Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2017., 13:38   #1
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Naknadno osiguranje televizije, laptopa...

Imam skuplji tv Panasonic, kupljen je ima devet mjeseci i dobio sam garanciju 5 godina. Ali, kako je to skupa igračka i u priči sa prijateljima dođem do zaključka da ta osnovna garancija u principu ne pokriva puno toga...recimo zvekne grom ili slično, doviđenja garancija i doviđenja tv... E sad, kako bi ja htio mirno spavat a ajmo reci nije mi problem platiti do cca 700 kn osiguranja za miran san, sjetih se da sam viđao često mogučnost da uzmem osiguranje na proizvod koji manje/više pokriva sve ali to je naravno bilo prilikom kupnje proizvoda a ne nakon devet mjeseci korištenja.
Zanima me zna li tko moze li se sada nakon devet mjeseci uzeti kasko na tv ?..nekako mi pari da ne mogu jer ga vec rabim (iako je uredan i pod klasičnom garancijom) ali mozda u teoriji se i moze, pa eto da pitam ako tko zna?
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 13:44   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Imam skuplji tv Panasonic, kupljen je ima devet mjeseci i dobio sam garanciju 5 godina. Ali, kako je to skupa igračka i u priči sa prijateljima dođem do zaključka da ta osnovna garancija u principu ne pokriva puno toga...recimo zvekne grom ili slično, doviđenja garancija i doviđenja tv... E sad, kako bi ja htio mirno spavat a ajmo reci nije mi problem platiti do cca 700 kn osiguranja za miran san, sjetih se da sam viđao često mogučnost da uzmem osiguranje na proizvod koji manje/više pokriva sve ali to je naravno bilo prilikom kupnje proizvoda a ne nakon devet mjeseci korištenja.
Zanima me zna li tko moze li se sada nakon devet mjeseci uzeti kasko na tv ?..nekako mi pari da ne mogu jer ga vec rabim (iako je uredan i pod klasičnom garancijom) ali mozda u teoriji se i moze, pa eto da pitam ako tko zna?
mislim da si ti previse paranoican, kupi neku skuplju letvu s prenaponskom zastitom i bok, a i ako rokne grom i ne bude radila vise, odnesi na garanciju i pravi se lud, jer je oni nece sigurno popravljat, nego dat ti novu, neces bit ni prvi ni zadnji, a sad odi uzivat u toj televiziji sto si je kupio, e ne razbijat glavu sranjima
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2017., 13:55   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa za te pare rađe osiguraj cijeli stan/kuću, čuvaj račune od kupljenih stvari i bok.

umene recimo imaš super stvar da imaš osiguran bicikl 24h bilo gdje do nekih 4-5k kn u sklopu osigurane nekretnine.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 14:30   #4
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Neka sam ja paranoidan i lud, meni tako lakše evo baš pricam sa jednim kolegom da je ima par godina bilo u Elipsa 5 godišnje osiguranje na televizore za cca 500 kn, ali ono sve pokriveno (ne 500 godišnje, nego ukupno za 5 godina)... Ne znam kako vi razmišljate ali za televizor od 11.000 kn (I to kupljen na akciji) da mi za godinu rikne i da mi tamo neki serviser sere da je bio u doticaju sa vlagom ili slične pizdarije...neda mi se zbog 500 kn zajebavati.
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 14:36   #5
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
dođem do zaključka da ta osnovna garancija u principu ne pokriva puno toga
Garancija pokriva sve i ne znam odakle ti uopće izraz "osnovna garancija".
To je jamstvo koje obuhvaća svaki kvar koji nije tvoja krivica i tebe ne zanima bilo što drugo.
Jamstvo ti može biti poništeno jedino ako sam razbiješ TV i sl.

A te neke dodatne garancije su tek pune caka i rupa što sve ne pokrivaju, mani se toga.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 14:48   #6
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Garancija pokriva sve i ne znam odakle ti uopće izraz "osnovna garancija".
To je jamstvo koje obuhvaća svaki kvar koji nije tvoja krivica i tebe ne zanima bilo što drugo.
Jamstvo ti može biti poništeno jedino ako sam razbiješ TV i sl.

A te neke dodatne garancije su tek pune caka i rupa što sve ne pokrivaju, mani se toga.
Znači ako crkne od strujnog udara ja sam pokriven?
Ako panel pocme prikazivati horizontalne ili vertikalne crte isto? nema šanse da mi serviser proda priču da sam to ja oštetio? Naravno ne pričam o vidljivo puknutom i razbijenom panelu ili slično...
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 14:51   #7
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pa kako ti misliš da oni mogu dokazati jel TV sam spalio neke komponente radi tvorničke greške ili je to posljedica tvoje struje u kući?
Normalno da ti nitko ne može osporiti jamstvo za takve stvari, šta ti je...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 14:53   #8
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Znači ako crkne od strujnog udara ja sam pokriven?
Ako panel pocme prikazivati horizontalne ili vertikalne crte isto? nema šanse da mi serviser proda priču da sam to ja oštetio?
Ja iskreno nikada vidio garanciju koja pokriva udar munje ili recimo fizicka ostecenja (pad) koja neka osiguranja pokrivaju.

P.s. Evo jedno tipicno jamstvo od sony-a... http://services.sony.hr/support/file...anty_hr_HR.pdf
mann je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 15:36   #9
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
nego dat ti novu, neces bit ni prvi ni zadnji, a sad odi uzivat u toj televiziji sto si je kupio, e ne razbijat glavu sranjima
Kako da ne, svi jedva čekaju da mu daju novi tv koji vrijedi 11 tisuća kn...
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Znači ako crkne od strujnog udara ja sam pokriven?
Ako panel pocme prikazivati horizontalne ili vertikalne crte isto? nema šanse da mi serviser proda priču da sam to ja oštetio? Naravno ne pričam o vidljivo puknutom i razbijenom panelu ili slično...
Ovisi, ako se vidi sprženo onda u većini slučajeva nisi pokriven, odnosno odbit će ti jamstvo. Ako je preko struje zna negdje zadimiti u primaru napajanja, a i drugi jako česti slučaj je da grom dođe kroz telefonsku liniju, ode u ruter, neki STB pa dalje preko HDMI-a kresne matičnu ploču. Također zna i preko interneta skuriti tv. Hoće li ti priznati garanciju ili ne ovisi o tome vide li se fizički tragovi...

Ako panel počne crkavati a nisi ga razbio nema govora o odbijanju garancije.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 16:13   #10
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Znači ako crkne od strujnog udara ja sam pokriven?
Druže, jesi čuo kad za prenaponsku letvu? Imaš ih već za 60-70 kn:
https://www.centro.hr/cyber-power-pr...-sb0501ba.aspx
Tko još spaja TV od 11.000 kn direkt na utičnicu?
elance je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2017., 17:33   #11
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Druže, jesi čuo kad za prenaponsku letvu? Imaš ih već za 60-70 kn:
https://www.centro.hr/cyber-power-pr...-sb0501ba.aspx
Tko još spaja TV od 11.000 kn direkt na utičnicu?
letva od 60-70 kn je kao i obična utičnica kad dolazi grom kroz instalaciju...grom kuri sve...te "letvice" su za korekcije napona od elektre.

još kad vidim da neki kupe one kineske srotexe sa narančastim prekidačem pa misle da je to zaštita...

znam slučaj kad kroz eletrkin vod prođe grom i skuri 90% porošača...servisi ne žele ni čut za reklamaciju jedino podnijet izvještaj elektri da nadoknade štetu. ali i bilo je slučajeva da je eletra platila ljudima.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 18:01   #12
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Jel imaš možda slučaj da ti je ta "letvica" izgorila skupa s uređajem koji je spojen na nju?
Ako nemaš onda nemoj pričati napamet, radi se o prilično prostoj tehnologiji zato i ne koštaju puno.
Ništa skuplje nisu ni neke renomirane marke prenaponskih letvi kao Belkin, APC i sl.
Linkao sam CyberPower koji je poprilično kvalitetan brand, a kineske noname koje spominješ me svakako ne zanimaju, kao i općenito noname elektronika.

Dakle, samo ti spoji uređaje na takvu letvu i ne brini ništa.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 22:02   #13
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Druže, jesi li kad vidio kako izgledaju instalacije u koje udari grom? Zidovi zagore gdje god prolazi kabel, znači crne čađave linije. Utičnice izbije van, pretvore se u čvarke, ali zagorjele. Takva letvica nema šanse pored takvog udara. Ona može zaštititi uređaje od manjih oscilacija ili ako grom udari negdje dalje, ali od direktnog udara nikako.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 22:09   #14
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Druže, jesi li kad vidio kako izgledaju instalacije u koje udari grom? Zidovi zagore gdje god prolazi kabel, znači crne čađave linije. Utičnice izbije van, pretvore se u čvarke, ali zagorjele. Takva letvica nema šanse pored takvog udara. Ona može zaštititi uređaje od manjih oscilacija ili ako grom udari negdje dalje, ali od direktnog udara nikako.
pa dobro , kolika je sansa da ce grom ciljat TV, ako nema gromobrana, a vjerovatno ga ima, roknit ce negdje u kucu, al nece bas sprzit tv, u 99% slucajeva nemos vidit da je crko od groma
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 14:49   #15
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Druže, jesi li kad vidio kako izgledaju instalacije u koje udari grom? Zidovi zagore gdje god prolazi kabel, znači crne čađave linije. Utičnice izbije van, pretvore se u čvarke, ali zagorjele. Takva letvica nema šanse pored takvog udara. Ona može zaštititi uređaje od manjih oscilacija ili ako grom udari negdje dalje, ali od direktnog udara nikako.
Ti sad pričaš o nekim ekstremnim situacijama gdje se cijela kuća zapali i zidovi poruše.
Ne, nikad nisam vidio izgoren zid, ali mi je 2 puta crknuo fiksni telefon, neke komponenete u PC-u i router.
Otkada sam prije par godina sve spojio na Belkin prenaponsku letvu od 170 kn, nikakvih problema i nikada ništa ne gasim kad je grmljavina.

Šta će ta letva sve spriječiti stvarno ne želim nagađati, ali na samoj kutiji je proizvođač napisao da nadoknađuju štetu na spojene proizvode do čak 275.000 eura.
Znači, garantiraju da je takva zaštita "neprobojna".
https://www.amazon.co.uk/Belkin-Surg.../dp/B0000ATDMU

Ne znam čemu uopće priča oko toga šta će biti i šta se ne može spriječiti, radi se o proizvodu od 10-20 eura, kupi, spoji na to i imaš neku sigurnost, ili spajaj direkt u zid pa onda kukaj poslije.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 15:00   #16
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
na samoj kutiji je proizvođač napisao da nadoknađuju štetu na spojene proizvode do čak 275.000 eura.
Volio bih vidjeti fine print od toga

Iz iskustva, jedino sto te letve daju je lazan osjecaj sigurnosti.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 15:06   #17
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Volio bih vidjeti fine print od toga
Guglaj pa čitaj, imaš sve na netu:
http://www.belkin.com/support/dl/cew_7-01.pdf

Ima i za UPS-ove, čak nude i povrat podataka u profi firmi sa hard diska ako je crkao:
http://www.belkin.com/support/dl/uk_..._universal.pdf

Citiraj:
Iz iskustva, jedino sto te letve daju je lazan osjecaj sigurnosti.
Kakvog iskustva? Jel ti crkla koja ta letva skupa s uređajem? Koji model?
elance je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 15:12   #18
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Od APC-a, napisem kasnije model.

Ocekivano, googlanjem nailazim vise na ovo: https://josephlo.wordpress.com/2015/...ste-your-time/
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 15:31   #19
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
u 99% slucajeva nemos vidit da je crko od groma
Ne bih baš rekao da je 99%, zna se tu i tamo vidjet sprženo i tragovi po iskrištima...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 15:36   #20
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ne mora gorit zid ili izbijat vodove van ali napon od 1000+V lako "preskoči" osigurač koji je "zaštita" u tim letvama.
ponavljam - te letvice su za peglanje skakanja napona od elektre. recimo nestane struje pa kod ponovnog ukopčavanja onaj bliže trafostanici dobije čak i do 350-400V u prvom udaru.

kod grmljavine tih par sati iskopčam utikač iz zida. voila!
ali kod osiguranja kuće imaš i stavke za el aparate pa se tim može bit osiguran od groma ili polave i sl elemt. nepogoda...čak i od požara zbog loše insatalacije ili opuška ili loše riješenog air flowa u konfi!!
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 15:39   #21
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ne mora gorit zid ili izbijat vodove van ali napon od 1000+V lako "preskoči" osigurač koji je "zaštita" u tim letvama.
ponavljam - te letvice su za peglanje skakanja napona od elektre. recimo nestane struje pa kod ponovnog ukopčavanja onaj bliže trafostanici dobije čak i do 350-400V u prvom udaru.

kod grmljavine tih par sati iskopčam utikač iz zida. voila!
taman posla, 2017. godine da ljudi u gradovima, pored sve te zastite i tehnologije, da idem istekavat iz struje, ko u najgorem selu prije 50 ghodina, e pa ja bi radije riskirao smrt od groma, nego iso iskapcat panično iz struje sve cim se vani ptice pocmu komešat pred kisu
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 16:03   #22
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Od APC-a, napisem kasnije model.
Nemoj, znam da ćeš izmislit.

Citiraj:
Ocekivano, googlanjem nailazim vise na ovo: https://josephlo.wordpress.com/2015/...ste-your-time/
Asti dokaza, neki lik kuka na blogu, iz aviona se vidi da je to APP metoda, crko mu TV pa ajmo pokušat izvući pare na osnovu letve na koju nije ni bio spojen.
To mi je rangu onih vijesti "izgorio iPhone".
Vidiš da je izvršen pregled te letve koja je savršeno ispravna, a da će uvijek biti ljudi koji se pokušavaju okoristiti preko neke reklamacije - hoće.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 17:34   #23
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Nemoj, znam da ćeš izmislit.
Hahaha prodajes ta smeca od letvi ili? Znas li ikoga sa ovih prostora tko je ikada dobio takav spor? Po ovim uvjetima, jasno je da se ogradjuju na milijun nacina.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 19:18   #24
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Hahaha prodajes ta smeca od letvi ili?
Pa da, posao mi je "prodavač prenaponskih zaštita", lol.
Samo sam korisnik, mislim da je to dovoljno.

Citiraj:
Znas li ikoga sa ovih prostora tko je ikada dobio takav spor?
Ne, jer ne znam nikoga tko je trebao voditi takav spor, to je poanta.

Citiraj:
Po ovim uvjetima, jasno je da se ogradjuju na milijun nacina.
Ne vidim nikakve cake i ograđivanje, da su te letve smeće onda ne bi ni davali nikakva jamstva i dovodili se u situaciju da vode sporove s korisnicima.
Ali bože moj, nitko te ne sili da išta koristiš, kako sam rekao, stvarno nisu skupe pa ne znam u čemu je problem.
Dobro dođu kao dodatne utičnice, a još ako mogu nešto zaštititi, zašto ne.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 19:33   #25
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pa ako procitas malo bolje, ukljucujuci i iskustva korisnika koji su prolazili sporove, procedura je takva da je apsolutno sve na njima. Dakle posaljes im letvu, o svom trosku, kao i ostalu opremu koja je skurena, uz racune i svu dokumentaciju, i dalje je njihov servis taj koji odredjuje je li letva odgovorna za stetu. Uz uvjete poput onih da letva "mora biti pravilno instalirana inace garancija ne vrijedi" nije tesko zakljuciti da imaju bezbroj nacina da se od garancije izvuku. Tko i kako bi mogao dijagnosticirati nepravilno instaliranu letvu, sto god to znacilo? Mislim, mozemo se valjda svi sloziti da direktni udar groma nebi prezivjela i da se nebi doveli u situaciju da svu tu stetu moraju nadoknaditi svima kada nije i ne moze biti dizajnirana protiv takvog udara.

Nek svatko koristi sto zeli, za mene se pokazalo samo kao lazan osjecaj sigurnosti.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 21:21   #26
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Dobro drugovi, s obzirom na sve napisano i razmirice i dalje je moj generalni zaključak da cca 500 kn osiguranja za tv od 11.000 kn i nije puno platiti za miran san, i da ne moram baš svaki dan pratiti vremensku prognozu...
Dakle, vraćam se na osnovno pitanje... moze li se naknadno osigurati tv? imate li kakva iskustva? ili cu morati prosetati do elipsa i slicnih i traziti kontakte tih kuća?
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 07:45   #27
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Dobro drugovi, s obzirom na sve napisano i razmirice i dalje je moj generalni zaključak da cca 500 kn osiguranja za tv od 11.000 kn i nije puno platiti za miran san, i da ne moram baš svaki dan pratiti vremensku prognozu...
Dakle, vraćam se na osnovno pitanje... moze li se naknadno osigurati tv? imate li kakva iskustva? ili cu morati prosetati do elipsa i slicnih i traziti kontakte tih kuća?
ne vidim zašto ne bi mogao...tražit će te vjerujem račun za tv u smislu da se na taj iznos on osigura...pitanje je samo koliko bi ti isplatili ako se nešto desi a obzirom na starost uređaja u trenutku nastanka štete (raspitaj se da ti kod police loma strojeva uključe doplatak za otkup amortizaciju i franšize) i pitaj konkretno koliko bi dobio obzirom da pretpostavljam da šta god ozbiljnije da se desi (obzirom na troškove) da bi proglasili totalnu štetu pa da se odmah znaš ravnat da te ne muljaju kasnije...

isprike ako je offtopic ali što bi preporučili kao jedno kvalitetno UPS rješenje na koje bi spojio tv, sat rec, PS4 i router.

hvala
v_pula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na