Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2016., 15:11   #31
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Fino uzmeš njegov manual i pročitaš proceduru,
van toga treba mu promijeniti mrežne postavke da "odgovaraju" ostatku mreže,
ako je Zyxel na 192.168.5.1 onda ovom postavi:
IP=192.168.5.2
Subnet=255.255.255.0
Gateway=192.168.5.1
DNS=192.168.5.1

U oba wifi dio koristi / postavi WPA2 i WPA2-PSK, jedino ako bude zezalo povezivanje onda staviš WPA/WPA2.

Nekad je potrebno da su oba uređaja relativno blizu za prvo povezivanje dok osposobiš link i zapamti postavke,
kasnije ga preneseš na lokaciju a u njegovom web konfigu ima info o kvaliteti veze.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 18:45   #32
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Ma proucit cu ja manual al mi je lakse skuzit kad mi se ovako zdravoseljacki u par recenica kaze Hvala puno, javim se sa rezultatima.

Valjda onaj DNS dio ne moram dirat i onaj DNS pool gdje svaki od njih dodjeljuje IP adrese klijentima ? Tj vidit cu sta upute kazu, pretpostavljam da moram i to da se ne preklapaju

Btw. InSSIDer program nije vise free !?

Zadnje izmijenjeno od: SteveO. 06.01.2016. u 18:53.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:44   #33
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Pazljivo citaj, jer postoji DHCP pool, a ne DNS

Za Inssider postoje besplatne zamjene, pa i mobiteli imaju svoje varijante; recimo WiFi explorer imas za Windows, Mac i Android i daje sasvim dovoljno podataka...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 22:03   #34
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Znam da je neki bazen Jel to trebam sta ja zadavat ili to radi kako stoji ?

Skinit cu taj onda pa pregledat. Koje su normalne/upotrebljive brojke sto se tice signala ?
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 22:42   #35
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Teznja ti je prema -50dB, ali bit ces zadovoljen i sa puno manje

Inace, gore sam zajebo ime programa; tocan naziv je "WiFi Commander" za windowse, a za android imas dobar "Wifi Scanner & Net Discovery"

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 06.01.2016. u 22:51.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:19   #36
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Naso sam "free" onaj inSSIDer i radi ok, pa cu ga isprobat da vidim sta kaze.

-55dB mi pokazuje u sobi gdje je router doslovno 2 metra od laptopa tako da ce to ipak morat bit dosta slabije Od komsije preko puta u kuci mi pokazuje -85 otprilike. Otic cu sutra pa probat i na tom mjestu gdje ce ic Tp-Link.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 14:25   #37
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Evo stigao je TP LINK 843. Vidim da ima neka kutijica posebna u koju moze ici naponski kabel i WISP prekidac na njemu, jel ga tako trebam spojit ? U ovaj Tp Link ce se spojit i WDTV i Smart TV koji ce ic na net preko toga a isto tako citat jedan sa drugog filmove itd.

Za cega je taj WISP mod ? Dali je to mod za ovo hvatanje signala sa drugog routera sto meni treba ?

Ili idem normalno spajanje i repeater ?

Tnx
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 16:39   #38
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Mislim da da, jer WISP je kratica za "Wireless Internet Service Provider" i kad je ukljucen "pretvara" njegovu WiFi karticu u bezicni WAN port, dakle mozes se s njom spajat na neku bezicnu mrezu i bezicno prosljedjivat internet dalje na wifi klijente (klijenti mogu samo primat wifi signal).
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 19:56   #39
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Nazalost izgleda da nista od plana. Stavio sam ga na ROUTER mod na salteru i usao u njega i prebacio na mod koji je radio kao repeater ali samo 1 Mbit brzinu sam dobio ! Ja ne znam na koju je foru laptop imao 3 Mbit brzinu a ovaj ni blizu. Mislio sam da ima puno jace antene od laptopa ali izgleda da je obrnuto. Iskoristio sam ga kod staraca pa imam signal po cijeloj kuci.

Dali bi WISP mod mozda dao drugacije rezultate glede jacine signala ? Mislim da mi se ne isplati istrest jos 200 kn za usmjerenu antenu da bi samo probao.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 21:26   #40
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Pa logicno je; laptop je samo klijent, tj prijemnik, a wifi u repeater modu mora i primat i odasiljat, pa onda ne mozes ocekivat, a niti postic jednake brzine.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2016., 08:57   #41
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Pa ja sam shvatio da bi router sa 2x5dBi antene trebao imati bolji signal od mobitela ili laptopa, pogotovo jer je 300 Mbita. Reko da dođe na 20 od 50 brzine meni dosta, kad ono ni 2.

Sad me zanima ovdje di sam ga stavio kod staraca mi se desava da idem iz jednog kraja kuce u drugi pa se ne prebaci na ovaj bolji signal nego drzi jednu crticu od onog na drugoj strani. Ne mogu ih isto nazvat napiso mi je. Kako da to rijesim ? Smanjim jacinu signala ako mogu ovome koji je spojen na liniju ?
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 19:23   #42
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
da bumpam problem sa pocetka teme...nakon sto sam napokon prodao asusa rt-ac87u narucio sam sljedece:

- 2x Asus RT-N12 D1 router - 170kn/kom
- TP-Link TL-ANT2409A 9dBi vanjska antena - 181kn
- D-LINK GO-SW-8G 8 port Gigabit switch - 136kn
- cat6 utp kabel (ne znam jos koliko metara) - 2,5kn/m

ovi asus ruteri su mi djelovali kao bolja opcija nego TL-WR843ND, a switch me i samog cudi da sam nasao tako jeftino, jako mali je i zgodan (ocekivao sam da ce biti 3 puta veci, tako su mi u sjecanju oni stari d link ostali, cak je antena veca od njega)..uglavnom sam sve pospajao kraj glavnom rutera, napravio tri razlicita wifija sa svakim na svom kanalu i svi daju svih 50mbit interneta (nisam probavao sa istim kanalom jer mislim ih ostaviti odvojeno)...sad samo ostaje provuci utp kablove kraj telefonskog i tu mi nastaje problem:

da li tko zna gdje najjeftinije uticnice nabaviti? gledao sam u bauhausu, dupla rj11 cat3 je 33kn, dupla rj45 cat6 je 34kn, kombinirana rj11 cat3 + rj45 cat3 je cca 60kn, kombinirana rj11 cat3 + rj45 cat6 je 145kn, ono koji k? meni treba 8, sto znaci da ce me uticnice kostati vise nego sva oprema, kakav bezobrazluk za komad lima i plastike po netu isto nisam imao puno vise srece pa sad neki dobar advice bi super dosao da vise to privedem kraju
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 23:48   #43
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Naruči dostavom iz neke trg. po Zg, bauhaus je poznat da lupa bezobrazne cijene,
mislim da je netko danas stavio primjer duplo skuplje led žarulje kod njih,
dabogda brzo propali.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2016., 16:27   #44
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Nemoj takve zelje zeljit, meni je to vrlo vazan ducan

Inace, Bauhaus (ZG Jankomir) ima foru da ako istovjetan proizvod koji oni prodaju nadjes/kupis negdje drugdje po nizoj cijeni, oni ce ti isti takav prodat po toj nizoj cijeni, bez obzira kolko kod njih trenutno kosta. Tu sam foru vec par puta iskoristio pa vjerujem da je u svim Bauhausima tako
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 17:21   #45
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
kao i meni vjerojatno i vama vise dosta ove sage ali da malo updateam

sad sam na Speedport W724V jer je zte dao svoje i ok radi nakon par pocetnih stucanja..sto se tice susjeda, stavio sam kod njega jedan asus ruter i tp linkovu usmjerenu antenu i sad ima stabilnih 20mbit sto je odlicno (reda radi usporedbe, bez antene je imao nestabilnih 2 do 6 preko speedporta tako da je ova antena pravo cudo)

sto se tice kucne mreze napokon se svodi k kraju te se nadam do kraja tjedna sve montirati...stavljam duple rj45 cat.5e uticnice jer su u pola cijene od cat.6 a u mojoj maloj kucnoj mrezi ce ici gigabit bez problema, dok telefon tj njegove dvije parice spojiti na jedan od tih rj45 portova (najvise zbog stanja vidljivog iz slike dole)

htio bi se jos jednom svima zahvaliti na pomoci i strpljenju a najvise Nikky-u na volji i strucnosti

a sad malo tragicne komedije, ovo je moja dosadasnja telefonska uticnica preko koje sam nekim cudom imao vdsl sa 50mbit, tako ju je spojio ht-ov tehnicar prije 4 godine kada je dosao zamjeniti parice koje grom sprzio




uglavnom sve je dobro dok se dobro svrsi
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 20:25   #46
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Zamotao lola ko kravu za plot
Fala kolega, mada imam novu uzrečicu: Nemoj me falit, zaposli me
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 00:11   #47
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Fala kolega, mada imam novu uzrečicu: Nemoj me falit, zaposli me
hehe, ka i sam jos uvijek od hvale ne zivim a posla nigdje na vidiku
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 12:04   #48
chowban
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Na marsu
Postovi: 3
Hoće li ovaj TP-Link CPE210 bit dovoljan da se direktno na njega spoje uređaji na 70-tak metara?

Moram šerat Internet sa zgrade faksa do studentske kuće udaljene 70-tak metara, čiste zračne linije (izuzev par drveća u parku).
chowban je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na