Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2014., 14:17   #1
zmay123
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Banjaluka
Postovi: 35
Problem sa internetom

Koristim internet koji dobijam pute DSL kabla nedavno mi je taj kabal se prekino i sada su mi napravili novi , ranije su bile samo dvije zice u konektoru spojene a sada su cetiri ali problem je taj jer mi je sada net znatno usporio mnogo se osjeti usporenost za razliku od ranije. Pa me zanima da li je to do tih zica sto su spojene u konektoru jer od tada mi se i pojavio ovaj problem.

zmay123 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2014., 17:20   #2
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Pa ako je prije radilo dobro a sad ne vjerovatno nisu nešto dobro spojili. Mi ti tu nemožemo puno pomoć, zovi svog operatera i prijavi problem. Plaćaš im da sve radi pa nek dođu i prespajaju dok ne poprave.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2014., 19:04   #3
zmay123
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Banjaluka
Postovi: 35
Pa bas oni dosli i to spojili ,da znam da je problem u te dvije zice otkino bi ih .
zmay123 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2014., 19:51   #4
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
1. Nije u pitanju nikakav adsl kabel sa dvije žice , nego telefonski, od utičnice do rutera.
2. Provjeri slijedeće: da li su na obadva kraja četverožilnog kabela žice spojene istim redom.
3. Ako jesu, provjeri dali su dobro zakrimpane. ADSL može radit i po jednoj žici. Nađi nekog da ti zakrimpa ponovo, ili probaj sam. Pogledaj one male žute kontakte na konektorima, da li su svi do kraja utisnuti , ako koji nije, uzmi mali šarafciger i pritisni ga .
4. U UPOTREBI SU TI SAMO DVIJE SREDNJE ŽICE NA KONEKTORU, ne sve 4.
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2014., 14:12   #5
zmay123
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Banjaluka
Postovi: 35
Telefonski kabal mi ide direktno sa krova zgrade tako da ne mogu provjeriti dali je isti raspored gore i na konektoru koji ide u ruter . Pogledacu da li je sve zakrimpovano kako treba , ali ipak mislim da cu da presjecem dvije zice viska to mi je najvise sumljivo .

Najgore sto posao dobijaju ljudi koji ne znaju da rade , vjerujem da ja vise znam od covjeka koji je dosao od mog operatera da to zakrimpa .
zmay123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na