Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2018., 18:38   #1
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Cooler Master IC Essential E1 review

moram se unaprijed ograditi kako je pri zamjeni paste usput ispuhan kompletan komp koji je stvarno već bio u komatoznom stanju, tako da je to zasigurno utjecalo na rezultate, a vidi se i po temp u kejsu (makar je došao friško iz vana pa je pušten jedno vrijeme da idle-a). međutim vjerujem da to baš i nije utjecalo u tolikoj mjeri na direktna očitanja sa jezgri tim više što su gore bile stare paste. moram isto tako napomenuti da sam od normalnih pasti imao na odabir ovu i zalman stg2 koji je skuplji 10ak kn i bolji u svemu osim na višim temp poput gpu-a (tomov 'ardver tako rekao), a njega sam baš htio propisnije ohladiti pošto je h110 debeli overkill za moj cpu, psu je u normal načinu rada što znači da se vent nikad ne gasi i diže/spušta se po load-u, ostatak pod moj komp.

prvi dio je odrađen jučer di je bio 3-4g star ac na cpu i tak negdje stock drek na gpu, ambijentalna 20c, prašina fajn postojana na kileru i moderate na grafičkoj, komp u pogonu 24/7.

idle, cpu 1.6ghz, gpu 450mhz, ventovi objašnjeni na slici:



load cpu 4.5ghz, gpu 450mhz:



load gpu 1200mhz, cpu 1.6ghz (ohlađeno na idle prije):



---------

idle nakon čišćenja kompa i zamjene paste, freq iste, ambijentalna 18c:



load cpu 4.5ghz, gpu 450mhz:



osim što nisam uhvatio pad temp na cpu nakon gašenja prvog idle testa kojem je trebalo par minuta da dođe na ovakve vrijednosti, sada je temp pala maltene momentalno:



load gpu 1200mhz, cpu 1.6ghz (ohlađeno na idle prije, obratite pozornost na gpu vent):



sve isto, ali gpu vent manual na 100%:



pro:

- dolazi sa malom špahtlom koja može služiti za bilo kakve namjene, ja se držim zrna riže/graška metode
- ima neku vlažnu maramicu za skidanje stare paste, makar ja to sve sa dobrim hračkom i maramicom skinem (pogotovo onaj okamenjeni gpu stock užas), ali ajde maramica je još imala sitno za pokupiti
- fina količina (1.5ml) za duže staze
- bolje 'ladi nego stari ac ceramique i osjetno je rjeđi pa se lakše nanosi
- 35kn

con:

- morao na drugi kraj grada u arenu ići po nju jer mi se sprdnulo imat novu pastu baš u nedjelju

slike same škatule ovdje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 05:08   #2
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Dobro odrađen dust đob ( ako se nevaram sa zakašnjenjem od 2.5 G ?) + nova pasta na CPU i GPU


Ambientalna temp je niza za 3 C pri testiranju nakon.


CPU temp se smanjila za 10 C (64 C na 51 C)

GPU tem se smanjila za 26 C (84 C na 55 C) a VRM ovi su su hladniji za 17 C (81 C na 61 C)


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
komp je stvarno već bio u komatoznom stanju


Prije ...




Poslije

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 27.03.2018. u 06:01.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2018., 12:22   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pasta se malo usvirala i sjela na svoje mjesto i danas snimljeno, ambijentalna 20c.

idle, svi ventovi na 100%:



load cpu, cpu ventovi na 100%:



gpu load, gpu ventovi na 100%:



ovo je već smiješno
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na