Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2003., 15:05   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kvaliteta memorije

Ne mogu se oteti dojmu da je dobar dio ove u zadnje vrijeme jeftinije memorije-za kurac.

Puni su forumi i newsi ljudi kaj su upiknuli novu mem. koja ne radi nikak...
Prije su oni "stariji i skuplji" moduli radili solidno,podnosili su /više-manje/dosta toga...sad se 70% ljudi žali da im nova mem. neće delati ni na cl2 na 166FSB-a...

Evo i moj primjer-na staroj "šatro Samsung" kad sam pretjerao sa nabrijavanjem iste,jednostavno je ploča počela zavijati,uđeš u BIOS,narihtavaš dok ne dobiješ optimalnu kombinaciju i to je to.
A ova nova...joj...kakti ori-điđi Samsung...ma nemam volje ni pljuvati po njoj...
Čini mi se da su se proizvođači memorije lagano počeli guzičariti na veliko...dobiješ taman ono kaj i piše na specifikaciji...2.5 cl na 166 pa se ti .......

Čini mi se da ću prodati ova dva od 256 i dokupiti preko oglasa još jedan "keks" stare dvostrane šatro Samsung memorije...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2003., 15:53   #2
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Re: Kvaliteta memorije

Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ne mogu se oteti dojmu da je dobar dio ove u zadnje vrijeme jeftinije memorije-za kurac.

Puni su forumi i newsi ljudi kaj su upiknuli novu mem. koja ne radi nikak...
Prije su oni "stariji i skuplji" moduli radili solidno,podnosili su /više-manje/dosta toga...sad se 70% ljudi žali da im nova mem. neće delati ni na cl2 na 166FSB-a...

Evo i moj primjer-na staroj "šatro Samsung" kad sam pretjerao sa nabrijavanjem iste,jednostavno je ploča počela zavijati,uđeš u BIOS,narihtavaš dok ne dobiješ optimalnu kombinaciju i to je to.
A ova nova...joj...kakti ori-điđi Samsung...ma nemam volje ni pljuvati po njoj...
Čini mi se da su se proizvođači memorije lagano počeli guzičariti na veliko...dobiješ taman ono kaj i piše na specifikaciji...2.5 cl na 166 pa se ti .......

Čini mi se da ću prodati ova dva od 256 i dokupiti preko oglasa još jedan "keks" stare dvostrane šatro Samsung memorije...
Moja iskustva sa Samsung DDR400 su koma... ono to je CAS4 memorija po svemu sudeci....
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 31.03.2003., 16:01   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Re: Kvaliteta memorije

Citiraj:
Originally posted by ozren
Moja iskustva sa Samsung DDR400 su koma... ono to je CAS4 memorija po svemu sudeci....
meni samsung ddr400 radi na 7-3-3-cas 2.5 na dignutoj voltazi..ove brojeve ispred casa nisam spustao pa moyda radi i na nizoj...

a ak ti je to smece onda daj tri puta vise para i kupi corsair...koliko para toliko muzike..

a moj savjet je onima koji idu na fsb 166 da uzmu ddr400 i onda ga na briju na drr333 do maxa...problem je sto nema jeftinih memorija vecih od 400 pa da kupis jacu varijantu i nabrijes ga na 400-tki do vrha...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2003., 17:02   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ma gledaj Svrtan,radi se o tome da su moduli kupljeni prije par mjeseci delali fino,na 166 najoštriji seting cl2.
Stari modul jedino nije htio raditi na 1.5 cl...

Ove nove rijetko koja dela na cl2...programi za diagnostiku ih prepoznaju kao Xerox???
Ona stara se je prijavljivala kao Maxvell vjerovali ili ne...

Radi se o tome da je npr. prije pola godine memorija bila neusporedivo kvalitetnija.

A sad bogme više nije tako.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2003., 17:22   #5
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Re: Re: Re: Kvaliteta memorije

da, to je smece a ne memorija. tako spori setinzi uz dignutu voltazu = jad i bijeda.

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
meni samsung ddr400 radi na 7-3-3-cas 2.5 na dignutoj voltazi..ove brojeve ispred casa nisam spustao pa moyda radi i na nizoj...

a ak ti je to smece onda daj tri puta vise para i kupi corsair...koliko para toliko muzike..

a moj savjet je onima koji idu na fsb 166 da uzmu ddr400 i onda ga na briju na drr333 do maxa...problem je sto nema jeftinih memorija vecih od 400 pa da kupis jacu varijantu i nabrijes ga na 400-tki do vrha...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2003., 17:51   #6
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Ljudi, pa dajte malo... Ako kupujes mem koja je preporucena da radi na 333, cas 3, i platis ju xx kuna, ne mozes od nje ocekivat da ce raditi na duplo boljim tajminzima.
Svtran je u pravu, ako ti ne valja, kupuj kvalitetniju.
Nisu ni proizvodaci glupi da prodavaju memoriju koja sigurno radi na 400 cas 2 pod memoriju 333 cas 3 :confused: kad vec mogu zaraditi na njoj recimo 100kn vise ako je prodaju pod onim pod cim radi.
Po meni, jedino se imas pravo zaliti ako ti mem NE radi na onoliko na kolko je propisana, to je onda vec bed
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2003., 18:36   #7
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ono sto Jelc pokusava reci da je Samsung DDR333 od prije par mjeseci puno bolja memorija nego danas Samsung DDR400... ali msvrtan, kao i uvijek spretan, sve odvede na krivu stranu...

__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2003., 19:46   #8
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by ozren
Ono sto Jelc pokusava reci da je Samsung DDR333 od prije par mjeseci puno bolja memorija nego danas Samsung DDR400
ah, sta je tu je...
pomirite se s tim da vise ni zene nisu ko sto su nekad bile
al doci ce i bolja vremena
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2003., 21:20   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by ozren
Ono sto Jelc pokusava reci da je Samsung DDR333 od prije par mjeseci puno bolja memorija nego danas Samsung DDR400... ali msvrtan, kao i uvijek spretan, sve odvede na krivu stranu...

ok ali sam mu pokusavao reci kako to lako rjesiti...gle ti si taj problem rjesio time kaj si kupio corsair...meni je to dva put preskupo tako da ono sto si ti rekao da je ovo moje srot memorija mozda stoji ali daje vise sam dobio za svoje pare nego ti sa xms-om...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2003., 22:14   #10
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ok ali sam mu pokusavao reci kako to lako rjesiti...gle ti si taj problem rjesio time kaj si kupio corsair...meni je to dva put preskupo tako da ono sto si ti rekao da je ovo moje srot memorija mozda stoji ali daje vise sam dobio za svoje pare nego ti sa xms-om...
ali ne razgovaramo o tome kaj je kolko dobar value for money... grrrr! (ali kad vec inzistiras - da si uzeo Samsung DDR333 prije par mjeseci, za iste pare ili manje za kolko si uzeo DDR400 bi dobio jos i vise...)
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2003., 23:34   #11
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by ozren
ali ne razgovaramo o tome kaj je kolko dobar value for money... grrrr! (ali kad vec inzistiras - da si uzeo Samsung DDR333 prije par mjeseci, za iste pare ili manje za kolko si uzeo DDR400 bi dobio jos i vise...)
To se zove sreca, ako ti starija roba radi bolje od "modernije", nista drugo...
ili ocito samsung prodaje memorije pod ono na kolko su i testirane, a ne recimo ko "xp 1700+ downgraded from 4000+".
Opet, mozda je ona sungsam memorija pred par mjeseci bila upravo to
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2003., 23:56   #12
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by ozren
ali ne razgovaramo o tome kaj je kolko dobar value for money... grrrr! (ali kad vec inzistiras - da si uzeo Samsung DDR333 prije par mjeseci, za iste pare ili manje za kolko si uzeo DDR400 bi dobio jos i vise...)

ma Ozrene ja sam u 9 mjesecu uzeo infineon ddr333 koji je na via kt 333 chipsetu radio na 333 a na nf2 se javlja kao ddr266 i inece iznad 148..pa nemoj o kvaliteti prijasnjih...s time da sam stavio tako lose setinge i iznad toga nije htio niti na 2.9V naponu!!!

a po tvome testu je infineon u rangu zamzunga!!!!!mozad malo ispod.... link je http://www.pcekspert.com/articles/74-4.html

i da platio sam ga 700kn dok sam ove dve zajedno platio niti 760...

ali ljudi sa nf2 plocama zaboravljaju da ima problema s odredenim modulima i da se lako moze desiti da ce vam ddr na staroj ploci ici dalje...gledao sam po forumima vani i primjetio da dosta ljudi ima taj problem (imao ga majku mu i ja)...tako da je to vise do nf2 nego li do rama...ne znam koju plocu ima Jelc ali zaletite se na www.nforcershq.com i po njihovim forumima procitajte probleme sa ramom..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2003., 00:16   #13
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja imam DFI AD77 KT400.
Ma stvar nije u ploči...stara memorija je na istoj ploči delala fino.
I stara memorija je billa 333,i ova dva nova modula su 333.

Kak se to meni vidi-prije pola godine je DDR 3200 bila skupa i nije je ni bilo,pa su morali hoćeš-nečeš delati kvalitetnije module.
Sad s izlaskom novih chipset-a koji bi se dali kakti malo bolje nabrijavati 3200 je postala IN,svatko bi baš nju da bi vozio na visokom FSB-u.
A i oko novih ploča su napravili živu famu od toga...koliko sam ja primjetio svako si misli da će mu ploča delat na 200 FSB bez beda...
Ja svoju mogu izmaltretirati do 190,ali moram nafrljiti sve napone do jaja,a dobitak u perfomansama baš i nije spektakularan-zato je držim na 166/166
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2003., 03:02   #14
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ja imam DFI AD77 KT400.
Ma stvar nije u ploči...stara memorija je na istoj ploči delala fino.
I stara memorija je billa 333,i ova dva nova modula su 333.

Kak se to meni vidi-prije pola godine je DDR 3200 bila skupa i nije je ni bilo,pa su morali hoćeš-nečeš delati kvalitetnije module.
Sad s izlaskom novih chipset-a koji bi se dali kakti malo bolje nabrijavati 3200 je postala IN,svatko bi baš nju da bi vozio na visokom FSB-u.
A i oko novih ploča su napravili živu famu od toga...koliko sam ja primjetio svako si misli da će mu ploča delat na 200 FSB bez beda...
Ja svoju mogu izmaltretirati do 190,ali moram nafrljiti sve napone do jaja,a dobitak u perfomansama baš i nije spektakularan-zato je držim na 166/166
ok...gle nisu ni oni bedaci da prodaju svoju memoriju cl2 za 300 kn ak corsair dobije 600kn...bubam cijene...a napocetku su mozda i imali dobre cipove jel su ih tek poceli proizvoditi...to je ona fora..nova metla mora cistiti bolje od stare..a onda kad postns neko mozes malo i fushati...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2003., 06:35   #15
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
ti si vjerovatno dobio onu 7ns divljak infineon memoriju koju je imalo brdo ducana u Zgb i koja je samo naljepnicom bila ddr333... infineon ddr333 6ns original memorija ti denisu radi na 208mhz cl2.5-2-2-5 1t, a na cl2 ide do negdje 185-190mhz... na nforce2 ploci to sve

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ma Ozrene ja sam u 9 mjesecu uzeo infineon ddr333 koji je na via kt 333 chipsetu radio na 333 a na nf2 se javlja kao ddr266 i inece iznad 148..pa nemoj o kvaliteti prijasnjih...s time da sam stavio tako lose setinge i iznad toga nije htio niti na 2.9V naponu!!!

a po tvome testu je infineon u rangu zamzunga!!!!!mozad malo ispod.... link je http://www.pcekspert.com/articles/74-4.html

i da platio sam ga 700kn dok sam ove dve zajedno platio niti 760...

ali ljudi sa nf2 plocama zaboravljaju da ima problema s odredenim modulima i da se lako moze desiti da ce vam ddr na staroj ploci ici dalje...gledao sam po forumima vani i primjetio da dosta ljudi ima taj problem (imao ga majku mu i ja)...tako da je to vise do nf2 nego li do rama...ne znam koju plocu ima Jelc ali zaletite se na www.nforcershq.com i po njihovim forumima procitajte probleme sa ramom..
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2003., 17:49   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by ozren
ti si vjerovatno dobio onu 7ns divljak infineon memoriju koju je imalo brdo ducana u Zgb i koja je samo naljepnicom bila ddr333... infineon ddr333 6ns original memorija ti denisu radi na 208mhz cl2.5-2-2-5 1t, a na cl2 ide do negdje 185-190mhz... na nforce2 ploci to sve
onaj je meni na abit kx7-333 radila i na vise od ddr333..na nf2 nece preko 148 (296)...tako da sam ju poslao na servisi zalio se da ne radi...sto je bila i istina te nadoplatio za 2xddr400
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na