Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2010., 08:50   #1
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
HiFi savjeti prije kupovine, please!!

Pozdrav,

nudi mi se u jednom lokalnom trg. centru dolje navedeno

Sony str dh 500 za nekih 1300kn

+
Magnat 5.1 sistem, monitor 990 (tako nešto ili sl., ne znam da li sam dobro model napisao) za 2000kn.

Nisam neki audio freak no volio bi ipak malo kvalitetniji zvuk.
Sve skupa će biti upareno sa xonar ds karticom i coaxialno spojeno.
Je li to ok?
Vidim i da DTSa ima nekoliko te da se na skupljim modelima i nekoliko put aspominje.

Je li ova kombinacija dovoljno dobra za gledanje filmova a da nije pretjerano skupa.
Vrijedi li taj receiver te novce (jedan od najjeftinijih).
Ne mislim imati nekakvu akustičnu sobu ili tako nešto no volio bi bolji zvuk pri gledanju filmova.

Trenutno imam nekakve Creative 5.1 zvučnike kupljene prije nekih 10ak godina i relativno sam zadovoljan (ne znam za bolje).
Hoće li biti, tj. kolikoga će biti pomaka u kvaliteti??

Please par savjeta ili ako imate preporučiti nešto drugo a da nije nešto skuplje?
Je li bolje uzeti receiver i zvučnike ili bi onaj Logitech Z -nešto- po 2500kn bio isto toliko dobar?
Tnx unaprijed svima na pomoći!
housel je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 09:53   #2
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Pazi sad drvlja i kamenja radi hifi recievera i 5.1 magnata eheh

Salu na stranu ...
Magnat monitor 990 set se vise ne proizvodi. Linija 2007 koliko vidim, znaci stare zalihe.
Par kolega ih je imalo na forumu, kazu zadovoljni su. Dobiva pohvale za ugradjene bas drivere, ali kude mu visokotonce. Kutije su solidne, neki ih jos dodatno ucvrscuju...

Sony dh500 je kod na s 1800kn, ako je lova ogranicavajuci faktor radije pogledaj kakvu Yamahu iz donjeg segmenta, imas par novih modela u cjenovnom rangu.
Ako 100-200 kn vise ne igra ulogu radije bi isao na pocetne modele Onkio 518 ili Denona 390

Ja osobno nebi nikada uparivao Logi plastikanere u HT sistem.
Ovo sto kupujes, kupujes jednom u 5 pa i vise godina (ako ne zabrazdis ko mnogi ) zato mozda bolje dati ili skupiti koju kunu vise pa si miran i zadovoljan.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2010., 15:40   #3
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
housel je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 17:11   #4
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Za 2100 i kusur kuna kupis u ADM-u audio epilog adut zvucnike. Jes da su mali i nisu 5.1 komplet, ali brate siju magnat uzduz i popreko. Ne ozbiljno... a ostala 3 zvucnika za kucno kino mozes nadokupiti sa vremenom, do tada uzivas u odlicnom stereu. E sad bilo bi steta ih spajati na neki sony reciever, bolje onda nesto od yamahe ili onkyo,denon...mada meni osobno denon ima uzasan zvuk,no to su moje osobne preference.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 17:43   #5
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
I na ostalim forumima kažu da ni taj Sony niti Magnat i nisu nešto. Šteta, baš sam se nadao odgovorima tipa
Odlični zvučnici i receiver pa da i ja nešto piknem i povoljno i dobro . Na svim ostalim mjestima moram platiti punu cijenu pa me svaka druga kombinacija izađe barem 500-1000kn skuplje. Morat ću tu kupovinu dobro dobro prostudirati.

Hvala obojici na savjetima.
housel je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 18:46   #6
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
tech je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 10:55   #7
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
E to mi djeluje super. Tnx.
Au čemu je razlika u 5.0 sistemu od 5.1 sistema?
Vidim da ne ide buffer u 5.0 no da li je ugrađen u zadnje zvučnike?
Izgleda da je no kako to radi, tj. ako su ti zvučnici spojeni kao surround zvučnici kako će onda na njih slati i signal za duboke tonove.
Koji sam laik za to...
housel je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 15:57   #8
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Misliš na subwoofer, jel?

Razlika između 5.1 i 5.0 sistema je nedostatak subwoofera.
Duboke tonove će odigrati prednji zvučnici, a ne surroundi.

Vjeruj mi, za početak ti to bude dosta, kasnije si lako uzmeš neki aktivni subwoofer.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 08:16   #9
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
a ovi Jamo S 506 HCS 3 u Vemilu za 2800kn ?

http://www.audio-net.com.ar/Jamo%20S%20506%20HCS3.jpg

Jel to vredi kaj ?
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 10:06   #10
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
sljedi rucna kalibracija gdje odredjujes tip prednjih zvucnika i podesavas crossover.

Kad je i sub u igri tada na rec-u koristi "crossover" ili "cutoff" (svaki proizvodjac ima svoj naziv, ova 2 su najcesca)
gdje se postavlja granica koja odredjuje nacin distribucije dubokih tonova unutar sistema (izmedju frontalnih zvucnika i subwoofera).
Recimo izmedju 80-120hz gdje u slucaju kada se postavi 80hz/crossover odredjeni dio donjega spektra ce se reproducirati i na prednjim frontovima.
Dok u slucaju 120hz/crossover cijeli donji spektar ce se reproducirati na subwooferu gdje mu je i mjesto posto je on za to i konstruiran.

Opet sve ovisi o osobnim afinitetima i svako kalibrira sistem kako mu najvise pase.
-->
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
E to mi djeluje super. Tnx.
Au čemu je razlika u 5.0 sistemu od 5.1 sistema?
Vidim da ne ide buffer u 5.0 no da li je ugrađen u zadnje zvučnike?
Izgleda da je no kako to radi, tj. ako su ti zvučnici spojeni kao surround zvučnici kako će onda na njih slati i signal za duboke tonove.
Koji sam laik za to...
Ko sto kolega rece, u tom setu nemas subwoofer sto ti za prvu ruku moze biti dovoljno jer uvijek mozes ubosti kakav sub kasnije i time upotpuniti setup.
To su full range zvucnici i mogu reproducirati visoke, srednje i niske tonove. Sad, da li oni uistinu mogu to kvalitetno odraditi ovisi najvise od samih zvucnika i karakteristika receiver-a.

Receiver ce sam "vidjeti" (ako je sposoban za to, tj. posjeduje Audyssey algoritme za kalibraciju)
da nemas sub pa ce u svom osnovnom setupu, nakon kalibracije, duboki ton usmjeriti na frontove;
ako nema Audyssey --> sljedi rucna kalibracija gdje odredjujes tip prednjih zvucnika i podesavas crossover.

Kad je i sub u igri tada na rec-u koristi "crossover" ili "cutoff" (svaki proizvodjac ima svoj naziv, ova 2 su najcesca)
gdje se postavlja granica koja odredjuje nacin distribucije dubokih tonova unutar sistema (izmedju frontalnih zvucnika i subwoofera).
Recimo izmedju 80-120hz gdje u slucaju kada se postavi 80hz/crossover odredjeni dio donjega spektra ce se reproducirati i na prednjim frontovima.
Dok u slucaju 120hz/crossover cijeli donji spektar ce se reproducirati na subwooferu gdje mu je i mjesto posto je on za to i konstruiran.

Opet sve ovisi o osobnim afinitetima i svako kalibrira sistem kako mu najvise pase.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2010., 00:35   #11
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Za 2100 i kusur kuna kupis u ADM-u audio epilog adut zvucnike. Jes da su mali i nisu 5.1 komplet, ali brate siju magnat uzduz i popreko. Ne ozbiljno... a ostala 3 zvucnika za kucno kino mozes nadokupiti sa vremenom, do tada uzivas u odlicnom stereu. E sad bilo bi steta ih spajati na neki sony reciever, bolje onda nesto od yamahe ili onkyo,denon...mada meni osobno denon ima uzasan zvuk,no to su moje osobne preference.
Potpisujem za Audio Epilog. Ono sto mnogo ljudi ne zna je da su AE zvucnici proizvedeni u Hrvatskoj. Poznajem vlasnika tvornice, tako da znam i kakva se ljubav, volja i zelja ulazu u proizvodnju (sve je to rucni rad). Adut su mali bookshelf zvucnici, no to im ne smeta da ispune cijelu sobetinu sa ugodnim zvukom.

Inace, ponosni sam vlasnik AE Pimienta seta koje sam polovne platio 3000kn (nove su preko 10.000kn).

Na zalost, Audio Epilog nije bas jako poznat u ovim krajevima, no kad pogledas malo, firma u ponudi ima prilicno cijenjene (vani) zvucnike koji kostaju 10.000 EUR/par (Abyss Massimo). Ispada da su poznatiji vani, nego kod nas.


Ako smijem jos predloziti - treba potraziti neki polovni receiver ili pojacalo. Uspio sam svojedobno za 1100kn ubosti DENON PMA860 pojacalo (2x80W), otvorio, pocistio, posprejao sa kontakt sprejem sve potenciometre i dobio masinu od 12kg koja moze ganjat bilokakve zvucnike. Svako malo ju iskoristim u predvorju Male Dvorane u Lisinskom kada organiziramo koncerte. U stanju je (istina, u kombinaciji sa AE Cocoa2) ispuniti cijelo predvorje.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 08:55   #12
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
10000 eura za par zvučnika...šta je tako komplicirano proizvodit zvučnike...šta ima u njima da dođu 10000eura?

vidio sam slike od Abyss Massimo...stvarno su ružne

Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Potpisujem za Audio Epilog. Ono sto mnogo ljudi ne zna je da su AE zvucnici proizvedeni u Hrvatskoj. Poznajem vlasnika tvornice, tako da znam i kakva se ljubav, volja i zelja ulazu u proizvodnju (sve je to rucni rad). Adut su mali bookshelf zvucnici, no to im ne smeta da ispune cijelu sobetinu sa ugodnim zvukom.

Inace, ponosni sam vlasnik AE Pimienta seta koje sam polovne platio 3000kn (nove su preko 10.000kn).

Na zalost, Audio Epilog nije bas jako poznat u ovim krajevima, no kad pogledas malo, firma u ponudi ima prilicno cijenjene (vani) zvucnike koji kostaju 10.000 EUR/par (Abyss Massimo). Ispada da su poznatiji vani, nego kod nas.


Ako smijem jos predloziti - treba potraziti neki polovni receiver ili pojacalo. Uspio sam svojedobno za 1100kn ubosti DENON PMA860 pojacalo (2x80W), otvorio, pocistio, posprejao sa kontakt sprejem sve potenciometre i dobio masinu od 12kg koja moze ganjat bilokakve zvucnike. Svako malo ju iskoristim u predvorju Male Dvorane u Lisinskom kada organiziramo koncerte. U stanju je (istina, u kombinaciji sa AE Cocoa2) ispuniti cijelo predvorje.
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 09:42   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
daj budi ozbiljan, pa postoje zvučnički kabeli te cijene... šta ima na autu koštat 5mil. kuna recimo.

da, komplicirano je proizvoditi (dobre) zvučnike.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 10:11   #14
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
daj budi ozbiljan, pa postoje zvučnički kabeli te cijene... šta ima na autu koštat 5mil. kuna recimo.

da, komplicirano je proizvoditi (dobre) zvučnike.
a dobro za kablove se mogu stavit zlatne žice pa je i razumljiva cijena
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 10:35   #15
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Poznajem vlasnika tvornice, tako da znam i kakva se ljubav, volja i zelja ulazu u proizvodnju (sve je to rucni rad).
Za svaku pohvalu je sto su poceli precizirati detalje ustroja. Vidim velike slicnosti sa Serblinovim radovima iz ranih 90-tih. A izbor skretnice je za svaku pohvalu, posebno jos kad cujem da je iz HR. Ako je taj ideal u potpunosti iskoristen i doista su (nigdje ne pise?) vremenski i fazno uskladjeni (nazalost sumnjam), onda su vec na mapi ozbiljnih imena u malobrojnom svijetu TC dinamika. Ako je u potpunosti Francova koncepcija prenesena, onda nece biti cisti TC dizajn. Ali i dalje bi morali biti jako precizni i muzikalni.

Tko je tocno (imenom) dizajner tih zvucnika? AE nisam pretjerano gledao jer su skrivali specifikacije, ali sad su me zainteresirali kao vrijedni slusanja.

Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
otvorio, pocistio, posprejao sa kontakt sprejem sve potenciometre i dobio masinu od 12kg koja moze ganjat bilokakve zvucnike.
Sve je to lijepo Calypso, ali morat ces imati nesto kurentnije s puno vise rezervi i sonicno izlaznoj snazi, da imas autoriteta nad tom skretnicom. Ovo smatraj privremenim izlazom za usviravanje ako zelis doista cuti zvucnike.

Nakon Jelusicevih projekata iz 80-tih, Miro iz susjedne dežele upravo završava jedan od najambicioznijih projekata ikad na ovim prostorima : Soulsonic Impulse

Vec vidim Toncija kako ce ga prvi hitati stavititi u red zastupstva na popis. Srecom, jako skroman, jednako tlentiran i veselim se da vidim sto je napravio uskoro na slusanju.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 11:20   #16
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
10000 eura za par zvučnika...šta je tako komplicirano proizvodit zvučnike...šta ima u njima da dođu 10000eura?
Ajde molim te nemoj u takvom tonu komentirat stvari o kojima ne znaš ništa
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 11:27   #17
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ajde molim te nemoj u takvom tonu komentirat stvari o kojima ne znaš ništa
neznam ništa da,ali dajte mi ovo riješite

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=197503
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 11:34   #18
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
10000 eura za par zvučnika...šta je tako komplicirano proizvodit zvučnike...šta ima u njima da dođu 10000eura?

vidio sam slike od Abyss Massimo...stvarno su ružne
Ima i skupljih... Protupitanje - Bugatti Veyron kosta oko 1.2 Mil EUR, jel tako? Cemu??! Ima cetiri kotaca ko i svaki drugi auto i prebacit ce te sa mjesta A na mjesto B. I, moram priznati da taj auto nije bas neko olicenje ljepote kao recimo Citroen DS (Zaba iz 1956!!), no svejedno ga ljudi kupuju.

Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
a dobro za kablove se mogu stavit zlatne žice pa je i razumljiva cijena
Pa ne bas, zapravo su puno bolje srebrne zice (manji otpor), no onda mora biti potpuno cisto srebro.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 15:37   #19
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Šteta što su cijene tako velike sa obirom na plaće. Inaće, koliko god mogu, pokušavam podržati sve što je Hrvatsko. To što je domaće ne znači da ne valja, čak bi rekao upravo naprotiv. Šteta što je država takva. Da si mogu priuštiti, definitivno bi domaćoj firmi dao prednost.

Pauzirao sam nabavku hifi sistema jer nemam trenutno novaca za nešto posebno a glupo mi je kupovati poluproizvod. Ne mogu si priuštiti nešto što nije pravo dobro jer mislim kupiti hifi sistem samo jednom. Sve je postalo pre masovno a nisam dovoljno upoznat sa audio proizvodima. Moram sve dobro proučiti i na kraju se osloniti na svoj zaključak. Moj stari je 60ih godina kupio gramafon, zvučnike i slušalice u paketu i to i danas radi super. Tako bi volio i ja proći no sa trenutnom ponudom uloženo/dobiveno nisam zadovoljan
housel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na