Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2012., 16:17   #1
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Oprema za videokonferenciju

Trebao bih pomoć i savjete oko nabave opreme za videokonferenciju.

To trebam za školu u kojoj radim, kako bi se mogle povremeno izvoditi videokonferencije za manje grupe učenika u informatičkoj učionici. Npr. između učenika iz moje škole i onih u Njemačkoj i slično.

Dakle, s obzirom da nemamo hrpu para na raspolaganju, otpadaju skupa rješenja poput Polycom stanica i sl jer se ipak radi o ciframa od 20 000kn i više.

Trebala bi nam kvalitetna HD web kamera, nešto poput ovoga
mikrofoni
zvučnici

Platno i projektor imamo pa to možemo iskoristiti da moji učenici vide učenike s druge strane.

Jedino me muči ozvučenje svega toga, odnosno da oni čuju nas i mi njih što jasnije.
Tko ima povoljnije mikrofone za takvu svrhu? Gdje postaviti to po učioni jer treba vući i dosta audio kablova za mikrofone i zvučnike? Ili koristiti jednog ili dva bežična mikrofona, a naprijed staviti zvučnike da mi čujemo njih?

Što se tiče softvera, najjednostavnije bi bilo to rješiti preko skypea ili preko Carneta koji koristi Adobe Connect Pro

Svaki savjet i mišljenje je dobro došlo.

Zadnje izmijenjeno od: TheBEaST. 26.02.2012. u 16:29.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 20:41   #2
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Nitko ništa?
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2012., 09:26   #3
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
trebat ce ti sirokopojasni mikrofon koji ces nakopcati na videokonferenciju (pod uvjetom da ju uzmes jel)
u tom videokonferencijskom svijetu je doslovno koliko para toliko muzike sa time da ono sta valja je poprilicno skupo.
imho najbolje ti je napraviti skype konferenciju...

sto se tice mikrofona mozes ici na shure ili nesto u tom rangu (audio pro artist ti drzi gro toga) sa time da ce ti svaki mikrofon od soma kn raditi zadovoljavajuce

ja bi to rijesio ovako

laptop na njega piknuti logitech hd kameru posto ona u sebi 99% vec ima mikrofon i sve si rijesio.
uzeti audio out iz laptopa i odvuces ga do "racka" to jest ormara ili necega di ce ti biti pojacalo za nekakve zvucnike (koje postavis kod platna)

puno bolja opcija je kupnja dediciranog sustava al kao sto si rekao to je red velicine 10 000kn minimum.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 09:46   #4
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Sto se tice ozvucenja, iz vlastitog iskustva, nikako sirokopojasne. Pa covjek ima zvucnike u blizini da cuje drugu stranu veze, netko slucajno kihne malo glasnije i mikrofonijom poubija sve u prostoriji

Preporuku bi dao za AKG (budem saznal tocan model mikrofona), jer su se pokazali odlicni kod losih govornika (ljudi koji nemaju blage kako pricati u mikrofon a godisnje odrzavaju desetke ozvucenih govora), love jako dobro i metar udaljenog govornika.
Takav jedan moze komotno koristiti troje ljudi istovremeno, a cijena rabljenih je bila 300kn.
Uz to bi trebali stalci za stol, xlr kablovi i pretpostavljam neka 2/4 kanalna mixetica, eventualno zvucna sa 2/4 ulaza.

EDIT: ne mogu saznati tocan model jer su se oznake izlizale a kutije nema, ugl ili je iz 3800 serije ili je D5, a izgleda jako slicno ovom, nemrem nikak naci tocan model.

Zadnje izmijenjeno od: Overclock. 29.02.2012. u 12:10. Razlog: dodana info
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 19:21   #5
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Super, dobro je čuti takva iskustva iz prve ruke.
Gledao sam malo mikrofona, stvarno ima svakakvih cijena. Al mislim da nema potrebe za nečim ekstra klase, do 1000kn max.

Zamolio bih vas za neke konkretne modele jer nisam u ozvučenje previše upućen.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 11:06   #6
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 959
Oprema za videokonferenciju

Googlao, postoji neki prastari post iz 2012, pa ako mod smatra da je potrebno, neka spoji.
Imamo konferencijsku sobu, površina cca 18 m2, maksimalan broj ljudi koji bi sudjelovali sa naše strane je 6. U 99 % slučajeva se koristi Teams.
Opcije tipa movment tracking, speaker tracking su obvezne.

Trebao bi mi :


-Preporuka za neku tvrtku koja se ovom problematikom bavi, i koja bi to mogla isprojektirati.


Vaša iskustva sa opremom? Ili ako imate sličan setup postavljan u tvrtkama gdje radite

Neki se kunu samo u Polycom, drugi kažu samo Cisco, treći da je Yealink best buy?
Colop je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na