Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2018., 21:58   #3181
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
A da postanes manje iritantan forumas, vjerujem da bi svima odgovaralo?

Imali smo masu takvih situacija i odradili svako flashanje biosa besplatno, ako su dijelovi bili kupljeni kod nas u shopu. Kakvih mrtvih "200 kn za dijagnostiku" za komponente u garanciji u shopu gdje si ga odnio, unatoc ekspertima sa 4K plazmom i how-to tutorialom.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 00:17   #3182
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova

Jel postoji mogucnost da otkazes to flashanje biosa kod njih? Mozda ti mogu vratiti sve u ducan isti/slijedeci dan, pa odneses u neki drugi ducan gdje ti to rijese za pola sata? Posalji mail/nazovi, nista te ne kosta


Ma ne vrijedi otkazivat, zato što su toliko spori i sigurno bi im trebalo još 1-2 tjedna da to otkažu pa dok im dovezu u poslovnicu. Jednostavno nemam vremena. Imam još samo 3 dana dostupna.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 00:23   #3183
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
A da postanes manje iritantan forumas, vjerujem da bi svima odgovaralo?

Imali smo masu takvih situacija i odradili svako flashanje biosa besplatno, ako su dijelovi bili kupljeni kod nas u shopu. Kakvih mrtvih "200 kn za dijagnostiku" za komponente u garanciji u shopu gdje si ga odnio, unatoc ekspertima sa 4K plazmom i how-to tutorialom.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk

Jbg, oni su meni u shopu rekli da će mi naplatit 200 KN za slanje na servis. Ja mislim da je to smiješno za komponente koje su pod njihovom garancijom sljedećih 3-5 godina. Ali najjače mi je što sam ja ovog što radi u trgovini pitao jel moram nešto napraviti prije ubacivanja proca i svih dijelova. On mi je odgovorio samo ovo: "Ne, čim ubacite procesor u matičnu i spojite sve ostalo računalo bi trebalo radit."
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 01:16   #3184
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
A da postanes manje iritantan forumas, vjerujem da bi svima odgovaralo?

Imali smo masu takvih situacija i odradili svako flashanje biosa besplatno, ako su dijelovi bili kupljeni kod nas u shopu. Kakvih mrtvih "200 kn za dijagnostiku" za komponente u garanciji u shopu gdje si ga odnio, unatoc ekspertima sa 4K plazmom i how-to tutorialom.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
ja sam radio u linksu u servisu na reklamacijama prije par godina, zapravo, vrijeme leti, ima od toga već 7...

Ali i tada je bilo ovako:
Konfiguracije slagane u servisu imaju besplatni servis/dijagnostiku/garanciju

Komponente kupljene u trgovini a slagane u kućnoj radinosti su podložne naplati dijagnostike ako doneseš cijeli komp. Komponente i dalje naravno imaju jamstvo i kada ustanove kvar za koje je potrebno vrijeme i satnica servisera, komponenta se mijenja/flasha/itd pod jamstvom.

Autor pitanja kaže da je sam slagao, pa da mu je drugi kolega rekao da je dobro složio što bi značilo da nije baš siguran kako se to radi i ima hrpa sitnica zbog kojih komp neće raditi a nisu očigledne na prvi pogled.

Da li vi kada kupite recimo dijelove za veliki servis motora u autu i nakon što je neki majstor u garaži raskupusao motor i motor poslje toga ne radi, vozite taj cijeli auto nazad tokicu tako sklopljen pa da vam oni besplatno dijagnosticiraju i poprave motor? Zato jer su dijelovi kupljeni kod njih?

Ili vraćate dio koji je neispravan?

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 23.07.2018. u 04:21.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 07:50   #3185
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Meni je zanimljivo kako je sad odjednom 200 kn puno za petljanje sa biosom, a u onoj temi gdje se pisalo o popravku PC-eva u fušu ni jedna cifra nije bila prevelika, dizanje windowsa 100 eura i takve sheme...

Znači, kad se ide nekome doma i popravlja na crno onda nabiji cijenu max. jer ipak "ti naplaćuješ svoje znanje", a ovi kojima je to posao nek rade džabe, super logika.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 10:55   #3186
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Tokic usporedba sa velikim servisom je vrhunska. Skidanje coolera i zamjena proca je fizicki i vremenski ekvivalentan posao zamjeni zupcastog, remenja i vodene pumpe? Na slobodnom trzistu gdje hvala k... mozes birat gdje potrosit svoj novac ne ides u establishment koji ti za "dobar dan" u prijemu na servis odmah izbija 200 kn i ne napomene na tvoj direktan upit (sto evo saznajemo iz zadnje autorove poruke) da bi moooozda postojala mogucnost da b350 chipset nece out of the box podrzat Pinnacle Ridge. Nista sad pretjerano kontra Linksa, ako nista drugo odlicna odgojna metoda za wanna-be sastavljace kompova.

Znaci moglo se rijesit sa kojom porcijom cevapa i"bok decki, jbg, zaigrao sam se sa slaganjem iako sam njub, nisam flashnuo bios, mozete bacit oko pa javit?"

Ako flash biosa ne pomogne onda idemo na tezi nacin rjesavat RMA.

Osim ako nemaju, pod kamerama, strogu zabranu ikakvog pregledavanja na licu mjesta te se striktno salje u servisni pogon, onda bar znas za ubuduce sto te ceka i gdje ti je pametno kupovat hardware.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 14:14   #3187
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Vidi se da očito nemaš pojma kako se radi ozbiljan posao i koliko takvih bi oni imali dnevno.

Pitao bih ja tebe bi li na lijepe oči kopao po wannabe složenim konfama a moraš platiti tome radniku plaću.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 15:24   #3188
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Vidi se da očito nemaš pojma kako se radi ozbiljan posao i koliko takvih bi oni imali dnevno.

Pitao bih ja tebe bi li na lijepe oči kopao po wannabe složenim konfama a moraš platiti tome radniku plaću.
Obzirom da radim svakodnevno ozbiljan posao mozemo ostat na ovome da si i dalje zajedljiv i iritantan. Kopao sam vise puta kad bi netko iskrcao pare kod nas, bez naknade. Flashali bios na komponentama kupljenim kod nas, bez naknade - svaki put, makar i naknadno kao u ovom slucaju. Ako bi se ispostavilo da je klijent nesto neispravno spojio ili nestrucnim rukovanjem uzrokovao ostecenje onda ide servis i dijagnostika po standardnom postupku/cjeniku.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 16:10   #3189
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Očito nisi radio/ne radiš sa obujmom posla s kojim radi Links.

Ne mora uopće značiti da će mu naplatiti dijagnostiku/flashanje ako je uopće do biosa, jer je vrlo.lako moguće da je slutio ploču, itd svojom stručnim ugradnjom ako mu uopće neće postati ništa.

A može biti i da je neispravna iz tvornice.

Ja sam "iritantan" koji samo želi istaknuti o čemu se ovdje radi, da nije sve crno bijelo, koji sam rješavao reklamacije, radio servis, nagledao se cuda i čudesa što ljudi sve rade s kompovima.

Jednostavno moraš naplaćivati, jer bi inače svi donosili kompove na servis. Links je u moje doba zaprimao po 20-30 kompova dnevno pa sad zamisli da još džaba sve rade a ionako ne znaju kud bi sa sobom od posla.

A posao im je u međuvremenu jako porastao.

I onda vidim da autor nema veze od slaganja kompa i čudi se kako mu ne radi, pa škola se plaća i drugi put će dat da mu dečki u proizvodnji slože komp i istestiraju.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 16:23   #3190
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Smanjite tenzije... a pogotovo vrijeđanje.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 19:50   #3191
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Evo jedno iskustvo, taman završeno.

Naručio mobitel, al iz nekog razloga mi 2 narudžbe odvojene kreiralo. Zvali su me u roku 30 sekundi i riješio sam problem. Bravo links.
__________________
Đedo, ja karte ak izgubim, pa tiš mene zapalit

Drugi rig:

-3600
-A2000 256GB | Blue 1TB
-6700 XT
-16GB Patriot viper steel
-B450m HDV
-Modecom Oberon Pro oku ugodan šrot
-RM650 methinks
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 01:39   #3192
MechBot
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 127
Meni je od svega ovoga najsmjesnije koliko zajebancije ima sa ryzenom i flashanjem, odabirom rama i slicnih pizdarija. Zaista me se to previse cini za jednog joe usera na kojega ciljaju sa ovim integriranim ryzenima.
MechBot je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 04:46   #3193
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Komponente kupljene u trgovini a slagane u kućnoj radinosti su podložne naplati dijagnostike ako doneseš cijeli komp.
Pa dobro, ovo ima logike definitiivno. Sto bi bilo koja trgovina/servis djabe trazila kvar u necijoj konfiguraciji bez obzira dali su svi ili pojedini djelovi kupljeni kod njih.
Na stranu to ako se donese neispravni dio iliti komponenta za koju se sumnja da ne radi dobro a pod garancijom je, tu nema govora o naplati osim ako nije skurena/ostecena vlasnikovom krivicom.

Ako je konfiguracija kupljena kao gotova konfiguracija onda naplate vjerujem nema no donjet komp koji ste
sami slagali i reci ovo je sve kupljeno kod vas a nesto ne radi.... hebiga, saznaj sta pa cupaj i donesi ili plati servis.

Links mi nit smrdi nit mirisi, tu i tam nekad znam nesto kupit kod njih ali rijetko jer nisu cjenovno konkurentni no reklamacije sto sam imao - odradili su uredno.

Sto se tice ovog flesha biosa je previse 200kn za sami flesh no to nije vulgaris fles nego zaprimanje konfiguracije na pregled i servis a
cijena servisa je takva kakva je. Neka nosi u drugi servis ako mu se ne svidja cijena jer mbo i proc su ispravni tako da Links ne moze to zaprimiti nikako drugacije nego konfa za pregled i servis.

To sto je kupac kupio mbo sa starijim biosom i cpu koji ne ide gore po difoltu je isti dajvo kao da je uzo
stednjak sa tvornickim diznama za plin iz boce a doma ima zemni plin... i sad nosi stednjak u servis jer ne radi sa zemnim plinom...

Buraz kupis dizne i zamjenis sam ili nosi u servis pa plati zamjenu dizni. Ta mbo je predvidjena da radi sa
starim i novim procevima a fleshanje biosa nije nesto zabranjeno ili hakiranje ploce nego spada pod "user manual".

Trgovac je mogo rec bilo sta, mogo je rec da ploca odbija prasinu od sebe i ima skirveni protu pozarni tvornicki alarm, njegovo je da proda,
kupcevo da zna sta kupuje i da se informira sta sa cime radi pa je izmedju ostalog mogao decidirano traziti informaciju sa kojim biosom dolazi ta ploca.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 13:40   #3194
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Vazno je da su mogli kupcu napomenuti. To vam nece raditi, morate flesati novi bios...ako ne mozete sami mozemo mi za 100kn...ili vam mozemo mi besplatno sloziti konfu...

Najveci je problem sto to nisu rekli kupcu, a po mojem mislim da bi trebali jer ne zna svatko da to ne radi oob....
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 15:11   #3195
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a prodavač bi trebao znati specifikacije i biose za sve i jednu ploču koju prodaju?

Samo sagledajte situaciju sa strane prodavača a ne isključivo kupca koji je napravio više od jedne pogreške pri kupnji

Kažem, vjerujem da mu na kraju neće naplatiti ništa ali imaju puno pravo.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 15:21   #3196
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a prodavač bi trebao znati specifikacije i biose za sve i jednu ploču koju prodaju?
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Najveci je problem sto to nisu rekli kupcu, a po mojem mislim da bi trebali
Naravno ako kupac pita ! Pa nije trgovac enciklopedija da mora znati sve.
Ja zbilja ne znam zasto ljudi ocekuju da trgovac koji prodaje informaticku opremu ili trgovac koji prodaje namjestaj mora sve napamet znati o artiklu koji prodaje ?!?

Dakle pitas pobogu sta te zanima pa je trgovac duzan naci taj info koji te zanima ili reci ne znam, nema informacija ili zvati gazdu... pitat drugoga trgovca koji mozda zna.

Evo ja neki dan u Osijeku trazio kutnu i pitam malu koja je tvrdoca te spuzve na sjedecem djelu i dali se moza naruciti kutna sa vise kg/cm2 za spuzvu od te postojece ?
Ova bleji u mene koda sam je pito da mi izracuna korjen iz 247. Uzela telefon i nazvala sefa

Dobila podatke i onda smo dalje mudrovali...
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 26.07.2018. u 17:09.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 17:10   #3197
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Ne bih sada hračkao po Linksu, ali: u svibnju sam bio u kupovini nove konfe; ploča, proc, mema.

U dućanu u kojem sam kupio ploču, na kutiji je bila velika naljepnica na kojoj je pisalo; Za Ryzen 2. generacije potreban je UPDATE BIOSa.
Prilikom preuzimanja me gospodin na pultu još jedanput upozorio na gore navedeno, te mi ljubazno ponudio da to oni odrade za 65 krznenih na što sam pristao i sa zadovoljstvom im platio traženu cifru.

Neću navoditi ime dućana, ali nalazi se kod evenju mola.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 18:40   #3198
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Pa ono, sve najbolje o Linksu, ali za znati koji proc ide na koju plocu i to kod aktualnih socketa, stvarno ne treba biti "informatička enciklopedija"...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 18:46   #3199
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Pa ono, sve najbolje o Linksu, ali za znati koji proc ide na koju plocu i to kod aktualnih socketa, stvarno ne treba biti "informatička enciklopedija"...
Tako je. Btw, da ima neke komunikacije izmedju njihovih ljudi u prodaji i u servisu vrlo lako su to mogli "naucit" i glumit enciklopediju pred kupcima
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 19:47   #3200
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Pa ono, sve najbolje o Linksu, ali za znati koji proc ide na koju plocu i to kod aktualnih socketa, stvarno ne treba biti "informatička enciklopedija"...

da li itko cita prosle postove? daj malo sire otvorite oci i razmislite zasto bi netko morao biti enciklopedija i znati A do Z specifikacije maticnih ploc ai procesora, a imaju ih na stotine u prodaji, i svkaih par mjeseci dolaze novije na stanje. A tema uopce nije o tome, vec je kupac kasnije skuzio da mora flashati bios, ali je onda naknadno skuzio da to ne zna/ne moze sam napraviti



na kraju krajeva, neka se autor izjasni pa da vidimo kako je saga prosla. vjerujem pozitivno.

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 26.07.2018. u 20:00.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 22:15   #3201
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Nerealno je to očekivati da znaju sve o svačemu samo iz jednog razloga - ljudi su tamo plaćeni kikiriki.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 22:46   #3202
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Jedno je ne znati da li ce 3200mhz raditi na nekoj ploci a drugo da li ce komp raditi odmah ili nece.

Takve stvari se moraju znati bar na aktualnim stvarima.

Mislim da ima dosta radnika koji ne znaju ili ne zele znati i mislim da to nije ok jer ak vec radis svoj posao radi ga kako treba bez obzira koliko si placen...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 22:51   #3203
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Takve stvari se moraju znati bar na aktualnim stvarima.
Takve stvari treba znati onaj koji kupuje, a ne onaj koji prodaje, ne kupuješ kruh u pekari nego skupi procesor/matičnu/grafičku i logično je da se raspitaš prije kupnje o svemu.
Ako prodavač zna - super, ako ne zna, tvoj problem.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 22:57   #3204
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Jedno je ne znati da li ce 3200mhz raditi na nekoj ploci a drugo da li ce komp raditi odmah ili nece.

Takve stvari se moraju znati bar na aktualnim stvarima.

Mislim da ima dosta radnika koji ne znaju ili ne zele znati i mislim da to nije ok jer ak vec radis svoj posao radi ga kako treba bez obzira koliko si placen...
Kaže tako kapitalist koji hoće i ofce i nofce. Ali u stvarnosti ne ide baš tako. Bar ne više kad se sav kvalitetan kadar odselio.

Fora je u tome da onaj koji hoće raditi kako treba je otisao, slični njemu ne žele raditi za te pare i onda poslodavac ostaje pred izborom ili da poboljša radnicima uvijete ili da uzme bilo koga koji želi raditi za te novce... I to ti je uglavnom to.

Dodaj još tome i negativnu atmosferu na poslu i pressing I imas ovo što imaš.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 23:00   #3205
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Ali nisu svi super pismeni šta se tiče tehnologije. Može tamo zalutati gospođa koja kupuje svom sinu komp jer je dobio petice u školi i vidjela je tu konfiguraciju na pcekspert forumu kao predloženu i kupila ju je jer njen sin kaže 'da je oke' i kaj sad?


Meni je pred par godina futura it predložila brži ram jer su s ovim koji sam ja htio imali problema a ista cijena bila. I rami rade već 4-5 godina.



Logično je da ne znaju svi sve i da firma koja ti prodaje proizvode ima informacije o navedenim proizvodima...ili je moje višegodišnje iskustvo u prodaji skroz iskrivljeno.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 23:04   #3206
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Ali nisu svi super pismeni šta se tiče tehnologije.
Ti koji nisu pismeni kupuju gotove sastavljenje konfiguracije od strane trgovine koje rade čim ih spojiš, oni koji kupuju komponente trebaju znati šta kupuju.

Citiraj:
Može tamo zalutati gospođa koja kupuje svom sinu komp jer je dobio petice u školi i vidjela je tu konfiguraciju na pcekspert forumu kao predloženu i kupila ju je jer njen sin kaže 'da je oke' i kaj sad?
:facepalm:
Evo pcekspert pun gospođa koje gledaju konfiguracije...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 23:14   #3207
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
tako je .. teta bo sineko kupila gotovo škatulo, da mali doma nikaj ne zahebe
A ne f rinfuzi
Mislim da je dosta o tome biosu i procu. EOD
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 23:25   #3208
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
:facepalm:
Evo pcekspert pun gospođa koje gledaju konfiguracije...
Pun je djece...pogotovo Bug forum...a to ti dođe na isto..
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 23:28   #3209
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Pun je djece...pogotovo Bug forum...a to ti dođe na isto..

Tako je. Nemora gospođa Marica sama za svog sineka Lojzeka guglati te strane reči kak ti procesor pa šte bu te zna vse. Već Lojzek gugla sam i nađe i žica mamu i mama kupi na rate. I oni doma dobiju kutije i Lojzek skuži kroz dodatno guglanje da mora apdejtat bios a pošto ima 15 godina i mama Marica platila 4500 kn konfu da bolje odnjet tamo. I desi se ovo ko kolegi. Ni prvi put.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2018., 00:47   #3210
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
tako je .. teta bo sineko kupila gotovo škatulo, da mali doma nikaj ne zahebe
A ne f rinfuzi
Mislim da je dosta o tome biosu i procu. EOD
Bogme mislim i ja da je dosta.

Tko nije 100% siguran u ono što kupuje, kupuje onda da mu slože i istestiraju u servisu prije isporuke i amen.
Gabre je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na