Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2015., 18:47   #7501
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa i moji su iz tehnomaxa, ali mislim da je 10g bila tvornička garancija, ne njihova.

gle ako ništa drugo obrati se direktno u monitor audio, reci da bi ti htio platiti servis i da je propao zastupnik bla-bla-bla, ali da pošto nema nikoga sposobnog kod nas to odratiti jednostavno moliš za pomoć/zamjenu/savjet kako bi oni "stisnuli" lokalne distributere.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 19:12   #7502
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Imam Monitor Audio R370HD subwoofer Monitor Audio R370HD subwoofer koji pri određenim frekvencijama malo rezonira.

Odnio sam ga u AudioCinema-Art prvo u servis gdje tip nije mogao otkriti o čemu se radi, a potom i na prodajno mjesto gdje ga je (valjda vlasnik) testirao i došao do zaključka da nije niti driver, niti modul, i da isto ne može otkriti otkud dolazi vibracija jer vibrira tek kad je sub kompletno složen.

.
čist sumnjam da nije mogo otkrit...

ak si siguran da je pod garom (iako ne vjerujem) onda pitaj proizvođača kome se javit...ima i ovdje tema o "garanciji povratu para i sl" gdje se svi lijepo pozivate na HR zakone i povrat novaca ili zamjenu za vrijeme garancije...pa igraj i ti na tu kartu.
a ak nije pod garom onda te niš ne košta otvorit ga i vidjet što "pleše" unutra. cca 1 sat posla a ak si i strpljiv rezultat bi mogo bit povoljan.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2015., 12:50   #7503
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Ma otvarao ga je i serviser i taj tip ispred mene, unutra ima ukupno 2 dijela koja su dobro zasarafljena. Cak je skinuo i driver i spojio ga direktno, i on ne vibrira - tako da ne bi rekao da se nisu potrudili.

Budem pingao onda MA pa da vidim sta oni kazu
Pogledao sam sada, garantni rok je 3 godine, tako da cu morati platiti servis svakako.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 16:39   #7504
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Možda ti je bolje dijagnosticirati sam kvar pa od MA uzet zamjenski dio. Uvijek se moraš voditi s mišlju da ćeš sam sebi najbolje popraviti stvar. Najčešće je to i najjeftinije...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 20:23   #7505
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa i moji su iz tehnomaxa, ali mislim da je 10g bila tvornička garancija, ne njihova.

gle ako ništa drugo obrati se direktno u monitor audio, reci da bi ti htio platiti servis i da je propao zastupnik bla-bla-bla, ali da pošto nema nikoga sposobnog kod nas to odratiti jednostavno moliš za pomoć/zamjenu/savjet kako bi oni "stisnuli" lokalne distributere.
Zakleo bi se da su moji bivši br6 iz tehnomaxa imali 5 godina garancije,al baš pisane sa žigom dućana,denonov player je imao dvije,to sam siguran,da njegovi imaju i 10 ko zna kaj bu s tim jer je sa servisima uvijek cirkus,pogotovo kaj su se i zastupnici šaltali par puta od tada.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 09:42   #7506
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Monitor Audio mislim daje 5 godina. Eventualno na RxxxHD seriju 2 godine jer je to k'o potrošačka elektronika...
Sve ispod bronze serije je
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 10:09   #7507
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Imam HD seriju
Imam i žigove od Technomaxa bez lupljenog datuma

@ tomov Nije meni problem otvoriti zvučnik, ali stvarno ne znam kako bi to riješio / popravio...
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 11:03   #7508
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@garancija... moram i ja nać papire da vidim, ali mislim da je bilo 10g za silvere.

@messiah... velim ti - drito u ma mejl sa opisom da nemaju kompetentne osobe ovdje za servisiranje njihovih proizvoda.

koliko god ekipa korektna bila (nije da ih napadam naravno), ali situacija je više nego jasna.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 11:03   #7509
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Najgori kvar je ako je driver prosvirao... U tom slučaju samo zamjena drivera pomaže a to je uz pojačalo najsjuplji dio...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 11:19   #7510
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa već je rekao da solo driver van kutije ne rezonira.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2015., 14:58   #7511
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa već je rekao da solo driver van kutije ne rezonira.
Mozda sam driver ne rezonira kad je izvan kutije i praktički bez ikakvog opterćenja kutije, a kad ga se stavi u kutiju i uslijed povećanog opterećenja jednostavno prosvira.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 10:42   #7512
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jel zna netko gdje kupiti kod nas speaker grill 8" ? Al da je malo ljepši, po mogućnosti od metala s sitnim meshom. Nalazim samo neke krupne s krupnom mrežom. Il da gledam ebay?
Dijete gura prstiče?

Osim čipoteke možeš probat zvrcnut Dacco ili Oktavu iako mi se najbolje čini okrenut ibayu.

Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Imam Monitor Audio R370HD subwoofer Monitor Audio R370HD subwoofer koji pri određenim frekvencijama malo rezonira.

...

Ima li netko ideju gdje bi mogao odnijeti sub na servis, a da može riješiti/naći problem.
Moj prvi savjet:
Drži se dalje od ACA i stručnih servisa ako cijeniš živce.

Drugi savjet:
Problem pokušaj dijagnosticirati sam jer nikoga neče biti briga za tvoje stvari više nego tebe samog.


1. Jel to neki novonastali problem ili je tako od početka?
2. Kažeš pri određenim freq. rezonira. Koje su to freq?
Napraviš sweep / diagnosticiraš problematične freq.
3. Glasnoča utječe na karakter rezonance ili uopče ne utječe na nivo?
4. Sjedi na sub te ga testiraj.
5. Ako drajver gleda prema podu , probaj sub okrenut da drajver bude gori te s strane.

Javi opservacije. A nebi bilo loše kad bi dignuo kakvu snimku na jutub ili sl.


Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Mozda sam driver ne rezonira kad je izvan kutije i praktički bez ikakvog opterćenja kutije, a kad ga se stavi u kutiju i uslijed povećanog opterećenja jednostavno prosvira.
Nedavno se uhvatio razraditi malo nove sub drajvere i sve ljepo i krasno dokle jednom nisam dao više soka. Od bešumnog do "klapanja" u trenu.
Instiktivno pomislim drmnula zavojnica u back plate ali ipak mu nisam dao baš toliko soka. Uostalom , zvučalo je premekano za zavojnicu u backplate. Spojim drugi i - identična stvar. Umjesto trečeg uhvatim stariji drajver kojeg sam kupio u prijašnjoj turi i - tiho. Gledam razlike - sve isto. Isto izgledaju i isto se mjere te isto zvuče sve do nekih krajnjih granica kad novi zaklapa. Ionako ih ne koristim na tom nivou pa u neku ruku nije ni važno ali kad sam čuo , vrag mi neda mira.
Slušam jednog i slušam drugog . Tiho pa glasno .Opet tiho pa glasno.
Onda mi se napokon upali lampica u glavi.

Tinsel leads tj. žice od konektora do membrane lupaju u samu membranu kad se drajver razmaše.
Milimetar duža žica ili stupan-dva drugačiji kut epoksiranosti spoja s membranom i eto ti sranja.
Lagano ih pritisnem prstom i - tišina.

Za čudne zvukove može biti kriva cijela hrpica stvari.
Inace , ja bi rekao da je prije drajvera sama kvaliteta kutije krivac...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 23:09   #7513
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
sječate se mene

svako malo raspitujem se o akustičnosti materijala stalcima itd, htio bih vas obavjestiti neš, stalak je isprojektiran u catii, izradil sam si maketu 1:7 na 3d printeru čist radi fore, mislim ga prodavat za 10-20 soma eura nebitno jer niko nema takvu ekskluzivu,

nemogu vam pokazati maketu jer sam još u procesu zaštite insutrijskog dizajna

uskoro ću vam moć neš pokazat jer radim stalke za studijske monitore u jednom studiju

ako netko želi da mu isprojektiram policu ili stalke za bilo kaj sad je dobro vrijeme da me kontaktira jer zasad smo još jeftini al uskoro ćemo postat jako skupi, imamo puno projekata radimo i ekskluzivne dj pultove rješenja za klubove itd...

žao mi je kaj vam nemogu pokazat niš konkretno al evo u procesu smo proizvodnje pa bu pala neka fotka uskoro, doduše mogu vam neš pokazat

naš logo, možda i naslutite o kakvom dizajnu je riječ...

uz to mogu vam ponudit stolić za kavu sa printom vašeg omiljenog izvođača
na backlit filmu osvjetljenog sa ledom, ili možda usb utorom za na terasi i ugrađenim zvučnicima, mi radimo sve kaj si možete zamislit ili poželit
zapravo imam jedan video vezan uz backlit, nekakva proba u printeraju

https://www.youtube.com/watch?v=p-KEt3E2Zgo

hehe rozga, lol ( ima dobar gepek)

slike isto slikam ja jer sam usput i genijalni umjetnik, ma radim sve bokte

tko želi saznati naša genijalna rješenja PM molim bitno je samo da kažete za kaj vam treba točan model uređaja ili čega već ili faking glazbenu želju

evo nadam se da ću vam za dva tri tjedna mogu pokazat slike tih stalaka za zvucnike

ah da logo



aj bok
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 09:28   #7514
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696


Možda je u meni problem, ali imam osjećaj da je gornji post copy/paste Google prevoditelja (a zaista sam se potrudio pročitati više puta)?
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 12:01   #7515
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
haha dobra, zakeljim stalke za zvučnik uskoro

edit s obzirom na to da mi je prošo patent dizajna, evo maketica 1/7 isprintana na 3D printeru

gledaš, pult ili stolić ili stalak za pojačalo,

http://imgur.com/a/kgzSR

moja priča je kak se niko od tih kraljeva koji daju miljone nije sjetio ukombinirat skromnu notu u priču u glazbi

radimo sa drvom, metalom staklom pleksijem, led osvjetljenjem, elektronikom i mehanikom, zavisi kaj želiš i za kaj trebaš, ugodan dan

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 01.06.2015. u 12:21.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 12:15   #7516
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Brain damage sam dobio...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 12:29   #7517
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
takvima ne prodajemo

btw ak mi nteko može napraviti malo ekskluzivniji web nek se javi u inbox, do slušanja

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 01.06.2015. u 12:35.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 12:34   #7518
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
haha. sjajno. samo naprijed.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 14:35   #7519
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Don Pregled postova


Možda je u meni problem, ali imam osjećaj da je gornji post copy/paste Google prevoditelja (a zaista sam se potrudio pročitati više puta)?
Mislim da nije problem u tebi več u stilu kojem je napisan post...

Meni izgleda da se čovjek jednostavno došao pohvalit s nekim svojim eskluzivnim riješenjm te reklamirat svoj rad.

Doduše , nije mi baš jasno s čim se čovjek bavi osim s svim i svačim i cijeli post mi ostavlja " illusions of grandeur" dojam.

Na drugu stranu , čovjek se čini vrlo prizemnim. Bez obzira što ulazi u proizvodnju nečega što če koštati 20 iljada eura ,spreman je da forumašima bilo što napravi za normalnu cijenu!! Što reči osim pohvalno.

Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
edit s obzirom na to da mi je prošo patent dizajna, evo maketica 1/7 isprintana na 3D printeru

gledaš, pult ili stolić ili stalak za pojačalo,

http://imgur.com/a/kgzSR

Što god to bilo da bilo, izgleda nestabilno jer se oslanja na površinu na 2 kuta.


Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
moja priča je kak se niko od tih kraljeva koji daju miljone nije sjetio ukombinirat skromnu notu u priču u glazbi
Dakle , patentirao si notu?


Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
radimo sa drvom, metalom staklom pleksijem, led osvjetljenjem, elektronikom i mehanikom, zavisi kaj želiš i za kaj trebaš, ugodan dan
Prestavljaš neku firmu? Koju i s čim se točno bavi ta firma?

Edit: slikice makete su bile pod "Sistemi Akustika" a gugl za isto izbacii ovo. To je firma?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 01.06.2015. u 14:47.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 15:04   #7520
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
stalak drži 80-100kg, teštie je tam di je kugla, kad bi nota bila dijagonalno newbi ti trebao ni onaj nogar sastrane

Catia profesionalni strojarski program, računa sve, naprezanja sile, kolko goda drži, gdje se savija, itd...

znači ja računam ak frajer stavi pojačalo od 30kg gore pa ga pomakne u gornji desni kut i još se nasloni on ti drži, to ti je sve najobičnija matematika dost lako za izračunat ak znaš kaj radiš, i da pošto tek razvijamo nudim super rješenja sad jeftino dok joiš nismo poznati , hehe, jebiga nazovi to gerila marketingom ili kak, nota se nemože patentirat, industrijski dizajn patentira se drugačije al je sastavni element tog dizajna nota,, ili recimo jedan predivni bas ključ
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 15:05   #7521
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
sistemi akustika da, radimo web, ja ću biti interijeri, zasad uglavnom rentamo opremu za partije promocije i tak

zato nam se dobro obratit sad dok smo mali

a kaj se tiče prvog posta opčenito jebiga da nisam lud nebi to ni radil
edit nemojte mi zamjerit spaljeni sam umjetnik i vizionar

ovdje možete vidjeti kak dobro izgleda slika isprintana na backlit film kad se od iza osvjetli ledom, savršeno za ploču na stoliću za kavu
jedna moja panoramica zgb i nešto što nazivam moderni vitraj

https://www.youtube.com/watch?v=npjJ0Or96gQ

slike radim u corelovom painteru na wacomovom cintiq tabletu idealna kombinacija

tak isto može biti oslikan i nosač za zvučnik ili bilo kaj drugo s motivima kak sam ono napisal "vašeg omiljenog nizvođača" itd. sve se da napravit

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 01.06.2015. u 18:20.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 22:29   #7522
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Svaka čast ako postanete poznati po ovom stalku
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 23:12   #7523
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
wiseman uvijek sam znao da si mudar čovjek, tnx,

jedva čekam da dignemo sajt da vam mogu pokazat sve modele koje imamo zasad
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 10:51   #7524
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
stalak drži 80-100kg, teštie je tam di je kugla, kad bi nota bila dijagonalno newbi ti trebao ni onaj nogar sastrane

Catia profesionalni strojarski program, računa sve, naprezanja sile, kolko goda drži, gdje se savija, itd...

znači ja računam ak frajer stavi pojačalo od 30kg gore pa ga pomakne u gornji desni kut i još se nasloni on ti drži, to ti je sve najobičnija matematika dost lako za izračunat ak znaš kaj radiš,
Sori ,ne koristim Catiu. Koristim svoj ograničeni mozak
Taj moj mozak je sažeo tu tvoju konstrukciju na gornju kvadratnu plohu koja je uhvačena s "2 nogice" suprotne po nekakvoj dijagonali. Na to nemam zamjerke. Ono što sam spomenuo da mi je interesantno je da se ta cijela konstrukcija osanja na površinu na 2 točke a one su na istoj strani. Zbog toga mi izgleda da je na gornju plohu / na kut dijagonalno suprotno od dna note dovoljno nasloniti kovanicu o 50 lipa da se konstrukcija prevrne na tu stranu a kamo ne pojačalo od 30 kila.

Obzirom da ti kažeš da neče i da je sve to proračunato osnovnom matematikom, konstrukcija mi je zaista interesantna pa ...daj mi objasni kako se to ne može prevrnuti ...okačit tlocrt ili te proračune?

Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
i da pošto tek razvijamo nudim super rješenja sad jeftino dok joiš nismo poznati , hehe, jebiga nazovi to gerila marketingom ili kak,
Dok se razvijate i dok niste poznati?
A kad ti krenu ti stalci od 20k eura , bit če ti komplicirano i skupo realizirat nekome neku idejicu za normalne novce ...ili se više nečeš družit s normalnom rajom?


Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
nota se nemože patentirat, industrijski dizajn patentira se drugačije al je sastavni element tog dizajna nota,, ili recimo jedan predivni bas ključ
Ne brini , shvatio sam i prvi put , patentirao si "ukomponiranost" "note" u dizajn.

btw , znaš one stvari koje pogledaš i instiktivno pomisliš "Odlično i jednostavno , pa kako te meni nije palo na pamet?"
Kad sam pogledao taj stolič , to mi definitivno nije palo na pamet več mi nije bilo jasno zašto to gledaš kao nešto nevjerovatno. Vjerujem da nisam jedini.

Ali moje mišljenje nastranu , u državi nam se previše toga zatvara , sve smo više ovisni stranoj proizvodnji.
Ni našu pomu našu nemoš više kupit. :-/
Zbog toga mi je uvjek drago kad se kod nas nešto pokreče i otvara.


Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
sistemi akustika da, radimo web, ja ću biti interijeri, zasad uglavnom rentamo opremu za partije promocije i tak

zato nam se dobro obratit sad dok smo mali

a kaj se tiče prvog posta opčenito jebiga da nisam lud nebi to ni radil
edit nemojte mi zamjerit spaljeni sam umjetnik i vizionar
Koje si ti struke?
Spominješ stvarno sve i svašta , industrijski dizajn , patente , slikarstvo , interijere , eskluzivne DJ pulteve za klubove , rentanje opreme ...


Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
ovdje možete vidjeti kak dobro izgleda slika isprintana na backlit film kad se od iza osvjetli ledom, savršeno za ploču na stoliću za kavu
jedna moja panoramica zgb i nešto što nazivam moderni vitraj

https://www.youtube.com/watch?v=npjJ0Or96gQ

slike radim u corelovom painteru na wacomovom cintiq tabletu idealna kombinacija
Te svoje panoramske slike i moderne vitraje 'gradiš' na fotografijama ili ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 16:41   #7525
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
mag. ing.grf.teh. ili ti grafička tehnologija gornja ploha nije kvadrat nego je krnja piramida, zato se sile raspoređuju po krakovima, težište se nalazi tam di je kugla zato sve drži... zato i jesu najbolje piramidalne ili lučne konstrukcije

kolega s kojim radim je genijalni ing koji u garaži slaže helikopter,

dizajn je moj, gle ja se svakom kupcu prilagoiđavam, recimo mislim se npr obratit naimu koji radi police od 300-1000 funti a jenda stalaža ti je bar 4 police oni već imaju svoje tržište, ti da se meni javiš i za deset godina ja ti stalak naplatim ovisno o tvojim mogućnostima ali za ljude dubokog džepa je drugačija cijena a i puno skuplji materijali, ciljam na ameriku i rusiju.. umjesto drva možda ćeš imat mdfg, umjesto stakla pleksi i tak to

ovdje možeš vidjeti kako nastaje jedna moja slika

http://pizzdigitalart.blogspot.com/2...a-sanchez.html

http://pizzdigitalart.blogspot.com/2...-progress.html

web je u izradi, imat ću fotke prvog stalka fizički iz studija i dva fotorealistična renderina za dva koncepta i sad radim još jedan ili dva dj pulta, to će bit isto gotovo a moć će se i rentat, uz to
dogovorio sam se s jednom informatiočkom firmom koju svi volite da ćem,o raditi stolove za gejmere, uskoro malo više o tome pod samogradnjama ili tamo negdje

spominjem sve i svašta jer ti mogu napravit sve i svašta meni niš ne predstavlja problem takoreći
momentalno se okrećemo malo klubovima, kaj nebi bilo fora jedan dan imat gažu na ibici a drugi dan letit za LA, tak ja brijem i top ću si omogućit na ovaj ili onaj način

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 03.06.2015. u 16:47.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 21:05   #7526
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
web je u izradi, imat ću fotke prvog stalka fizički iz studija i dva fotorealistična renderina za dva koncepta
Ajd bas me zanimaju ti koncepti/renderi. Rendere radis isto sam ili ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 23:16   #7527
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
kak vam se sviđa ovo, dva ovakva za dva nagrina monobloka

http://i.imgur.com/ahMBhFt.jpg

kaj nije špica

evo danas se spojio s likom kaj bu odradil rendering, samo kaj sam ja naknadno naslikal logo i ubacil nagru nabrzinu al, ju get d pikčr...

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 03.06.2015. u 23:26.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 12:38   #7528
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
mag. ing.grf.teh. ili ti grafička tehnologija

Magistar inžinjer grafičke tehnologije?
Jel to po onoj novoj shemi kad si s 5god redovne škole odma magistar?

Obzirom da si rekao kako si 'spaljeni umjetnik' te to tvoje spominjanje 'slikarstva' uz "bačkanje" s 'industrijskim dizajnom' , čovjek bi rekao da si industrijski dizajner ili da si npr. završio ALU. To mi se čini primjernije od inžinjerstva grafičke tehnologije sudeči po tvoem interesu pa me zanima kako da si baš to?

Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
gornja ploha nije kvadrat nego je krnja piramida, zato se sile raspoređuju po krakovima, težište se nalazi tam di je kugla zato sve drži... zato i jesu najbolje piramidalne ili lučne konstrukcije
Nedavno mi trebala cijev za neki adapter i ja u trgovini ženu preko pulta pitam onako zdravo seljački. "Treba mi ono koso kolino za cijev od 4cm". Žena shvati bez problema što mi treba i 5 metara iza sebe s pulta izvadi baš to. Ali dok joj dajem novac mi kaže kako je to koljeno od 45 fi 40.
Mi bi ovde rekli "nije govno nego je pas posra"

Stojim ispravljen. Gornja ploha je vrh krnje piramide.
Sad kad smo to riješili možeš li na ono što me zanima?

Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
kolega s kojim radim je genijalni ing koji u garaži slaže helikopter,
Releventno?

Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
dizajn je moj, gle ja se svakom kupcu prilagoiđavam, recimo mislim se npr obratit naimu koji radi police od 300-1000 funti a jenda stalaža ti je bar 4 police oni već imaju svoje tržište, ti da se meni javiš i za deset godina ja ti stalak naplatim ovisno o tvojim mogućnostima ali za ljude dubokog džepa je drugačija cijena a i puno skuplji materijali, ciljam na ameriku i rusiju.. umjesto drva možda ćeš imat mdfg, umjesto stakla pleksi i tak to
Svaka čast. šteta što nema više takvih.


Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
Dakle , gradiš "slike" na bazi neke fotografije ?
Provučeš neki nekakav fotošop filter ili ručno precrtaš sliku da dobiješ osnovu za bojanje. Radi se o toj tehnici ?


Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
momentalno se okrećemo malo klubovima, kaj nebi bilo fora jedan dan imat gažu na ibici a drugi dan letit za LA, tak ja brijem i top ću si omogućit na ovaj ili onaj način
...a treči dan dođe ujutro helihopter po tebe da te transportira u 200km udaljen otočič gdje je najbolji kruh ispod peke

Malo zafrkavam. Snovi si dobri kao što je dobro bit ambiciozan. Iskreno ti želim da to i postigneš bez obzira što je meni osobno dizajn te makete grozan i što nikad nebi kupio nešto takvog. Naravno , ima kupaca za sve i vjerujem da ti neče biti problem nači kupca samo takvi traže priču i eskluzivnost a fejsbuk stranica te bavljenje s rentanjem opreme mi nikako u to ne ide...

Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
kak vam se sviđa ovo, dva ovakva za dva nagrina monobloka

http://i.imgur.com/ahMBhFt.jpg

kaj nije špica
To ti več izgleda normalnije
Nadam se da u nešto treče neče bit ukomponirana krnja piramida...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 15:08   #7529
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
a kaj da ti velim, nekima je lako radit svašta, na tenelju fotke zacrtam konture, sve je rađeno kistom, za konture koristim 2b olovku kao tehniku zračni kist... kaj se tiče dizajna znaš da se o ukusima ne raspravlja
al kao što si i rekao nikad ti nebi ni palo na pamet.. razmišljamo drugačije...

ja sam studiral dve hiljadite... al bezveze ti je taj način razmišljanja ak je netko završio nešto da nemre radit bilo kaj drugo, treba iskoristit praktično znanje
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 16:53   #7530
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Sad če ispast da te prcam i kenjkam ali vjeruj mi da mi to nije namjera več me čisto zanima...

Obzirom da te svoje slike gradiš na fotografijama , tj da olovkom doslovno precrtaš konture fotografije te bojaš dalje,
u čemu je razlika toga te i onog kad djeca bojaju po crtežima u bojankama?

Ne vjerujem da bi djecu itko nazvao slikarima kad obojaju područje u konturama pa me referiranje na spomenutu tehniku kao na "slikarstvo" malo bode.

Cijenim umjetnost te ljudske talente opčenito bez obzira na medij izražavanja. Nisam konzerva da mi ovde smeta tehnika korištenja tableta i nekakvog računalnog programa umjesto fizičke olovke i bloka. Jednostavno želim reči da me bode nedostatak rada sagrađenog iz ničega.
Dakle , ne kažem da nemaš talenta ili nešto slično več želim reči da mi precrtavanje nečeg (pod tim mislim isključivo na indigo stil kopiranja a ne npr. crtanje po viđenju makar se gledalo u fotografiju) nekako ne sjeda pod pojam slikarstvo. Ne samo meni - upravo pitao i drugo mišljenje od drage.

Bez obzira na mišljenje o slikarstvu , ovo mi se čini idealno za ukomponirati u nekakvu kuhinju na zid iza špine. Prije su išle pločice a danas je popularno staklo s printom...
Mislim da bi ti to išlo ka blesavo.


Drugo , da o ukusima se ne raspravlja ali zbog čega je to važno u ovoj priči s dizajnom?
Pa nisi valjda tokom školovanja branio svoje radove s "o ukusima se ne raspravlja"
Za dizajn se može reči dobro ili loše.
Ok ja nekad sebi dopustim malo više pa sam rekao da je dizajn grozan.


Zadnje , uopče nisam ciljao na to da se moraš baviti s nečim za što si se školovao več sam htio reči da školovanje u smjeru tvoje zainteresiranosti te talenta izvlači maksimum iz istog. Samo to. A pošto ulaziš u područje "van" struke , uz svog prijatelja inžinjera , nebi bilo loše kad bi imao i nekog tko na dizajn ne gleda inžinjerski več s estetske / umjetničke strane. Jedno bez drugog ide teško
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na