Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, DVD
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro Jučer, 16:13   #10501
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp

9800pro's Avatar

Datum registracije: Mar 2005
Došao doma sa q3030i i B&W607, raspakirao, spojio prvo bowerse pa q3030i i onda zapakirao nazad q3030i.
U mojoj postavi doma sa NR1508 bowersi mi zvuče dosta bolje i življe.
Znam da se q3030i trebaju usvirati jer su novi (b&w su demo) ali teško da bi nešto bolje na kraju ispalo.
Jednostavno b&w i Marantz ferceraju ko ludi, evo već 2 sata samo slušamo sve i svašta i nema greške, to je to.
A kako sam maknuo suurround zvučnike ne treba mi sub, i iskreno za muziku čak im ni ne treba.
Vrlo sam ugodno iznenađen sa 607-icama.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 16:43   #10502
donkimizer
Registered User

Datum registracije: Feb 2019
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Može, ali ja ne bi ubacivao splitter u put signala, if you know what I mean

Vjerojatno misliš na neke audiofilske horore koji me ne interesiraju pretjerano. Ako baš ne želiš ekstra kontaktnu točku onda nemoj ubacivat splitter neg nabavi ili složi Y-kabel.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 19:19   #10503
cesarus
Premium
Moj komp

Datum registracije: Jun 2008
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Za rpi frikove imate danas na Aliju upiknutu dac karticu sa Sabre ES9038q2m čipom, klon Audiophonic dac-a(€129) za $39, navodno radi izvrsno.

https://m.aliexpress.com/item/400000...=808_0000_0101
Evo mog kucnog uratka prije 2 godine. Orange pi one, tera dac v2 kopija sabre daca. Nije tak ni lose.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20200408_131801.jpg‎
Views:	35
Size:	548.4 kB
ID:	22112  
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 21:48   #10504
Overclock_freak
Premium
Moj komp

Datum registracije: Dec 2012
Neznam dal nadovezat se na ovu temu ili novu al evo ukratko

Znači imam dnevni boravak od kakvih 25 kvadrata i tu sam stavio Logi Z906

sad zanima me kako najbolje ubit buku i sub da ne osjeti se previše u stanu iznad i do mene ?

Načuo sam za neke savjete da spustim strop 10cm i stavit staklenu vunu.. ima boljih ideja ili kako riješit ?
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 22:44   #10505
donkimizer
Registered User

Najbolje rješenje je: stišaj (kad se počnu bunit ).
Soundproofing, tj zvučna izolacija je ozbiljniji posao od toga što si načuo.
Ako spustiš strop pa pukneš recimo knauf i kamene vune iza njega, to će definitivno stišat buku koja curi prema gore, ali prvenstveno na srednjim i visokim frekvencijama.
A tvoj neprijatelj su niske frekvencije koje imaju jako velike valne duljine (100 Hz - 3.4 m, 50 Hz - 6.8 m). A neprijatelj broj dva su raznorazne "rupe" kroz koje curi zvuk, a koje nećeš zapečatit bez ozbiljnijih građevinskih zahvata.
Dakle prozori i vrata, raznorazni spojevi, pogotovo na nenosivim zidovima, kroz radijatorske cijevi, klimu...kroz sve će to bas bez problema prolazit. A ako ga nafrljiš dovoljno da zidovi plešu po rezonantnoj frekvenciji, onda imaš dodatni izvor vibracija za susjede.
Staro Jučer, 23:07   #10506
Odinarius
All-rounder
Moj komp

Datum registracije: Sep 2013
U svezi surrounda, sve je automatski proradilo kad sam spojio HDMI na receiver i namjestio 5.1 u windowsima. Zanimljivo mi je to da igre nemaju kontrolu broja kanala ili druge postavke, već se to isključivo namješta preko windowsa.
Naročito Batman ima izvrstan zvuk i atmosferu, surround mu doda puno više od Assassina.
Sad, drugi je problem što mi komp nije dovoljno jak da izvuče 4k 60fpsa
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 23:39   #10507
gbijelic
Premium
Moj komp

gbijelic's Avatar

Datum registracije: Nov 2006
https://youtu.be/ldWHl7HJJhM

Dosta se moze postic izolacijom vibracija od samog zvucnika...

Susjedi ce dobit manje buke, a posto cjeli kabinet vibrira svi detalji ce vise doc do izrazaja...

Ovo na youtubu je skupa varijanta ali ako imate sub njega lako mozete izolirat gumiranom podlogom koju kupite u bauhausu ili slicno, jos bolje stavit na siljke pa na gumiranu podlogu..ona bi mogla biti i 2cm debljine dovoljno samo da siljak sjedne na nju i tako prenese sto manje vibracija na pod
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 00:15   #10508
donkimizer
Registered User

Teško. Možeš si izolirat uglavnom novce iz novčanika.
Simpatetičke vibracije subwoofer kabineta (uglavnom loše napravljenih) su minoran izvor smetnje u usporedbi sa 100+ decibela tutnjave koja se prenosi zrakom. Iako bi u krajnjoj liniji svakako bilo dobro da sub ne pleše po podu.
Staro Danas, 01:17   #10509
Overclock_freak
Premium
Moj komp

Datum registracije: Dec 2012
Ciljo sam do nekakvih 1500eur troškova za suzbit što je više moguće, pa koliko se da

Netreba sad do kraja do to frlji al tipa u 11 kad svi spavaju ako su meni zvučnici na pola da im ne smeta
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 02:22   #10510
donkimizer
Registered User

Ovako napamet je nemoguće znat koliko možeš postići. Imaš stanove koji ne puštaju ništa, a imaš stanove sa zidovima od papira. Ako ćeš "podebljavat" zidove u sobi onda gubiš i nešto kvadrature...sumnjam da to želiš.

Moj savjet ti je da za početak ak si dobar sa susjedima, zamoliš ih da čuješ u njihovom stanu kolko se čuje. Odfrljiš neku akciju na kolko glasno misliš slušat i onda poslušaš kod njih, usput i saznaš kolko moraš stišat da se kod njih niš ne čuje. I naravno onda saznaš i otkud najviše curi zvuk, npr. u stanovima zna vrlo često kroz ulazna vrata na hodnik bježat buka i to pošteno, pa tak dođe i do drugih stanova.
EDIT: e da, SUBWOOFER što bliže sebi stavi, kraj trosjeda, iza trosjeda (ili na čem već sjediš)...najbliže moguće...tak ćeš ga trebat manje pojačavat da bude glasno kolko želiš i još malo poštedjet susjede.
Staro Danas, 08:27   #10511
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp

pci_e3x's Avatar

Datum registracije: Aug 2010
Vidim da je ova tema aktivnija, pa cu napravit besramni crosspost:

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=278

Citiraj:
Pozdrav,
planiram tokom godine, zbog kronicnog nedostatka bassa , nabaviti subwoofer. Trenutno imam:
Teufel Ultima 40 Mk2
Yamaha RX-V481

Budget, pa hajmo ovako. Je li moguce nesto prihvatljivo kupiti do cca 250eu (moze i polovno) a da pokrije frekvencije koje Ultime ne mogu (<45Hz)? Pozeljno da krece od 20Hz :x
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 14:17   #10512
donkimizer
Registered User

Za novo ćeš morat protegnut duplo više...

http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XXLS400.htm
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofe...andFF_plus.htm

A rabljeno, možda, ovo kaj sam ti linkao je best buy u usporedbi s raznim drugim preskupim subwooferčićima.
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno