Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2018., 15:59   #1
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
PROBLEMI SA POŠTOM

Pozdrav ekipo eto malo bi mi trebao savjet, dvije glave razmišljaju bolje nego jedna


Problematika je sljedeća :


Žena je naručila neke vitamine preko neta (herbal life) prvi put u životu i odmah popušila paket jbg.


znači normalno je došlo iz Amerike u Zagreb ( imali smo tracking code) Iz Zagreba došlo u Pulu i onda nastaje problematika . (Pula je inaće za one koji neznaju New York za našu poštarsku službu jer nikad ne dobiješ ništa)


Poštari kod nas nikada ne donose paket na vrata (tako nisu niti ovaj) samo su pustili ŽUTI papirič gdje je pisalo "podignite u ovom područnom uredu" klasika. Došli smo u Područni ured gdje je pisalo samo smo dobili odgovor "paket nije tu poštari su malo smušeni odjeli su ga sigurno u glavnu poštu"


Ok išli smo u glavnu poštu naravno nisu mogli naći ništa jer na žutom papiriću poštar nije napisao nikakakvu "oznaku" paketa a njima se nije dalo kopati između 1000 paketa kojih imaju tamo samo su nas odhebali i rekli da paketa nema. Tražio sam da li mogu pričati za poštarom zaduženim za naš kvart, rekli su da ga sad nema da dođem rano ujutro u 8h, ja sam rekao da ne mogu tražiti slobodan dan sa posla da bi ganjao poštara koji nezna svoj posao.



Tu smo stali uputili su me da napišem prigovor njihovoj korisničkoj službi.


Prigovor sam napisao priložio u attachment žuti papirić i sve što su mi ljubazno u pošti rekli. odgovor sam dobio za 10-tak dana "da je paket sigurno vraćen u Rijeku u glavni centar pa će nas obavijesiti" . Nakon 2 tj. su nas obavijestili da paket nisu našli i da možemo ako želimo ispuniti formular na njihovim stranicama za povrat novca.



ok nije neka svota od 20 ojra ali opet zašto bi im poklonio. Ispunili smo formular poslali ga da bi jučer dobili službeni odgovor od pošte.


" Da su imali sastanak odbora i odlučeno je da nemamo pravo na povrat sredstava jer paket nije bio preporučen pa ga se ne može pratiti bez koda i da smo sami krivi što nismo bili doma u vrijeme kada je poštar dolazio i što nismo tražili da ide preporućeno. Te se ispričavaju što je poštar neadekvatno ispunio žuti papirić. I da se možemo žaliti HACOMU"


E sad tko je tu lud znači paket koji smo platili nisu nam isporučili (žena je bila doma cijeli dan jer je naporođajnom) jer poštari niti ne zvone samo puste papir. Poštar koji nosi poštu nije isporučio paket u ured koji je napisao da će paket biti (svaki tjedan mijenjaju poštara za naš kvart pa se samo prave ludi nisam ja bio taj put bio je kolega) i sada nemamo pravo za refundaciju jer BO nema logike




eto zanima me vaše mišljenje



DA li se isplati žaliti HACOMU ili je i to gubitak vremena i živaca



Hvala na savjetima
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2018., 16:08   #2
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Čisto informacije radi, listiće ne ispunjavaju više poštari nego ih dobivaju ispunjene. Zato je i komičan ovaj njihov odgovor.

Možeš se natezati dalje s njima, ali to je uglavnom besciljno jer su mahom nesposobni i prebacuju krivnju dok ne odustaneš (znam iz iskustva). Jedini način da dobiješ novac je od prodavača direktno.
RascaL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2018., 16:27   #3
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
A pitao sam prodavača


oni su mi samo odgovorili da su oni isporučili uredno do Zagreba tj. u "našu" poštu što je vidljivo sa tracking codom. Te ako se pošiljka vrati da će nas obavijesiti.


Mislim glupo mi je i forsirati prodavače jer nije njihova krivica oni su uredno odradili svoj posao. Ova pošta služi samo za uljebljivanje Managera i za ništa više odavno bi stavili ključ u bravu da su privatnici
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 11:09   #4
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
posta je jos jedan nas brod koji tone
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 11:21   #5
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
a jel imas na trackingu gdje paket staje ?
jer kad ti preuzmeš, na trackingu lijepo piše da si preuzeo i potpisao by taj i taj .. ime i prezime


povuci se na to.. i neka vrate pare, piši prigovor


Ovo kako su tebe odkantali je level 1
pa ide se APP .. ako prođe prođe
odi na level 2 .. prigovor
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na