Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2009., 15:31   #361
franjo17
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: V. Bukovec
Postovi: 8
nemoš vjerovat kaj mi se događa... laptop poludi kad igram Football Manager 2009, i to na način da kad počne 3d tekma, izgubi struju i počne raditi na bateriju, i blinkaju ledice od power (ljubičasto!!!!!) i baterije. dok radim bilo kaj drugo, sve je normalno, al dok zaigram FM, onda se to dogodi. kad ištekam i ponovno uštekam kabel, stanje se popravi, ali samo na 10-ak sekundi, pa ponovo. napominjem da se to događa samo kad počne 3d utakmica. u ostalim slučajevima je sve OK!
ima li netko odgovor na ovaj misterij??????????
franjo17 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 16:04   #362
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
jesi li probao jos koju 3d igru? stvarno cudno. nemam uopce ideju. mozda da pitas u zasebnu temu tako da i ostali koji nemaju ovaj laptop uoce. jer tesko da ce ti to netko znat. mozda najbolje servis
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 10:47   #363
kresso
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 14
evo da iznesem dojmove rastavljanja za fanove 16f toshibe :)

Prvi put je rastavljena,propirita i skinuta je temp na 50ak, nakon par mjeseci se opet temp digla toliko da je u prosjecnom radu bila oko 70-73 stupnja,a kad igra krene onda 85-90 i off... i odlucih se sve skinuti, hladnjak vent i pastu zamijeniti,pratio onaj tutorial iz teme, nije bilo tesko koliko sam mislio da ce biti, ispirio propirio i 'oduvao' svu prasinu, ocistio proc acetonom, ostavio da se osusi, i nakon svega fino radi na 48-49, a nakon 10ak min igre 65 stupnjeva...eto. Ako nekon zanima dali se isplati taj posao

kresso je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 18:17   #364
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
dali i kod vas odlazi boja sa sive plastike? meni se prvo pocelo gubit gdje drzim lijevi dlan, pa prije 2mj i na desnoj strani. ali vidim da mi se pocelo gubit i na drugima mjestima gdje ne naslanjem ruku.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 22:03   #365
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
dali i kod vas odlazi boja sa sive plastike? meni se prvo pocelo gubit gdje drzim lijevi dlan, pa prije 2mj i na desnoj strani. ali vidim da mi se pocelo gubit i na drugima mjestima gdje ne naslanjem ruku.
Meni ništa, jedino san je na par mista zapara. Nego krepala mi je tipka "A" pa san ga again mora slat njima na servis u ZG.
Nego koliko vam baterija traje, meni nakon godinu i pol dana korištenja cca 10 min maximalno, katastrofa s obziron da ga nisan puno koristio bez punjača....
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 22:54   #366
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
ja u vlaku uspijem odgledat divx od cca sat i 10min s time da je na "long life"
razmisljam da kupim neku kvalitetnu boju i to sve prefarbam. samo se bojim da ce na kraju jos groznije izgledat il da cu nes sjebat
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 22:57   #367
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
jebote tebi je ok, ja se sićan kad san tek uzeja laptop nisan moga više od 1 sat i 10min gledat film na long life načinu rada
nisu ono ni ludi, na cili laptop dobiješ garanciju od 2 god, osim na bateriju koja ima 1 godinu garancije
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 05:06   #368
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
ma na pocetku sam uspio i sat i pol gledat. ma jedno vrijeme sam drzao bateriju van laptopa a onda mi je dojadilo stalno stavljat i vadit svaki put kad mi zatreba za fax i poceo ostavljat unutra.
ali mi ide na k.... ovo gubljenje boje
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 20:32   #369
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
Jel možeš staviti sliku, baš me zanima na šta to liči
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 22:22   #370
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197

na lijevoj strani je vec odavno izgubilo. nedavno se pocela gubit i na desnoj strani di drzim dlan. ruke mi se dosta znoje
kontaktirao sam danas asbis u ljubljani. kazu da bi me plastika kostala 50€ + pdv i jos troskovi montiranja. sat dodje 45€.
mozda napravim na kraju ljeta kad stara bude dobila moj laptop a ja si kupim desktop
prvo sam razmisljao da ofarbam nekom kvalitetnijom bojom
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 22:37   #371
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
He, ovo je kazna šta se kupuju fancy - šmency laptopi,
stari Henry Ford je jednom rekao: "Ford T možete dobiti u bilo kojoj boji dok je ta crna".


Možeš birati da zažmiriš ili se olakšaš za cca 100 €
The question is now
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 23:28   #372
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
baš nakaradno izgleda, al za te pare se ne isplati radit, radije sam nešta smisli...
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 01:50   #373
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
razmisljo sam da nalijepim neke naljepnice ali opet to nije to
vidjet cu, 100€ ipak nije malo za takvu glupost
ma nije ni taj laptop nesto previse lijep. uzeo sam toshibu jer ju je cimer iz doma imao i na njoj sam radio maturalnu radnju. djelovalo je ok. ali ovo je stvarno jadno

EDIT: Nikky kako to da si u ovoj temi? posjedujes toshibu? jesi li i ti pao na fensi izgled
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 07:22   #374
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
Zašto bi platio troškove montiranja? Čisto sumnjam da nisi sposoban to i sam montirati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 11:24   #375
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Vjerojatno je jos pod garancijom?
Pokriva li takvo "ostecenje" garancija?
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 12:34   #376
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
ne pokriva i imam jos 3 mjeseca garancije
sad sam gledo to rastavljanje pa me zanima dali je ko od vas isprabao rastavljat? dali je ipak jednostavno kao sto se cini prema onim slikama? na ove mislim
koliko sam primijetio ima samo par sarafa
sta bi mi sve trebalo od alata? malo me eng hebe
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 13:38   #377
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
imaš nekog par stranica prije da je probao, napisao je i temp prije i poslije. Potraži malo. A za kojih mjesec, dva ću se i ja odvažit (a200, izgleda mi isto, samo je boja druga), jer je upravo došao sa servisa sa generalnog čišćenja.

da odma pitam, kak ste ga sastavljali, samo obrnuti redosljed ili?
matman je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 13:55   #378
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
EDIT: Nikky kako to da si u ovoj temi? posjedujes toshibu? jesi li i ti pao na fensi izgled
A ne, imam R51 a oni su od kvalitetne crne plastike na tom mjestu. Zato sam i napisao gornju rečenicu starog Forda.

Neko je pitao kako se sastavlja, pa u 99% slućajeva točno obrnuto od reda rastavljanja. Nisam gledao linkove, nađi service manual i tu je sve opisano i objašnjeno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2009., 14:50   #379
kamikazaa1234
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 5
Meni baterija traje isto malo više od ćuke vremena, imam laptop godinu i pol. Nego htio sam sa vam svima podijelit svoju avanturu oko popravka laptopa.

Jedan dan mi se lap samo ugasio, ne reagira ništa, niti svijetli napajanje, niti sa baterijom ne daje znakove života. Odnesem ga 29.6. u MojServis i vele za tjedan dana zovi, bit će gotovo. Dobio sam ga sad u srijedu, znači više od 2 tjedna, što i nije neki bad, reko oprostit ću im to. Zvao sam ih 3 puta u ta 2 tjedna, svaki put mi je čovjek rekao da je riknula grafička zbog pregrijavanja zbog previše prašine i da moram svakih 2 tjedna propuhivat da se opet ne skupi prašine. Ali najzanimljivije je to što su naručivali 2. puta grafičku, zato jer je prva bila neispravna. Pazi šta oni rade, pošalji ne znam kud grafičku, oni ju tamo repariraju i šalju nazad opet ako nekom rikne i stave u laptop ko da je komponenta nova. I šta ako mi ta ista grafulja rikne za godinu dana kad ne budem imao garanciju!? Pljunut hrpu para ili prodat lap u dijelove? Strava! I još mi lik kaže da inače ne prihvaćaju takve reklamacije. Pa jebote nisam ja turo tu prašinu unutra.

Uglavnom, sad je sve ok, proc se ne diže u normalnom radu iznad 40 stupnjeva. I da, kupujem kompresor, 2 bara zraka u ispuh i da vidiš!
kamikazaa1234 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2009., 23:08   #380
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
A šta ja znan ja iman dobra iskustva sa servisom, evo prije misec dana sam poslao laptop u Moj Servis da mi poprave tipku "A" (nije reagirala). Oni su mi još očistili laptop i zamjenili pastu na procesoru. Cijena 0 kn, eto ugodno neočekivano iznenađenje......
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2009., 22:43   #381
crepljanin
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: RS
Postovi: 3
Ovako, prije svega pozdrav svima.
Jedno pitanje u vezi toshibe a210-16f. Vec godinu imam ovaj laptop, instalisan XP, trenutno drajver za ati hd 2600 je modulisani 9.7, fali mi samo drajver za 1394 net adapter.

Vec tri puta je bio na servisu, zadnji put promijenjena maticna i graficka. Sa dravjerom za grafiku 8.413 se pojavljuje BSOD.

Postoji li mu lijek posto on steka i sa jedni i sa drugim drajverom za graf. Ne znam da li opet da nosim u servis.
crepljanin je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2009., 12:15   #382
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
trebaš ga očistit. šta se tiče 1394 drivera probaj s ovim
http://www.softwarepatch.com/utilities/realteknic.html
ja ih koristim i sve radi.....
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 00:03   #383
crepljanin
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: RS
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Prince-Artas Pregled postova
trebaš ga očistit. šta se tiče 1394 drivera probaj s ovim
http://www.softwarepatch.com/utilities/realteknic.html
ja ih koristim i sve radi.....

Prijatelji, nekoliko problema...

1. Na ovim slikama se vidi kakvo mi je stanje s drajverima.

http://img86.imageshack.us/i/1394x.jpg/
http://img60.imageshack.us/i/acpi.jpg/

Instalirao sam ovaj tvoj drajver ali mi kaze da uradim "suthdown and plag realtek PCI card to complete installation", a pojma nemam sta da ukljucim da bi se zavrsila instalacija poslije restarta.

2. Ati tool 0.27, s kojim zelim da opteretim grafiku 100 %, pa da radim test stability na everestu mi izbacuje "the video card you selected for overclocking in ati tool does not seem to use by windows....", nemam ideje kako da rijesim problem.

3. I najvaznije, Lap top ociscen, na everestu mi na test stability ne prelazi temp CPU 75 C, GPU koja nije opterecena ne prelazi 35 C. Skinuo sam modulisani drajver 9.7 ali mi laptop samo odjednom zakoci i moram ga na turn off prisilni...

Moze li mi bilo ko proslijediti link za grafiku da ista stabilno radi, da barem neko vec ima iskustva da radi ok....


Zaista sam mnogo, mnogo dana proveo na guglanju problema, plizzz help...
Unaprijed zahvalan!!!
crepljanin je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 12:15   #384
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
Par stvari:
1. Ovo sa tvoje druge slike (neki TOSHIBA ACPI-Compliant Value Added Logical and General Purpose Device ) neman ni ja instalirano i sve mi radi ok. Ustvari opće neman pojma šta je to
2. Najnovije drivere za gradičku možeš dobiti tako da skineš službene drivere sa ati-jeve stranice i onda ih moddaš ovim alatom (radi 100% sa catalystima 9.7)
http://www.driverheaven.net/modtool.php
3. U vezi štekanja perporučam ti da laptop držiš na npr 3-4 kutije cda tako da zrak koji puše iz donjeg ventilatora ima gdje ići
4. sa 1394 problemom ti nemogu pomoći
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 09:18   #385
crepljanin
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: RS
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Prince-Artas Pregled postova
Par stvari:
2. Najnovije drivere za gradičku možeš dobiti tako da skineš službene drivere sa ati-jeve stranice i onda ih moddaš ovim alatom (radi 100% sa catalystima 9.7)
http://www.driverheaven.net/modtool.php
To sam i uradio, ali upravo za ovaj drajver modulisan s modtoolom vazi ...
Skinuo sam modulisani drajver 9.7 ali mi laptop samo odjednom zakoci i moram ga na turn off prisilni...

Pozz!
crepljanin je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 16:35   #386
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
dali je tko od vas spajao svoj laptop preko VGA izlaza na veci monitor? koja je max rezolucija i kako vam radi? negdje sam procitao na netu da nema limita
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 17:15   #387
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
Citiraj:
Autor crepljanin Pregled postova
To sam i uradio, ali upravo za ovaj drajver modulisan s modtoolom vazi ...
Skinuo sam modulisani drajver 9.7 ali mi laptop samo odjednom zakoci i moram ga na turn off prisilni...

Pozz!

neznan zašto ti se to dešava,
jel imaš najnovije drivere za matičnu
mobility modder zahtjeva instaliran MSXML 6.0 možda njega nemaš instalirana
ati catalyst control center zahtjeva .netframework, moža on pravi probleme
ili možda da probaš pobrisat temeljito stare drivere i probat sa verzijama 9.6 i niže (ovaj put nemoj instalirat control center već samo driver)
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 15:49   #388
stereotyp
1,2,3... fall over!
Moj komp
 
stereotyp's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 204
da malo vratim topic iz mrtvih..

instalirao win 7 64 bit nakon toliko prozivljenih frustracija sa vistom 32bit na slicnoj toshibi a210-19k.

Nakon 3 dana, laptop i dalje radi savrseno. Drivere sve automatski nadje pomocu updatea osim cardslota, pronadje i genericke drivere od grafe
al nebitno jer je ATI konacno dao full podrsku za Mobile HD2000/3000/4000 seriju tako da su moguci za download..

touchpad radi savrseno, FN keyevi, vise se ne smrzava u black screenu nakon sleepa.. tatalni preporod nakon Viste, a imam osjecaj da se i manje grije.

Nema rusenja, blue screenova...

preporuka za sve frustrirane a210 korisnike
__________________
vintage hi-tec
stereotyp je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 17:45   #389
flOorKilla
Premium
 
flOorKilla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zgb
Postovi: 49
ja sam win 7 instalirao jos prije ljeta, sve savrseno radi. sam nadje sve drivere kao sto si rekao. preporod nakon viste.
nego, baterija traje nekih.. minutu dvije. naime originalni punjac je bio riknuo od udara struje pa smo kupili zamjenski (nije bas bio jeftin) ali taj je gubio kontakt na jednom spoju tako da se laptop stalno punio-praznio i to je unistilo bateriju.
znate li kako se krecu cijene baterija (znam da su dosta skupe kod nas) da li se to nabaviti izvana i kako? mozda neki websajt ili preporuka
__________________
unreachable. allways.
flOorKilla je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 17:50   #390
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,445
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na