Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2020., 22:29   #1
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
(riješeno) Zaključani izbornici na monitoru

Iman problem jer su mi zakljucani izbornici na monitoru,u sivoj su boji i ne mogu se izabrat.Neko vrime san koristija monitor na kompjuteru Intel NUC i moga san sve birat u izborniku sta san tija.Medutin,ja san spojia monitor na ovu konfiguraciju koja pise pod "Moj komp".Jedino sta san prominija kabel,jer onaj sta dode s monitoron je lose kvalitete,pa san kupija kvalitetniji.Instalira san i Asus Display Widget program,ali tamo je isto zakljucano.Zakljucane su mi sljedece mogucnosti:GameVisual,Color,PBP Settings,Sharpness,Aspect Control,ASCR,ELMB,Blur Clarify i Blue Light Filter.Drivere za monitor san instalira isto.Ne znan tocno otkad je to onemoguceno i kako.Prvo san spaja monitor sa dva display port kabela i ima san normalno sliku,jer ima san preveliki "ghosting" i tija san to rjesit na taj nacin.Sad "ghostinga" ima vrlo malo,ali ga isto ima vrlo malo i sa jednin kabelon spojenin.Monitor je Asus PG43UQ.Ako neko slucajno zna zasto se ovo dogodilo moze napisat.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 22:38   #2
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Zakljucani izbornici na monitoru

A da nisi prominia profil pa taj ne da minjat neke postavke? Po svemu zvuci da jesi. Tako je na mom Asusu. Ako npr stavim u game profil onda ne mogu editirat neke postavke, u theatee druge a na standard mogu sve.

A a ghosting proguglaj malo za taj model ili se poigraj sa postavkama. Moj asus ima semu da ako je onaj overdrive na ista osim 60 da ima ghostinga masu. Nema neke logike ali je tako. Na default je bilo na 80 ili 100 i ghosting me ubija prvi dan dok nisam skonta sta je.

Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 17.03.2020., 23:24   #3
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Pogledaj OVO, možda pomogne

Citiraj:
For PG series model, press “Close” button over 5 seconds to enable/ disable the key lock function.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 23:31   #4
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
A da nisi prominia profil pa taj ne da minjat neke postavke? Po svemu zvuci da jesi. Tako je na mom Asusu. Ako npr stavim u game profil onda ne mogu editirat neke postavke, u theatee druge a na standard mogu sve.

A a ghosting proguglaj malo za taj model ili se poigraj sa postavkama. Moj asus ima semu da ako je onaj overdrive na ista osim 60 da ima ghostinga masu. Nema neke logike ali je tako. Na default je bilo na 80 ili 100 i ghosting me ubija prvi dan dok nisam skonta sta je.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Je,tako je sa overdrive postavkama san se rjesija "ghostinga".Profile nisan ni postavlja.Na monitoru iman samo mogucnost "My favorite",i onda mogu birat "setting 1" i "setting 2".Ne mogu profile radit.U meduvremenu san opet spojia monitor na Intel NUC i tamo je skoro sve otkljucano.Kad vratin na kompjuter zakljucano je ovo sta san napisa u prvoj poruci.

Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Pogledaj OVO, možda pomogne
"Key Lock" mogucnost mi je iskljucena.Mogu normalno uc u postavke i minjat ono sta nije zakljucano.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 18.03.2020. u 12:48. Razlog: spojeni postovi
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 13:29   #5
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
With HDR enabled, the GameVisual modes are irrelevant. So disabling HDR allows you to select color modes once more.
Ugasi HDR.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 15:01   #6
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ugasi HDR.
Fala,ugasija san HDR i sad je sve otkljucano da se moze minjat.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na