sve bilo ok.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 08:56   #892
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Računao sam već na odlazak u IKEA-u u HU, ali ne isplati mi se ići po mikrovalnu i slavinu.

Ušparao bi nekih 600kn, a to mi je vinjeta + gorivo tamo i natrag (600km) + nešto za put i na kraju sam gotovo na nuli, a cijeli dan će mi otići na to.

Ali hvala na info.

Znači ove tipke su start i stop vode, ne?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 09:04   #893
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ne, start i stop vode je ova ručica kao i kod svih ostali slavina:


gornja tipka je za paljenje tuš moda, a donja tipka je za gašenje tuš moda. velim, ako koristiš taj tuš mod i u tom trenu ugasiš vodu na ručici, idući put dok pustiš vodu pipa se sama prebaci na normalni mod (ne ostane na tušu).

ne računaš dobro tu uštedu jer i do zga imaš cestarinu i gorivo
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 09:04   #894
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vezano za slavine.
Imam ovakvu iz Lidla (gornja inox na slici).
https://www.akcijeikatalozi.rs/media...1kom-uTEdd.png

Dosta je dobra, ima tuš i regularnu funkciju te je možeš odvojiti za tuširanje.
Nije bila skupa, valjda oko 300-400kn.

Solidne su te njihove i imaju 3g garancije.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 09:23   #895
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ne, start i stop vode je ova ručica kao i kod svih ostali slavina:


gornja tipka je za paljenje tuš moda, a donja tipka je za gašenje tuš moda. velim, ako koristiš taj tuš mod i u tom trenu ugasiš vodu na ručici, idući put dok pustiš vodu pipa se sama prebaci na normalni mod (ne ostane na tušu).

ne računaš dobro tu uštedu jer i do zga imaš cestarinu i gorivo
Računam, računam.

Jer u ZG idem redovno službeno tak da bi to sve zajedno odradil.

A i do ZG-a mi je 70km I to riješim u roku sat vremena. Do Mađarske i natrag, kada sve kupim trebam cijeli dan. Samo 600km vožnje imam.

Kužim ovaj dio vezan uz normalno puštanje vode. Hvala puno na info, puno si pomogao.

Samo ne znam jel mi se isplati dati 1500kn za to iz IKEA-e, možda uzeti neki brand name za tu lovu.


Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Vezano za slavine.
Imam ovakvu iz Lidla (gornja inox na slici).
https://www.akcijeikatalozi.rs/media...1kom-uTEdd.png

Dosta je dobra, ima tuš i regularnu funkciju te je možeš odvojiti za tuširanje.
Nije bila skupa, valjda oko 300-400kn.

Solidne su te njihove i imaju 3g garancije.
Hvala na ovome.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 11:49   #896
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
u Budimpešti je prošle godine ova sa fotke bila oko 1000kn, samo na slavini sam si pokrio gorivo i vinjetu, a sve ostalo je bonus treba malo i clia upregnuti, a 600km autoceste je ko dušu dalo za nedjeljno prijepodne
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 12:49   #897
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
u Budimpešti je prošle godine ova sa fotke bila oko 1000kn, samo na slavini sam si pokrio gorivo i vinjetu, a sve ostalo je bonus treba malo i clia upregnuti, a 600km autoceste je ko dušu dalo za nedjeljno prijepodne
Sve je to meni jasno, ali eto, kod mene ta opcija ne dolazi u obzir.

Stvarno nemam volju cijeli dan biti u autu i na kraju dana još bi bio u minusu.

Slavina je u HU: 1260kn, kod nas 1499kn.
Mikrovalna je: 876kn u HU, kod nas 1099kn.

Znači ušaparao bi:
cca 500kn.

Uzmimo u obzir da mi auto troši 8-10L (uzet ću prosjek 9L) na autoputu, samo mi je gorivo 500kn.
Bez vinjete, bez dodatnih troškova (klopa, cuga, kava).
I na sve to još moram izgubiti sigurno 10 sati na to sve skupa.
Još bi bio 500kn u minusu po ovoj računici.
Ovako, usput stanem u ikei u zg, pokupim to i to je to.

Ali da ne duljimo previše, Mađarija otpada.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 11:49   #898
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
https://www.electrolux.hr/kitchen/co...oven/ezf5c50x/
vs
http://www.candy.hr/hr_HR/uredaji/ku...03083/fct625nl
ista cijena oboje 5 godina

Koliko vidim elux ima duplo staklo, i kataliticko ciscenje, dok candy ima aqua clean.

Ali elux je 57L dok je candy 70L
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 10:50   #899
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Trebao bi mišljenje za perilicu i sušilicu i preporuku ako postoji štogod bolje u tom buđetu?!

Electrolux perilica EW6F421B

Electrolux sušilica EW8H359S
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 11:27   #900
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pogledaj si da li još imaju akciju za jamstvo, da produljiš na 5 godina. Pogotovo za sušilicu. Ja sam produljio za sve Elextrolux/AEG aparate koje sam uzeo.
Imaš sreće pa ne moraš uzet kombinaciju pa si nešto sigurniji, ali bolje više nego manje jamstva
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na