Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2018., 17:19   #661
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Joj.. bjezite od Revolvinga koliko vas noge nose. To je zesca navlakusa osim ako imas borgovsku kontrolu u glavi... ja sam to jednom uzeo i zatvorio nakon 6mj kada sam vidio kuda to ide...


Mislim da Amex moze zamjeniti jednio Diners sto se tice mogucnosti placanja i mjesta kupovine no Diners u pravilu ide na manje rata ( 12 ) od Amexa mada ima mjesta gdje je moguce 24 rate.
Visa od PBZ-a ide na dosta mjesta na rate no cini mi se da je Mastercard od Zabe nesto "jaci" po tom pitanju. Mada rijetko koristim taj Amex no sluzi mi kao neka rezerva za totalno neplanirane

situacije, falit ce a nema sanse to zamjeniti neka nova kartica jer tko ce je primati ? Sa Amexom udjes bilo gdje i to je to....

Uzet cemo Diners i dobro, sta je tu je.... cak sam je i imao prije pa odjavio jer mi bilo blesavo placati godisnju clanarinu za Amex i Diners a u sustini imaju jednaku namjenu i gotovo jednake mogucnosti.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 18:23   #662
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Joj.. bjezite od Revolvinga koliko vas noge nose. To je zesca navlakusa osim ako imas borgovsku kontrolu u glavi... ja sam to jednom uzeo i zatvorio nakon 6mj kada sam vidio kuda to ide...


Mislim da Amex moze zamjeniti jednio Diners sto se tice mogucnosti placanja i mjesta kupovine no Diners u pravilu ide na manje rata ( 12 ) od Amexa mada ima mjesta gdje je moguce 24 rate.
Ja bi ovo za Diners mogao napisat. Sve neš' osjetit tih 100kn/mjesec i nabrao tako 1000kn/mjesečno kredita. I tako godinu dana.
Za sve treba samokontrole.
Ima ekipe koja mora kešom plaćat, jer inače nemaju osjećaj koliko troše.
I minus je navlakuša, krediti za novi auto, stan, nastavi niz...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2018., 18:39   #663
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Meni se dosad pokazalo da mi je amex svrsishodniji od vise. Ako samo promjene zastupnika u hr nemam potrebe za odustajanjem nakon 19 godina korištenja bez ijednog kašnjenja placanja
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 18:55   #664
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Nazvao sam PBZ Card službu za korisnike. Tip mi kaže da ništa to još nije sigurno ali da se AMEX navodno povlači iz EU zbog direktiva EU.

Uglavnom kaže on da ako do toga dođe, PBZ će na vrijeme sklopiti ugovor sa nekim drugim "karticama" i zamjena će biti "1na1" dakle ista funkcionalnost kao AMEX i sklopiti će ugovor sa svim trgovinama sa kojima su i do sada radili....

pa sad.... ja sam doduše ponekad AMEX koristio i u inozemstvu. Ali da, i meni je Diners pao na pamet kao moguća alternativa AMEXu
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 19:03   #665
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Ljudi, nema panike.

Dakle, (skoro) sve funkcionalnosti AMEXa u Hrvatskoj su proizlazile iz ugovora o prihvatu kartica koji PBZ Card ima sa prodajnim mjestima. Dakle, ako ste AMEX koristili u Bauhausu, Konzumu, Pevecu ili već gdje, moći ćete i novu karticu. Plastika i ime se mijenjaju, funkcionalnosti ostaju iste.

Problem bi se mogao dogoditi u inozemstvu, jer je AMEX imao nekakvu prisutnost u ovom dijelu Europe (iako ni to nije baš bajno, s obzirom da prošli tjedan nisam mogao platiti AMEXom u Lidlu u Deželi), što je za novu karticu upitno. Na kraju račun platio VISA-om tekućeg računa.

Jest da ime AMEX lijepo zvuči, no tko zna, možda nova kartica bude još bolja.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 19:13   #666
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ja bi ovo za Diners mogao napisat. Sve neš' osjetit tih 100kn/mjesec i nabrao tako 1000kn/mjesečno kredita. I tako godinu dana.
Ma vraga, rate klasicno i revolving su totalno razliciti tipovi financiranja. Kod rata znas, koliko mozes otplacivati tolika ti je rata i amen,

dakle neces uzeti novu stvar na rate ako su trenutne recimo 500kn jer vecu nemos podnjeti iz tekuceg mjesecnog priljeva.


Kod revolvinga je to navlakusa do jaja, dobijes recimo "kredit" 7 milja kuna i sad os ti to iskoristiti sve odjednom ili 2 milje - tak svejedno, placas 5% od iskoristenog.
Dakle na 7 milja imas ratu 350kn i sve ok... otplatis 4-5 rata i vidi vraga, "slobodno" nakon par mjeseci novih 1000kn pa speglas i to opet jer rata ostaje ista 350kn !!

Znaci u velikom si iskusenju da stalno uzimas nesto novo na rate jer se ista uopce ne mjenja i tu su dobro pogodili filozofiju kako izvuc pare od ljudi sa malo manje samokontrole.

Meni su to ponudlili u banci prije jedno 10 godina onak... pojma nemam sta sam dosao u banku ali evo kao novi proizvod, nista ne kosta i mozete na rate... a reko daj,
sta sad neka se nadje. Kad sam ja vidio kuda to vodi usao u minus da je otplatim ali i minus je lakse vratiti nego to cudo

Amex se povlaci jer su politicari u Eu naprcali Amex da vise ne moze ucjenjivati trgovce i uzimati dobar dio kolaca preko njihove kicme za bilo sta sto kupimo
sa istim, pitajte @ninu koji drzi uzi shop koliko placa Amexu za svaku transakciju preko istoga, sada su te naknade od trgovca u korist Amexa ogranicene i to im vise ne pase, nije isplativo da bi ostali u Eu.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 19:20   #667
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Amex ostaje u Europi, jer nitko normalan ne želi napustit tržište od 200-300 milijuna ljudi.
Samo što privilegiju držanja Amexa gubi PBZ, nego će Amex nuditi vjerojatno više banaka...
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 20:19   #668
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Amex ostaje u Europi, jer nitko normalan ne želi napustit tržište od 200-300 milijuna ljudi.
Samo što privilegiju držanja Amexa gubi PBZ, nego će Amex nuditi vjerojatno više banaka...
Banke više neće nuditi AMEX. Dosadašnji franšizni model u EU je AMEXu postao neisplativ. Ovo je špekulacija, no ako će ostati na tržištu EU, izdavač kartica će vjerojatno biti firma u vlasništvu AMEX-a.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 21:13   #669
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ljudi, nema panike.

Dakle, (skoro) sve funkcionalnosti AMEXa u Hrvatskoj su proizlazile iz ugovora o prihvatu kartica koji PBZ Card ima sa prodajnim mjestima. Dakle, ako ste AMEX koristili u Bauhausu, Konzumu, Pevecu ili već gdje, moći ćete i novu karticu. Plastika i ime se mijenjaju, funkcionalnosti ostaju iste.

Problem bi se mogao dogoditi u inozemstvu, jer je AMEX imao nekakvu prisutnost u ovom dijelu Europe (iako ni to nije baš bajno, s obzirom da prošli tjedan nisam mogao platiti AMEXom u Lidlu u Deželi), što je za novu karticu upitno. Na kraju račun platio VISA-om tekućeg računa.

Jest da ime AMEX lijepo zvuči, no tko zna, možda nova kartica bude još bolja.


Amexom neces moci platiti nigdje u Sloveniji. Ne prihvacaju Amex vec godinama radi problema sa naplatom od njih


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 21:25   #670
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Otkad to bude vrijedilo? Prošli mjesec sam bio u Sloveniji i amex sam vukao svuda: toplice, hofer, pizzeria, lidl, sport direct. Najnormalnije fercera.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2018., 21:26   #671
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Amexom neces moci platiti nigdje u Sloveniji. Ne prihvacaju Amex vec godinama radi problema sa naplatom od njih


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Vidiš, to nisam znao. Da li znaš kakva je situacija sa ostalim zemljama EU, Bosnom i Srbijom?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 22:55   #672
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Otkad to bude vrijedilo? Prošli mjesec sam bio u Sloveniji i amex sam vukao svuda: toplice, hofer, pizzeria, lidl, sport direct. Najnormalnije fercera.

Sent from Usreo Mobara


Onda se nesto promijenilo. Nemam amex nekih 2-3 godine i znam da je to bila krtica sa kojom nisam mogao placati u sloveniji te mi se cesto dogadjalo da je nisu primali po raznim ducanima unutar eu. Zato sam presao na master


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 10:06   #673
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Amex u EU radi najnormalnije, čak postoji hrpa pogodnosti koje možeš ostvariti kao član. Mi koji često letimo avionom imamo kojekakve popuste na letove, hotele itd.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 10:29   #674
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Ja dugo vec koristim Diners, preko 10 godina i to mi je stvarno nezamjenjiva usluga. Vjerojatno je i AMEX vrlo slican no samo govorim. AMEX ce po meni i dalje ostati na trzistu ali ne u ovom fransiznom modelu. To jos treba vidjeti.

Inace jos jednom sve preporuke Dinersa u Hrvatskoj. Od popusta, bezkamatno placanje na rate (do 36), potpuna pokrivenost i prihvacenost u HR. Fakat dobra kartica.
mann je online   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 11:30   #675
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Amex se povlaci jer su politicari u Eu naprcali Amex da vise ne moze ucjenjivati trgovce i uzimati dobar dio kolaca preko njihove kicme za bilo sta sto kupimo
Nema veze s provizijama već poslovnim modelom.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Banke više neće nuditi AMEX. Dosadašnji franšizni model u EU je AMEXu postao neisplativ. Ovo je špekulacija, no ako će ostati na tržištu EU, izdavač kartica će vjerojatno biti firma u vlasništvu AMEX-a.
To se još ne zna, no vjerojatno će Amex morati prekinuti politiku isključivo jednog partnera u svakoj državi već će morati biti moguće imati više njih.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Vidiš, to nisam znao. Da li znaš kakva je situacija sa ostalim zemljama EU, Bosnom i Srbijom?
Amex mi je uredno prolazio na 99% mjesta u zadnjih godinu dana, kao npr. dobar dio zemalja EU (AT, IT, HU, DE, itd.), Srbiji, SAD i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 11:43   #676
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Ja sam u USA na JAKO puno lokacija vidio amex prekrižen (u smislu ne primaju ga). Dok su Master i Visa najnormalnije bile prihvaćene.

Tako da očito ima nekih problema s tim Amexom kao firmom
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 11:46   #677
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ja sam u USA na JAKO puno lokacija vidio amex prekrižen (u smislu ne primaju ga). Dok su Master i Visa najnormalnije bile prihvaćene.

Tako da očito ima nekih problema s tim Amexom kao firmom
Ovo ljeto ja u SAD apsolutno sve plaćao Amexom (cca 50 - 100 transakcija), osim na jednoj web stranici koja prihvaća samo Master i Visu.
Koja točno država?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 11:49   #678
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Ja sam do nedavno imao običan Diners pa sam skužio da sam se zahebo. Otišao u banku i tražio da ga ukinu i uzeo sam umjesto njega Diners HAK karticu. Sad imam pogodnosti Dinersa i pogodnosti HAK-a za 5kn više mjesečno (standardni Diners je 230kn, s HAK-om je 235kn).

U pogodnosti HAK-a u ovom najjeftinijem paketu spada i jedna promjena guma džabe, tako da kad oduzmem 150kn (jer gume bih tako i onako mjenjao) ispada da plaćam 85kn mjesečno za Diners + imam besplatno šlepanje, popravak, otključavanje auta ako zaključam ključeve i sl. od HAK-a.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 12:05   #679
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
ispada da plaćam 85kn mjesečno za Diners
Mjesečno ili godišnje?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 12:18   #680
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Godišnje, pogreška u tipkanju
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 12:33   #681
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ja sam do nedavno imao običan Diners pa sam skužio da sam se zahebo. Otišao u banku i tražio da ga ukinu i uzeo sam umjesto njega Diners HAK karticu. Sad imam pogodnosti Dinersa i pogodnosti HAK-a za 5kn više mjesečno (standardni Diners je 230kn, s HAK-om je 235kn).

U pogodnosti HAK-a u ovom najjeftinijem paketu spada i jedna promjena guma džabe, tako da kad oduzmem 150kn (jer gume bih tako i onako mjenjao) ispada da plaćam 85kn mjesečno za Diners + imam besplatno šlepanje, popravak, otključavanje auta ako zaključam ključeve i sl. od HAK-a.
U tih 235kn je 150-200kn zamjene guma i 220kn HAK clanarine. To je vrhunska kombinacija. Ja to gledam da je covijek nesto i zaradio a ima free Diners karticu. Ja HAK (ili oryx) pod obavezno, takodjer pod obavezno zamjena guma tako da...
mann je online   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 12:53   #682
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Onda se nesto promijenilo. Nemam amex nekih 2-3 godine i znam da je to bila krtica sa kojom nisam mogao placati u sloveniji te mi se cesto dogadjalo da je nisu primali po raznim ducanima unutar eu. Zato sam presao na master


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Da, velim, ne znam. Radi i nikad u SLO u tim dućanima/toplicama nisu odbili Amex. Uredno uvijek primili i naplatili.
Ali su mi ga recimo odbili u Grazu i Beču gro puta. Platio sam sa maestrom, ali Amex su redom odjebavali.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 13:00   #683
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, velim, ne znam. Radi i nikad u SLO u tim dućanima/toplicama nisu odbili Amex. Uredno uvijek primili i naplatili.
Ali su mi ga recimo odbili u Grazu i Beču gro puta. Platio sam sa maestrom, ali Amex su redom odjebavali.

Sent from Usreo Mobara
Odi u Lidl u Novo Mesto, u petak mi ga je blagajnica hladno odbila, platio VISA-om.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 16:18   #684
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Ma međunarodno samo visa i master uvijek prolaze. Amex i diners su kod nas jako popularni zbog raznih akcija, kupona i slično, ali sam odheb amexa ladno dobivao u Austriji, Njemačkoj, Poljskoj, Češkoj.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 16:33   #685
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema veze s provizijama već poslovnim modelom.

Koji se mora mjenjati radi smanjenih provizija kolega... citaj ( informiraj se ) malo.


Naknade po eu direktivi, su smanjene u slucajevima gdje sudjeluju 4 stranke u postupku a za razliku od Vise itd.. kod Americana su 4 strane u trgovinskom odnosu.


1. Kupac
2. Trgovac
3. Izdavatelj
4. Licencirani partner



Znaci jedna je naknada bila koju trgovac placa po American kartici a druga po Mastercardu itd.. Sada ce to biti na 0.2 ili 0.3 % a prije je bilo 0.75 % pa i vise.


Zato i mjenjaju poslovni model, sto gube na naknadama a ne da se neko sprcio mjenjati reda radi... Jednostavno se to mora svesti na 3 strane u postupku gdje naknade nisu ogranicena na taj specifican nacin.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 16:39   #686
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Koji se mora mjenjati radi smanjenih provizija kolega... citaj ( informiraj se ) malo.
Bez brige, jako sam upućen u to.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 17:54   #687
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Naknade po eu direktivi, su smanjene u slucajevima gdje sudjeluju 4 stranke u postupku a za razliku od Vise itd.. kod Americana su 4 strane u trgovinskom odnosu.


1. Kupac
2. Trgovac
3. Izdavatelj
4. Licencirani partner



Znaci jedna je naknada bila koju trgovac placa po American kartici a druga po Mastercardu itd.. Sada ce to biti na 0.2 ili 0.3 % a prije je bilo 0.75 % pa i vise.


Zato i mjenjaju poslovni model, sto gube na naknadama a ne da se neko sprcio mjenjati reda radi... Jednostavno se to mora svesti na 3 strane u postupku gdje naknade nisu ogranicena na taj specifican nacin.
Dakle ako dobro shvaćam, moraju se riješiti licenciranog partnera i direktno kao izdavatelj to handleati?

Pretpostavljam da Master i Visa to tako rade.

A šta je sa Dinersom? Pošto njihove kartice izdaje samo Erste, nekako mi tu miriši da je isto licencirani partner?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2018., 18:10   #688
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Dakle ako dobro shvaćam, moraju se riješiti licenciranog partnera i direktno kao izdavatelj to handleati?
Ne moraju ga se riješiti, ali moraju otvoriti mogućnosti i drugim bankama, kao što postoji i mogućnost distributivnog modela (ne zna se za sada što će biti u RH).

Isto tako, dio Amexa će funkcionirati i nakon 31.12.2019., a kako se čini i privatne kartice će vkjerojatno raditi nakon.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Pretpostavljam da Master i Visa to tako rade.
Master i Visa su drugačiji modeli u cjelini.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2018., 02:15   #689
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ovo ljeto ja u SAD apsolutno sve plaćao Amexom (cca 50 - 100 transakcija), osim na jednoj web stranici koja prihvaća samo Master i Visu.

Koja točno država?


Nevada je bila u pitanju


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2018., 13:42   #690
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Nevada je bila u pitanju


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ha, čudno, u Nevadi sam sve plaćao Amexom osim hotela i helikoptera, to je išlo preko Bookinga i direktno sitea Sundancea.
Ostalo sve Amex - gorivo, restorani, it. LV i Gardnerville, IIRC.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na