Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2010., 10:55   #541
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Tuner odličan (odlično hvata sve frekvencije; LG telka kod staraca ne hvata sve primjerice; Nytrobox PRO je isto hvatao sve; moj komp također hvata sve), hvatam doslovno sve što mogu (HRT1,2, Nova TV, RTL, Kapital, Z1, Jabuka, Net TV, Nova HD, HD Promo, TV4Rijeke).
Ovo sve loviš na Trešnjevci?

Ja na Trnju hvatam HRT1,2 RTL NOVA (sve X2) + HrtHD, Kapital i Nova HD (1X) Maloprije skenirao ponovno i ni traga z1, Jabuci (šta je ovo ), NetTV-u i Rijeci .

Idem sad instalirat stick za komp, možda on bolje vidi. Edit: jok, isti programi i na kompu, a spojio sam bolju/veću antenu

Zadnje izmijenjeno od: murina. 17.10.2010. u 11:40.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 11:44   #542
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ovo sve loviš na Trešnjevci?

Ja na Trnju hvatam HRT1,2 RTL NOVA (sve X2) + HrtHD, Kapital i Nova HD (1X) Maloprije skenirao ponovno i ni traga z1, Jabuci (šta je ovo ), NetTV-u i Rijeci .

Idem sad instalirat stick za komp, možda on bolje vidi. Edit: jok, isti programi i na kompu, a spojio sam bolju/veću antenu
Trebaš antenu zakrenut, ak ja udaljen 130km od zagreba hvatam Z1, i jabuku onda bi i ti trebo.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2010., 11:50   #543
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
S kojeg odašiljača su koji programi?

Imam sobnu antenu i lovim 2 odašiljača (pretpostavljam da su HRT dom i Sljeme). Sa oba je Strength 95-99% a Quality varira od 75-90%


Edit: našao, Sljeme. Ne znam zašto mi ne nalazi Jabuku i Z1.

Edit:

Kanal 25: Hrt 1, Hrt2, Rtl i Nova
Kanal 48: Hrt 1, Hrt2, Rtl, Nova i Kapital
Kanal 56: HDTV Promo i Nova TV HD

Zadnje izmijenjeno od: murina. 17.10.2010. u 12:08.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 12:18   #544
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Da li je netko sa Strongovima (81xx, vivax 410 ili slični) probao staviti Lifeview NotOnly LV6TMPVR4 firmware gore? Radi li daljinac nakon toga?

Ili još bolje: molio bih vlasnike da isprobaju mogu li sa Lifeview daljincem raditi na strongovima, vivaxu, ili obrnuto: mogu li sa strong daljincem raditi sa Lifeview.

S obzirom na građu i dužinu lifeview firmwarea ispada da se radi o još jednom strong klonu poput ABEO, AKIRA, XORO i cijelog niza sličnih kineza.

Zadnje izmijenjeno od: divacic. 17.10.2010. u 12:29.
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 15:32   #545
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Prvi prijedlog / molba i nije baš pametan jer ako se ne radi o klonu a kontrolni mehanizam je loše napisan ili ga nema dobit ćeš nefunkcionalnu ciglu.
Proba sa daljincem može jer nema potencijalne štete, ili radi ili ne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 17:27   #546
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Z1, Jabuka i Net su na 642 MHz
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 17:39   #547
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Nisam uspio naći programe na 42. kanalu, a navodno postoje dva i na 57. Najvjerojatnije mi treba jača antena. Trenutno imam malu od 10ak cm Naivno sam mislio da će to biti dovoljno za sve digitalne programe grrrrr

Edit: u biti nije mi jasno. Ako hvatam odlično ove na 48. sa Sljemena, zašto nema ni naznake ovih na 42. (ako je to isto sa Sljemena)

Zadnje izmijenjeno od: murina. 17.10.2010. u 17:51.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 19:58   #548
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Nisam uspio naći programe na 42. kanalu, a navodno postoje dva i na 57. Najvjerojatnije mi treba jača antena. Trenutno imam malu od 10ak cm Naivno sam mislio da će to biti dovoljno za sve digitalne programe grrrrr

Edit: u biti nije mi jasno. Ako hvatam odlično ove na 48. sa Sljemena, zašto nema ni naznake ovih na 42. (ako je to isto sa Sljemena)
link
Izgleda da ćeš morat jaču antenu.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: pinkskin. 18.10.2010. u 09:36.
pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 20:32   #549
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ovo sve loviš na Trešnjevci?
Tek sad vidio. Jes, i to valjda sa 3 različite pozicije. Kod mene, bake i kod cure. Svi hvataju sve.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 21:22   #550
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Vuco, to mi je bila prva vijest o tim programima uopće Sad me žulja što ih ne mogu uhvatiti.

Jedino šta mogu zaključiti je da postoje 2 odašiljača na Sljemenu, ako jedan kanal vidim odlično, a drugi nikako. Sad od dosade pokušavam spojiti 2 antene, jednu ću izbaciti na balkon






EDIT: Ništa. Balkon/lođa je prema istoku, a kad izbacim antenu, mislim da bi trebala i vidjeti Sljeme. Signal na 42. kanalu - 0 (nula)

Pitanje je postoji li sobna antena kojom bih dobio ta 3 glupa programa, razmislit ću još o penjanju na zgradu Siđiite s krovova - FAIL

Zadnje izmijenjeno od: murina. 17.10.2010. u 23:21.
murina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2010., 21:31   #551
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prvi prijedlog / molba i nije baš pametan jer ako se ne radi o klonu a kontrolni mehanizam je loše napisan ili ga nema dobit ćeš nefunkcionalnu ciglu.
Proba sa daljincem može jer nema potencijalne štete, ili radi ili ne.
Ako se ne radi o klonu stroj neće primiti firmware. Uostalom, to sam spreman prvi istestirati ukoliko radi daljinski.

Sudeći po veličini firmwarea (a i nazivu) 99% sam siguran da je klon!

Dakle, molim nekoga da istestira daljinski...
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 22:55   #552
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
problem?

imam dva dvb-t prijemnika (radi se o nytru 4001t usb i infinityju 6000t)
antena je spojena na zidnu ant. uticnicu/splitter (1 in/ 2out) i dalje na oba prijemnika
e sad, od jucer pocelo sa sr****a i to na nytru (i prije je znao kenjat ali sad ide na zivce dobrano)
dakle, ako na oba prijemnika gledam isti program sve u redu, ali cim promijenim programe nytro pocinje blokirati, krcati, kockice...
na infinityju signal 98/82 , a na nytru 17/60 (probao zamijeniti prijemnike i opet na nytru lose a infinity super)
takodje na nytru najnoviji f/w (stavljen novi cim je pocelo sr*** medutim isti qur**)

napominjem do jucer sve radilo bez problema

jel ima ko slicnih problema?..ili mozda rjesenje





da me cuje onaj ko je uveo digitaliju mislim da bi se krstio i rukama i nogama

Zadnje izmijenjeno od: baban. 18.10.2010. u 21:01.
baban je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 02:03   #553
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ajde si probaj isključit napajanje antene ako je slučajno uključeno na bilo kojem prijemniku. Možda zbog toga imaš smetnje.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 10:01   #554
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
@agent orange
Kakva zidna utičnica ? Obično su bile TV + Radio splitter dakle ne 2 TV i generalno ih treba izbjegavat zbog velikog gušenja.
Ako trebaš dijelit signal na dva prijemnika onda stavi kvalitetan razdjelnik, sve spajaj F konektorima uključujući i F-RF Adapter jer tako imaš najmanje gubitke / gušenje signala.

@All
Odašiljači za lokalce tj. MUX D radi sa manjom snagom u usporedbi sa MUX A i B i zato ih je teže ulovit u nekim situacijama / lokacijama.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 10:48   #555
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Našao sam novi program. Televizija 4 rijeke. Jel to samo do položaja antene ili svima naleti malo kockica po ekranu zbog slabog odašiljanja. Hvatam Slovence savršeno, a ovdje kockice svakih desetak sekundi iako ide iz Karlovca
Isto, a u Karlovcu, udaljen od odašiljača oko pet km, samo nema optičke vidljivosti (smeta jedan brijeg). No, nemam za čim žaliti.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 18:33   #556
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591