Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2007., 00:11   #31
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
slobodno ti navedi koja je firma, nek se zna
pozdrav bobe

ma neču navoditi firmu jer možda sam u krivu,možda je došla k sebi,zašto to mislim zato jer sam več jednom imao takav slučaj,mema je jednostavno proradila nakon 2 dana ,možda zvuči glupo ali istina. samo s ovom sam probavao 10 dana i nije nikako htjela. ako primjetim druge neke nepravilnosti reči ču koja firma za sad neka još ostane ovako. jedna lasta ne čini prolječe. al na taj način su bar nešto izvukli ako su mi dali novu memu, čak nisu morali ni novu već neku ispravnu sa servisa.

bobe jel došlo napajnje ,ovih dana šaljem i kabl inače se radi o firmi gdje sam kupio i ovo napajanje što sam tebi prodao

ljep pozdrav
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 00:23   #32
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
sta se te firme tice ne znam bas da se oni takovim s*anjima bave al ko ce ih znat vise, ako si isprobao u vise kompova definitivni nije mogla radit kod njih, tako da..stvarno cudno, ako je istina, zalosni je da trebas zapisat SN komponente koje nosis na servis,

btw, doslo je napajanje al nisam otiso po njega jer sam bio zauzet,, cutra cu, ceka me u posti
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 10:08   #33
Scorpius
Premium
Moj komp
 
Scorpius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 393
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ma ipak je to poznata firma pa me zato čudi ,stalno si mislm možda je došla k sebi,al drugi put sigurno zapisujem

Poznata firma... Pa HgŠrot je jedna od najpoznatijih u HR, a si pročitao gore šta su napravili mom frendu...
__________________

Scorpius je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 11:10   #34
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Mislim da većina nas ovdje sama slaže kompove i dodaju sami dograđuju kompove. Oni koji to nerade mislim da je najbolje da počnu. Znam da je neke strah ali svaka škola košta. Ovdje ste svi izneli neko mišljenje da nedate kabel neki koji košta 50 kn, dok ja mislim a znam da sam ovdje dosta u pravu to da večina servisera uzimaju doma robu na testiranje pa malo nabace overclock i tako nešto spale i daju neispravnu robu oko koje ima poslije dosta natezanja. Zato ja uvijek uzimam robu koja je orginalno zapakirana ako nije vraćam i tražim drugu.Tolko od mene
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 11:20   #35
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Scorpius Pregled postova
Poznata firma... Pa HgŠrot je jedna od najpoznatijih u HR, a si pročitao gore šta su napravili mom frendu...
u hg šrotu sam dosad samo neke sitnice kupio, mislim da bi zapakirana roba trebala biti dobra, ali sam od frenda koji ima tamo također frenda koji radi u njihovom servisu, čuo da je to užas tko to sastavlja,uglavnom sami početnici ,puno ih dođe a da nemaju osnovnog znanja. neznam jel to još uvjek tako al nedavno sam saznao, zato mislim da je bolje sam sklopiti a bože moj pa nije to neka nauka.

__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 16:51   #36
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
u hg šrotu sam dosad samo neke sitnice kupio, mislim da bi zapakirana roba trebala biti dobra, ali sam od frenda koji ima tamo također frenda koji radi u njihovom servisu, čuo da je to užas tko to sastavlja,uglavnom sami početnici ,puno ih dođe a da nemaju osnovnog znanja. neznam jel to još uvjek tako al nedavno sam saznao, zato mislim da je bolje sam sklopiti a bože moj pa nije to neka nauka.


na YouTube-u ima beskonačno filmova o sastavljanju dijelova računala i kad pogledaš vidiš da je to takva bezvezarija i da to može stvarno svatko napraviti bez straha da će nešto zeznuti
bedenko je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 18:38   #37
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
u hg šrotu sam dosad samo neke sitnice kupio, mislim da bi zapakirana roba trebala biti dobra, ali sam od frenda koji ima tamo također frenda koji radi u njihovom servisu, čuo da je to užas tko to sastavlja,uglavnom sami početnici ,puno ih dođe a da nemaju osnovnog znanja. neznam jel to još uvjek tako al nedavno sam saznao, zato mislim da je bolje sam sklopiti a bože moj pa nije to neka nauka.

To je zato što je početna plača vrlo mala cca 2500-3000kn, gdje će samo klinci to prihvatit, dok pravi stručnjaci i daleko iskusni ljudi, njima ne pada na pamet da počnu radit negdje za ispod 3500-4500kn u Servisu, jer znaju koliko vrijede.

Nažalost, poslodavci su najčešće plitki ljudi koji nemaju neku mudrost, i "jeftinije" im je zaposliti nekog malca koji će se učit i plaćat ga 2500-3000kn, nego profesionalca plaćat 5000kn.

Na van izgleda da je to bolje, ali to i je problem kod raznih direktora što im je bitno da je na van sve dobro, a ne gledaju da je korjan u qurcu.

Puno bi više pridobili i dobili da plaćaju 5000kn profesionalca, koji će znat em s ljudima, em s robom. Dobar glas, daleko se čuje, to nažalost svi direktori zaborave.


Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
... dok ja mislim a znam da sam ovdje dosta u pravu to da večina servisera uzimaju doma robu na testiranje pa malo nabace overclock i tako nešto spale i daju neispravnu robu oko koje ima poslije dosta natezanja.
Kaj zbilja misliš da mi serviseri to radimo???

Oni koji to rade, mislim da trebaju dobit doživotnu zabranu diranja hardware-a.

Uostalom, ako već radim u informatičkoj firmi, uzet ću si na REVERS što me zanima, istestirat i vratit u firmu, ne trebam "krast" krajnje korisnike i iživljavat se na njihovim komponentama, kad bez beda uzmem direkt iz skladišta što god poželim.

Citiraj:
Autor bedenko Pregled postova
čuj, ako si već dugo imao memoriju na njoj se vjerojatno nakupilo dosta prašine, tako da ćeš vjerojatno u tom slučaju moći prepoznati jel tvoja ili je nova? mislim da ju oni nikako ne mogu 100% očistiti ako se nakupi prašine
Morate znati da ako ti crkne memorija, i recimo odneseš je na reklamaciju, da NE TREBAŠ dobiti NOVU u zamjenu.

Možeš dobiti drugu zamjensku (RMA memoriju). Isto tako i s pločama, neki dobri proizvođači matičnih ploča, popravljaju svoje ploče, čiste, i vrate nazad. Ploča izgleda kao nova, a nije NOVA novcata.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Darth Vader. 19.09.2007. u 23:35.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 23:34   #38
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
dajte EDIT koristite pliz....
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 14:04   #39
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Ne da mislim nego znam da se to radi pogotovo mulci ovi koji spominješ da to rade jer znam neke osobno neke priče znam preko drugih poznanika. Nije teško skužit šta se radi čim vidiš otvorenu kutiju i poderan logo na onoj foliji odmah vračam nit me interesira ništa drugo.
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 14:33   #40
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Samo ću reći da smo frend i ja sestrični naručivali konfu iz Linksa s njihovim slaganjem i da je sve uredno složeno a uz kištru su uredno došle kutije i bundleovi od svih komponenti. Isti slučaj i s drugom sestričnom. I još sve s dostavom. Dosad s Linksom samo odlična iskustva
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 15:18   #41
Marinko B
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Otok Rab
Postovi: 1
Trgovine koje bi trebalo zakonom zabraniti

Nikad baš nikad nemojte kupovati u ZOLA d.o.o.
Marinko B je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 15:20   #42
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Marinko B Pregled postova
Nikad baš nikad nemojte kupovati u ZOLA d.o.o.
Zasto ? bar jedan argument
Router je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 18:33   #43
backmen
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Niposto ne radite u zoli

Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Zasto ? bar jedan argument
Potpuno te razumijem stari, znam sto si prosao sa onim pisacem,mozda se sjecas mene razgovarali smo vise puta.
Znaj samo jos i ovo nisi jedini koji je to dozivio od kupaca, a o uslovima rada da ti i ne pricam.
Ja sam dao otkaz u Zoli jer vise nisam mogao podnijeti ludnicu u toj firmi!
u njoj radi citava porodica koja slabo komunicira tako da njihovi nesporazumi pucaju preko uposlenika u mom slucaju sam to bio ja.
Osoba je jako egoisticna(vlasnik) koji jednostavno ne podnosi svakoga tko zna malo vise o informatici.
Citiram " vi kolega morate promijeniti stav on se osjeca ugrozen od vas".
U svijetu u kojem tvrtke vape za strucnjacima i osobama koje istinski vole posao i u stanju su poslovanje dignuti na vecu razinu, on se osjeca ugrozen od takvih osoba.
Imam 37 god ali takvu osobu nisam sreo jos u zivotu!
backmen je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 18:34   #44
backmen
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Marinko B Pregled postova
Nikad baš nikad nemojte kupovati u ZOLA d.o.o.
Potpuno te razumijem stari, znam sto si prosao sa onim pisacem,mozda se sjecas mene razgovarali smo vise puta.
Znaj samo jos i ovo nisi jedini koji je to dozivio od kupaca, a o uslovima rada da ti i ne pricam.
Ja sam dao otkaz u Zoli jer vise nisam mogao podnijeti ludnicu u toj firmi!
u njoj radi citava porodica koja slabo komunicira tako da njihovi nesporazumi pucaju preko uposlenika u mom slucaju sam to bio ja.
Osoba je jako egoisticna(vlasnik) koji jednostavno ne podnosi svakoga tko zna malo vise o informatici.
Citiram " vi kolega morate promijeniti stav on se osjeca ugrozen od vas".
U svijetu u kojem tvrtke vape za strucnjacima i osobama koje istinski vole posao i u stanju su poslovanje dignuti na vecu razinu, on se osjeca ugrozen od takvih osoba.
Imam 37 god ali takvu osobu nisam sreo jos u zivotu!
backmen je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 19:01   #45
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Malo si digo stari thread...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 19:13   #46
backmen
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Malo si digo stari thread...
Priznajem da su me ponijele emocije.
Ali kako vi reagirali na poslodovca koji te perfidno maltretira a za ulozeni trud, ostvarene rezultate i prekovremene sate dobijes sipak.
Mjesecno sam u prosjeku imao 50-100 sati prekovremenih, nikad nisam dobio ni lipe za to.
Posle posla sam morao ostajati jer jednostavno nisam mogao stici odraditi sve zadatke.
Npr: system administrator,serviser,mrezni inzenjer,rad u prodaji i pomoc prodavacima kod specificnih zahtjeva, komercijala to su poslovi koje sam sam radio.
Sve to za 4000kn.
Najgore od svega je to sto je non-stop trazio gresku u mom poslu a drugi uposlenik koji tu radi preko veze ne radi nista, ide na bolovanje kad hoce, jede cevape na radnom mjestu itd..
backmen je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 19:15   #47
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
ja sad baš čitam thread i nevjerujem šta se sve ljudima deševa, katastrofa.....
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 19:22   #48
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
čuo da je to užas tko to sastavlja,uglavnom sami početnici ,puno ih dođe a da nemaju osnovnog znanja.

Ne jednom sam "popravljao" računala ganc nova iz HGSPOTa, ljudi se čude kak ne radi a novo a unutra nije spojen kabel ventilatora na ploći, a ponekad nije bilo ni paste koja dolazi default na cooleru. Sad but true story...


e, da...a u Vemilu frend kupi ploću i zove me da je ugradim. Gledam ja, ploća svinuta, nije ravna? OK, idemo probati i naravno, ne radi. Nosimo u servis 3 sata nakon što je kupljena i frajer me mrtvo hladno uvjerava da ploća nije radila jer smo (sam) krivo okrenuo konektor za LED diodu power on?????

Da, skratim, zamijenili su je, detalje kak bi išla prića između znate.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 19:29   #49
backmen
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
ja sad baš čitam thread i nevjerujem šta se sve ljudima deševa, katastrofa.....
Nazalost takve stvari se desavaju svakodnevno.
Racunalima se bavim 17 god i dosta sam napredovao u toj oblasti.
Medjutim dosadasnje iskustvo me je naucilo ovo: sve svoje resurse moras podijeliti pola-pola, pola na izvrsavanje radnih zadataka a pola na trud da ne padnes u "nemilost" sefa.
To je nazalost istina jer kod nas je uveden svjetski nacin poslovanja ali medjutim nismo na svjetskom nivou mentaliteta.
Svaka cast ima poslodavaca koji su divni i krasni ali vecina je egoisticna, iskompleksiranog tipa kao: potkradaju me, svi su neradnici, da ja nisam ne bi ga nitko zaposlio, sto on hoce vecu placu od 3000kn ima ljudi koji nemaju sto jesti itd.
Ja posjedujem MCP certifikate izmedju ostalog a nazalost bio sam kod poslodavaca "informaticara" koji i ne znaju sto je to.
backmen je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 19:36   #50
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ja sam konkretno radio u proizvodnji racunala, i stvarno sam se svasta nagledao..Samo sto je ta firma imala kontrolu, tak da je svako racunalo bilo ispravno..Ali stvarno se svasta dalo vidjet na odjelu "testiranje"..
srale7 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na