Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2017., 18:35   #6811
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
@alen.s,Cilim-Hvala obojici. Našao sam.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 18.09.2017. u 19:01.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 18:58   #6812
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Usahla ruka onom koji se sjetio preslagivat kanale ...
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2017., 19:13   #6813
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Usahla ruka onom koji se sjetio preslagivat kanale ...
To sam si i ja mislio u petak kad sam 3 sata slagao na TV-u svoj raspored tih 70-ak TV programa.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 21:01   #6814
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Usahla ruka onom koji se sjetio preslagivat kanale ...
Ako lista kanala bude kao u VIP-u sada, onda mi neće biti žao. Iako sumnjam.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 22:00   #6815
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Ovo se stvarno sve promjenili u odnosu VIP-B-net. Uvjek je bilo da je VIP skuplji i da im B-net služi za dumpanje cijena kao Iskon HT-u. Međutim od danas je sve to naopako. Ovako, u Vip-u 2D paket TV+net stoji 209 kn. Net je 70/10 Mbit7s, a tv je osnovni paket od 120 programa. Prošireni paket je 50 kn, ali su u njemu uključeni svi HD programi (25), pa tako i sportski( svi SK i ES1). To je skupa 259,00kn, ali u to je uključeno i VIPTV za van i OYO TV besplatno. Sve to isto u B-net košta 430,00 kn!!!! 240, 00 2D paket, 50,00 prošireni, 60,00 HD paket, 45,00 B-net za van i 35,00 OYO TV. Nije sad bitno šta kome treba , ovo je samo uspredba istih usluga koliko koštaju.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 22:12   #6816
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 107
Ima li ikakvih novosti za DOCSIS 3.1?

Znam da su pocetkom ljeta iz VIPa najavili ovo http://www.poslovni.hr/tehnologija/v...0-mbits-329484
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 23:17   #6817
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Pa što će ti DOCSIS 3.1 kad imamo 120 Mbit/s? Jedino ako nije za poslovne korisnike.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 23:27   #6818
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Pa što će ti DOCSIS 3.1 kad imamo 120 Mbit/s? Jedino ako nije za poslovne korisnike.
Koje glupo pitanje.. Ko da te ja pitam sto ce tebi 100 TV programa.
Uostalom vise me zanima upload koji je sad samo na 15 Mbps, valjda ce dignuti kad pređu na 3.1.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 00:01   #6819
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Nije glupo, ali ne da mi se karat. Neće tako brzo DOCSIS 3.1 iz jednostavnog razloga što su routeri koji ga podržavaju još uvijek preskupi. Tehnički VIP i B-net mogu preći, ali im se ne isplati.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 00:06   #6820
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Sad vidim da B-net slavi 10 godina. Nadam se nekoj dobroj akciji.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2017., 13:20   #6821
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Odgovor na Facebooku u vezi analogije:

'' Analogni signal je u postupku gašenja, jer je usluga zastarjela. Sve korisnike prebacujemo na digitalni signal. Marija''

Izgleda da ipak ima istine u tome da gase analogiju da bi oslobodili frekvencije.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 13:45   #6822
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
... gase analogiju da bi oslobodili frekvencije
+
"dodatni priključak" na svaki TV na kojem hoćeš gledati više od 9 otvorenih kanala
+
za svaki takav "dodatni" treba dovesti Lan kabel ili dodatni "mali modem"

Prekrasno
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 14:01   #6823
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Slažem se. Napali su ih da je to čak i kršenje ugovora, iako ne znam baš da se u ugovoru spominje negdje analogni signal. Ni meni to ne odgovara, jer imam doma 3 TV spojena. 2 analogija, a 1 STB.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 19:49   #6824
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Samo da dojavim da je kod mene ova migracija s promjenom redoslijeda kanala bila bolna. Naime, trebalo je ponovno pokrenuti STB nekih 5 puta da proradi sve kako treba. Sve u svemu, sada sve funkcionira i prisutni su neki HD kanali poput Nove.

Međutim, imam odličnu vijest. Kako sam imao problema s ažuriranjem ^, tako sam ponovno pokrenuo ruter nakon duuugo vremena i primjetio da je ažuriran na 01.30. Odma mi je bilo sumnjivo jer login nije više klasični "WWW-Authenticate: Basic" već ima posvećenu stranicu. I sada na vrhu mogu birati između Deutsch i English. Piše da je build datum veljača 2017, a prošli je bio negdje oko 2015 ako se ne varam.

Kakogod, ono što me šokiralo je to da push radi izvrsno (sve poruke su mi bile kasnile otkad imam B-Net, ali nije imalo smisla objašnjavat službi za korisnike). Odnosno, duge TCP veze s malo aktivnošću koje rade na principu heartbeata. Dakle, aplikacije poput Whatsapp, Messenger, E-mail klijenata itd itd. Ah da, i na wifi-ju više brzina mi ne pada na 1Mb/s nasumično, niti mi je ping ponekad 3000. 5GHz radi odlično za sada. Tko zna koliko je dugo ovaj firmware out a da nisam primjetio (Nije od veljače sigurno, vjerojatno zadnjih mjesec dana...)
float je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 20:03   #6825
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Dugo je vani ta verzija već.

Ali to za push, o tome se naveliko raspravljalo ovdje 2013., 2014. i vodile borbe s službo. Nas par ovdje je stalno dosađivalo tehničarima i bilo u kontaktu s njima pa su složili na kraju. Prvo parcijalno, sad je okej. Zna tu i tamo zaštekat ali u globalu radi normalno. I to je dost dugo riješeno
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 20:51   #6826
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Dobio sam i službeni odgovor od B-neta da se gasi analogni signal. Ne znaju točan datum, ali do kraja godine sigurno.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 20:56   #6827
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor float Pregled postova
Samo da dojavim da je kod mene ova migracija s promjenom redoslijeda kanala bila bolna. Naime, trebalo je ponovno pokrenuti STB nekih 5 puta da proradi sve kako treba. Sve u svemu, sada sve funkcionira i prisutni su neki HD kanali poput Nove.

Međutim, imam odličnu vijest. Kako sam imao problema s ažuriranjem ^, tako sam ponovno pokrenuo ruter nakon duuugo vremena i primjetio da je ažuriran na 01.30. Odma mi je bilo sumnjivo jer login nije više klasični "WWW-Authenticate: Basic" već ima posvećenu stranicu. I sada na vrhu mogu birati između Deutsch i English. Piše da je build datum veljača 2017, a prošli je bio negdje oko 2015 ako se ne varam.
Meni je Albis 9300 sve sam napravio .
Koji router? Meni je na Tehnicoloru Software Version STDD.01.05 ( ako dobro gledam). Pitam, jer imam taj problem sa padanjem brzine svako malo. Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 21.09.2017. u 16:37.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 21:15   #6828
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Dugo je vani ta verzija već.

Ali to za push, o tome se naveliko raspravljalo ovdje 2013., 2014. i vodile borbe s službo. Nas par ovdje je stalno dosađivalo tehničarima i bilo u kontaktu s njima pa su složili na kraju. Prvo parcijalno, sad je okej. Zna tu i tamo zaštekat ali u globalu radi normalno. I to je dost dugo riješeno
Da, čitao sam o tome. Ali evo, Kako Stipest nema? Slučajnost, oboje smo iz St! Možda mi kasnimo haha.

Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni je Albis 9300 sve sam napravio .
Koji router? Meni je na Tehnicoloru Software Version STDD.01.05 ( ako dobro gledam). Pitam, jer imam taj problem sa padanjem brzine svako malo. Hvala
Meni Kaon ugh... najgori. U prilogu je slika. VoIP -> Hardware Info.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	router.jpg‎
Views:	291
Size:	79.4 kB
ID:	18581  
float je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 21:27   #6829
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Meni toga nema, a resetirao sam router. Ovo je slika sad napravljena. Jeli se može kako iz njega ''povuć'' novi FW ili da zovem njih?

Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 21:29   #6830
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Dobio sam i službeni odgovor od B-neta da se gasi analogni signal. Ne znaju točan datum, ali do kraja godine sigurno.
Super, sami sebi dodaju svako malo po još jedan kamenčić na vagu da ostanu bez (još jednog) korisnika (i 300-ak kn mjesečno) pa ako je tako, neka im.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 21:43   #6831
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Dobio sam i službeni odgovor od B-neta da se gasi analogni signal. Ne znaju točan datum, ali do kraja godine sigurno.
Što to znači? Kod moje bake je jedan stb i na tom TVu je digitalija i prošireni paket. I još 2 TVa su spojena koaksijalcem i preko TV tunera love 40 kanala. To je ta analogija pretpostavljam.

I kaj kad to ugase? Morati će uzeti još 2 STBa ili?

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 22:56   #6832
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Sve si točno napisao. Tako je i kod mene. Na jednom TV STB Albis i digitala, na ostala dva analogija. Kad ugase analogiju, svaki TV mora imati svoj STB, ali još ''luđe'' je da mora imati i svoj spoj sa internetom preko LAN kabela. Jedino ako ne polude, pa otvore sve kanala u osnovnom paket u digitali kao što su sada otvoreni naših 9 programa.Onda bi i bez toga mogli gledati svi koji imaju u TV-u dvb-c tuner, a takvih je danas većina.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 09:22   #6833
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Ne bih se bunio da uz internet dobijem i free digitalne programe, ali nekako ne vjerujem da će se to dogoditi
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 09:39   #6834
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Osobno me neće pogoditi jer imam doma 1 TV a ovo malo programa jedva da gledam.
Ali znam dosta ljudi koji imaju 1 STB i 2 do 3 TVa u kući. Morati će Bnetara naći nekakvo rješenje.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 10:34   #6835
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Dobio sam i službeni odgovor od B-neta da se gasi analogni signal. Ne znaju točan datum, ali do kraja godine sigurno.
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Super, sami sebi dodaju svako malo po još jedan kamenčić na vagu da ostanu bez (još jednog) korisnika (i 300-ak kn mjesečno) pa ako je tako, neka im.
Umjesto B.net-ove analogije za drugi TV srecom na mojoj zgradi jos radi stari ZAS (ako se tako moze nazvati, od onih silnih nekadasnjih modula preostalo samo sirokopojasno pojacala, vani na stupu antena riblja kost usmjerena prema sljemenu i signal preko pojacala pusten u stari kabelski razvod zgrade (srecom imam i jedno rezervno sirokopojasno pojacalo)) prima se 18 digitalnih TV programa pa ce to zamjeniti dosadasnjih 18 koje smo dobivali preko B.net-a a koji su sad spali na 9 TV programa.
Ali sve to samo do dana kad budu krenuli sa novim standardom DVB-T2 i HEVC-om, znaci jos par godina.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 14:00   #6836
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
za sve, najjednostavnije bi bilo da otključaju ovih 40-ak kanala koje sad gledamo preko analogije i koje takođe primamo preko dvb-c ali su iz nekog razloga zaključani.
Ako mogu pustit ovih 9 kanala onda valjda mogu i ostale koji se nalaze u osnovnom paketu ? Propuštam li šta ? Nije mi jasno...
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 14:33   #6837
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
za sve, najjednostavnije bi bilo da otključaju ovih 40-ak kanala koje sad gledamo preko analogije i koje takođe primamo preko dvb-c ali su iz nekog razloga zaključani.
Ako mogu pustit ovih 9 kanala onda valjda mogu i ostale koji se nalaze u osnovnom paketu ? Propuštam li šta ? Nije mi jasno...
Ako ce sve korisnike prebaciti na digitaliju (ako ukinu analogiju) onda komotno mogu otkljucati Osnovni paket (tih 40-ak TV programa)
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 16:41   #6838
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
... ili bi mogli za 2., 3. ili već koji TV ponuditi ljudima uz adekvatnu mjesečnu naknadu karticu (u kombinaciji sa ili bez cam modula) i preskočiti nebulozu povlačena još jednog mrežnog kabela po stanu.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 16:50   #6839
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
za sve, najjednostavnije bi bilo da otključaju ovih 40-ak kanala koje sad gledamo preko analogije i koje takođe primamo preko dvb-c ali su iz nekog razloga zaključani.
Ako mogu pustit ovih 9 kanala onda valjda mogu i ostale koji se nalaze u osnovnom paketu ? Propuštam li šta ? Nije mi jasno...
Propuštaš ono o čemu smo pričali kad se pričalo o Conax-u. Ne žele uvesti Conax, kao i što sada neće otključati kompletni osnovni paket, jer u tim slučajevima nema STB-a, a kad nema STB-a nema ni mogučnosti naplate dodatnih interaktivnih usluga ( videoteka,snimalica,pay per view...). U ovom slučaju će veći problem biti mrežni kabel, ali i to će riješiti samo da uvale još koji STB., jer tih interaktivnih usluga će biti sve više i više.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 16:57   #6840
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Ili u prevodu nema ništa mukte, sve ćemo izmisliti / namjestiti da i zrak plaćate
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na