Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2017., 17:46   #8911
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa ono dojmovi
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 21:19   #8912
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
@ekipa koja izigrava dezurne pljuvace

Ovo je tema o hifiju kao takvom i vasa izrazito negativna, subjektivno-prepotentno-jalna misljenja i stavovi su stvarno nesto za sta nas ostale zapeče pimpek. I onda nam jos to svoje misljenje vas par zeli tu prikazati kao nesto relevatno. Ohladite.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2017., 00:31   #8913
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
e mene je baš taj blackwood razočarao najviše, ali može biti zato kaj nisam baš u centru sjedio i/ili nisam navikao na open baffle zvuk.

pod polemljene horne misliš one fostex (like) grdosije... žao mi je što nisam duže ostao tamo, ali prvo smo čekali da frajer obavi ritualno stavljanje ploče i upogoni to sve, ali data muzika je bila sve samo ne reprezentativna, majko isusova neki ambijentalni zvukovi, nisam to mogao više slušat.
Kad sam ušao, svirali su straitsi, i da, niš posebno... A onda je stavio neku klasiku pa orgulje, i to je bilo to. Golema soba i zid zvuka ispred. Znam da zvuči glupo kad napišem orgulje, ali ako ih sustav može odsvirati, to je posebno iskustvo U odnosu na Sonuse i McIntoshe, baš je taj open baffle učinio da kutije nestaju i stvori se zid zvuka, sa Sonusima to nisam sasvim doživio.

Horne (one s polemljenim uređajima ispred u golemom bijelom kutijom u sredini koja je zapravo subwoofer, ne one crvene s Accuphaseom ili što već) je pustio Ingram Washingtona sa gramofona, i bilo je strava. Vokal kakav još nisam čuo. Ne bih ono unio kući ni da mi netko plati, ali bilo je zanimljivo za čuti.

Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
I, jesi li li što kupio?
Otkad sam se preselio i postavio svoj mancave ovdje u zg, hvata me upgradeatitis lagano, ali odoljevam zasad (čitaj - potrošio sam na TV ).

Inače, posljedica preseljenja je da sam otišao sa 30m2 u 15m2 i bas strašno bumija. Zasad imam 3 čarape u svakom bass reflexu + bass na -4 na ampu, i još je prejak. Trebalo bi smanjiti zvučnike, ali sve to podrazumijeva neki gubitak na prodaji i kupnji novog, pa ne diram ništa zasad...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 11:09   #8914
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pa ono dojmovi
a nisam nešto dugo slušao jer sam stajao iza svih koji su sjedili tako da nisam bio u nikakvom sweet spotu, ali ono što sam čuo je jako fina muzika, miljama od starih uni-q drivera kojih sam se grozio... opušteno, lagano i što je najbitnije bez trunke zamora.

vjerujem da i ostatak zvučne slike prati te karakteristike, ali pošto nisam baš bio u zavidnoj poziciji nisam mogao baš ocijeniti.

Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Kad sam ušao, svirali su straitsi, i da, niš posebno... A onda je stavio neku klasiku pa orgulje, i to je bilo to. Golema soba i zid zvuka ispred. Znam da zvuči glupo kad napišem orgulje, ali ako ih sustav može odsvirati, to je posebno iskustvo U odnosu na Sonuse i McIntoshe, baš je taj open baffle učinio da kutije nestaju i stvori se zid zvuka, sa Sonusima to nisam sasvim doživio.

Horne (one s polemljenim uređajima ispred u golemom bijelom kutijom u sredini koja je zapravo subwoofer, ne one crvene s Accuphaseom ili što već) je pustio Ingram Washingtona sa gramofona, i bilo je strava. Vokal kakav još nisam čuo. Ne bih ono unio kući ni da mi netko plati, ali bilo je zanimljivo za čuti.
da, za manje sastave to zvuči meni bezveze jer je sama zvučna slika totalno nerealna i užasno razbacana (pričam o pjesmama za koje znam kako zvuče), bila je i neka klasika i to je stvarno zid zvuka, ali je meni u cijeloj priči dosta falilo dubine (ne mislim na bas), baš to što si rekao - zid.

ma di ne bi mogao odsvirati orgulje, pa to je 12 x visaton tiw300 od kojih ovi u wooferu imaju svaki po 3-4m transmisije u zasebnim komorama, a i 3.6kw snage nije za baciti

da, da... o istim hornama pričamo, eto šteta da nisam se vratio kasnije na neku normalniju muziku.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 18:15   #8915
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a nisam nešto dugo slušao jer sam stajao iza svih koji su sjedili tako da nisam bio u nikakvom sweet spotu, ali ono što sam čuo je jako fina muzika, miljama od starih uni-q drivera kojih sam se grozio... opušteno, lagano i što je najbitnije bez trunke zamora.

vjerujem da i ostatak zvučne slike prati te karakteristike, ali pošto nisam baš bio u zavidnoj poziciji nisam mogao baš ocijeniti.
LS50 (jesi slusao aktivnu verziju ili pasivne sa odvojenim pojacalom) su navodno mrak zvucnici za tu lovu.
Jednom sam ih kratko cuo i bio sam impresioniran zvukom koji izlazi iz tih malih kutija.

Ja sam i sa svojim Q300 jako zadovoljan, ali bas im nemam neke mane za prigovorit. LS50 su par stepenica iznad.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 23:01   #8916
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Uzeo Onkyo TX-NR676E za black friday pa bih sad trebao preporuku surround sound system-a. Ne znam sto je dobro, uglavnom za gledanje filmova, tv-a i slusanje muzike. Prostorija je 5x5m.
Ono sto sam uocio su: Harman/Kardon HKTS 9 i HKTS 65BQ, Onkyo SKS-HT588 i SKS-HT648, Jamo S426 HCS 3 + J 10 SUB "ATMOS"

Hvala na preporukama
Taj Onkyo ti ima 100W po channelu, znači više nego dovoljno za zvučnike koji će pokriti sobu od 25 kvadrata.
Za žicu uzmi što ćišću bakrenu žicu, gauge 16 (1.3 mm2 promjer), pod to mislim, nemoj bacat pare jer sigurno nećeš čuti razliku

Od ovih zvučnika koje si naveo, nisam nijedne čuo, ali od poznatijih proizvođača imaš i dobrih i loših zvučnika, tako da nemoj kupovat po imenu. Neke marke su smiješno precijenjene, ali to je ionako van tvog budgeta

Preporučam ti da pogledaš ovaj video prije odabira, to je Floyd Toole, voditelj Research grupe u Harmanu (sad umirovljen).
https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM

Zna o čemu priča, i razbija mnoge audio mitove. Uglavnom, tražiš zvučnik sa što ravnijim on-axis i off axis frekvencijskim responseom

Za filmove ti je najbitniji sub, i centralni zvučnik jer iz njega dolaze skoro svi dijalozi.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 01:36   #8917
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
@jean luc
Puno hvala na preporukama, dobro je to čuti od nekoga tko razumije tu tematiku. Do sada nisam bio u tome pa još pokušavam sve uhvatiti. Da Onkyo-sam dobro uzeo, na brzinu pročitao review, brzo se rasprodao kad je bio na 50% akciji. Još čekam da dođe paket pa poslikam. Uzeo ga ovdje www.digitec.ch.

Ispregledam sve review-ove tih koje si spomenuo. Imam još vremena to uzeti, tj. niti neću prije 3. mj kad cu u novi stan pa onda sve pribaviti. Jedino sad ću pratiti te akcije za Božić, pa tamo će i za Uskrs možda nešto uspijem uloviti. Sad su mi se dopali ti Dali, pa se možda i rastegnem u budžetu ako ih nađem gdje na akciji.

Kod 5.1 stražnje dva bi trebalo dići gore na postolje (npr. da se radi o Dali spektor 2)? Ili njih staviti naprijed, a spektor 6 iza?

Uglavnom gledam cijene ovdje svic, njem, ne vozi mi se to iz Hr, a i skuplje je. Pitam ako ću još što trebati, a hoću sigurno, vidi dolje

@messiah
Sto nije 165w po kanalu, tako barem piše na stranici? Onda je to još bolje.
Da vjerujem da ima svakakvih zvučnika od raznih, pogledam još to sve skupa dok ću morati odlučiti.
Pogledam i video pa ću vjerojatno nešto i skuziti i naučiti
Potruditi ću se uzeti sve skupa 5.1 sistem da to bude onda dobro slozeno.

@oboje, svi
Da, s čim to sve spojiti, vjerujem da ne dobivam zicu uz zvučnike? @messiah - koju bi uzeo iz Digitec
Molim bez opet pisanja 75 stranica koja je žica bolja, nije mi to namjera opet razbuktati
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 02:10   #8918
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova

@messiah
Sto nije 165w po kanalu, tako barem piše na stranici? Onda je to još bolje.
Da vjerujem da ima svakakvih zvučnika od raznih, pogledam još to sve skupa dok ću morati odlučiti.
Pogledam i video pa ću vjerojatno nešto i skuziti i naučiti
Potruditi ću se uzeti sve skupa 5.1 sistem da to bude onda dobro slozeno.
Ovisi jel gledaš na 6Ohma ili 8Ohma
Na Too Loud Festu sam čuo novu KEF Q seriju (Q950 prednji, Q650 centralni, Q550 bočni, Q300 stražnji) u kombinaciju s PSB 300 subom (2 komada). Primarno su puštali filmove, ali su pustili i nešto muzike, i mogu ti reći da je zvučalo jako dobro.

Ta veličina speakera bi mogla biti overkill za tvoju veličinu prostorije, ali uvijek možeđ staviti manje floorstandere naprijed.

Naravno, sve ovisi o budgetu, ako si napisao koji je, onda nisam vidio
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 02:42   #8919
Tomica R
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Samobor
Postovi: 15
@jean luc

Ako ssmijem jedan prijedlog dat za zvucnike.
Radi se o Q acustic seriji 3.
Konkretno ja sam sebi uzeo 3020 (2 komada).
Zvucnici su da ti pamet stane.
Moze se iskombinirati 3020 prva dva, 3010 (oni su malo manji) zadnja dva,
nekakav sub po izboru i eventualno centralni takodjer od q acustica.
Inace postoji cijeli komplet od q acustica al je mislim oko 7000kn.
Ja ih imam spojene na yamaha rxv 379 koji sam isto tad kupio i odusevljen sam.
jedina greska kaj sam kupio taj receiver jer nisam razmisljao i ne podrzava hdr niti ce ga dodat putem update-a. odlican je receiver i sve al nema internet ni wifi niti hdr. Sad kad kupim 4k hdr telku morat cu spojit pc ditekt u tv( zbog hdr-a) a onda zvuk slat posebno u receiver.
Najradje bi ga prodao i dodao 1000 kn i ubo nesto bolje ali kaj je tu je.
Uglavnom.... ja si planiram kupit jos yamaha yst-fsw050 sub(oko 1200 kn i to mi je prihvatljivo jer od q acustica kosta oko 4000) i stavit centralni od q acustica(oko 1400 kn)te jednog dana dodat 2 komada 3010 iza.
Ovaj sub mi bas lijepo izgleda jer nije neka grdosija i mislim da je cisto dovoljan. Ducan se zove nove boje zvuka.; nazoves velis da bi htel poslusat te zvucnike covjek ti ih spoji i vidis dal ti se svidjaju. vejrovatno bi i popust dobil za kes.
ja sam sebi piknul crne mat, imas jos i crne sjaj, bijele i nekakav drvni dekor kao orah.
To ti je moje skromno misljenje, nis te ne kosta otic tam i poslusat ih kak zvuce a slobodno poslusas i nekakve druge zvucnike tam.
Nadam se da sam ti pomogal.


E hoce mozda neko receiver kupit?





Tomica R je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 03:35   #8920
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
@oboje, svi
Da, s čim to sve spojiti, vjerujem da ne dobivam zicu uz zvučnike? @messiah - koju bi uzeo iz Digitec
Molim bez opet pisanja 75 stranica koja je žica bolja, nije mi to namjera opet razbuktati
https://www.digitec.ch/en/s1/product...?tagIds=77-533

https://www.digitec.ch/en/s1/product...?tagIds=77-533
nino_z je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2017., 19:03   #8921
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Gledam malo cijene auto akustike u tom digitecu i uspoređujem s hrvatskim dućanima. Ti mater al nas deru...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 20:00   #8922
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
A možeš i kupit Wilson zvučnike za 150 ojra
https://www.digitec.ch/en/s1/product...tagIds=591-547
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 18:52   #8923
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 13:58   #8924
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
EDIT: Ma i ja budala idem pitati nešto u temi koja služi za izdrkavanje nekoliko pojedinaca.

Zadnje izmijenjeno od: Vjeko. 31.12.2017. u 13:05.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 14:42   #8925
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
misliš da ga nisam vidio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 21:08   #8926
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Pozdrav, jel ima netko preporuku entry gramofona do 1500kn? Da valja necemu i da izgleda necemu...
Ima ih svakakvih do 1000 kn od Lenco ( sa ugradenim zvucnicima za prvu ruku, poslje bi se kupili drugi), neki retro u koferima od pet razlicitih proizvodjaca, ION, Auna il kak vec. Bjezati od njih i uzeti nesto od Akaia, sony ili Audio tehnice?
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 22:48   #8927
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Pozdrav, jel ima netko preporuku entry gramofona do 1500kn? Da valja necemu i da izgleda necemu...
Ima ih svakakvih do 1000 kn od Lenco ( sa ugradenim zvucnicima za prvu ruku, poslje bi se kupili drugi), neki retro u koferima od pet razlicitih proizvodjaca, ION, Auna il kak vec. Bjezati od njih i uzeti nesto od Akaia, sony ili Audio tehnice?
https://www.ronis.hr/gramofon-marley...01063/product/
Možda za keš dobiješ 10% popusta.
Sviđa mi se što ima odvojive kabele u tom cjenovnom rangu, tako da ih ako se odlučiš, možeš zamijeniti boljima.
https://www.thehouseofmarley.co.uk/turntables.html
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 00:45   #8928
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Da, tog sam vidio kad sam pretrazivao, i cijena je okej, osim izgleda, bojim se da se nece svidjeti osobi za koju je, plus nema poklopac vec platneni cover...
Ovaj mi je zapeo za oko, plus ima BT pa to rjesava i pitanje ozvucenja pocetnog:
http://www.audiopro.hr/proizvod/akai...on?idPro=31674
Jel valja taj čemu? Vidim okej komentare na amazonu i opcenito po netu.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 09:33   #8929
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova

kad probaš neki remaster naspram tih - imaš WOW efekat
To uglavnom ima veze sa umjetnim dizanjem dinamike, a manje sa vjernim prijenosom zvuka

Što se tiče gramofona, ja sam sebi uzeo

https://www.harveynorman.hr/odjeli/a...ni.142864.html

samo tad je bio na akciji i 100kn jeftiniji od tog Marleya
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 10:24   #8930
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Da, tog sam vidio kad sam pretrazivao, i cijena je okej, osim izgleda, bojim se da se nece svidjeti osobi za koju je, plus nema poklopac vec platneni cover...
Ovaj mi je zapeo za oko, plus ima BT pa to rjesava i pitanje ozvucenja pocetnog:
http://www.audiopro.hr/proizvod/akai...on?idPro=31674
Jel valja taj čemu? Vidim okej komentare na amazonu i opcenito po netu.
Jel mora baš biti novi?

Pretpostavljam da je poklon u pitanju, ali nađe se finih Dual gramofona s kvalitetnim iglama i zvučnicama, a kasnije je nekad lakše naći rezervne dijelove za njih nego za ove "moderne" gramofone.

Vidim da si u Zagrebu, zaleti se u Freebird u Tratinskoj i pogledaj što imaju. Možda ti može složiti kakav komplet sa zvučnicima za pristojne novce.

Osim jednog Duala, doma imamo i ovo Nakon što jednom probaš gramofon koji može svirati obje strane u kontinuitetu bez okretanja ploče...nema nazad.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 04.12.2017. u 10:51.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 12:01   #8931
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
E vidiš, prošao par puta pored tog shopa, a nije mi pao na pamet uopce, budem otisao pogledati sta se nudi, bilo bi dobro da je novi, ali nije najbitnije.
Budem istrazio i koji sviraju obje strane, iako vise naginjem tradicionalnom izgledu , neće se koristiti svaki dan, pa ne vjerujem da će biti problem okrenuti ploču. Hvala svakako!
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 12:20   #8932
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Kod gramofona niže klase ja bih osobno gledao najprije kakva je ručka, odnosno kakve ima mogućnosti apgrejda sa nekom solidnijom aftermarket zvučnicom tipa AT 91, 95 ili Ortofon OM odnosno 2M.

To podrazumijeva da ima mogućnosti podešavanja utega (težine zvučnice) i gazne sile u najmanju ruku, jer to omogućuje da sa postave osnovni uvjeti za neku drugu zvučnicu (težina/gazna sila).

A kvaliteta zvučnice čini najveću razliku u potencijalnim zvučnim mogućnostima gramofona.

Drugo što je važno kod jeftinih gramofona jest da je motor dovoljno precizan da održava potrebnu brzinu vrtnje. To znači da možeš dobit snimku van na zvučnike kako je zamišljena, a ne izobličenu.
Ovako na prvu bih rekao da to više ne bi smio biti problem osim kod baš najplastičnijih
primjeraka novih gramofona, a napominjem to jer je to u prošlosti znao biti problem - odnosno, kod gramofona starih 30tak godina koji su kao novi bili jeftini.

Na sve drugo se u klasi jeftinjaka baš i neda utjecat, jer da bi gramofon imao izrazito kvalitetan ležaj, teški i neosjetljiv plinth ili ovjes neke vrste, savršeno istokaren tanjur - to sve košta poprilično, jer se ništa od toga više ne radi velikoserijski.

No zato se velikoserijski rade jeftini gramofoni ProJecta i Rege, koji zadovoljavaju ova gornja dva kriterija - vremenom su usavršili solidne ručke i pouzdane motore koji ne osciliraju.
Kad ih stave na jednako jeftine šasije kao što ih imaju i ovi ostali proizvođači, Rega i Project daju bolji zvuk, i ostavljaju mogućost nekog razumnog apgrejda zvučnice.

Zato bih osobno prije izabrao neki od ovih modela, iako oni koštaju malo više novaca od
1.500 kuna.
No sa tim gramofonima se možeš upustiti i u puštanje neke potpuno nove ploče koju si platio recimo 200tinjak kuna (nakon podešavanja), bez da se dogodi da ju neka jeftina plehnata ručica i turboplastična igla unište nakon desetak preslušavanja.

Gramofon proizvodi zvuk tako što praktično "grebe" ploču, samo da još jednom podcrtam?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 18:07   #8933
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
posto sa gramofonima i plocama imam iskustva ravno nuli,

po cemu je taj zvuk bolji/drugciji od klasicne digitalije danas
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 18:29   #8934
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
posto sa gramofonima i plocama imam iskustva ravno nuli,

po cemu je taj zvuk bolji/drugciji od klasicne digitalije danas
Prirodniji je. Meni je uvijek draže čuti istu stvar s ploče nego s CD-a jer zvuči bliže, toplije, bogatije.

Kad pustiš istu stvar s digitalije, zvuči sterilno...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 18:42   #8935
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
posto sa gramofonima i plocama imam iskustva ravno nuli,

po cemu je taj zvuk bolji/drugciji od klasicne digitalije danas
Pa jesi ti normalan, ovo je kao pitanje da li je bolji AMD ili Intel u nekom od odgovarajućih podforuma.
Srećom pa je ovo informatički, a ne HIFI forum, inače bi već par tisuća odgovora dobio
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 19:30   #8936
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Slušao i mene ne pali ništa posebno, a volim slušati glazbu. Ima tu nešto ali brate mili, izvalim se u fotelju i preko moba puštam glazbu.
Ne mislim da je sve novo bolje od starog ali digitalija je praktičnija
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 19:38   #8937
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Slušao i mene ne pali ništa posebno, a volim slušati glazbu. Ima tu nešto ali brate mili, izvalim se u fotelju i preko moba puštam glazbu.
Ne mislim da je sve novo bolje od starog ali digitalija je praktičnija
Pa pitanje je bilo što je bolje, a ne što je praktičnije
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 19:43   #8938
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Gdje to piše što je bolje? Kojim parametrima je to izmjereno?
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 19:48   #8939
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Gdje to piše što je bolje? Kojim parametrima je to izmjereno?
Nema parametara...meni zvuči bolje...ako tebi zvuči bolje mp3 na zvučniku mobitela, more power to you


Ja sam se 80-ih na prvim CD-ima oduševljavao sa dinamikom i nedostatkom pucketanja i slično na CD-ima, a onda s vremenom skužio da mi nešto u zvuku fali, a nemam pojma kako se to mjeri...vjerojatno je subjektivno, mlađima koji nikad nisu čuli analogiju bi to možda zvučalo grozno
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 20:11   #8940
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Gdje sam ja spominjao mp3 na zvučniku mobitela?
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na