Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2001., 16:42   #1
jfadic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vis
Postovi: 23
Question Instalacija WinXP

Evo jednog jednostavnog pitanja.
Momentalno imam Win 98 SE i planiram instalirati Windows XP Pro....pitanje je:
Dali ce prilikom instalacije, ako izaberem opciju New installation, biti izvrsena cista instalacija odnosno dali ce mi biti prethodno pobrisano SVE sa hard diska? Ili bi za cistu instalaciju trebao prethodno formatirat HD?

Unaprijed HVALA

J
jfadic je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2001., 20:45   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ako izaberes New Instalation, a ne Upgrade, zaista ce krenuti instalacija dodatnog operativnog sustava (u ovom slucaju XPa), ali to nije sve. Prije restarta treba odabrati da zelis odabrati na koju particiju zelis instalirati XP (osim ako ne zelis XP na istoj particiji s Win98se). Nakon prvog restarta, za vrijeme instalacije, pitat ce te na koju particiju (ako si odabrao da zelis odabrati particiju) i u koji File System ju zelis formatirati, opcije su: NTFS, FAT, Use curent file system (pise puno opsirnije, zato obrati paznju sto odabires). Ako zelis da particija bude citljiva iz Win98se ili ako stavljas XP zajedno s Win98se na istu particiju, ono zadnje (Use curent file system) je jedino korisno.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2002., 09:56   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Možeš napraviti kao ja.Uzmeš Partition magic,napraviš jednu particiju od jedno 5-8 GB,konvertitaš je u NTFS,izabereš kod instalacije XP new instalation,na tu particiju i imaš dual boot.Kod svakog dizanja sistema windoze te automatski pitaju koji sistem hočeš,izabereš i eto.Samo mala napomena,iz Xp možeš normalno pristupati ostalim particijama u FAT 32 sustavu(tamo gdje je 98) ali obrnuto ne ide.Ta particija u 98 na postoji.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2002., 19:53   #4
jfadic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vis
Postovi: 23
Budem probao, thanks !!!



J
jfadic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na