Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2012., 14:17   #1
mekoslav zrkva
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 13
asrock 770 extreme3 + gigabyte gtx460 1gb OC

Pozdrav, imam jedan problem koji se vuče od kada sam kupio novi komp. Komp se zamrzne i sam resetira nakon nekoliko sekundi, ponekad ga moram i sam resetirati i to uglavnom dok igram neku igru. Nosio sam u ADM cijeli komp na reklamaciju, prije toga samo grafičku. Po njima je uvijek bilo sve ok a i sam sam se uvjerio da grafička kod njih dobro radi. Na kraju sam sam skužio da se komp zamrzava u igrama dok su instalirani driveri za USB 3.0 kontroler na 770 extreme3, posudio sam od frenda neku slabiju radeonku i s njom nije bilo zamrzavanja u igrama. Dali netko od vas ima iste komponente uparene pa da mu se dešava ista stvar, nekakvo rješenje za ovaj problem? Hvala!
mekoslav zrkva je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 07:21   #2
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
Da li si radio bilo kakve testove, da li se generirao minidump file, tamo piše zbog čega se restarta. Vjerujem da si kemijao sa driverima za grafičku pa bi ih trebao detaljno obrisati prije stavljanja novih. Uz razne alate za uklanjanje grafičkih drivera ja toplo preporučujem reinstalaciju winsa i instalaciju tvorničkih drivera grafe.
esad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2012., 12:29   #3
mekoslav zrkva
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 13
Sa driverima sam probao sve tvorničke, bete, nove. Windowse rušio 15-ak puta. Nisam radio nikakve testove. Npr instalirao sam Arkham City, pokušam igrati, zamrzne se ili na start meniju ili kad pokrenem benchmark ili kad krenem igrati. Ni minuta ne prođe moram komp resetirat. Znači to sve dok su instalirani driveri za Fresco Logic 1000G USB 3.0 kontroler na matičnoj. Uninstaliram drivere za taj USB 3.0 kontroler i nema više zamrzavanja.
mekoslav zrkva je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na