Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2015., 16:07   #18691
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
ja nemam problema na rotoru,imaju oni koji neznaju pravila a to kako izgleda je velika većina i oni su uzrok nezgoda koje se događaju...teško je dat desni žmigavac...ali to ne znači da se sad treba namjerno zaletit u nekog ako napravi prometni prekršaj...i meni se zna dogodit da nekad krivo procjenim udaljenost vozila i brzinu,može ovaj naglo ubrzat itd....nitko nije bez greške i svakom se može desit prometni prekršaj da ga napravi nenamjerno bez obzira na iskustvo i ostalo...
ali velika većina neznaju osnovno pravilo da se pri izlasku iz bilo kakvog rotora daje desni žmigavac i da automobil u rotoru ima pravo prednosti OSIM ako znakovima nije drugačije utvrđeno....

meni nije jasno šta te autoškole u zagrebu uopće podučavaju i kako uče polaznike...sad čitam po internetu i vidim da polaznici u zagrebu u autoškoli nikad ni ne dođu na rotor
Vidiš kako je brdo toga krivo...

Greška 1: "u rotoru su tri trake kaj ne,dvije su za izlaz,krajne desna i srednja,iz krajnje unutarnje lijeve se moraš prestrojit...."

Greška 2: "automobil u rotoru ima pravo prednosti OSIM ako znakovima nije drugačije utvrđeno...."

Greška 3: "kaj nisu na rotoru u biti 3 trake? krajnje desna te u biti vodi van rotora,skrećeš desno i uopće ne ulaziš u sami rotor..."

I to samo u par sekundi, ne da mi se dalje. Prvo i osnovno što se rotora tiče - to je običan niz raskrižja, po n-ti put.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 16:11   #18692
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Slična scena u nedjelju. Idem autocestom prema Karlovcu, gusta magla, ograničenje 80, vozim se 100 jer nema žive duše. Odjednom doletava sivi BMW bez upaljenih svjetla s minimalno 140, ono, ni dnevna, ništa. Auto nevidljiv dok ti ne dođe na 2 metra od guzice.

U njegovu traku i blendanje dok nije upalio. Policije ni za lijek, a ni presretače više ne viđam po autocestama.
Što je najbolje, ovdje na potezu izlaz okučani-izlaz popovača, imaju 2 i prilično su aktivni inače, poznanik tj bivši kolega s rukometa vozi jednog, no valjda kad je magla piju čaj negdje na toplom
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 16:13   #18693
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Vidiš kako je brdo toga krivo...

Greška 1: "u rotoru su tri trake kaj ne,dvije su za izlaz,krajne desna i srednja,iz krajnje unutarnje lijeve se moraš prestrojit...."

Greška 2: "automobil u rotoru ima pravo prednosti OSIM ako znakovima nije drugačije utvrđeno...."

Greška 3: "kaj nisu na rotoru u biti 3 trake? krajnje desna te u biti vodi van rotora,skrećeš desno i uopće ne ulaziš u sami rotor..."

I to samo u par sekundi, ne da mi se dalje. Prvo i osnovno što se rotora tiče - to je običan niz raskrižja, po n-ti put.
nije istina...ovo pod tri mislim na ullazne trake koje vode do samog rrotora,sa dvije trake se ulazi u sami rotor
rotor nije obično raskrižje,u rotoru se odvija kružni tok prometa
ja opisujem konkretno rotor u zagrebu,to je samo primjer jednog kružnog toka...nisu svi kružni tokovi isti

dobro,čini se da si u pravu...
definicija:
Cesta s kružnim tokom prometa (kružni tok)

Na cesti s kružnim tokom prometa važe ista pravila kao i na svim ostalim cestama. Kružni tok, prema Zakonu, nije nikakav izuzetak!
To je bitno imati na umu jer u kružnom toku također važi pravilo desne strane. Tako vozilo koje koje se nalazi u kružnom toku nema prednost prolaska pred vozilom koje mu nailazi s desne strane (ulazi u kružni tok), osim ako prometnim znakom nije drugačije određeno!



ali skoro sve kružne tokove šta ja znam su uređeni prometnim znakovima tako da ovi u kružnom toku imaju prednosti

Zadnje izmijenjeno od: esc. 22.12.2015. u 16:49.
esc je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 16:19   #18694
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
nije istina...ovo pod tri mislim na ullazne trake koje vode do samog rrotora,sa dvije trake se ulazi u sami rotor
rotor nije obično raskrižje,u rotoru se odvija kružni tok prometa
ja opisujem konkretno rotor u zagrebu,to je samo primjer jednog kružnog toka...nisu svi kružni tokovi isti

Ne znam što reći na ovo...kloni se kružnih tokova...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 17:24   #18695
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Hjoj rotori opet.


Samo cu jedno rec. Nije mi jasno kako nikad ljudi u rotoru ne poberu one koji koriste The Force za ulazak. Sa 50km/h ulete iz skroz lijeve trake ko kamikaze sa blindfoldanim ocima valjda. Nema teorije da on pri toj brzini odozdola moze vidit ko mu dolazi s lijeve od ograde...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 18:03   #18696
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Čak i na semaforu dok stoji?
Čak ni onda. Onda treba biti na metar-dva udaljenosti .
Šalu na stranu, meni ne smeta. Bolje da radi i kad ne treba, nego da je ugašena kad bi trebala raditi.

Ovi sa dnevnim svjetlima su posebne biljke.
Ljudi su generalno debili. Ogroman broj ih je. Svaka šuša ima auto i vozačku i normalno da ima bisera na cesti. Pješaci, biciklisti i skuteraši su još posebniji.
Upravo su mi nekoliko puta trubili na kružnom kod portanove, Osijek. Ljudi se spuštaju sa nadvožnjaka i idu u kružni. Oni koji idu desno u portanovu, imaju poseban odvojak i ne idu u kružni. Znači, tko ulazi u kružni, ide ili na zapadnu obilaznicu ili u smjeru peveca. Od parkinga portanove do kružnog je kolona i ja propustim par auta u kružni. Nemam šanse izaći od kolone. Vozači se zahvale i stvarno odu u smjeru peveca. Meni naravno neki nadobudni trube, a mogu se pomaknuti samo par metara naprijed. Tako sam se postavio da blokiram samo one koji idu u portanovu, koja je zakrčena. Trube ko blesavi. Nevjerojatno.

Sat vremena prije toga pustio par vozila da skrenu sa čepinske prema Tifonu, Osijek. Opet trubljenje, a pustio sam ih da oslobode krkljanac iza sebe. Kad sam ponovno krenuo, vozio 10 metara do kolone u mom smjeru.
Ono, vidiš da nikud ne idemo i svejedno sereš i trubiš. Kreteni na n-tu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 18:32   #18697
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Svaki dan masarykova pa do zrinjevca i svaki jebeni dan na tom potezu u par sto metara nekoliko biciklista krši propise al na veliko. Beš mi sve, ja ću počet gazit bicikliste. Što ne zahladi da se gamad makne s ceste ak se ne zna vozit po propisu...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 18:53   #18698
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
[B]Na cesti s kružnim tokom prometa važe ista pravila kao i na svim ostalim cestama. Kružni tok, prema Zakonu, nije nikakav izuzetak!
Točno tako. I stoga imaš tri trake na ulasku i izlasku (kad govorimo o Remetincu), nemaš posebno odvojenu traku kao kod onih koji su građeni tako.

Citiraj:
Autor esc Pregled postova
ali skoro sve kružne tokove šta ja znam su uređeni prometnim znakovima tako da ovi u kružnom toku imaju prednosti
Kao što je i većina raskrižja definirana znakovima. Kružni tok je najobičnija skupina raskrižja, sve što znaš o raskrižjima primijeni i na njih.

Kao što imaš kružne tokove koji imaju definiranu prednost onih koji ulaze, onih koji su unutra, miješanih...

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Hjoj rotori opet.
Uvijek.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Samo cu jedno rec. Nije mi jasno kako nikad ljudi u rotoru ne poberu one koji koriste The Force za ulazak. Sa 50km/h ulete iz skroz lijeve trake ko kamikaze sa blindfoldanim ocima valjda. Nema teorije da on pri toj brzini odozdola moze vidit ko mu dolazi s lijeve od ograde...
Vidi se bez problema, samo treba malo prakse. Ja uredno idem skroz u lijevu ako idem na drugi ili treći izlaz van. Pretekneš sve u srednjoj, promijeniš trake i vani si. A kako su u pravilu ovi koji kreću iz srednje spori, nikakav problem. Ako je traka prazna, ući s 50 nije nikakav kunst.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Beš mi sve, ja ću počet gazit bicikliste. Što ne zahladi da se gamad makne s ceste ak se ne zna vozit po propisu...
Ja im uredno trubim.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 20:10   #18699
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ja isto svaki put kad idem ulazim u rotor idem skroz lijevo. Jedino ponekad radi guzve/situacije skrecem desno iz srednje trake.
Inace to ne delam bas radi ekipe koja zna kruzit u skroz desnoj i ne izac na prvom izlazu pa to fakat pazim da me ne skupe takvi.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 21:15   #18700
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Pitanje za Osječane, jel znate možda gdje mogu odvest da mi doboše poravnaju, neznam kako bih to nazvao. Novi su i vibrira auto ko blesav pri kočenju, neznam jel to radi uopće tko. I komentari su dobrodošli ako se netko susretao s ovime već.
__________________

ShebY je online   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 22:29   #18701
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Diskove?
Ako su novi(i nisu upitne kvalitete) onda su ili krivo instalirani ili imaš neki problem zbog kojeg se pigaju i tresu pri kočenju. Nije za zajebanciju, a često i tokaranje(ravnanje) nije najsretnije rješenje.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 22:47   #18702
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Točno tako. I stoga imaš tri trake na ulasku i izlasku (kad govorimo o Remetincu), nemaš posebno odvojenu traku kao kod onih koji su građeni tako.
Dvije ... treća, krajnja desna je odvojena onim gumiranim komadima zbog čega formalno imaš odvojenu traku iako kad je građen nije tako zamišljen i zbog toga sam ranije napisao da imaš dvije ulazne trake u rotor

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Vidi se bez problema, samo treba malo prakse. Ja uredno idem skroz u lijevu ako idem na drugi ili treći izlaz van. Pretekneš sve u srednjoj, promijeniš trake i vani si. A kako su u pravilu ovi koji kreću iz srednje spori, nikakav problem. Ako je traka prazna, ući s 50 nije nikakav kunst.
S ovim se slažem, treba samo izdaleka pratiti kretanje vozila u rotoru i znati procijeniti njihovu brzinu (procijeniti namjere je nemoguće), a i vidi se između metalnih branika, samo treba gledati na prava mjesta zadnjih 20-30 metara prije rotora.
Usput, krajnja lijeva traka je najsigurnija za ulazak u rotor jer imate dvije trake na izbor kako dalje ako postane gusto (ima video i zašto u jednom starom postu)... a ako je baš jako gužva pa se nemre prestrojiti, nije ni problem krajnjom lijevom (unutarnjom) napraviti jedan krug po rotoru.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 22:52   #18703
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
nisu diskovi, doboši/bubanj kočnice su ilitiga drum breakes. A izgleda da jesu upitne kvalitete. cca 500kn par je bio. Pročitah da za njih obično proizvođači i predlažu "machining". Nekako sumnjam da auto radionice imaju tokarlicu.
__________________

ShebY je online   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 22:55   #18704
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja isto svaki put kad idem ulazim u rotor idem skroz lijevo. Jedino ponekad radi guzve/situacije skrecem desno iz srednje trake.
Inace to ne delam bas radi ekipe koja zna kruzit u skroz desnoj i ne izac na prvom izlazu pa to fakat pazim da me ne skupe takvi.
i onda se prestrojavas i izlazis skroz iz desne? Ali ova ekipa kaj kruzi,pa svatko ima pravo kruzit koliko hoce i u bilo kojoj traci,jel tako...netko se zajebe kao ja recimo jednom i onda sam kruzio dok opet nisam dosao na mjesto gdje izlazim...a onaj tko izlazi treba dat zmigavac desni da izlazi...tko ostaje i kruzi nedaje nikakav znak
esc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 01:52   #18705
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Bertone kud ti se toliko zuri da vozis ko teksaški rejnđer po rotoru? Mislim, vozim i ja puno brže, al postoji razlika između pametne i idiotske brze vožnje. Dolaziš na cestu s trokutom, nije normalno uletit sa 70km/h unutra. Ne mislim sad da ti ne znas vozit nego zato kaj ima ljudi koji ne znaju.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 02:55   #18706
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Bertone kud ti se toliko zuri da vozis ko teksaški rejnđer po rotoru? Mislim, vozim i ja puno brže, al postoji razlika između pametne i idiotske brze vožnje. Dolaziš na cestu s trokutom, nije normalno uletit sa 70km/h unutra. Ne mislim sad da ti ne znas vozit nego zato kaj ima ljudi koji ne znaju.
Ma nije bilo 70 km/h, možda tako izgleda zbog vibracija (jbg, tvrd ovjes i nekvalitetan nosač kamere) ali 70 je bilo na početku snimke i tu sam već digao nogu s gasa. Onaj lik s Lineom je tada već pred rotorom i ova dvojica u srednjoj traci zapravo usporavaju brže od mene jer vide kaj će lik napraviti dok ga ja od njih ne vidim, a i tad sam već gledao ova dva auta (Peugeot i Opel) koji dolaze rotorom i koji su pokušali izaći iz njega (ali nisu mogli zbog Linee koja ima je oduzela prednost).
Uglavnom kad sam bio pred rotorom nisam išao brže od 30 km/h i mogao sam stati u tih par metara no ono što ne vidite na snimci je auto iza mene (Golf III) čiji vozač nije pratio što se događa i koji u tom trenutku usporava puno sporije od mene, zato sam po gasu i zaobišao Astru jer bi me taj Golf sigurno udario da sam stao.
Ovo dalje kroz rotor izgleda brzo ali nije jer deda u Linei stvarno vozi 15 km/h i zato prolazak izgleda kao da je neka velika brzina.

Usput, upravo zbog tog Golfa iza mene razmišljam da nabavim neku dual auto kameru:

... samo nikako da se odlučim što.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 06:30   #18707
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
nisu diskovi, doboši/bubanj kočnice su ilitiga drum breakes. A izgleda da jesu upitne kvalitete. cca 500kn par je bio. Pročitah da za njih obično proizvođači i predlažu "machining". Nekako sumnjam da auto radionice imaju tokarlicu.
Taj zahvat tokarenja ti može obaviti svaki tokar koji ima dovoljno veliki prihvat za troml. Probaj ovdje : http://www.tehno-hidraulika.hr/usluge_servisa.php
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 08:59   #18708
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Dvije ... treća, krajnja desna je odvojena onim gumiranim komadima zbog čega formalno imaš odvojenu traku iako kad je građen nije tako zamišljen i zbog toga sam ranije napisao da imaš dvije ulazne trake u rotor
To "odvajanje traka" je i dalje ista kolnička površina, zato jesu tri trake. Na stranu to što i dalje moraš propustiti vozila koja su u kružnom toku ako i pređu te gumirane graničnike. Da je situacja kao npr. ovdje to bi bila zasebna kolnička površina i zasebne trake.

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
S ovim se slažem, treba samo izdaleka pratiti kretanje vozila u rotoru i znati procijeniti njihovu brzinu (procijeniti namjere je nemoguće), a i vidi se između metalnih branika, samo treba gledati na prava mjesta zadnjih 20-30 metara prije rotora.
Usput, krajnja lijeva traka je najsigurnija za ulazak u rotor jer imate dvije trake na izbor kako dalje ako postane gusto (ima video i zašto u jednom starom postu)... a ako je baš jako gužva pa se nemre prestrojiti, nije ni problem krajnjom lijevom (unutarnjom) napraviti jedan krug po rotoru.
Otprilike, samo treba malo iskustva. Vozim tim rotorom već desetljećima i nikad nisam naletio na problem s ulaskom, osim njih par koji su me pogodili odozada.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 13:26   #18709
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To "odvajanje traka" je i dalje ista kolnička površina, zato jesu tri trake. Na stranu to što i dalje moraš propustiti vozila koja su u kružnom toku ako i pređu te gumirane graničnike. Da je situacja kao npr. ovdje to bi bila zasebna kolnička površina i zasebne trake.



Otprilike, samo treba malo iskustva. Vozim tim rotorom već desetljećima i nikad nisam naletio na problem s ulaskom, osim njih par koji su me pogodili odozada.
Uz malu dozu zlobe moram pitati:

Koliko visoka treba biti gumena ilivećkakva zapreka na kolniku eda bi se računala kao ista kolnička površina kao što pišeš
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 13:42   #18710
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Uz malu dozu zlobe moram pitati:

Koliko visoka treba biti gumena ilivećkakva zapreka na kolniku eda bi se računala kao ista kolnička površina kao što pišeš
Nedefinirano je. Takve zapreke uopće nisu predviđene pravilnicima, zato i jesu problematične.
Naknadno je dodavano radi povećanja prohodnosti smjer Siget - most, ali svega zna biti tamo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 15:34   #18711
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
@bertone, sve oke onda.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 17:22   #18712
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To "odvajanje traka" je i dalje ista kolnička površina, zato jesu tri trake. Na stranu to što i dalje moraš propustiti vozila koja su u kružnom toku ako i pređu te gumirane graničnike. Da je situacja kao npr. ovdje to bi bila zasebna kolnička površina i zasebne trake.
Ti gumeni rubnjaci (ili kako se već zovu) predstavljaju punu liniju i:
  1. ne moraš nikoga propustiti tko pređe preko njih jer se taj netko prestrojio u tom slučaju preko pune linije i kriv je, a prestrojavanja u križanju i preko pune linije ispred križanja nema, odnosno nije zakonski dozvoljeno (rotor je križanje, jel' tako? )
  2. nakon što ti gumirani rubnjaci završe, vrijede prometna pravila kao i na svakoj drugoj cesti gdje ima više prometnih traka koje vode u istom smjeru

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nedefinirano je. Takve zapreke uopće nisu predviđene pravilnicima, zato i jesu problematične.
Naknadno je dodavano radi povećanja prohodnosti smjer Siget - most, ali svega zna biti tamo.
... istovremeno su dodane i na smjerove Jadranski most - Jadranska avenija te Remetinec - Av. Dubrovnika i nisu zakonski problematične jer postoji Pravilnik kojim su obuhvaćeni i "ležeći policajci" ili kako ih već službeno zovu uspornici i još brdo drugih stvari
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 17:31   #18713
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ti gumeni rubnjaci (ili kako se već zovu) predstavljaju punu liniju i:
  1. ne moraš nikoga propustiti tko pređe preko njih jer se taj netko prestrojio u tom slučaju preko pune linije i kriv je, a prestrojavanja u križanju i preko pune linije ispred križanja nema, odnosno nije zakonski dozvoljeno (rotor je križanje, jel' tako? )
  2. nakon što ti gumirani rubnjaci završe, vrijede prometna pravila kao i na svakoj drugoj cesti gdje ima više prometnih traka koje vode u istom smjeru


... istovremeno su dodane i na smjerove Jadranski most - Jadranska avenija te Remetinec - Av. Dubrovnika i nisu zakonski problematične jer postoji Pravilnik kojim su obuhvaćeni i "ležeći policajci" ili kako ih već službeno zovu uspornici i još brdo drugih stvari
a zašto ti gumeni rubnjaci onda nisu kao puna linija nego su isto crtkani - - - -? ja sad mmislim da po pravilu možeš kad ulazis na rotor preći preko njih uz poštivanje trokuta...a mislim da vrijedi isto i za izlazak
esc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 18:15   #18714
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
a zašto ti gumeni rubnjaci onda nisu kao puna linija nego su isto crtkani - - - -? ja sad mmislim da po pravilu možeš kad ulazis na rotor preći preko njih uz poštivanje trokuta...a mislim da vrijedi isto i za izlazak
Krivo misliš, ali nisi jedini no sve što te zanima možeš pronaći na linkovima ispod:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_33_662.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...5_64_1241.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._155_3006.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_14_279.html
http://www.zakon.hr/z/244/zakon-o-cestama


... i postavljeni su kao puna linija: https://www.google.hr/maps/@45.77747...7i13312!8i6656 , a ovo iscrtkano na njihovim bočnim stranicama su reflektirajući elementi odnosno boja
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 18:22   #18715
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Krivo misliš, ali nisi jedini no sve što te zanima možeš pronaći na linkovima ispod:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_33_662.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...5_64_1241.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._155_3006.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_14_279.html
http://www.zakon.hr/z/244/zakon-o-cestama


... i postavljeni su kao puna linija: https://www.google.hr/maps/@45.77747...7i13312!8i6656 , a ovo iscrtkano na njihovim bočnim stranicama su reflektirajući elementi odnosno boja
ne mislim na to...vidiš da su fizički odvojeni...čekaj ti malo,ako je to puna crta i odvojena posebna kolnička traka zašto se onda i na toj traci nalazi trokut...na koga bi ti trebao onda pazit kad je ovo puna crta i nitko nesmije preć preko tih gumenih...onda nemaš na kog pazit nego samo po gasu...

kako je rotor prije izgledao kad nije bilo tih gumenjaka? da li je bila puna crta illi isprekidana crta?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 18:36   #18716
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
ne mislim na to...vidiš da su fizički odvojeni...čekaj ti malo,ako je to puna crta i odvojena posebna kolnička traka zašto se onda i na toj traci nalazi trokut...na koga bi ti trebao onda pazit kad je ovo puna crta i nitko nesmije preć preko tih gumenih...onda nemaš na kog pazit nego samo po gasu...

kako je rotor prije izgledao kad nije bilo tih gumenjaka? da li je bila puna crta illi isprekidana crta?
Aj' da više završimo s tim rotorom... sad si u rotoru: https://www.google.hr/maps/@45.77739...7i13312!8i6656 i kamo te vodi krajnja desna traka rotora - sa lijeve ili desne strane gumenih razdjeljnika prometnih traka??
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 18:45   #18717
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Aj' da više završimo s tim rotorom... sad si u rotoru: https://www.google.hr/maps/@45.77739...7i13312!8i6656 i kamo te vodi krajnja desna traka rotora - sa lijeve ili desne strane gumenih razdjeljnika prometnih traka??
pa vodi me u srednju traku tj. sa llijeve strane od gumenjaka...alli zašto ja onda nebi mogao odmah iz srednje preko gumenjaka zapičit u krajnju desnu...jel ovaj desni šta ulazi ima trokut?,ima...
neznamm kako je prije izgledao rotor i kakve su crte bile? kad su postavilli gumenjake?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 19:49   #18718
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Meni, recimo, više smeta kada netko ne upali maglenke van naseljenog mjesta ili po ekstra gustoj magli ili uopće ne upali svjetla.
Dobro si primijetio. Dodao bih još da su ovi što se u gradu voze sa stražnjom maglenkom, bez ikakvog pretjerivanja i latentne agresije ili notorni glupani ili ordinarni samoživi ignoranti.
Čak i na otvorenoj cesti kad se netko vozi iza, valja ju ugasiti. U gradu se uvijek netko vozi iza tebe, a i još nije bilo takve magle, barem u ZG, koje bi opravdale njeno korištenje.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 19:50   #18719
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ti gumeni rubnjaci (ili kako se već zovu) predstavljaju punu liniju i:
  1. ne moraš nikoga propustiti tko pređe preko njih jer se taj netko prestrojio u tom slučaju preko pune linije i kriv je, a prestrojavanja u križanju i preko pune linije ispred križanja nema, odnosno nije zakonski dozvoljeno (rotor je križanje, jel' tako? )
  2. nakon što ti gumirani rubnjaci završe, vrijede prometna pravila kao i na svakoj drugoj cesti gdje ima više prometnih traka koje vode u istom smjeru
Kriv je za prestrojavanje, no za sudar je kriv ovaj koji ulazi. Kolega imao bliski susret sa ZET-ovim busom i naučio na teži način (a kad razmisliš i logično je).

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
... istovremeno su dodane i na smjerove Jadranski most - Jadranska avenija te Remetinec - Av. Dubrovnika i nisu zakonski problematične jer postoji Pravilnik kojim su obuhvaćeni i "ležeći policajci" ili kako ih već službeno zovu uspornici i još brdo drugih stvari
Vidiš ih negdje u pravilniku?

Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Dobro si primijetio. Dodao bih još da su ovi što se u gradu voze sa stražnjom maglenkom, bez ikakvog pretjerivanja i latentne agresije ili notorni glupani ili ordinarni samoživi ignoranti.
Čak i na otvorenoj cesti kad se netko vozi iza, valja ju ugasiti. U gradu se uvijek netko vozi iza tebe, a i još nije bilo takve magle, barem u ZG, koje bi opravdale njeno korištenje.
Nije li to prije zakonski bilo kažnjivo pa su maknuli?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 20:58   #18720
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
A? Znači ako izlazim na prvom izlazu i idem desnom stranom gumenjaka, moram stati i propustiti ove iz rotora jer ne znam hoće li pregaziti gumenjak i tada sam ja kriv? Ja sam uvijek išao bez straha, jer ja idem u svojoj traci a oni koji izlaze iz rotora nisam mislio da smiju ići preko gumenjaka, a sada ispada da ne smiju (nema prestrojavanja), ali ako bude sudar ja sam kriv za njega. Veselo.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na