Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2011., 14:25   #1
larry
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
kreiranje videa - pomoc

Ovako, imam sony dv kameru i hrpetinu kazetica sa putovanja koje zelim pohraniti (neke su snimljene kao 4:3, a neke kao 16:9).
Cilj mi je imati na jednom dvd-u ili na jednom cd-u otprilike 3- 4 filma (a da svaki traje oko 2 sata) (dakle oko 6 - 8 sati nasnimljenog materijala).

Ono sto ne znam je ovo: kako stvoriti dvosatni avi film (div-x ili xvid ) (koji bi imao oko 700 MB) a da mu nije smaknut zvuk i ton, da nije slika istrzana i da je gledljiv na razlicitim divx playerima (i da ce biti gledljiv i za 10 godina)?

Nemam problema s editiranjem filmova, niti kako da ih dobim kao konacan produkt u mpeg2 verziji. No mpeg2 verzija me ne zadovoljava jer imam previse materijala koji zelim na sto manje plocica pohraniti.

Kad capturiram neki film ne koristim nikakvu kompresiju. Sat vremena sirovog materijala zauzme mi oko 11-12 giga.


Provlacila sam ga kroz mali programcic: "virtual dub" koji ima razlicite codece za kompresiju zvuka i slike no nisam uspjela dobiti sto zelim. Nakon kompresije uvijek su mi ili smaknuti slika i ton ili mi je slika istrzana ili je opcenito kvaliteta slike jako losa.

Programi za editiranje filmova koje sam koristila (windows movie maker, Pinnacle studio, MGI videowave, Adobe premiere) najcesce mi ne pruzaju mogucnost da dobijem krajnji produkt koji zelim: divx film koji bi bio velicine oko 700 mb.

Probala sam i konvertirati jednom napravljani mpeg2 film u divx verziju (program Xilisoft) no tako dobiveni divx mogu gledati samo na kompjuteru a ne i na divx-playeru (a sto mi nije cilj)


Takodjer me jos zanima da li za 4:3 i za 16:9 moram koristiti razlicite codece?

Please, help
larry je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na