Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2020., 11:27   #1501
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Evo meni Pixel 2-ojka izgurala 3. godinu, promijenio bateriju sad u 6. mjesecu jer joj pao kapacitet za 40%. Mob zapravo radi kao i prvog dana i u tri godine ne vidim da sam imao i jedan problem s njim.

Ono što me malo udaljilo od novih Pixela je taj dosta loš hardverski dizajn pogotovo na 3-ojki XL, s 4-orkom je isto bilo hardverskih problema (ne znam jesu to ispravili - mušićav face unlock, onaj gimmick s mahanjem, slaba baterija, refresh rate zaslona). Sad ovaj 4a i 5 nisam siguran baš da će izdržat dulje vremena da radi ko ovaj, mislim i da ne vrijedi te pare čak uz svu softversku optimizaciju, jednostavno je chipset spor u startu.

Tražim neku zamjenu, i mislio sam da ću uzeti neki od OnePluseva, upravo zbog near stocka. A onda sam malo istražio i vidio da i OnePlus ima dosta tih neki softverskih mušićavosti. Frend je isto nabavio i onako kad je u žurbi, ne dobija na vrijeme notifikacije od Whatsappa u 3 od 5 puta. Ti svi telefoni poput Hauweija, Xiaomija i bilo koji kineza u startu kod mene otpadaju zbog loših notifikacija pa da mu baterija traje 15 dana kad je pol telefona kriplovano.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 11:56   #1502
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Mislim da ce meni P5 biti sljedeci mob, ali tamo negdje za godinu dana, mozda. Ovaj note9 sd nikako da pokaze znakove slabosti i sad ulazi u trecu godinu, a kao takvog ga mi se danas ne isplati ni prodavati. Nazalost od sammyja vise ne vidim ista pametno za kupiti, a kod P5 me privuklo koristenje midrange soc-a i samim time dobra baterija u manjem kucistu. Jedini razlog zasto se ne mogu odvojiti od veceg notea - baterija jednostavno ne umire
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 20:32   #1503
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Da iskreno meni to nije toliko presudno, punim mob svaki dan, dok ne nađem neki koji će moći izdržat 8-9h SOT-a

Ali vidiš ovakav review malo se ohladiš: https://arstechnica.com/gadgets/2020...dget-unwisely/

Telefon je na Alzi 800 Eura što nije malo.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 20:49   #1504
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Na google storeu DE je 613€

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 00:13   #1505
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
I to se šalje u HR?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 05:52   #1506
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Mislim da ne, ali uvijek ima načina. Svi imamo nekog gastarbajtera. Znam da su neki uzimali preko mailboxde i nekima je prošla narudžba, nekima ne.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 08:41   #1507
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ono što me malo udaljilo od novih Pixela je taj dosta loš hardverski dizajn pogotovo na 3-ojki XL, s 4-orkom je isto bilo hardverskih problema (ne znam jesu to ispravili - mušićav face unlock, onaj gimmick s mahanjem, slaba baterija, refresh rate zaslona). Sad ovaj 4a i 5 nisam siguran baš da će izdržat dulje vremena da radi ko ovaj, mislim i da ne vrijedi te pare čak uz svu softversku optimizaciju, jednostavno je chipset spor u startu.
Ne bih se složio, imao sam Pixel 2 dugo vremena, nakon toga sam ga dao ženi. Prije mjesec dana sam kupio sebi i ženi 4a i ne vidim nekakva usporavanja. Za te novce nema niti jedan mobitel blizu.
Pixel 5 je još brži od Pixela 4a, a s obzirom da procesori stalno napreduju vjerujem da će ti biti brži i od Pixela 2.
Pixel 4a sam naručio putem Njemačkog Gstore-a i uredno stiglo preko Mailboxde.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 10:23   #1508
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Evo meni Pixel 2-ojka izgurala 3. godinu, promijenio bateriju sad u 6. mjesecu jer joj pao kapacitet za 40%. Mob zapravo radi kao i prvog dana i u tri godine ne vidim da sam imao i jedan problem s njim.

Ono što me malo udaljilo od novih Pixela je taj dosta loš hardverski dizajn pogotovo na 3-ojki XL, s 4-orkom je isto bilo hardverskih problema (ne znam jesu to ispravili - mušićav face unlock, onaj gimmick s mahanjem, slaba baterija, refresh rate zaslona). Sad ovaj 4a i 5 nisam siguran baš da će izdržat dulje vremena da radi ko ovaj, mislim i da ne vrijedi te pare čak uz svu softversku optimizaciju, jednostavno je chipset spor u startu.

Tražim neku zamjenu, i mislio sam da ću uzeti neki od OnePluseva, upravo zbog near stocka. A onda sam malo istražio i vidio da i OnePlus ima dosta tih neki softverskih mušićavosti. Frend je isto nabavio i onako kad je u žurbi, ne dobija na vrijeme notifikacije od Whatsappa u 3 od 5 puta. Ti svi telefoni poput Hauweija, Xiaomija i bilo koji kineza u startu kod mene otpadaju zbog loših notifikacija pa da mu baterija traje 15 dana kad je pol telefona kriplovano.
Refresh rate je najmanja stavka u životu jer ne igram. Bitan je samo funkcionalnost, komunikacija, društvene mreže i slikanje.

Moj P2 XL već ušao u 3 godinu i malo primjećujem nagli pad kapaciteta.
Nije da puno tražim, ali bi veselio veći storage od 128gb.

Отправлено через SM-N986B
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 14:12   #1509
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
. A onda sam malo istražio i vidio da i OnePlus ima dosta tih neki softverskih mušićavosti. Frend je isto nabavio i onako kad je u žurbi, ne dobija na vrijeme notifikacije od Whatsappa u 3 od 5 puta. Ti svi telefoni poput Hauweija, Xiaomija i bilo koji kineza u startu kod mene otpadaju zbog loših notifikacija pa da mu baterija traje 15 dana kad je pol telefona kriplovano.
Imam op7t pro i ima mušica od prvog dana. Mobitel je složen od najjačeg dostupnog hardvera u to vrijeme i svejedno se desi da mi tu i tamo zatilta. Najčešće se to desi u operi.

Softver support im je zakurac, koliko god se oni hvalili s time. Imam model s 12 gb rama, a iskorišteno mi bude ni 5. Nisu baš napravili optimizaciju memorije kako treba. (Imam hrpu aplikacija na njemu zbog prirode posla i ne drži nešto te aplikacije u Rami memoriji. RAM management je prilično nasilan i bezveze ubija aplikacije).

Sljedeći mob će mi vjerovatno bit pixel, a ovoliko para koliko sam dao za ovaj više ne planiram dati. Sulude su to cifre postale.


Što se pak notifikacija tiče, znao sam imati problema dok nisam iskljucio power save opcije za pojedine aplikacije. Otad sve 5.

Ista stvar vrijedi i za Xiaomi kojeg sam imao. Žena ima Huawei p30 pro i isto ništa ne kasni s notifikacijama.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 14:47   #1510
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Ja sam koristio kao svoja zadnja 3 telefona ovako : Galaxy s9 plus, Xiaomi Mix 2s i Realme X2 pro. Mogu reci da su svi ti telefoni HW natovareni do ibera ali im je software problematican ( samsung je bio sam pun bloata i battery life je bio cuclan bez obzira sta god probao, bat management je poop ). Sada sam preselio sebe i curu na Pixel 4a i prezadovoljni smo. Nije brzi od moja zadnja 2 telefona ali je zato battery life, stabilnost, software i kamera zivi sex. Jedino mi jako fali od Realme x2 pro 55W punjenje i brzina samog procesora. Kada slikam ili snimam nesto na 4a bas se jos vidi da obraduje fotku ali to nikako nije problem, jedino se bas vidi taj proces obrade kada se ude u galeriju. Uzeo bi jaci pixel ali samo je 4a manja verzija pixela koja mi pase. Preporod je preseliti se na nesto manjih dimenzija nakon svih lopata koje sam koristio zadnjih par godina. Ugl Pixel 4a je prva liga ako se kupi za 300-330 EU.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 15:28   #1511
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Imam op7t pro i ima mušica od prvog dana. Mobitel je složen od najjačeg dostupnog hardvera u to vrijeme i svejedno se desi da mi tu i tamo zatilta. Najčešće se to desi u operi.

Softver support im je zakurac, koliko god se oni hvalili s time. Imam model s 12 gb rama, a iskorišteno mi bude ni 5. Nisu baš napravili optimizaciju memorije kako treba. (Imam hrpu aplikacija na njemu zbog prirode posla i ne drži nešto te aplikacije u Rami memoriji. RAM management je prilično nasilan i bezveze ubija aplikacije).

Sljedeći mob će mi vjerovatno bit pixel, a ovoliko para koliko sam dao za ovaj više ne planiram dati. Sulude su to cifre postale.


Što se pak notifikacija tiče, znao sam imati problema dok nisam iskljucio power save opcije za pojedine aplikacije. Otad sve 5.

Ista stvar vrijedi i za Xiaomi kojeg sam imao. Žena ima Huawei p30 pro i isto ništa ne kasni s notifikacijama.
Vidiš, ja sam otišao nakon 3T zbog slabe optimizacije i slabih zakrpa jer problemi dođu jedna na drugu. Modani GCam nije dao puna očekivanja - isto kao stock kamera. Na kraju sam ohladio od portanog Gcama.

Bio sam zadovoljan sa Nexusom 6P pa odlučio na manji Pixel jedinicu. Kako sam kasnije skužio da mi odgovara veličina od Nexusa i odlučio na Pixel 2XL. Preporod.

Sljedeći plan na proljeće uloviti Pixel 4 XL ili 5.


Nego, Google Photos još vrijedi Pixelima. Ne ulazi u storage kvote.

Отправлено через SM-N986B
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 15:33   #1512
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Citiraj:
Autor thesaint255 Pregled postova
Ja sam koristio kao svoja zadnja 3 telefona ovako : Galaxy s9 plus, Xiaomi Mix 2s i Realme X2 pro. Mogu reci da su svi ti telefoni HW natovareni do ibera ali im je software problematican ( samsung je bio sam pun bloata i battery life je bio cuclan bez obzira sta god probao, bat management je poop ). Sada sam preselio sebe i curu na Pixel 4a i prezadovoljni smo. Nije brzi od moja zadnja 2 telefona ali je zato battery life, stabilnost, software i kamera zivi sex. Jedino mi jako fali od Realme x2 pro 55W punjenje i brzina samog procesora. Kada slikam ili snimam nesto na 4a bas se jos vidi da obraduje fotku ali to nikako nije problem, jedino se bas vidi taj proces obrade kada se ude u galeriju. Uzeo bi jaci pixel ali samo je 4a manja verzija pixela koja mi pase. Preporod je preseliti se na nesto manjih dimenzija nakon svih lopata koje sam koristio zadnjih par godina. Ugl Pixel 4a je prva liga ako se kupi za 300-330 EU.
Pixel 4a i Pixel 5 su istih dimenzija, jedino ako te muči razlika od 300-ak eura.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 16:18   #1513
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Pixel 4a i Pixel 5 su istih dimenzija, jedino ako te muči razlika od 300-ak eura.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Jao stvarno nisam znao taj info, bio sam pricao s nekime tko mi je rekao da je 4a najmanji od svih, da je ostatak novijih jacih pixela klasicne lopata velicine. A nista, zasada cu ostati na 4a pa ako padne koji deal za pixel 5-icu, cu razmisliti.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 21:12   #1514
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Trazim kaljeno za Pixel 4a u Hrvatskoj.

Neutrino kaze da im je "u skorijem dolasku" (iako im na webu i na Nabavi pise da ga imaju), a Google mi ne daje vise rezultata.

Naravno, zelim ga jucer, znam i ja da ga ima po bespucima Evropa i svijeta...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 21:15   #1515
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Gledaj njemački ebay. Zadnje vrijeme sam frendovima tam naručivao baš zbog brže dostave i stizalo mi je za 4-5 dana. Jbg sad je ovo vrijeme pa možda ne bude bas tak brzo

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 22:22   #1516
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Gledaj njemački ebay.
Zaboga, dakle doslovce moj zadnji paragraf...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 23:15   #1517
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Refresh rate je najmanja stavka u životu jer ne igram. Bitan je samo funkcionalnost, komunikacija, društvene mreže i slikanje.

Moj P2 XL već ušao u 3 godinu i malo primjećujem nagli pad kapaciteta.
Nije da puno tražim, ali bi veselio veći storage od 128gb.

Отправлено через SM-N986B
Ma nije ni meni bitan, nego je ono mijenjanje iz 60 u 90, pa nazad u 60 uzorokovalo sučelje trza ako se dobro sjećam.
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Ne bih se složio, imao sam Pixel 2 dugo vremena, nakon toga sam ga dao ženi. Prije mjesec dana sam kupio sebi i ženi 4a i ne vidim nekakva usporavanja. Za te novce nema niti jedan mobitel blizu.
Pixel 5 je još brži od Pixela 4a, a s obzirom da procesori stalno napreduju vjerujem da će ti biti brži i od Pixela 2.
Pixel 4a sam naručio putem Njemačkog Gstore-a i uredno stiglo preko Mailboxde.
Ne znam, razlika između 4a i 5 po proc benchevima i nije neka. Baš na ovoj Ars-ovoj recenziji vele da Snap 765G u Pixelu 5 ima najlošije performanse od svih telefona koji ga koriste - em je zatrottlan, em je hlađenje loše izvedeno. Ne znam, sve mi se 4a čini kao bolja kupnja, s tim da bi čak istovario malo više za 5G verziju...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 23:26   #1518
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ma, yebes 5g. Prvi macici se bacaju vodu.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 06:20   #1519
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 227
Pixel 4a 5G ima bolju bateriju,veći ekran i bolji procesor od običnog 4a a ima bolje zvučnike i istu kameru kao 5 i prije bi uzeo njega nego 4a ili 5.

Zadnje izmijenjeno od: zalosnasova. 22.12.2020. u 06:27.
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 08:01   #1520
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
E vidis, to nisam znao. Zanimljivo.

Obicno prvi mobiteli s takvom jednom novom tehnologijom imaju nekih problema. Npr. kao sto sam imao problem s one plus 2 koji je u to vrijeme imao najjaci proc (chipset), ali je s druge strane toliko throttlao i pregrijavao se da to nisu bile istine.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 08:40   #1521
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zaboga, dakle doslovce moj zadnji paragraf...
Pa onda čekaj da se pojavi kod nas, dam se kladit da ćeš čekat duže nego da naručiš sa njemačkog ebaya.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 09:21   #1522
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor zalosnasova Pregled postova
Pixel 4a 5G ima bolju bateriju,veći ekran i bolji procesor od običnog 4a a ima bolje zvučnike i istu kameru kao 5 i prije bi uzeo njega nego 4a ili 5.
Ima veći ekran i veću bateriju što bi značilo da je trajanje baterije jednako. Manji ekran troši manje baterije.
Da, Pixel 4a 5g ima u prosjeku 15% brži procesor i malo veći ekran ali u isto vrijeme košta skoro duplo više od običnog Pixela 4a (486 eura > 340 eura).

Razlog za kupovinu 4a 5g (6.2") je jedino ako želiš veći ekran od Pixela 5 (6") i "običnog" Pixela 4a (5.8").
Ako ta 0.2 " ekrana toliko znače, da Pixel 4a 5g je dobra kupovina. Osobno bih uvijek išao prije na Pixel 5 zbog 90Hz refresh rate ekrana što je puno uočljiviji plus na telefonu.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 09:29   #1523
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Gledaj njemački ebay. Zadnje vrijeme sam frendovima tam naručivao baš zbog brže dostave i stizalo mi je za 4-5 dana. Jbg sad je ovo vrijeme pa možda ne bude bas tak brzo
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zaboga, dakle doslovce moj zadnji paragraf...
Narucio sam nesto iz UK u Čet - DHL. I nesto iz Hrvatske u utorak - HP Exp.
Iz UK mi je doslo za 3 radna dana, iz Rvacke jos nije

Tako da se ne sekiraj za bespuća svijeta i velike Evrope jer je dobra sansa da ti dođe prije nego iz lijepe nase.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 11:35   #1524
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Ima veći ekran i veću bateriju što bi značilo da je trajanje baterije jednako. Manji ekran troši manje baterije.
Da, Pixel 4a 5g ima u prosjeku 15% brži procesor i malo veći ekran ali u isto vrijeme košta skoro duplo više od običnog Pixela 4a (486 eura > 340 eura).

Razlog za kupovinu 4a 5g (6.2") je jedino ako želiš veći ekran od Pixela 5 (6") i "običnog" Pixela 4a (5.8").
Ako ta 0.2 " ekrana toliko znače, da Pixel 4a 5g je dobra kupovina. Osobno bih uvijek išao prije na Pixel 5 zbog 90Hz refresh rate ekrana što je puno uočljiviji plus na telefonu.
Ako ćeš gledati cijenu Pixel 5 je najlošija kupovina.Baterija na 4a 5G je provjereno dosta bolja od 4a.Pixel 4a 5G ima istu kameru i isti procesor kao Pixel 5.Pixel 4a 5G ima bolje zvučnike i 3.5 mm jack za slušalice,nekome nebitno,nekome bitno.Znači 90 hz refresh košta koliko?
Na njuškalu ima Pixel 4a 5G za 3000kn,prodaje ga moj prijatelj koji ga je kupio u Njemačkoj.
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 11:46   #1525
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Narucio sam nesto iz UK u Čet - DHL. I nesto iz Hrvatske u utorak - HP Exp.
Iz UK mi je doslo za 3 radna dana, iz Rvacke jos nije

Tako da se ne sekiraj za bespuća svijeta i velike Evrope jer je dobra sansa da ti dođe prije nego iz lijepe nase.
Prestar sam za takav stres, sto je kolega @schetz prepoznao pa ce mi donirati jedno staklo.

A ja cu svakako naruciti po Internetima, no dusa me boli da imam smrdljivi Zmazung u rukama dok mi Pixel stoji na stolu, nebranjen ko... ne mogu, zabranila mi administracija da povlacim takve paralele, ok, ok...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 12:35   #1526
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
I ja i dalje na Pixelu 2 XL, baterija mi je i dalje ok, mijenjao bi čisto promjene radi, a ne znam šta da uzmen iskreno...
Gledao sam i P4 i P5, ali me nisu oduševili, još mi je 4a non5G najbolji, ne oduševljava, al to opravdava nižom cijenom, skoro duplo nižpom u odnosu na P4/P5.
A ništa, čekam P6
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK


Zadnje izmijenjeno od: Mr.Ex.President. 22.12.2020. u 12:42.
Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 22:42   #1527
Purger155
Premium
 
Purger155's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb City
Postovi: 71
Prije par dana stigla 5ica, cisto da mi malo "prođe kroz ruke" prije nego uzmem nekakav 2021 samsung/nesto drugo flagship.

Izuzev (meni osobno) malog ekrana, telefon je super. Naravno da nije ubojica kao neki trenutni top modeli, ali u globalu sam bas zadovoljan.
Purger155 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 01:00   #1528
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Da se i ja pridruzim ekipici - stigao Pixel 4a nedavno...

Sve super, odusevljen sam sa nocnim fotkama... S obzirom da nemam sta hvalit kad sve radi savrseno, malo cu jamrat... Malo me izludio sa Bluetoothom i spajanjem na auto, dok nisam skuzio da trebam inicirati vezu sa mobitela prema autu, a ne obratno (dakle, moja greska)... Drugo sto mi je bezveze je USB-C kabel za punjenje, ne mogu ga nikako nakaciti na produzni kabel tako da mi je prakticki beskoristan... I to je zapravo jedino sto mi smeta, a za sada sam lijen to nekako rijesiti tako da uopce ne koristim njegov charger...

Kako sam ljubitelj manjih mobitela (oni Sony compacti su mi i dalje referenca za idealnu velicinu mobitela), a bio sam jedno dve-tri godine 'osudjen' na Huawei P9 i P20, ovaj Pixel 4a mi je savrseno sjeo jer je nesto manji, tanji i laksi od P20... Jako jako zadovoljan...

Inace, mobitel platio 340EUR tamo negdje krajem prosle godine (taman prije nego su Nijemci digli Mwst), narucio ga na Mailboxede, za 13EUR proslijedio u Hrvatsku i to bi bilo to... Mislim da je ovo prvi novi novcati smartfon koji sam si ikad kupio...

Fala @Schetz na preporuci i staklu i montazi stakla...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 08:43   #1529
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Na prvo razocaranje Pixelom nije trebalo dugo cekati - nisam imao snage citati zasto, ali moronoidi iz Googla su odlucili blokirati video output s USB-a. Ne bih ni znao dok nisam spojio dock, i mucak. Eh...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 02:44   #1530
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Evo uzeo pixel 5

Iako je 6", mob je tako malen i lagan da nisam siguran da ću si ga ostavit. Pixel 2xl je isto 6" ali je omjer ekrana bolji, pa je ekran dosta širi.

90hz je svakako jako primjetno i super glatko radi.

Još moram vidjeti sa kamerom, posto sam došao sa zenfone 6 koji je stvarno top mob i sa gcam radi fantazija dobro posto ima 48mp senzor dosta bolji nego ovaj iz pixela..

Zašto ali zašto idu na te izdužene a uske ekrane meni nije jasno.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
King of 4 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na