Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2009., 11:13   #1
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Lightbulb 4 zvucnika istodobno da sviraju...

e poz svima prvo...imam 4 zvucnika stereo,100 kn ih platio,no to je manje bitno...imam plocu sa 6 audio izlaza(ili ulaza vec sta)...e sada mene zanima kako da ih spojim da zajedno npr.sviraju jednu pjesmu odnosno konfiguriram probao sam sve moguce nacine spojim ih testiram no onda samo dva zvucnika preuzmu ulogu a od ovih ni p......citao sam po netu,ali nista konkretno jel ima tko da mi pomogne...bio bih mu zahvalan...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: blava. 05.06.2009. u 18:30.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 11:37   #2
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
probaj jedne u zeleni konektor druge u sivi, onda na kompu namisti da ti je 4.1 sistem zvucnika...

nisam siguran u vezi boja (u mene je tako) al ako nebude stavi na kompu 4.1 i onda jedne u zeleno a druge prespajaj dok ne dobijes zvuk na njima
n30n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2009., 11:45   #3
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
hvala na odgovoru...kuzis dobijem ja zvuk sve ok...ali kada dodje npr.pjesma sviraju dva zvucnika i onda nekad budu sva 4 zvucnika..
@n30n kod tebe sva cetiri sviraju odmah jel tako...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 12:45   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
cisto da uletim.......

jesu to aktivni zvucnici (imaju ugradeno pojacalo), ili je pojacalo (receiver, sta vec) odvojeno? jer ako su ciste kutije, moras imati neko pojacalo koje ce tjerat te zvucnike.

inace, zasto ne spojis sve na "glavni" izlaz (zeleni, jel'), i imas stereo zvuk? dvije kutije ce biti lijevi kanal, dvije desni, i to je to.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 12:56   #5
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
cisto da uletim.......

jesu to aktivni zvucnici (imaju ugradeno pojacalo), ili je pojacalo (receiver, sta vec) odvojeno? jer ako su ciste kutije, moras imati neko pojacalo koje ce tjerat te zvucnike.

inace, zasto ne spojis sve na "glavni" izlaz (zeleni, jel'), i imas stereo zvuk? dvije kutije ce biti lijevi kanal, dvije desni, i to je to.
ovo prvo iskreno da ti kazem nemam pojma...kako da spojim...meni ne treba neki surround zvuk vec samo kako si ovo rekao...kako da to ucinim...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 13:06   #6
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
mozes ih spojiti na nešto od ovoga, ovisno koji ti više paše, dođu ti oko 10ak kn

__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 13:28   #7
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
ok...vidjeti cu da nabavim...ali vidi @TomRi imam 4 audio izlaza i nece da radi kako bilo da konfiguriram...jel ima tko jos kakvih ideja...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 13:37   #8
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
pa preko ovog adaptera nemaš brige oko podešavanja,
uštekaš ga u glavni izlaz, i onda te svoje zvučnike u adapter.
ako imaju svoja pojačala, to bu fino sviralo, baš onako kako želiš, poduplani stereo
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 14:28   #9
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
ili ovako preko adaptera, jos bolje

a kad bi sliko zvucnike bilo bi dobro
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 15:19   #10
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
aj nema problem kad slikam editiram post pa vi dajte prijedloge kako da iskemijam nesto...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2009., 15:43   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ma...........

jel ide kakav kabel iz kutije (kutija)? ili samo plus/minus za spojiti cisto zvucnike? ako se spajaju u struju, onda imaju pojacalo, ako ne - ciste kutije koje trebaju pojacalo za normalan rad. jer maticna daje zvuk koji treba sluziti kao izvor za pojacalo, ali nikako nije dovoljno jako da tera bilo kakve zvucnike (barem ne da bude barem priblizno zadovoljavajuci zvuk).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2009., 21:58   #12
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
evo da bumpam temu posto imam jedan problem,da ne otvaram novu temu...naime dosao sam u posjed jednoga zvucnika(crn,velik)ili je to subwoofer stvarno ne bi znao,no preko tv-outa sam ustekao i ne radi...jednostvano ne daje znakove zivota,kako da namjestim zaj subwoofer da radi,naime ne ukljucuje se u struju...
e,da rijesio sam ovaj problem...sve zvucnike sam stavio pod front speaker out i svi 6 rade ko urica...imam sada surround zvuk...
__________________
blava je offline   Reply With Quote