Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2021., 00:42   #57901
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni je komocija najbitnija. Niti octavia nudi to, niti a4 ako si veci od 175cm i tezi od 75KG. Superb je korak dalje. I naravno, treba uzet jacu opremu. Straznja klupa ima brdo mjesta za sjedalicu i osobu. Gepek također ogroman. Jednostavno je auto veci, tiši, komotniji. Hoces li sjedalicu uvaliti u a4 ili octaviu? Hoces. Pitanje je samo vozi li ti se sav skucen ili se vozis lezerno u vecoj klasi auta.. superb je velicine A6 , Octavia je A4 s malo vecim gepekom. Karavan ima malo vise mjesta u gepeku, thats it.
Materijali su naravno bolji u Audiju, naiđes na skripajuci primjerak bez brige, ali ima bolju zvucnu izolaciju i malo je luksuzniji. S line.
S druge strane, superb i slicne aute je pain in the ass vozit po gradu i parkirat.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 00:52   #57902
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
superb je velicine A6 , Octavia je A4 s malo vecim gepekom. Karavan ima malo vise mjesta u gepeku, thats it.
Materijali su naravno bolji u Audiju, naiđes na skripajuci primjerak bez brige, ali ima bolju zvucnu izolaciju i malo je luksuzniji. S line.
S druge strane, superb i slicne aute je pain in the ass vozit po gradu i parkirat.
Pa i ne bas...

Superb je klasa A4 i Passata... Octavia je klasa Golfa, al ima dobrano vise mjesta...

Sto se tice parkinga po gradu, morat cu te debelo demantirati jer ta klasa auta dolazi oboruzana svim mogucim senzorima i kamerama, tako da je parkiranje prilicno jednostavno... Zivim u strogom centru Zagreba, imam dva A6 Allroada (C6 i C7 seriju) i nikada mi se jos nije desilo da se nisam mogao uparkirati... Zapravo, kad malo razmislim, ovdje u kvartu ima poprilican broj SUVova i vecih auta, tako da tipicne gradske aute ni ne vidjam bas... Bas cu malo obratit paznju sta se tu sve parkira uokolo...

Ne znam kakvi su ovi manji auti jer vec nekih 10 godina vozim A6 Allroade (C5, C6, C7 modele), no ono sto sam primjetio je da sa svakom novom generacijom imam deblja vrata i bolju izolaciju... Pasivna sigurnost je sve bolja i bolja...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 01:35   #57903
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni je komocija najbitnija. Niti octavia nudi to, niti a4 ako si veci od 175cm i tezi od 75KG. Superb je korak dalje. I naravno, treba uzet jacu opremu. Straznja klupa ima brdo mjesta za sjedalicu i osobu. Gepek također ogroman. Jednostavno je auto veci, tiši, komotniji. Hoces li sjedalicu uvaliti u a4 ili octaviu? Hoces. Pitanje je samo vozi li ti se sav skucen ili se vozis lezerno u vecoj klasi auta.. superb je velicine A6 , Octavia je A4 s malo vecim gepekom. Karavan ima malo vise mjesta u gepeku, thats it.
Materijali su naravno bolji u Audiju, naiđes na skripajuci primjerak bez brige, ali ima bolju zvucnu izolaciju i malo je luksuzniji. S line.
S druge strane, superb i slicne aute je pain in the ass vozit po gradu i parkirat.
Jesi ti ikada sjeo u Octaviu?
Imam 2 metra i 105 kg. Sjedalica iza mene stane bez ikakvih problema. Mjesta ne fali ni meni ni iza mene.
Suberb jeste jos prostraniji, sto je i normalno, ali je i za klasu skuplji.
I ja sam u pocetku razmisljao o siperbu. Ali nije se uklapao cjenovno. Ni za kupovinu ni za odrzavanje.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 07:16   #57904
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Sto se tice parkinga po gradu, morat cu te debelo demantirati jer ta klasa auta dolazi oboruzana svim mogucim senzorima i kamerama, tako da je parkiranje prilicno jednostavno... Zivim u strogom centru Zagreba, imam dva A6 Allroada (C6 i C7 seriju) i nikada mi se jos nije desilo da se nisam mogao uparkirati... Zapravo, kad malo razmislim, ovdje u kvartu ima poprilican broj SUVova i vecih auta, tako da tipicne gradske aute ni ne vidjam bas... Bas cu malo obratit paznju sta se tu sve parkira uokolo...
Očito nisi posjećivao parkinge novogradnja i slično - npr. dimenzije parkinga 2.1x4.3
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 09:12   #57905
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Znači Audi je manji od Octavie?

Ok, to nisam znao. Mislio sam da su isti auti.

Hvala na tome.

Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Najveći problem za modernog dizelaša je grad. Jednostavno su prekrcani raznim ekološkim budalaštinama da ga je nemoguće eksploatisati u gradskim uslovima. I ja sam čitao sve to o DPF-u, Euro 6 motori sa i bez AdBluea, regeneracije i šta sve ne. Pročitao, mislio da ljudi preuveličavaju.
Kupio Octaviu 2.0 TDI 150. Pa to nije normalno koliko često radi regeneraciju. U mojoj je Euro 6 motor bez AdBluea. Po gradu se regeneracija zna ponovo dogoditi nakon samo 30-50 kilometara. I ne, nikakav problem nije u pitanju, sve radi kako treba. U pitanju je Euro 6 bez AdBluea, i tako rade svi. Konkretno u Octaviji su CRMB (2.0) i CXXB (1.6) bez AdBluea. Verzije sa AdBluesom nešto rijeđe rade regeneraciju, ali ni to ti ništa ne znači kada ga svakako grad jednostavno guši.
Srećom, ja vozim znatno više od tebe i često sam na magistrali i autoputu, pa ga ne gušim toliko.
Kada trebam nešto da obavim po gradu onda vozim ženin Punto Evo 1.2 koji ima 70 KS. Za grad odlično prevozno sredstvo, za bilo šta van grada, samo ako se baš mora. Ovih dana ga 99% mjenjamo za Punto Evo 1.4 Turbo, i mislim da će onda Octavia biti samo za službenam putovanja na duge staze, a Punto za po gradu i međugradski fazon. Taj 1.4 Turbo tako dobro ide i mami osmijeh na lice da je to čudo jedno.
Da ponovo kupujem karavan za posao, vjerovatno bih kupio Octaviu sa 1.5 TSI od 150 KS.

Što se tiče Octavia VS Superb u domenu djece, Octavia je i više nego dovoljna. Brat je ove godie dobio dijete, i on ima Octaviu karavan (1.6 CXXB), na more su nosili sve stvari, kolica, dječji krevetac. Sve stane u gepek bez ikakvih problema.

A4 VS Octavia? A4 znatno manje prostora i kabini u gepeku, ali nešto "luksuzniji" enterijer. Octavia osjetno jeftinija i možeš je odlično opremiti za cijenu neopremljenog A4.
Hvala na ovome, ali ajmo reći, da sam do prije godinu dana radio 70k godišnje. I promjenio u 10-tak auta. Ne da se hvalim, samo želim reći da znaš što je dizel a što benzinac i kako se ponaša.

1.5tfsi ne dolazi u obzir, ne želim ništa ispod 1.8. A ova 1.8 180KS je jednostavno preskupa. Nema ih ispod 20k EUR i to nikakve. Nešto opreme ide 23-24k i to u Njemačkoj, s uvozom će me ispasti 25k a za to uzmem Superb sportline s manje od 100k km.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 26.11.2021. u 09:17.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 09:21   #57906
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Uz to dizeli bi placali vecu cijenu po km, dok EV i hibridi manju.
Dizeli imaju manju emisiju CO2 od benzinaca. https://en.wikipedia.org/wiki/Europe...sion_standards


Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni je komocija najbitnija. Niti octavia nudi to, niti a4 ako si veci od 175cm i tezi od 75KG.
Imam 187cm i 115kg komotno mi je da mi ne može biti komotnije. Čini se meni da ti nikada u octaviju sjeo nisi nego pišeš ovak...malo...

Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Očito nisi posjećivao parkinge novogradnja i slično - npr. dimenzije parkinga 2.1x4.3

Jelda...užasno iritantno. Kak god da se namjestim samo gledam gdje će me netko lupiti kad će ulaziti u auto.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 09:53   #57907
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
@Milentije - DPF regeneracija u intervalu od 30-50 km??
Meni je najkraći interval regeneracije DPF-a u Golfu Mk 7 1.6 TDI 105 ks (bez AdBlue-a) koji sam primijetio bio oko 90-100 km u zimskim mjesecima dok sam se dosta vozikao po Zagrebu, bez izleta van grada, a u mnogim slučajevima se motor nije ni pošteno zagrijao zbog grijanja kabine. Auto trenutno ima 135k km na satu. Jučer je obavio regeneraciju nakon nekih 130 km gradske vožnje i to najgore moguće rute, Novi Zagreb - Centar u vrijeme najvećih gužvi. Stani-kreni non-stop. Start/stop manualno uključim kad predvidim da ću stajati dulje od 10 sekundi.
U principu interval mu je oko 200-220 km u mješovitim režimima vožnje. Točim gotovo isključivo Lukoilov i Petrolov premium dizel. Otprilike svakih 5000 km šišnem u rezervoar LiquiMollyev aditiv za DPF. Možda i to igra ulogu, uz to da barem jednom do dva puta mjesečno kada se lijepo ugrije ful gas kroz 2-3-4-5 brzinu na autoputu možda mi i zbog toga ispušna cijev iznutra nije čađava
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 09:54   #57908
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Kako ste smiješni. Zato jer mi nije komotan auto, znaci da nisam sjeo u njega. Octavia mi nije komotan auto superb jest. Sjednem za volan, otraga isti takav covjek se bori s nogama. Meni to nije komoditet. Kao sto mi a4 nije komotan, jos manji je unutra. Valjda nemamo iste kriterije, ne znaci da ih nisam nikad vozio. U superbu se vozim i prije ulaska u auto ne moram micat sjedalo da bi otraga sjeo netko iste velicine kao i ja. Ne kupujem auto samo radi sebe nego imam obitelj i ponekad i neke ljude izvan obitelji. Vi koji putujete sami gledate samo svoje sjedalo pa vam je sve komotno, ali nisu svi ljudi takvi. Zato postoje auti raznih velicina iste marke inace bi se prodavala samo octavia kao univerzalan auto.
Što se klasa tiče to uopće ne treba gledati ako je kriterij mjesto u kabini i gepeku.. Citroen C5 je viša klasa od Octavije pa otraga Octavija ima vise mjesta od C5, da ne pričamo o gepeku. Sa Superbom se ne može ni uspoređivati kad je prostor u gepeku i kabina u pitanju

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 26.11.2021. u 10:00.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 09:58   #57909
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pitanje je samo vozi li ti se sav skucen ili se vozis lezerno u vecoj klasi auta.. superb je velicine A6 , Octavia je A4 s malo vecim gepekom.
Iduće godine po forumima će se pisat kako je Ocravia A6 a Superb A8
Ne znam odakle to, Niti je Octavia ikad bila bazirana na A4 (ili njegov konkurent) niti je Superb bio ikad baziran na A6 i bio njegov konkurent. Već se pisalo i razglabalo o tome ali ekipi to iz nekog razloga nije jasno. Ti auti nisu ista klasa, nikad bili, nikad budu.


Audi A3 sedan 8Y gen




Octavia sedan IV





Audi A4 sedan B9




Superb sedan III





Audi A6 C8 sedan

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:23   #57910
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Iduće godine po forumima će se pisat kako je Ocravia A6 a Superb A8
Ne znam odakle to, Niti je Octavia ikad bila bazirana na A4 (ili njegov konkurent) niti je Superb bio ikad baziran na A6 i bio njegov konkurent. Već se pisalo i razglabalo o tome ali ekipi to iz nekog razloga nije jasno. Ti auti nisu ista klasa, nikad bili, nikad budu.
Ljudi jednostavno uspoređuju kruške i jabuke.

Npr.


Superb se ne može uspoređivati s A6 po ničemu.

Superb - Passat - A4, to je usporedba.
Octavia je Golf Karavan.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:23   #57911
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
To su sve specsi i sluzbene brojke za klase vozila. Evo Superb i A6 imaju slicne specse pa nisu u istoj klasi. Ja govorim o voznji i velicini auta, gepeka, kabine, udobnosti kao takvoj, znaci udjes u auto, stavis sjedalice otraga za dvoje djece i hrpa gluposti ispred sjedalice na podu,nakrcas gepek koferima i djecjim kolicima, ili dva veća čovjeka otraga, a da ne moras nastimavati prednja sjedala i da sve stane u gepek bez problema. Sirina sjedala da te boli dupe ili noga nakon 200 km a kamoli više. U passatu me bolilo dupe i noga, u superbu i citraću c5 ne. Sva tri auta razlicita. Tu se vidi razika između vozila, a ne klasa. Klasa vozila je nesto drugo i razglaba se o tome desetljećima. Viša klasa je luksuznija ali vozit bmw 5, audi a6 i E klasu nije isto. Sva 3 imaju drukciji osjecaj.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ljudi jednostavno uspoređuju kruške i jabuke.



Npr.





Superb se ne može uspoređivati s A6 po ničemu.



Superb - Passat - A4, to je usporedba.

Octavia je Golf Karavan.
Ovo je bas ono sto sam pisao. I cak tip te pita zelis li veci prostor manje premium, ili manje prostora u A4 ali premium. Zasto sva 3 nemaju isto prostora a ista klasa? Ne treba gledat klasu toliko, nego uzet ono sto ti pase, test voznja, rental neki i odvozi parsto km, ubaci u auto sve sto mislis ubacivati i odlucis.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 26.11.2021. u 10:34.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:31   #57912
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A zašto nitko ne priča o Peugeot 3008, ovaj novi model?

Ima netko?

Jel ti ima "soka" ako je gt line 150ks?

Kvaliteta materijala interijera? Koliko je to ustvari veliko unutra? Zadnja sjedišta? Gepek?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:36   #57913
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
@Milentije - DPF regeneracija u intervalu od 30-50 km??
Najkraci koji sam uhvatio gledajuci u dijagnostiku je bio negdje oko 70, ako se dobro sjecam.
Ovo sa ~50km nisam vidio u dijagnostici nego po ponašanju auta sam pretpostavio da je ponovo počeo regeneraciju.

Nisam jedini. Svi imaju takva iskustva, nebitna kilometraža, godište ili bilo šta drugo. Isto kažu i ljud iz 3 različita škodina servisa. Jednostavno, takvi su ti E6 bez AB.

Najveći problem kod tih mototra je 30000 km servisni interval. Zbog tako čestih regeneracija za 30000km mnogo nafte završi u ulju, ulje se razrijedi i onda dolazi do problema.

Ulje je potrebno mjenjati na 10-15000 i to bi trebalo biti OK.

Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
U principu interval mu je oko 200-220 km u mješovitim režimima vožnje.
Da, to je to što se tiče neke normalne mješovite vožnje.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:42   #57914
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Kako ste smiješni. Zato jer mi nije komotan auto, znaci da nisam sjeo u njega. Octavia mi nije komotan auto superb jest. Sjednem za volan, otraga isti takav covjek se bori s nogama.
Podesim vozački prema sebi koji sam viši od tebe i iza JA normalno sjednem i ne borim se s nogama. Sjedim savršeno normalno. Prevozim isto tako svoju obitelj, od žene, pseto, frendove itd...

Frend od 190cm uredno komotno sjedi iza mene...ne znam kaj je tebi komotno ali ako nisam skvrčen i imam prstora za koljena to je za mene komotno. Ako se želiš ispuržiti onda falat ništa ispod Audi A8 L.

Jedino ako ležiš u autu dok voziš onda možda i nije toliko komotno ovima iza tebe..to jedino.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:44   #57915
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Znači Audi je manji od Octavie?

Ok, to nisam znao. Mislio sam da su isti auti.

Hvala na tome.



Hvala na ovome, ali ajmo reći, da sam do prije godinu dana radio 70k godišnje. I promjenio u 10-tak auta. Ne da se hvalim, samo želim reći da znaš što je dizel a što benzinac i kako se ponaša.

1.5tfsi ne dolazi u obzir, ne želim ništa ispod 1.8. A ova 1.8 180KS je jednostavno preskupa. Nema ih ispod 20k EUR i to nikakve. Nešto opreme ide 23-24k i to u Njemačkoj, s uvozom će me ispasti 25k a za to uzmem Superb sportline s manje od 100k km.
Kao vlasnik japanca i opcenito veliki fan toyote i sam sam razmisljao u istom smjeru kao i ti. Octavia/A4 avant. I mogu ti reci da sam naginjao prema A4 bas iz razloga ruznog interijera od Octavie. Ali sam nakraju odustao od kupnje A4. Isto sam ciljao oko dvije godine starog A4 a to povlači ovlašteni servis. I na kraju, godisnje me ispadne valjda X2 skuplje odrzavanje nego Octavije. A kako vec sada pizdim na godisnje servise od soma i pola kuna, reko jos malo cu si razmisliti. Overall samo skrecem paznju i na to. Nekome je to ok nekome ko meni dealbraker....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:47   #57916
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Uzmi ulje u dućanu to ti je 300-400 HRK manje godišnje. Castrol Edge LL3 Titanium 5W30 je oko 350kn dućan MPC, a servis ti uzme 750 + HRK.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:53   #57917
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Očito nisi posjećivao parkinge novogradnja i slično - npr. dimenzije parkinga 2.1x4.3
Pricamo o parkiranju u centru grada... Novogradnje ovdje imaju svoje podzemne garaze ili dvorista, sve 3 na koje sam naletio...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 10:58   #57918
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Uzmi ulje u dućanu to ti je 300-400 HRK manje godišnje. Castrol Edge LL3 Titanium 5W30 je oko 350kn dućan MPC, a servis ti uzme 750 + HRK.
yeah right, čisto sumnjam da mozes u audijev ovlašteni servis donijeti svoje ulje
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 11:06   #57919
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Možeš za bilo koji VAG donjet svoje ulje, dok god paše onaj kod za tvoj motor.
Filter ulja mora bit njihov i naravno rad.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 11:06   #57920
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ako se ne varam, mora ti ga staviti (ako je specifikacija u skladu sa zahtjevom proizvođača), ali plaćaš satnicu servisa i nemaš garanciju na obavljen posao.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 11:12   #57921
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ok, onda super, to nisam znao.
Da sam znao rekao bih kolegi za njegov redoviti servis za A5 u ovlaštenom, pa ga ne bi došlo 3500 kuna.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 11:17   #57922
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako se ne varam, mora ti ga staviti (ako je specifikacija u skladu sa zahtjevom proizvođača), ali plaćaš satnicu servisa i nemaš garanciju na obavljen posao.
Imas garanciju, uredno sam to radio sa Cuprom i nikad problema oko icega.

6 litri ulja, filter, rad i inspekcijski servis....1100 kuna sa žigom u servisnu
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 11:18   #57923
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
yeah right, čisto sumnjam da mozes u audijev ovlašteni servis donijeti svoje ulje
Ja sam u štasni dofurao svoje ulje nakon malo mailanja. Lijepo tražim ponudu i pitam jel stoji da furam svoje ulje? Ne mislim caltati skoro 800kn za ulje koje košta 350kn. Da je 400-450kn ne bi ništ rekao ali 100% veću cijenu ne mislim plaćati.

Imaš uredno garanciju i sve po pravilima. Ulje je ulje samo kaj su ga oni odlučili prodavati po 120% većoj cijeni.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 12:05   #57924
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ja sam u štasni dofurao svoje ulje nakon malo mailanja. Lijepo tražim ponudu i pitam jel stoji da furam svoje ulje? Ne mislim caltati skoro 800kn za ulje koje košta 350kn. Da je 400-450kn ne bi ništ rekao ali 100% veću cijenu ne mislim plaćati.

Imaš uredno garanciju i sve po pravilima. Ulje je ulje samo kaj su ga oni odlučili prodavati po 120% većoj cijeni.
Hehe, Toyota ovlašteni pred kojih 10g, 800kn+pdv za tri litre castrola nekog što ide u Yarisa.
Nije moj auto, ali držao sam račun u ruci. A di su ostale gulikoža metode od ovlaštenih...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 12:06   #57925
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Kao sto se rad uvijek prosiri da ispuni dostupno vrijeme, tako se i prtljaga za put na more uvijek prosiri da ispuni gepek, koliki god da je bio.

Ako budzet fiksan, onda ce uvijek biti neki tradeoff izmedju prostranosti auta i opreme/motorizacije.

Moj mentalni proces:

> koliko mjesta mi zaista treba (u 99.9% slucajeva, 1x godsinje u IKEU po krevet na kat cu tu izbaciti)
> od auta koji zadovoljavaju potrebe prostora, koju opremu moram imati (e.g. automatik)
> izaberi auto koji ti se svidja

S dvoje male djece mi je bilo draze voziti hothatch kombije (Octaviu VRS i Seata FR), nego slepati najvecim dijelom poluprazan, slabije motorizirani Superb (koji sam si isto mogao priustiti).
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 12:24   #57926
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jelda...užasno iritantno. Kak god da se namjestim samo gledam gdje će me netko lupiti kad će ulaziti u auto.
Auto mi je nakon 6 mjeseci imao barem preko 50 oziljaka s parkinga - najvise po kvakama.


Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Pricamo o parkiranju u centru grada... Novogradnje ovdje imaju svoje podzemne garaze ili dvorista, sve 3 na koje sam naletio...
Ima i parkinga pod naplatom s takvim malim dimenzijama.
O parkinzima po garazama i dvorista zgrada bi se eseji mogli pisati - najjace mi je bilo parkirno mjesto za bocno parkiranje duljine 4.6 metara. Ja sam prvenstveno radi parkinga isao na auto B segmenta.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 13:18   #57927
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
yeah right, čisto sumnjam da mozes u audijev ovlašteni servis donijeti svoje ulje
u .de moraju.. te gar. vrijedi
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 13:35   #57928
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Tko je trazio OBDEleven? Gadget za dijagnostiku i kodiranje VW prometala

danas za 99 Eura:

https://blackfriday.obdeleven.com/?g...xoCfDIQAvD_BwE
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 13:57   #57929
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ja sam tražio. Ciljao sam na pro ali evo budem razmotrio i ultimate. THX!
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 14:58   #57930
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A zašto nitko ne priča o Peugeot 3008, ovaj novi model?

Ima netko?

Jel ti ima "soka" ako je gt line 150ks?

Kvaliteta materijala interijera? Koliko je to ustvari veliko unutra? Zadnja sjedišta? Gepek?
Dobro izgleda auto. Al ja imam averziju prema Pežou.
Posebno prema mehanici.

Iskreno, da baš gledam SUV, sviđa mi se Jeep Compass i Hyundai Tucson 2015-2021.

Jeep ima provjerenu bazu od 500x, nepoderivi motori.
Hyundai isto tak
lowrider je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na