Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2007., 20:38   #1
Racker_CRO
Silent killer
Moj komp
 
Racker_CRO's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
ADSL Link ne radi

Bok svima.

Imam pitanje vezano uz ADSL. Nedavno sam dobio opremu za ADSL, spliter i DLink DSL-584T. Sve uredno spojim i sve lampice na routeru se popale osim ADSL activity. Ona mrtva! Probao sam spojiti direktno u liniju bez splitera ista stvar, probao sam na sve utičnice u kući i nula bodova. Uzmem opremu i odem na drugu lokaciju gdje već postoji ADSL linija i tamo sve radi. E sad zovem onaj 062 broj za pomoć kod samoinstalacije i prijavim kvar, iako po njima to nije kvar već neuspijela samoinstalacija (do sad sam spojio preko 20-ak adsl linija kod raznih ljudi i nikad problema). Vele mi da će provijeriti linije ali ako je kvar kod nas da će naplatiti 300 kuna. I to mi ponovi nekoliko puta, kao priprema me na to. Prošlo je skoro tjedan dana od prijave i nitko se ne javlja do danas kad me zovu i kažu da je sa linijama sve u redu i čude se kako to ne radi. Ujedno kažu da će sutra doći do nas pogledati opremu i da ako nađu kvar kod nas opet 300 kuna. E sad mene zanima kaj se moglo sje*** da to ne radi a možebitno da je problem kod mene? Napominjem da telefon radi besprijekorno bez šumova, dial-up je radio bez pucanja veze...sve 5. Samo nema ADSL linka. Kako se mogu uvijeriti da me neće oderati s forom problem je u vašim instalacijama a on kasnije pusti signal i sve "čudom" proradi.

Sve sugestije su dobrodošle.

Hvala.
__________________


Case: ThermalTake Shark VA7000BWA -> ulaz: 1x120mm BlueLed izlaz: 1x120mm BlueLed

PSU: Corsair CX-750M Modular @ Blazer UPS 600VA

MBO: Gigabyte GA990FXA-D3

CPU: AMD FX 6100 Black Edition @ 3300 MHz -> cooler: Scythe Zipang 2

RAM: 4x 4GB Corsair XMS3 1600MHz

VGA: Sapphire HD7870 2GB GDDR5 GHz Edition

HDD: Patriot Pyro SSD 120GB

HDD: Seagate 1TB SGT-ST1000DM003 SATA 6

DVD±RW: LD DVDRW

DVD±RW: LG BlueRay BE06LU10

I/O units

Monitor: LG 25UM58-P 21:9 IPS LED

Keyboard & Mouse: Logitech MK710

Sound: Vivax HT-100 5.1

Headphones: Trust 640-U

Printer: Canon Pixma MX475


Racker_CRO je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2007., 18:39   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Sorry sto dizem ovo ali kako je rijeseno? Meni se isto desilo jucer ujutro i evo vec puna dva dana sam bez neta. Ruter radi, telefon radi, ali dsl ledica ne radi. Kvar je prijavljen ali nitko za sada ne zove i nitko da me obavjesti o stanju?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2007., 18:59   #3
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
da nije greška možda na njihovom portu (u centrali)..? jer se i meni znalo isto tak dogoditi..došel lik, promijenil modem, isto je bilo...1256 puta resetiral modem...i ništa..i onda je samo proradilo samo od sebe..a kakve pacijente pošalju da poprave kvar, užas...
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2007., 19:24   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A ko ce znat, ja samo znam da nemam dsl linije dva dana. A ovaj 56k modem, ufff sporoooo...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2007., 19:42   #5
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
a nema ti druge nek' ih tak dugo zvati dok to ne riješe...ja sam u tome jako uporan i ak mi to ne riješe odmah...uhh...jao njima..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 14:46   #6
Racker_CRO
Silent killer
Moj komp
 
Racker_CRO's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Ma bio je tenkre i pazite ovo:

Tenkre: "Netko je dirao po modemu?"
Ja: "Da, ja! Pa podešavao sam ga!"
Tenkre: "Je pa zato ne radi! Stavili ste ga u router mode umjesto u bridge!"
Ja (lagano kipim): "Glete ne pričajte pizdarije, kakve veze ima router/bridge mode s time što na modemu UOPĆE nema ADSL link aktivnosti?"
Tenkre: "Ima, ima!"
Ja: "Ajde da ga stavimo u bridge mode i ako proradi odmh Vam plaćam janjetinu i pivu!"
Tenkre (sav sretan): "MOŽE!"

Normalno da nije radilo....uz natezanje i grube riječi s obje strane sprašim ga na banderu i u centralu nek provjeri. Dok je on drk*** po banderi vidim ja lampica ADSL Link se malo pali pa gasi. Nakon cca 30min dolazi on i veli

"Bili su nekakvi šumovi na banderi. Jel sad radi?"
Ja: "Da radi!"
Tenkre: "Ali to nije bio razlog, ipak je to što ste ga stavili u router!"
Ja: "Ajmo sad ovako. Sad kad si ti otklonio te takozvane šumove, ja ću ga staviti u ROUTER mode i ako proradi TI meni platiš janjetinu i pivu?"
Tenkre: "Pa nismo na Hreliću da se cijenkamo!" (a kad sam ja njemu to ponudio nije odbio).

Anyway složim router mode, sve restartam i gle radi! Da stvar bude bolja naodlasku on veli da biloje problema na banderi i kod vas! E tu sam popoizdio, zaključao vrata i nisam ga pustio van dok nije napisao radni nalog u kojem je naveo da je kvar bio isključivo njihove prirode da se ne bi desilo da mi na slijedećem tel. računu ne naplate 300kn za kvar kod mene. Stvarno kako ih nije sram slati takve persone kod korisnika i blamirati se.
__________________


Case: ThermalTake Shark VA7000BWA -> ulaz: 1x120mm BlueLed izlaz: 1x120mm BlueLed

PSU: Corsair CX-750M Modular @ Blazer UPS 600VA

MBO: Gigabyte GA990FXA-D3

CPU: AMD FX 6100 Black Edition @ 3300 MHz -> cooler: Scythe Zipang 2

RAM: 4x 4GB Corsair XMS3 1600MHz

VGA: Sapphire HD7870 2GB GDDR5 GHz Edition

HDD: Patriot Pyro SSD 120GB

HDD: Seagate 1TB SGT-ST1000DM003 SATA 6

DVD±RW: LD DVDRW

DVD±RW: LG BlueRay BE06LU10

I/O units

Monitor: LG 25UM58-P 21:9 IPS LED

Keyboard & Mouse: Logitech MK710

Sound: Vivax HT-100 5.1

Headphones: Trust 640-U

Printer: Canon Pixma MX475


Racker_CRO je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 15:10   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Najbolji detalj cijelog igrokaza: ". . . zaključao vrata i nisam ga pustio van dok nije napisao radni nalog u kojem je naveo da je kvar bio isključivo njihove prirode . . ."
Još malo pa će netko napisat da je slomio bejzbol palicu na kvazi serviseru jer . . .
a da su pojedini bezobrazni do ludila to nažalost odavna znamo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 23:02   #8
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
@Racker_CRO

Neda mi se brisati, zato lijepo upristoji gore napisano. T-comovi tehničari su već apsolvirana stvar... nema potrebe za vrijeđanjem istih, njihov radim je dovoljna uvreda.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 09:21   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ajde crni ratniče ne ljuti se. Ljudi se moraju katkad švogat kako mi to ovdje kažemo.
Poanta je da je čovik ukazao na mogućnost ostajanja bez 300 krnenih a da za to nije ni najmanje kriv.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 22:47   #10
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
Tako je i meni bilo, koliko si daleko od centrale?

Ja sam oko 5km i onda oni meni da sam predaleko(4 mjeseca je sve radilo ok do sad) , a susjed koji je dalje od mene mu sve ok radi, tad sam se malo deral na njih da sam ja poslovni čovjek,da mi sve ide preko interneta i da kako se to oni ponašaju, rekel mi je nemojte se ljutiti da bude prijavi kvar, i drugi dan su došle dvije ekipe jedna u centralu i jedna na stup i riješili su problem.
ejSid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na