Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2017., 12:38   #8851
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Ja sam pozvao ekipu na slušanje, jer to smatram jedino kompetentno. Mob je s7 edge. Stavljen na stalak,i snimljen zvuk sa pauzom dok promjenim kablove. Naravno da nista drugo nije dirano,nismo djeca ako smo mali...ali bez prave kamere,tu nema nista...zvuci bas kao hall efect...
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 13:13   #8852
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
ok....a di si nabavio te kabele (sorry ako sam preskocio nesto ekipa )
gbijelic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2017., 13:58   #8853
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Ma nista posebni kablovi. Ekran Osijek. Posrebreni Inakustik Silver 4mm2,i Inakustik reference 602.
75 kn/m silver,
150kn/m refernence 602.
Kazem,razlika je cujna(ne samo na mom sistemu,nego bilo gdje da smo spojili),ali mi ju je tesko podjeliti,jer nemam nacina da to malo bolje snimim.
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 20:14   #8854
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
ajde nadji mi taj isti kao tvoj na ebayu da kupim pa da probam...nisam u HR a ni ne planiram skoro
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 21:44   #8855
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Kabeli

Bojim se da su tvrdnje "Kabel A je bolji od kabela B" neosnovane.

Rečeinca "Zvuk kabela A mi se subjektivno više dopada od zvuka kabela B" je točnija izjava.

Naime, vi te kabele niste testirali dvostruko "slijepim" A/B testom na dovoljno velikom uzorku da biste donjeli statistički značajan zaključak.

A osim toga s tehničke strane, proizvođači fancy kabela često imaju potpuno neosnovane tvrdnje o njihovim performansama i zvuku koje graniče sa bizarnim.

Nadalje neki fancy kabeli mogu bit tako loše izvedeni(navodno se bore protiv induktiviteta/kapacitetea, skin efekta koji realno nije veliki problem na niskim frekvencijama 20-20kHz, nečistoća ili koriste upleteni par u nebalansiranoj kofiguraciji i slične gluposti) a na kraju unesu još više problema i utječu negativno na transparentnost zvuka. A korisnik koji nije imun na sklonost ideji ili sklnosti potvrdi kao svi mi ljudi ne imuni na takve stvari bilo kakvu promjenu tumačimo kao pozitivnu.
Bottom line. Uložite novac u bolje pojačalo/zvučnike/EQ i budite skeptični.
Uštedite novac na kabelima.

Evo par zanimljivih linkova za kraj.
http://nwavguy.blogspot.hr/2012/04/what-we-hear.html
http://nwavguy.blogspot.hr/2011/05/s...ve-debate.html
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 00:01   #8856
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
upravo sam i ja to napisao. da meni zvuci bolje srebrni,a zeni bakar. Da nema bolje,ali ima drugacije...nista vise
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 19:40   #8857
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ali kako onda tvrdis da sva pojacala jednako sviraju? a nije mozda da ti tu razliku stvara upravo pojacalo svojom (ne)efikasnoscu u kombinaciji sa drugacijim kablom?
da li si probao mijenjati pojacalo i da li je ista situacija?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 00:41   #8858
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
re

Pa rekoh da mi sva iz iste cjenovne klase zvuce jednako. Kablovi su probani na Marantzu pm 66, music hall a25.2 ,cayin 220 i rotel 1070. I na svim ampovima,na svim izvorima(cd,dac pc,ploca) je razlika bila ista. Srebro je uvijek zvucalo otvorenije,nabrijanije,detaljnije. I ne samo ovaj kabel nego je ista razlika bila i sa AE Albino posrebrenim kabelom,posrebreni kabeli su uvijek zvucali drugacije,na bilo kojem sistemu. Opet kazem,bolje ili ne ovisi o zvucnicima na koje se spaja,ali je vrijedno probe,jer je cijena prihvatljiva...
A konkretno izmedju music halla a 25.2,rotela 1070 i cayina 220 ja ne bi mogao odrediti koji svira u blind testu,toliko mi je to bilo slicno...cijenom su od 6 do 10 tk. i po meni odlicni ampovi...cayin ima najvise snage(barem po polozaju pota),ali nema daljinski,nema preamp za phono itd,pa sam radje odabrao rotel 1070,jer su mi zvukom bili ja bi rekao isti ,a trebao sam daljinski...music hall je bio samo nesto slabiji i morao si ga pojacati na 60% da bi zvucao kao cayin na 40%,ali music hall nije gubio dah ni na 80% pojacanju,za razliku od rotela ra 01,koji bi preko 11h nastavio svirati samo visoke i srednje tonove,bas je ostao negdje u daljini,jednostavno previse slab amp za moje zvucnike. Mada je perfektno radio sa jednim 93 db osjetljivim zvucnicima,sve je u grubo stvar sinergije i odnosa snage i osjetljivosti
Marantz pm66 je bio fini amp za povremene slusanje,ugodan,mekan,nenametljiv zvuk. Ali mu je falio onaj hi fi zvuk,koji su imala jaca i skuplja pojacala.
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 12:13   #8859
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 753
Koristi ko Deezer? Od sad je svim premium i premium+ (to nudi HT besplatno) pretplatnicima omogućeno streamanje u FLAC-u. Za komp je aplikacija Deezer HiFi, a za android Deezer HQ. Meni na mobu ne radi, a na kompu da.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 14:47   #8860
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
položaj pot-a kao određivanje snage... e pa sad sam sve pročitao
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2017., 15:04   #8861
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Haha, ma nisi. Ovo je tek početak, nemoj da počnem o drvenim kutijama, kvaliteti i vrstama drveta, fasadi, zidovima i podovima koliko utječu na zvuk i difuzno polje .
Šalim se, htjedoh samo reći ko voli nek izvoli, al izdvajat desetke iljada za >1% razlike za obične smrtnike je smiješno.
Po mom mišljenju i iskustvu, zvučnici i njihova izvedba + prostorija puno više utječu na zvuk nego kablovinje i pojačala. No jednostavnije je promijenit kabel nego zid ili kuću .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 15:49   #8862
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
tak jasno... pa meni je nebojša kaj drži tooloud blog reko da je došao u sfere gdje je promjena interkonekta veća od promjene pojačala (a tu pričamo o zavidnoj klasi komponenata).

makar i sami zvučnici od sobe do sobe mogu pasati ili ne pasati... ja se sjećam kad sam svoje kupio da sam ih stavio na pločice (renovirao tada kupaonu) kako bi mogao kliziti s njima po tapisonu i da nađem optimalno bas područje, a onda ćemo dalje jel.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2017., 00:15   #8863
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
položaj pot-a kao određivanje snage... e pa sad sam sve pročitao
Nego kako da drugacije opisem? Da stavim matematicku formulu? Nemam uredjaj za mjerenje glasnoće. Probao sam staviti na 83 db preko moba (puštajući testni ton). I onda usporedjivati zvuk ,snagu pojacala idr.
Na kraju se sve svodi da su 3 pojacala od 100w na istim mjestima davali tih 83 db. A to je bilo na nekih 10 11 h.
Dok je Rotel ra01 tu istu glasnocu postizao na 13h,ali je pritom izgubio bas i donje mid podrucje.
Zanimljivo je da je music hall a 25.2 za istu glasnocu trebao isto oko 13h,ali nije izgubio nista od zvucnog spektra. Pa ga smatram odlicnim ampom,koji je tako i ocjenjen svagdje pa i na nasem Audiofilu.
Zao mi je sto sam ga prodao,pa evo imam priliku nabaviti hall a35.2,koji je oko 60% jaci,i mislim ga svakako uzeti. Pa ce rotel ra 1070 u prodaju...vjerojatno...

A sto se tice interkonekta,tako kaze i moj lega koji ima cayina i planar 3 gramafon,napajanje,preamp. Da jako osjeti razliku izmedju interkonekata,cak i vise od promjene ampa. Pa to mogu razumjeti,takva je meni razlika izmedju silver i cooper zvucnickog kabla. Ovih dana cu uzeti malo bolji uredjaj za snimanje zvuka, pa cu probati bolje docarati razliku

Zadnje izmijenjeno od: vjekson. 20.11.2017. u 03:46.
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 14:37   #8864
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
eto nebojša je i svoj prvi sajam napravio - http://tooloud.co/tlf2017/

cijena pristupačna svima, pa navalite danas i sutra.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 00:49   #8865
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
eto nebojša je i svoj prvi sajam napravio - http://tooloud.co/tlf2017/

cijena pristupačna svima, pa navalite danas i sutra.
Na što da navalimo? Na slušanje sustava vrijednog 500 000 eura? Fakof.
https://www.bug.hr/article/audiofili...loud-fest-1550
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 01:34   #8866
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ti sajmovi su mi onako, ne znam, samo da slinis. A od svih posjetitelja 1% ih moze priustiti takve setupe.

volio bih cuti Kef Q550, dobar omjer ulozeno dobiveno. Ova drkanja sa 100k plus eura mi je smijesno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 09:44   #8867
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Ne kužim zašto ne treba doć ako te zanima a neki sustavi koštaju 100 somova nečega? Pa to znači da ne treba ići na izložbe jer Chagalla ionako ne možeš donijet doma. Ili na smotru HV ne treba nitko doć jer ti neće dat da Patriu otfuraš kući na grunt?
Sajam je jednostavno godišnje predstavljanje industrije, gdje svatko predstavi ono što misli da mu je važno.

Ako te ne zanima, produžiš. Ako te zanima dovoljno da daš 20 kuna za kartu, ne vidim što bi te skupoća nekih izložaka spriječila.
jean luc je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 11:03   #8868
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
da, no poanta je da od nas običnih nitko neće bit u prilici te 20 000€+ sisteme moć poslušat kod sebe na muzici koji on sluša...kojekakve opere, zbor,klasika il neki bluz nisu mjerilo osobne preferencije dobrog zvuka.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 11:48   #8869
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ne kužim zašto ne treba doć ako te zanima a neki sustavi koštaju 100 somova nečega? Pa to znači da ne treba ići na izložbe jer Chagalla ionako ne možeš donijet doma. Ili na smotru HV ne treba nitko doć jer ti neće dat da Patriu otfuraš kući na grunt?
Sajam je jednostavno godišnje predstavljanje industrije, gdje svatko predstavi ono što misli da mu je važno.

Ako te ne zanima, produžiš. Ako te zanima dovoljno da daš 20 kuna za kartu, ne vidim što bi te skupoća nekih izložaka spriječila.
25 kuna je karta i po meni je bolje spizditi te novce na pizzu ili ćevape.
A ako baš hoćeš nešto preslušavati, pogledaš kontakt i adresu uvoznika određene robe, dogovoriš slušanac stvari koje bi si eventualno mogao priuštitit (ne ova sranja sa sajma koja nikad nećeš imati) sa svojih CD-a (slušanje te košta 0 kuna) bez hrpe ljudi koja se mota po sobi i hodnicima i kad završiš, kažeš hvala i odeš.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 11:54   #8870
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
da, no poanta je da od nas običnih nitko neće bit u prilici te 20 000€+ sisteme moć poslušat kod sebe na muzici koji on sluša...kojekakve opere, zbor,klasika il neki bluz nisu mjerilo osobne preferencije dobrog zvuka.
Točno tako. Glazba koja se pušta na hi-fi sajmovima je sranje, barem za moj ukus. Ti sistemi koji koštaju ko apartman s pogledom na more, zahtijevaju vrhunske snimke da bi cijenu tih sustava čuo u zvuku. Takvi sustavi ne toleriraju "obične" CD-e od 140 kuna po komadu. Moraju biti audiofilski. U Hrvatskoj srednja klasa postoji u tragovima, postoje samo bogataši i sirotinja.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 11:59   #8871
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ne kužim zašto ne treba doć ako te zanima a neki sustavi koštaju 100 somova nečega? Pa to znači da ne treba ići na izložbe jer Chagalla ionako ne možeš donijet doma. Ili na smotru HV ne treba nitko doć jer ti neće dat da Patriu otfuraš kući na grunt?
Sajam je jednostavno godišnje predstavljanje industrije, gdje svatko predstavi ono što misli da mu je važno.

Ako te ne zanima, produžiš. Ako te zanima dovoljno da daš 20 kuna za kartu, ne vidim što bi te skupoća nekih izložaka spriječila.
Izložbe poznatih slikara imaju skupne popuste i popuste za invalide i penziće i nedjeljom ili koji drugi dan ulaz zna biti slobodan, tako da ti je usporedba loša. Neka srednja klasa koja si može priuštiti kartu od 25 kuna a da ne bankrotira, slobodno uživa u stvarima koje si ionako ne može priuštiti (osim onih smiješnih nagrada koje mogu dobiti predočenom ulaznicom).
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 12:12   #8872
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Točno tako. Glazba koja se pušta na hi-fi sajmovima je sranje, barem za moj ukus. Ti sistemi koji koštaju ko apartman s pogledom na more, zahtijevaju vrhunske snimke da bi cijenu tih sustava čuo u zvuku. Takvi sustavi ne toleriraju "obične" CD-e od 140 kuna po komadu. Moraju biti audiofilski.
Ne lupetaj
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 12:18   #8873
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Ja bi samo rekao, dečki, da za biti negativan ne moraš nikud ni otići. Možeš ostati i doma.
Ako te stvar zanima ali te frustrira što si ne možeš odmah priuštiti neki izložak, naravno da ne moraš otići.
Iako je to po meni prilično nezrelo ponašanje.
Tvoj izbor je da tu lovu utrošiš u piće u kafiću, ali to ne znači da sajam neće zbog toga održati.

Ja si sigurno trenutno ne mogu ništa od tamo priuštiti, al ću vjerojatno otići jer me zanima ta tema.

Kao i vas dvojicu očito, čim se uopće javljate oko toga.
Samo ne znam zašto stvari mjerite iz vlastite perspektive, i sebe osobno uopćavate u neki širi društveni sloj (mi obični).
Vas dvojica ćete na čevose umjesto na sajam - to je i dovoljno i sasvim ok.
jean luc je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 12:48   #8874
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Ne lupetaj
Hvala što si argumentom potvrdio da sam u pravu.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 13:18   #8875
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Ne lupetaj
ima čovjek pravo - imam neke CD originale s kraja 80tih. kad ih usporedim da današnjom produkcijom ili remasterom zvuče kao mp3 na 64 kb/s...sad mi je žao što sam tolike pare bacio na CDe krajem 80tih i u 90tima.

zvuče flat (ne FLAC ), blijedo, suho, mršavo...vlajda jer je tad 80% bilo AAD prijenos zvuka na CD.

kad probaš neki remaster naspram tih - imaš WOW efekat
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 15:20   #8876
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Dajte pomognite. Kolega otvorio birtiju i uvatio me da je ograničen budgetom a da treba kakvo-takvo ozvučenje. Uzeo sam mu Onkyo TX 8020 i dva Magnata Symbol PRO110 i dva Symbola PRO160. Kakva cijena tako su se i čuli. Brat bratu loše al *ebat ga. Koliko para toliko muzike. To smo sve bili uzeli u Chipoteci. I jučer neka balavurdija navila jukebox i odvrnuli pojačalo i to je neko vrijeme kuburilo dok nije isprdilo visokotonce na ovim većim zvučnicima. Sad muljaju i to je to. On bi nešto jače da mu preporučim a ja nemam pojma šta uzesti za taj prostor od niti 30 kvadrata. Ona dva manja ostaju u predulazu. Znaci dva zvucnika za okacit na zid umjesto ovih. Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: smuchac. 25.11.2017. u 15:39.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 11:17   #8877
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam za lokalnu birtiju neke jadne spikere od mikro linije zamijenio rabljenim wharfedale 7.1 anny modelom brijem rabljeni za brijem ispod soma, imali su već entry yamahu ko amp... birtija propjevala boli glava, a veća je od 30m2.

@sajmovi... nisam bio koju godinu, ali ovo je definitivno najbolje potrošenih 25kn od svih do sada i samo onaj ko nije bio može kenjkat sajmovi dis - sajmovi dat. hell da je 25kn samo pol milje eura sistem zasjeo bi tamo satima i bio iznenađen svakim novim tonom, a i to ćete u životu ponovo čuti nikad, ne trebam trošiti riječi na zvuk sistema. samo kad vidiš te grdosije od spikera i 4 mek izlaza od 2kw svaki na podu znaš da si u problemima, čak dok i ne svira.

toliko dobrog zvuka, mase izlagača i generalno dobro provedenog vremena nisam nikad doživio, zapravo jedan sistem me baš razočarao, ova konfekcija je definitivno otišla korak naprijed (kef fakat svira dobro), acoustic energy nisam sto godina slušao, mogao bi živjeti s tim, elac isto iznenadio jako (ali imam par zamjerki), gospodin watt-ohm sa ove teme bi se iznenadio kako zvuči 2 x 20w cjevaš sa ogromnim gallus kantama, avantgarde i accuphase brrrrrr kako dobro zvuče, wilsoni te isto mogu gadno razmaziti, nagledao se finih televizora, a bogami i onog sony laser short throw projektora... to mi je ovako sa vrha glave, a nije ni petina valjda što sam sve slušao i gledao, proletilo par sati samo tako.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 11:50   #8878
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
masa izlagača???

isto ko i u šeratonu, jadno i mršavo naspram minkena..
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 11:55   #8879
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Nepotrebno je to spominjati. Kao i uspoređivati Hrvatsku sa Njemačkom.

Za Hrvatske pojmove je super, napredak. Do prije koju godinu najzanimljivije je bilo vidjeti Proac. Danas je to sasvim nešto drugo.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 11:57   #8880
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a tek nasprem ces-a da ne spominjemo.

/komentar_glupog_komentara_off

de napiši ako ti se da kaj smo još dobro slušali, ziher sam izostavio masu toga.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na