Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2010., 11:20   #1
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
ATI Radeon HD 4550 ne radi u gornjem PCI-E slotu

Pozdrav,


jučer sam u jedno računalo stavi novu grafičku. U kompu je do tada bila x1500 pro a ja sam stavido HD4550 .

sa prvom grafom komp se buta normalno i radi, a sa novom grafom samo okrene ventove i ugasise, par sekundi ništa, onda opet upali ventove na sekund pa ništa...

prebacio sam grafu u drugio PCI-ex slot i tamo radi (pa po tome kontam da je grafa ok) . Ako vratim staru grafu u slot 1 sve radi normalno.

ima neko ideju, jel bi moglo bit napajanje?


LP
__________________
Jak ko rakija!

Zadnje izmijenjeno od: Darth Vader. 18.03.2010. u 13:47.
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 08:41   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Koje napajanje? Hebote, imaš brdo postova, a još nisi naučio navesti sve komponente kad govoriš o hard problemima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2010., 09:49   #3
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koje napajanje? Hebote, imaš brdo postova, a još nisi naučio navesti sve komponente kad govoriš o hard problemima.
Za početak te molim da taj ton bude malo skuliraniji. Da sam znao naveo bih, a evo odgovorit ću ti....

Što se tiče napajanja nisam mogao vidjeti koje je jer je postavljeno na dno kućišta te nema naljepnica sa vidljivh strana. S obzirom da se radi o nekom kućištu XYZ i da napajanje bući ko ludo pretpostavka je da je to neki 420w šrot.

Opet ta HD4550 ima pasivac na sebi, ne traži dodatno napajanje, pa samim time moja pretpostavaka je da ne troši puno struje.

U pce x4 slotu radi bez problema ali u x16 ni VAU i to mi je čudno, ma ni da bi pokušo butat.

Morat ću to otić kod nekog istestirat kontam najbilje.

Ostale komponente nebi trebale bniti problem, Asrock MBO VSTA 7xxx s.775, P4 3.0 Preski, 1GB Gelli, 1 optika...



LP
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na