Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2011., 12:45   #1
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Custom lcd u HTPC kućište?

Trebala bi mi mala pomoć vezano uz informaciju koju nikako da iskopam na netu.

Naime, prije neko vrijeme nabavio sam nov Thermaltake DH-101 HTPC case po odličnim uvjetima. Vrlo sam zadovoljan sa kućištem, no u zadnje me vrijeme kopka to što nema nikakav display (verzija bez VFD-a).

E sad. Dobio sam ludu želju pokušati ugraditi nekakav maleni touch screen display na prednjicu samog kućišta. Napraviti mjesta na prednjoj stranici i izrezati dosjed za navedeni lcd nije problem jer imam kolegu koji bi mi to odradio na laseru, pa bi cijela stvar mogla izgledati gotovo tvornički.

Ono što me u cijeloj priči muči jest to što neznam kako cijelu priču izvesti.

Može li se iskoristiti touch screen iz nekakvog drugog uređaja poput GPS-a? Ili nešto ovakvo sa e-baya?

Kako se onda ta stvarčica može napajati, i kako dobiti sliku (odnosno spojiti ekran na grafičku) i touch funkcionalnost na tom ekrančiću?

Koliko mi se čini, ili barem nisam mogao naći, ne postoji nekakvo out of the box rješenje?

Ako imate kakav savjet, link, preporuku, iskustvo - bili bi dobrodošli. Hvala!
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 12:56   #2
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Ne znam koliko ćeš imati sreće s implementacijom touch-screena, ali razmisli o reciklaži nekog ekrana iz prijenosnog DVD-playera i sl. Mogao bi ugraditi zaslon namijenjen za aute s video ulazom i njega koristiti kao sekundarni display. Ta opcija nije skupa, nudi dosta veliku dijagonalu, relativno jednostavna je za implementaciju i na tom displayu možeš prikazati sve sadržaje s računala.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 28.01.2011. u 12:57. Razlog: dodane kvaČice :-)
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2011., 12:59   #3
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Da, razmišljao sam i o tome. Samo, cijela priča mi uopće nije interesantna bez touch screen funkcije. Baš bih to htio izvest, ako se ikako da...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 18:43   #4
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
lkw_pkw

a što bi sve htio imati na tom touch screen-u , mislim što bi ti htio da ti pokazuje temperaturu?voltažu?okretaji ventilatora i ostalo ili bi ga htio koristiti kao grafiko sučelje da ti pokazuje neke ikone pa kad stisneš da ti se otvori pa da ti pokazuje neke informacije?
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 18:56   #5
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Kog će ti vraga to, složi si rađe neki VFD koji bude prikazivao osnovne stvari(now playing, temperature).

Ali ako si već zapeo, gledaj car pc screenove, obično ima 6-10" touchscreen rješenja.Još ih možeš(displej) odvojiti od baze pa bi se relativno lako dalo uklopiti.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 19:17   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Mislim da si je netko od forumaša slagao u autu multimediju s malim tač skrinom, pa bi trebalo malo prekopat forum i naći tu temu.

Iako iskreno nevidim nekog smisla, bolje bi te pare utepo u harmonia i neki vfd.

EDIT: Sjetih se, RAK je forumaš, nadam se da ima ta tema i ovdje na forumu
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 28.01.2011. u 19:23.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 19:53   #7
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ma ne treba mi prikaz temperatura i sl, hoću funkcionalni ekran na kojem ću nabadat i pokretat pjesme s playlista bez daljinca i bez upaljenog glavnog monitora. Mada već razmišljam i o većoj varijanti koja ne bi bila ugrašena u kućište, nego negdje pored njega...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 20:00   #8
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Ma ne treba mi prikaz temperatura i sl, hoću funkcionalni ekran na kojem ću nabadat i pokretat pjesme s playlista bez daljinca i bez upaljenog glavnog monitora. Mada već razmišljam i o većoj varijanti koja ne bi bila ugrašena u kućište, nego negdje pored njega...

E pokraj fotelje recimo već ima smisla Uglavnom, potraži od RAK-a temu di je sebi radio za auto tačskrin
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 20:08   #9
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
znači želiš složiti Mp3-player komponentu od PC koji ima u sebi ugrađene sve komponente tako da mu ne treba ni tipkovnica i Ekran
ovo nije loša ideja:
http://www.youtube.com/watch?v=ersFc...ayer_embedded#
čovjek si je dao truda:
http://elm-chan.org/works/cube/report.html
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 02:30   #10
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Ima sve za nabaviti u Chipoteci:

Treba ti Touch Screen (samo matrica):
Touch Screen 7" USB

I iza tog touch screena stavis ovaj monitor:
LCD 7" 2×video IN

Ili možda bolje ovaj, koji ima VGA konektor pa samo s malim VGA kablom povežeš PCB LCDa s straznjim izlazom na MBO/GPU...
LCD 7" 15pin D-SUB VGA IN
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2011., 18:02   #11
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
koja je razlika između ovog prvog 7" i ovog drugog 7" kaj ovaj neki drugi iam kontrole ili?
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 18:11   #12
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Imas manual pa skini i pogledaj.
Malo sam pogledao i cini mi se da drugi nema "MENU" izbornik iz kojeg se podesava kontrast i te stvari...

I jedan ima 2 chich ulaza, dok drugi jedan 15pin D-SUB (VGA) ulaz.

Osobno bi rađe kupio skuplji s jedni VGA ulazom - sigurno nije bezveze skuplji, a i ima meni i ostale stvari.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 18:42   #13
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Ma ne treba mi prikaz temperatura i sl, hoću funkcionalni ekran na kojem ću nabadat i pokretat pjesme s playlista bez daljinca i bez upaljenog glavnog monitora. Mada već razmišljam i o većoj varijanti koja ne bi bila ugrašena u kućište, nego negdje pored njega...
Imaš pametniju i jeftiniju alternativu.

Recimo foobar2000+web remote(1, 2), ili xbmc sa web remoteom.
Ima i sličnih stvari za mobitel, ja sam sa iphonea puštao i kontrolirao mp3ce preko wirelessa.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 19:24   #14
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Naravno da postoji i jeftnija alternativa, no opet mislim da to nije to što on želi.
Po meni je najbolje da ugradi, kako je sam naveo, LCD TouchScreen ekran u samo računalo.
Puno funkcionalnije i ako se napravi s laserom, može izgledati profesionalno i unikatno.

Iako je definitivno LCDe i Touch Screen matrice jeftnije naručiti s eBaya.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 20:14   #15
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Naravno, ne radi se samo o muzici, implementacija takvog touch screena bi osim svog cool faktora, bila prakticna i za puno drugih stvari. Iskreno, prije postavljanja samog threada, imao sam dojam da bi cijela prica bila i prilicno skromna investicija, uzevsi u obzir niske cijene lcd matrica manje dijagonale na e-bayu.
Ovo iz chipoteke je definitivno preskupo u usporedbi sa ebay opcijama. No cini mi se da cu lakse pronaci ekran vece dijagonale sa vga prikljuckom, nego mali, a to uvelike odmaze ugradnji u HTPC kuciste na iole notmalan ili estetski prihvatljiv nacin. Obzirom da nisam uspio iskopati informaciju moze li se ikako spojiti ekran sa ovim "drugacijim" ulazima na vga izlaz na neki nacin, bojim se da cu ipak morati raymisliti o vecoj varijanti, koju cu ugraditi negdje na zid...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2011., 23:49   #16
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Danas donio doma 15" Siemens touch screen. Tako da ipak idemo sa varijantom u zid. Monitorčić je zgodan, ima dvi što mi je svojevrsno iznenađenje, no i nekakvu foliju ispred ekrana koja je također iznenađenje, no ne toliko pozitivno. Neznam je li ta folija tu samo kao zaštitni faktor, ili ima neku tracing ulogu, pa neznam hoćemo li u operaciju odstranjivanja iste ili ne.
Sam dojam upravljanja Win 7 i nije baš nešto, pogotovo nakon Iphone-a, no poslužiti će u svojoj osnovnoj namjeni, a to je kućni jukebox.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 11:02   #17
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nisam baš siguran koliko ti je pametno micat tu foliju, ipak možda ima neku ulogu pošto se radi o touch screenu. Nebi bezveze bila gore da netreba, ipak treba neki kompromis napravit
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 12:29   #18
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ma znam, istraživao sam malo i radi se o zaštitnoj foliji loja se teoretski može maknuti, no ispod nje je još jedan sloj koji služi za touch. Tako da nema smisla micati je. Osim toga, nije da nešto smeta, osim kada se gleda prema monitoru iz jako oštrog kuta, tada mulja sliku. Sada krećemo na implementaciju.

Ako ima netko da pomogne oko jedne stvari doduše, kad već tipkam. Naime, problem je sljedeći. Kako monitor ima 1024x768 rezu, a biti će spojen na komp kao sekundarni monitor, ruši mi rezu glavnog monitora na svoju, naravno.
E sad. Ako stavim dvije grafe u komp, može li onda svaki monitor imat svoju rezu, ili trebam neku dual head grafu? Ima li koja fora sa X2 karticama da možda mogu furat dvije reze na dva monitora?

Thanks!
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 12:36   #19
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Ma znam, istraživao sam malo i radi se o zaštitnoj foliji loja se teoretski može maknuti, no ispod nje je još jedan sloj koji služi za touch. Tako da nema smisla micati je. Osim toga, nije da nešto smeta, osim kada se gleda prema monitoru iz jako oštrog kuta, tada mulja sliku. Sada krećemo na implementaciju.

Ako ima netko da pomogne oko jedne stvari doduše, kad već tipkam. Naime, problem je sljedeći. Kako monitor ima 1024x768 rezu, a biti će spojen na komp kao sekundarni monitor, ruši mi rezu glavnog monitora na svoju, naravno.
E sad. Ako stavim dvije grafe u komp, može li onda svaki monitor imat svoju rezu, ili trebam neku dual head grafu? Ima li koja fora sa X2 karticama da možda mogu furat dvije reze na dva monitora?

Thanks!
Pa jel nije moguće podesit različite reze na 2 monitora, pogotovo što ti nekopiraš sadržaj s jednog na drugi, već je svaki odvojen. Ipak ćeš na ovom touch imat tipke i šta si već zamislio.


Inače, kad već radiš, pa de nabaci koju sliku
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 18:11   #20
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Neznam, inače koristim dva monitora, ali ista, odnosno sa istom rezom, pa stvar funkcionira dobro. Istražit ću malo, ali mislim da moraju biti dva zasebna procesora za dvije različite reze...

Slike će doći, u nekom zasebnom threadu, jer trenutno modam cijeli stan, pa možda otvorim neki work log vezan uz inf stvarčice...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2011., 20:31   #21
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
pa ako koristiš dva monitora sa istom rezom mislim da je i izvedivo da možeš na "drugom monitoru" kojeg koristiš kao touch screen imati manju rezoluciju kaj nebi narušavala rezu na ovom prvom da bude kao dva zasebana monitora ako na to misliš?
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na