Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2008., 18:25   #31
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor kagjes Pregled postova
je juan, al ja sam potaknut tvojim postom isao citat malo okolo i ljudi su stvarno nahvalili taj model, i bas su hvalili recimo dobar zvuk i slicne kerefeke, tako da je ovo bila po meni razumna kupnja. i sad ne znam, htio bih poslusati recimo ove mission m30i seriju, cujem da su ih hvalili kao svojevrsni best buy. kasnije definitivno planiram ici na nadogradnju cijelog sustava u nesto ozbiljnije (pada mi na pamet investicija do 5000 kuna na zvucnike plus pojacalo) pa bi bilo dobro kad bi se ti jbl zvucnici uklopili u tu racunicu i taj buduci sustav, tojest jesu li razumno nadogradivi i iskoristivi.

jebiga, nov sam u svemu pa mozd zvucim ko da ne znam sta ocu al sve skupa iam neku sliku u glavi o svemu
Moj post, moja preporuka ili biločija druga ti mogu biti samo smjernice. Dalje je sve tvoje doživljavanje, i na koncu svega, tvoji novci.
Poanta svega i jest u tome da ne slušaš druge, nego sebe, ima tu i uspona i padova, no činjenica jest da ne možeš znati što želiš, dok se par puta ne spotakneš. Možeš učiti na tuđim greškama, ali nitko nije toliko suosjećajan da ih shvati jednakim intenzitetom kao svoje.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 19:07   #32
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Kaj se tice pojacala, da se nac poprilicno dobrih jeftinih stvari. Recimo, ja sam prvo uzo Marantz iz sredine 80-tih za 400kn, pojacalo svira odlicno, samo mu fali snage.
Zadnje sam uzo Denon za 300kn na hrelicu. Ovo je puno novije i uscuvanije od Marantza.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2008., 21:38   #33
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
I sto panzer kaze, moze se nac dobrih pojacala u oglasnicima, a da cijena nije velika.Evo moj Sansui 9090 star ~30god.

http://members.elite-clan.org/raptus/IMG_0259.jpg
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 15:17   #34
kagjes
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zgb
Postovi: 94
sve sam shebo
kagjes je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 15:21   #35
kagjes
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zgb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor kagjes Pregled postova
evo mali apdejt nakon nekog vremena preslusavanja i slicnog:

generalni dojam je da kombinacija jbl sateliti - logi sub ne pase.
sve sljaka ali jednostavno tu nes ne stima. ja sumnjam na rezanje frekvencije kod pojacala u subu, ali cini mi se da nije samo to u pitanju, cak mi se i za visoke cini da su dosta mlitavi i neizrazeni. iam neki osjecaj da u zvucnicima ima dost rezerve i da mogu zvucati puno bolje. detalja ima puno vise nego kod standardnih satelita i tu jblovci daleko prevladavaju. u biti sad bih trebao preslusati standardne satelite da bas tocno ustanovim kakve su razlike, ali i bez toga osjetim sto me smeta.
zvuk je prigusen kod dosta pjesama, za vrijeme igranja igara se isto cuje dosta cudno. ljudski glas sobro zvuci i tu stvari odlicno stoje, no instrumentali zvuce ko da su snimani 100 metara dalje. ovo sa vokalima mi u biti daje i najvise nade pa se sad spremam uzeti neko pojacalo, probati iskombinirati sve to skupa i vidit sto se dobije.
kagjes je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 01:04   #36
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
e da si fino uzeo 3500 kn i sredio si stereo nebi imao problema... je da nije malo para al sustav kad jednom slozis mos imati desetak godina ...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 01:24   #37
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ja sam imao Logitech Z5500 i prodao i slozo si stereo..i najsretniji..
Cambridgeaudio CDP i AMP, Dali Concept 2 + masivni stalci(22 kg). Sve polovno (osim stalaka, i police)ali kao novo, fino očuvano.. Cijena kompleta sa staklenom policom otprilike 4300 kn. Kablovi su Profigold..
Fleks ti je rekao da ti je to "rupa bez dna", ali iskreno mislim da nisi ti osoba za to, stoga ne moras se bojati da ces sve svoje ulupati u hifu..
Danas se solidan zvuk moze dobit jako jeftino, pogotovo second hand..da ne govorim koliko je za dobar zvuk vazna soba..
i moj savijet ti je da se ne zaletavas sa kupnjom, kao s ovim JBL-ovima..pogotovo kad kupujes novo..jer u prvom svom postu sam ti rekao da OBAVEZNO moras poslušat prije nego kupis.. Nadam se da sad vidis zasto..

pozz
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 01:35   #38
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
super kombinacija hifi-ja srale
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 01:50   #39
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Fora je u tome sto sam to sve kupio od jednog lika,(CDP, amp i zvučnike) u biti proveo sam kod njega jedno 2 dana i preslušao bezbroj CD-a, uglavnom ugodno druzenje s čovjekom koji je od mene stariji jedno 3 puta.. i onda sam uzeo sistem..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 02:02   #40
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Zna covjek sto valja,ne moze bit glup. Ja volim Cambridge jer ima onako ugodan i topao zvuk....I osobno imam Cambridge CD Player, Azur 540C, platili smo ga 1900kn u vemilu i to tako malo jer je bila greska u cijeni,kasnije su stavili realnu cijenu od 3300kn, a sad je oko 2500kn. Stari je jos uzeo Dali Grand Divu, to je ona visa klasa, a imali smo priliku dobit ih po super cijeni, prvo duplo manje jer je bio izlazeci model i jos mu je pola platila firma za koju je pisao neke ljekove i na kraju ih je dobio za 6500kn, a novi su prije kostali 25000...A ovaj Sansui 9090 radi vrhunski, cak i nakon 30godina.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2008., 02:10   #41
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Yebo te, ti sve nesto kupujes po "krivim" cjenama

A dali ti je na tom sansuiju?
Ne sumnjam za Sansui, to je pojačalo iz njihovog zlatnog vremena, nekek mi ne pase za tvoje Dalije..(naravno ako su na njemu)..
Naravno ovo govorim napamet..razumijes me
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 02:15   #42
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705


Da, Diva je na tom Sansuiju...pa ne bi reko da ne pase..meni je zvuk odlican, pogotovo za ovu stariju muziku iz 70-80tih...Al jacina je nevjerojatna...jos nikad nisam uspio stavit jacinu zvuka preko negdje 55%...
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 03:04   #43
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
otisli mi u debeli OT..
jel si modao tog Sansuia?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 00:20   #44
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
je*iga, oprostit ce mi kagjes, znam ga ja vec neko vrijeme nisam ga modao, sve je ko i prije,jedino je bio nesto servisiran i ociscen..
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 03:57   #45
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ako nista posebno nije dirano, onda mislim da ima dosta mjesta za poboljsanja..Unutarnje ozicenje, kondići, strujaš..

Znaci znas se sa Kajgesom? pa kao se on ne ugleda na tebe?
Nego tamo kupi zvucnike za 1000 kn i onda kaze da to ne valja, tj da mu ne pase..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 10:55   #46
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Da,vjerojatno se jos moze poboljsat Sansui, i to bi moglo doc u obzir u buduscnosti. A ovo sto se JBL-a tice, necu ni komentirat..uostalo firme poput JBL-a, Yamahe i sl. u svijetu muzike me u potpunosti ne zanimaju...Ja sam si za komp stavio ovo:
Mirage 450 speakers with Cambridge A1 Integrated Amplifier on Creative X-Fi Extreme Audio


Ovo su bili stari zvucnici na Sansuiju, sa ovim nekim solidnim pojacalom od Cambridge, bio je na rasprodaji () za 100 funti u Glasgowu. Ali dosta o ovom, ipak je kolega postavio pitanje, a mi samo bumpamo temu bez ikakvih konkretnih odgovora:>
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 17:05   #47
kagjes
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zgb
Postovi: 94
ma gle, ne ocekujem ja neka cuda od jbla, naprotiv. Ali interesantno mi je da je zvuk ispodprosjecan za tu klasu po meni. normalno da se nemre usporedjivat s nekim sustavom od 25k, ali ovo je fakat losije od nekih mini linija u istoj cjenovnoj klasi. i ko sto rekoh, vjerovatno je problem u samom sustavu a ne zvucnicima. enivej, jos uvijek sam u potrazi za pojacalom , pa ako zna neki konkretan izvor gdje bih mogao naci ili trazit neka ga baci ovdje
kagjes je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 17:37   #48
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
imas na audiofil.net oglasnik pa tamo malo potrazi..
Ja sam uvijek bio misljenja da cjeli sustavi (tipa Z2300) sviraju najbolje takvi kakvi jesu, bez nekih preinaka. Naravno nitko ne ocekuje performanse kao od sistema od 25k kuna, ali..da si bacio novce-bacio si..Ponavljam, probajte sve sto kupujete za uho, poslusat prije nego date pare i donesete doma..najvise slusajte svoje uho tek onda preporuke i savjete..
poz
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 17:45   #49
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
z2300 za svoje sitne novce pruza nevjerojatno mnogo ako slusas pretezito rnb, rap, tehno i slicnu muziku, uz malo igranja sa postavkama mozes ugodno slusati i klasiku, rock, akustiku i slicno. naravno ako je ispod njega dobra zvucna. A usporedbe njega i hifia je u krajnju ruku smijesna. To je usporedba mopeda i auta. Svaki ima svoje prednosti i mane i ciljane korisnike. Naravno z2300 ide vise na buku nego na nekavo profinjeno slusanje jazza u kasne sate, al za 1000kn je nemoguce sloziti ista drugo sto ide subsonicno, vozi mis po stolu, a opet sa druge strane probija usi sa reskim visokima...

Da sam imao vremena i mozda malo vise volje (citaj: da je stari imao vremena ) napravio bi cuda od tog sistema, jer ima stvarno mjesta za napredak. To je kao da kupis supru i ulupas pola milje kuna u nju. Ide bolje od ferraria, al nije ferrari, istina bog mogao si kupit par godina starog ferrarija za te pare, al ak te veseli...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 18:38   #50
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ajd konacno da se slazem u potpunosti s jednim Fleksovim postom
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 19:19   #51
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
ajd konacno da se slazem u potpunosti s jednim Fleksovim postom
I jos sam zaboravio dodati da se nebi vratio vise na to

makar to je i syss rekao ako se ne varam?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 19:56   #52
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
herbiga loto listić je uplaćen pa ćemo vidjet oću ostat na logitechu ili ćemo ozbiljno pristupiti soničnim problemima
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 20:51   #53
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
vrlo vjerovatno ostajes na Logitechu
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 22:37   #54
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
i ja se slazem sa fleksom
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 22:50   #55
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
i bolje vam je !

Inace reda radi mogli bi otvoriti neku hifi temu, pa malo laprdati o podesavanjima, kablovima, gramofomima, loslesu i reprodukciji sa racunala, siljcima, smjestaju... Itd, onako neobavezno bez nekih HC rasprava i svađa. Ono malo iskustva izmjeniti i tako. Cisto ovako kad vidim da ime ekipe koja ima volje i gusta u tome, a da nemoramo ici kod onih bezveznjaka na audofilov forum
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 23:09   #56
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
zasto su oni bezveznjaci?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 01:20   #57
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
zasto su oni bezveznjaci?
Kaj ja znam zasto su oni bezveznjaci. Traume? Odkuda da ja znam. Nisam psiholog. Jednostano jesu.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 01:57   #58
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
a sta mislis sta si oni misle o ekipi s ovog foruma? vjerovatno isto to..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 08:37   #59
kagjes
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zgb
Postovi: 94
elem, ne smatram da sam bacio pare. plan je slijedeci:

ubost pojacalo i spojit jblovce na njega
logi sub spojit na izlaz za sub na zvucnoj ili naci takvo pojacalo/receiver koje ce podrzavati direktni izlaz za sub.

za eventualne kasnije nadogradnje jblovci ce posluzit kao sateliti ili nes slicno, vidjet cemo jos. al generalno ovakva komba ce ok sljakat brijem
kagjes je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 02:09   #60
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
a gle, imas Z2300 s skurenim stelitom, ulozio si 1000 kn u rjesavanje problema , i nisi zadovoljan rijesenjem.. sad ces kupovat pojacalo i spojit Jbl na njega+sub..I ako to onda nebude dobro, sta je sljedece? po meni bolje da si prodao te Logije takvi kakvi jesu i krenuo sa slaganjem stereo sustava..naravno SH, a ne novo..
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na