Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2007., 16:37   #1
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Unhappy 1950gt problem

Postovanje,
Ovako kupio sam prije mjesec dana powercolor 1950gt iskljucivo zbog jedne igre, Pro evolution soccer 2008 i sad mi igra ima neke cudne dropove frameratea koji jako nerviraju. Jeli to mozda do drivera (trenutno catalyst 7.10) ili napajanja Enermax 350w.PLEASE HELP!!! By the way reza na kojoj igram je 1024x768 high, moje misljenje je da nebi ni u snu smjelo trzat...

Konfa je:

Athlon x2 4400+, AM2
2x512 Kingmax DDR2 800mhz
Gigabyte GA-M52S-S3P (rev. 2.0 nforce 520)
Enermax 350w
Tv tuner
DVD-RW Pioneer
Seagate 250gb S-Ata

EDIT: Windowsi su frisko instalirani poslije formata.
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 16:51   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
S takvom konfom, nikako ne bi smjelo trzati. To da je PSU slab, također možeš apsolvirati. Nekako mislim da je do drivera. Probaj sa zadnjim Xtreme-G Warcats driverima.
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2007., 19:20   #3
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Probao...bez rezultata...
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 16:09   #4
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Samo da se nadovežem, imam identičnu konfiguraciju kao i sokre10 (matična, procesor i grafička, potpuno identični, još imam 2 gb kingmax 800). Imam generic psu od 400 W. Je li to preslabo, pošto mi se nekad znaju ugasit igre (procesor je malo clockan, grafička također)? Cijeli kompjuter zna samo stat, i i ništa se ne prikazuje na monitoru.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 17:20   #5
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Jest, napajanje je slabo. Preporuka da uzmeš novo (Fortron 350W - ~200kn, ADM).
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 17:27   #6
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
A jer moguce da MS platinum 400w za 125kn drzi am2 x2 4200 , plocu ne znam , 2x1gb ddr2 , 2xhard, 2x optika i X1950gt klokanu do neba ? ja sam mislio da je nemoguce , ali danas se uvjerio da moze , skoro 3 sata mrcvarenja i dalje radi , cak je i tiho odnosno tise od nekih skupljih . naravno da ostaje pitanje kolko dugo ce drzati , ali izgleda da napajanje nije tolko lose ( zasad tu konfu drzi oko 2 mjeseca , a prije je drzalo vise od 6 mjeseci sa 7600gt koja nije neki potrosac) .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 17:29   #7
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Znam što želiš reći, ali ako veli da mu se gasi možda je taj shrot upravo došao do svog konca, i da treba dostojnu zamjenu, naravno IMO.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 17:33   #8
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Znam što želiš reći, ali ako veli da mu se gasi možda je taj shrot upravo došao do svog konca, i da treba dostojnu zamjenu, naravno IMO.
Apsolutno se slazem sa onim sto si gore napisao za novo napajanje i koji model 8 samo sam to zaboravio napisati u svome postu , valjda mi je pao secer ) .
Samo sam htio ovo spomenuti jer sam vidio na svoje pospane oci
Router je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 12:08   #9
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Kupio sam novo napajanje,izgleda da nije bio problem u njemu, događa se ista stvar. Napajanje je LC power 550 W iz Linksa, dosta povoljno a po recenzijama sa neta i kvalitetno. Uglavnom, grafička je bila previše overclockana, i samnjio sam nešto sitno taktove i sad radi bez greške.

Ali jedna me stvar muči.

Nekada davno sam imao Voodoo karticu, pa sam prešao na Nvidiu, i do par dana 6600 gt je odlično radila. I kad bi se klokala preko granice vidio bi artefakte a ne bi se gasila (sve sa Codegen napajanjem ). I sve su te kartice imale neproblematične drivere.

A sad neki katalisti. Pa koje je to smeće! Ne mogu se načudit koliko je to u Nvidije bolje. Triba im po ure da se pokrenu i nemaju ni blizu opcije kao Nvidia. Onda sam ih maka i stavio Ati tray tools, ali sa njima mi se dižu windowsi jako sporo, odnosno kad dođe do desktopa treba im preko deset sekundi da se loadaju, ako ne i više. Je li se može klokat grafička preko nekih registry keyeva ili nekako ručno, bez tih programa, pošto grafička,bez obzira na katastrofu od Atija i katalista ima ipak jako zadovoljavajuće performanse u igrama, koje dosta rastu overclockom.

Samo zbog oviha katalista sumnjam da ću ikad više uzet Ati, Nvidia is the way.

Možda samo meni smetaju, ne znam kako vama, ali sam razmažen sa Geforce-om
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 12:53   #10
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Moje mišljenje je da prodaš nekome to smeće od ATI-ja i kupiš 8600GTS za 1500kn
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2007., 13:38   #11
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Slažem se sa gorenavedenim... Ati sucks i loši su im driveri a ATT treba 10 sekundi da se digne (nema veze što si vjerojatno jedini sa tim problemom)
2XO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na