Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2020., 14:01   #1
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Muziker (informacije i iskustva)

Eto, čini se da mene uvijek zapadnu loša iskustva sa internet trgovinama...

Prošle godine, krajem 12. mjeseca sam od Muziker-a naručio jedan gramofon (uz par sitnica), i platio sam ga 2,600kn. Narudžba je prošla dobro, pa čak i dostava na koju sam čekao ... malo se otegnulo zbog praznika ali eto i to je prošlo, i gramofon je stigao. Nitko sretniji od mene.

Nažalost, priča nema sretan kraj - nedugo kasnije, prvom prilikom kad sam imao slobodnog vremena da sjednem i poslušam ploču-dvije primjetio sam problem sa motorom. Gramofon je također imao sitni kvar na target light žaruljici, ali to nije nikako utjecalo na rad pa sam mislio to tako i ostaviti. Ali motor je ipak ključna stavka, i odlučim se napraviti reklamaciju, gdje dolazim do groznog zaključka - Muziker nema servis!!

Ne samo da nemaju servis, već nemaju ni garantni list, na što sam potpuno zaboravio kad sam otpakiravao kutiju. Nego, njihova politika kaže ovako - morate organizirati kurirsku dostavu (preuzimanje) i slanje natrag u Slovačku, gdje njihovo "stručno" osoblje bude ocijenilo o čemu je riječ. Opet, mislim si "ajde, dobro" ... kud sve pa i to, zar ne?

I tako ja ispunim čitav niz formulara i papira, te "naručim" kroz Muziker web stranicu preuzimanje gramofona sa moje adrese za 16.1.2020 (jučer), da ga GLS pokupi i odveze u Slovačku. Međutim, nitko nije došao. Čekam danas, 17. i OPET ništa. Pošaljem mail u Muziker i dobijem jednostavni odgovor da je navodno GLS poništio preuzimanje, jer smatraju da paket nije bio spreman za preuzimanje?!?

Pitanje se postavlja - kako bi GLS uopće mogao misliti ili znati da je paket spreman (ili nije spreman), osim ako ovi iz Muziker-a nisu nešto sprčkali ili stornirali zahtjev. Da stvar bude još gora, Muziker uopće nema službu za korisnike, već samo besplatni broj telefona na koji se nitko ne javlja! A sve druge reklamacije, narudžbe i pitanja rješava jedna jedina osoba, čije ime sad ne budem ovdje spominjao jer ionako nije relevantno za temu. Dakle, Muziker je firma od jedne osobe (barem ovdje, kod nas) koja onda prenosi zahtjeve i iskustva u Slovačku.

Sve u svemu, iskustvo sa Muziker-om je noćna mora. Da, istina je da imaju najniže cijene, ali dobro razmislite prije nego što kupite bilo što od njih - velika je vjerojatnost da (ako se predmet pokaže neispravnim) vam se ta kupovina bude obila o glavu.

Meni je zato sad ostao nov i ponovno zapakiran gramofon koji ide na Njuškalo. Uz malo sreće budem ga prodao za isto onoliko koliko sam ga i platio, pa si budem kupio nešto jeftinije u Ronis-u ili čak Sonus Art-u, koji nije moj favorit obzirom na visoke cijene. Ali jbg, bolje i to pa dobiješ pisano 2-godišnje jamstvo nego nogom u guzicu od Slovačke.
  Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 14:53   #2
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Mozda da probas doci do kontakta u Slovačkoj pa se njima javiš?

Sto se tice GLS-a, i meni su to jednom napravili kad su trebali pokupiti paket. Vozacu se neda doci ili ne stigne i onda stavi da paket nije bio spreman za preuzimanje, ali o tome u temi o gls-u.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2020., 16:17   #3
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Mozda da probas doci do kontakta u Slovačkoj pa se njima javiš?

Sto se tice GLS-a, i meni su to jednom napravili kad su trebali pokupiti paket. Vozacu se neda doci ili ne stigne i onda stavi da paket nije bio spreman za preuzimanje, ali o tome u temi o gls-u.
Da, bilo je teško podijeliti odgovorne strane. GLS kao takav je samostalna firma, i posluju za sebe. Međutim sama narudžba, odnosno nalog za preuzimanje nisam poslao ja, već oni (Muziker), u moje ime. Ja sam samo ispunio formular na njihovoj stranici, gdje sam precizirao dimenzije paketa, kao i njegovu težinu. Sve drugo (adresa destinacije, kao i plaćanje putnih troškova) je išlo preko Muziker-a, i ja s time nisam imao ništa.

I hvala na savjetu... U međuvremenu sam kontaktirao direktora, za "pohvale kritike i ideje". Kako je adresa ista za sve zemlje, prilično sam siguran da bude otišlo na "vrh".

Iako, sad kad sam to napisao ništa više od njih ne očekujem. Nalog za reklamaciju sam stornirao, ne mogu (i ne želim) čekati tjednima, možda čak i mjesecima da se netko sjeti to preuzeti i riješiti problem.
  Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 17:00   #4
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
A koja je greška u pitanju u vezi motora?



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 17:06   #5
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
A koja je greška u pitanju u vezi motora?



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Rotor je deformiran, i svakih pola okretaja lagano struže po bazi, odnosno statoru. Koliko vidim ne utječe na strobo/brzinu, ali se čuje. Na 33 slabo, na 45 malo jače, a na 78 ga ne možeš ignorirati
  Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 17:29   #6
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Kužim. Reklamiraj to bolje nego da ovako prodajes na njuškalu pa da te netko ganja. Jbg na njihovoj stranici piše sve za servis ali većina nas ne čita takve stvari ...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 17:44   #7
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Kužim. Reklamiraj to bolje nego da ovako prodajes na njuškalu pa da te netko ganja. Jbg na njihovoj stranici piše sve za servis ali većina nas ne čita takve stvari ...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Gotovo je sad, čak i da želim. Kažem, nalog sam stornirao. Morao bih ga opet otvarati, iz istog razloga (za što mislim da ne bi ni uvažili?). A da o čekanju ni ne spominjem, tjedan dana za preuzimanje, tjedan dana za obradu, odnosno analizu, i onda slanje novog uređaja opet kurirom natrag meni ... barem 3-4 tjedna, u idealnom slučaju.

Oglasio sam ga na Njuški sa "manjim kvarom" za 2,600 - kupac koji ga bude došao vidjeti (i čuti) bude odlučio da li ga želi uzeti ili ne, a naknadne reklamacije ne budem prihvaćao. Prodajem ga uostalom bez jamstva, jer ni nemam nikakvih dokumenata za ponuditi.

Jedino ako se oglasi uprava "od gore", nakon maila kojeg sam im poslao. U tom slučaju ga budem povukao iz prodaje. Za sad još ništa, ali kako je vikend pred nama ni ne očekujem reakciju prije sljedećeg tjedna.

Update
Dobio sam email od uprave, jako im je žao i traže drugu šansu. Uvjeravaju me kako cijeli proces bude kratko trajao i kako bude završio zamjenom u moju korist. Kako bi to rekli u Zvjezdanim Stazama, "To Be Continued...", budem vas obavijestio o razvoju situacije.

Ipak, žalosno je to da u dva dana nisu mogli to sami napraviti, nego se sve odjednom sredi kad kontaktiraš upravu i/ili šefove.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 17.01.2020. u 18:31.
  Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 09:49   #8
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova

Ipak, žalosno je to da u dva dana nisu mogli to sami napraviti, nego se sve odjednom sredi kad kontaktiraš upravu i/ili šefove.
To inace tako ide

Nadam se da ces im poslat gramofon nazad. Vjerujem da ce se to sve kroz tjedan, max 2, rijesiti.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 13:56   #9
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
To inace tako ide

Nadam se da ces im poslat gramofon nazad. Vjerujem da ce se to sve kroz tjedan, max 2, rijesiti.
Naravno... Ako je suditi po onome što su mi rekli, dolaze u utorak. Iako im sad više ništa ne vjerujem, slične priče su mi već prodavali i prije pa budem javio kad i ako dođu to pokupiti.

Vezano uz temu, rekao bih da sadašnja situacija ništa ne mijenja... Da mi je netko rekao što me čeka, i koja je "cijena" jeftinije kupovine kod njih, radije bih platio 300, 400 ili više kn negdje drugdje i bio miran sljedećih 2 godine nego prolazio kroz ovaj cirkus.

Update 1 (20.1)
Opet su me kontaktirali, i potvrdili "termin" za sutra. Ako smijem primjetiti, uprava (iz Slovačke, s kojom razgovaram na engleskom jeziku) je daleko ljubaznija i susretljivija od domaćeg ogranka. Da ne znam bolje, rekao bih da razgovaram sa automatom...

Update 2 (21.1)
Paket poslan, odnosno predan kurirskoj službi... Dalje mogu samo čekati.

Update 3 (27.1)
Prošli petak, 24.1. rečeno mi je od uprave da nov uređaj kreće u ponedjeljak, i da bude bio kod mene tokom tjedna. Nažalost, 27.1 (pon) stiže mi DRUGA obavijest od lokalne predstavnice da je nešto zapelo, te da budu raspravljali o tome (i analizirali gramofon) najmanje 2 radna dana jer se između ostalog čeka "ispostava financijskog odobrenja". Dakle, opet ništa...

Update 4 (28.1)
Problem riješen, nov uređaj kreće sutra na put (i mogu ga očekivati kroz sljedeća 2-3 dana)

Update 5 (29.1)
Novi problem sa dostavom. Trebali su javiti tracking broj tokom dana, što znači da dostava najvjerojatnije otpada za sljedeći tjedan, rekao bih ponedjeljak.

Update 6 (31.1)
Stigao mi je nov uređaj, stvar je riješena!

Ipak, da me netko sad pita "da li je bilo vrijedno razlike u cijeni, prolaziti kroz sve ovo?" rekao bih definitivno i apsolutno ne, nije! Nisu prevaranti, i stvari jesu takvim kakvim se čine ali ako kupujete tehniku preko Muzikera budite pažljivi i (u slučaju reklamacije) strpljivi. U protivnom gledajte negdje drugdje, po nešto višoj cijeni.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 31.01.2020. u 15:19.
  Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 09:21   #10
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Samo da podijelim svoja nedavna iskustva s ovom prevarom od Muzikera.

Naručim robu 6.4., od čega je dio bio na lageru (tako je pisalo), a za dio se čekala isporuka. Naravno, odaberem opciju da mi se pošalje odvojeno, ono što je dostupno odmah, a ostatak kada stigne (u roku 10ak dana). Iz narudžbe od 10ak artikala, samo jedan je bio dobavljiv tek za 2 mjeseca, na što sam pristao (ispostavilo se da taj ipak više uopće nisu mogli nabaviti, ali su ga uredno naplatili).

Nakon uplate (lovu su naravno uzeli u sekundi), ni traga ni glasa od njih nit je roba poslana. Tek na moj upit prema njima, kažu da čekaju još neke stavke koje ipak nisu na lageru (a pisalo je da jesu), a one koje kao stvarno jesu na lageru, valjda ih ne žele poslat jer je ciganima jedno 20 kn skuplje slati jednu pošiljku više, pa će kao poslat kad još dio narudžbe bude dostupan.
Pregrizem i to i reko ok, kažu da će isporuka biti 22.4.

Kraj 4. mjeseca, opet ni traga ni glasa, a bome ni robe. Na prvi upit ne odgovaraju, na drugi upit mrtvi hladni odgovore da će roba biti spremna tek sredinom 5. mjeseca.

Sad već lagano ludim jer očito lažu, a cijelo vrijeme drže moju lovu i kažem im što mislim o svemu, ali dajem im još jednu šansu, pa nek pošalju onda tu jebenu robu sredinom 5. mjeseca, iako mi sad već ta narudžba nema nikakvog smisla, jer da sam znao, našao bih alternativu odmah u startu.

Jučer, već klasika, od njih ni riječi, šaljem ja opet mail - di je moja roba. Oni opet potpuno hladni, bez ikakve namjere za isprikom - roba bi trebala biti spremna krajem 5. mjeseca (roba za koju je 6.4. pisalo da je na lageru!), a onaj artikl koji se najduže čekao ipak nije uopće dobavljiv?!

Tu sam završio s njima, izvrijeđao ih, tražio povrat love, a sad tek ostaje za vidjet hoće li biti love, jer iz svega zaključujem da nisu legitiman shop, nego prevaranti. Zašto prevaranti - zato što je u narudžbi bilo prehrane, obuće, tehničke robe, znači sigurno nije sve od istog dobavljača, a oni baš ni od jednog ne mogu nabaviti robu? Procijenite sami.

TLDR; Sugeriram da zaobilazite ove prevarante u širokom luku jer uplatu će zaprimiti onda, a nakon toga kreće agonija. Jedan od onih "shopova" koji žive na račun kupaca, vrte njihovu lovu, da bi se nakon 2 mjeseca ispostavilo da ne mogu isporučiti naručeno. U svemu tome, toliko ih nije briga da u čitavoj korespodenciji nije bilo ni riječi isprike s njihove strane.

Ljudi, bježite od Muzikera glavom bez obzira!
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2021., 14:59   #11
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
U banku, traži povrat sredstava, daj dokaz da si prevaren i oni će napraviti povlačenje sredstava umjesto tebe.

Više puta iskoristio tu mogućnost (PBZ), sve banke to imaju, ali se ne reklamiraju.
Tako da, nemoj se previše natezati, samo odi do banke i reci da si prevaren.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2021., 20:59   #12
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Eto, ja sam započeo ovu raspravu ... i nažalost OPET imam loše iskustvo za podijeliti, a nadovezuje se na prvi post u ovoj temi.

Dakle, isti gramofon ... godinu i pol kasnije. Imam manji kvar, i kontaktirao sam Muziker da pokrenem žalbu, odnosno zahtjev za reklamaciju i popravak. Iako je sama procedura prošla bez problema (barem za sad), primio sam nove i neugodne vijesti. Jamstvo na AT-LP140XP, za koje mi je bilo rečeno da vrijedi 3+1godine sad vrijedi SAMO 2 godine.

Naime, bilo mi je rečeno da ako pristupim "Muziker klubu", mogu ostvariti dodatnih godinu dana jamstva na SVE uređaje, plus još dodatnih godinu dana (dakle, 4. godinu) polovičnog (ograničenog) jamstva, gdje oni budu osigurali prijevoz, servis i papire, ali ja snosim troškove popravka. Međutim, njihova mi djelatnica sad tvrdi drugačije. Dogovoreno više ne vrijedi, i mogu eto biti zadovoljan što imam tvorničkih 2 godine, jer neki od proizvoda koje prodaju na akciji ili popustima nemaju čak ni toliko.

Stoga, slažem se sa gore-napisanim iskustvima i savjetima ... ljudi, izbjegavajte Muziker pod svaku cijenu osim ako kupujete stvari koje se teško mogu pokvariti ili oštetiti.
  Reply With Quote
Staro 04.08.2021., 22:09   #13
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Ovdje se spominje kako trenutno club daje +1 godinu jamstva, a ako se ne može popraviti onda dobivas njihov bon u protuvrijednosti robe. Trebalo bi iskopati info iz vremena tvoje kupnje jer to utjece na faktor kupnje i podložno je zakonima RH. (reklamu moraju ispoštovati, u ovom slucaju dodatno jamstvo)


Garanciju imas kolko sam shvatil, javi kak bu islo dalje, dužni su ti dostaviti uređaj i dokumentaciju o servisu. (novi dijelovi imaju novu garanciju)
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 04.08.2021., 22:32   #14
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Ovdje se spominje kako trenutno club daje +1 godinu jamstva, a ako se ne može popraviti onda dobivas njihov bon u protuvrijednosti robe. Trebalo bi iskopati info iz vremena tvoje kupnje jer to utjece na faktor kupnje i podložno je zakonima RH. (reklamu moraju ispoštovati, u ovom slucaju dodatno jamstvo)


Garanciju imas kolko sam shvatil, javi kak bu islo dalje, dužni su ti dostaviti uređaj i dokumentaciju o servisu. (novi dijelovi imaju novu garanciju)
Garancija u svakom slučaju još vrijedi, to nije upitno. Ono što je problem je trajanje iste ... u slučaju produljenja garancije na 3 godine vrijedi još godinu i 6 mjeseci. Međutim ako ista ne vrijedi, odnosno ako je smanjena na 2 godine, onda vrijedi još samo 6 mjeseci - velika razlika!

Budemo vidjeli što i kako dalje. Čekam na GLS sutra ili prekosutra da ga pokupe, pa ide u Slovačku i tamo me budu obavijestili kako dalje. Naravno, u slučaju da mi zamijene uređaj (u što sumnjam), dobivam novo jamstvo koje bude trajalo najmanje 2 godine.

Zanimljivo, upravo sam pronašao ovo:
Citiraj:
Na što se ne veže produženo jamstvo?
Za potrošni materijal, pokvarljivu robu, raspakiranu, obnovljenu ili oštećenu robu ili takve nedostatke koje ne bi prihvatili ni u slučaju standardnog jamstva (na primjer: kvarovi uzrokovani nepravilnim rukovanjem, vremenske nepogode, računalni virus, nepravilno rukovanje, izmjena izvornih dijelova proizvoda itd.). Opcija za aktiviranje produženog jamstva se ne odnosi na svaki proizvod u našoj ponudi.
Iskreno, nisam siguran da je ovo pisalo u vrijeme kad sam kupovao gramofon. Čak mislim postoji i prepiska razgovora sa njihovom djelatnicom u kojoj sam je pitao za produženo jamstvo, na što mi je ona potvrdila da IMAM pravo na dodatnih godinu dana, kao član kluba.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 04.08.2021. u 22:39.
  Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 15:23   #15
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Moj zadnji update na ovu temu, jer sam upravo "raskinuo" sa Muzikerom zauvijek.

Nakon problema sa jamstvom, čekanja MJESEC dana na popravak žaruljice, i slanja mailova simo-tamo, istekao je njihov rok od 30 dana za popravak, a kako gramofon iz nekog razloga JOŠ nije popravljen, vratili su mi puni iznos koje sam platio za LP140, u prosincu 2019. godine.

Sad priča počinje od početka... Moram pronaći neku prodavaonicu koja prodaje 140XP, i da ga ima na lageru jer su svi uređaji posvuda rasprodani. Ali to je priča za neku drugu temu i priliku
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na