Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2008., 16:15   #1
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
Hitno POMOĆ-crko lap Acer 5112

evo maloprije idem instalirati nove windoze. imam u lapu jedan disk/3 particije, reko idem spojiti ove dvije u jednu i to ce mi biti particija za windowse, a ona velika nek ostane za podatke kako je i bila. pokrenem instalaciju windoza i izbrišem te dvije particije, ali mi ih nije spojio u jednu....reko valjda treba napraviti restart...to i napravim, kad ono nema više niti boot-a nego mi izbacuje neku poruku kao s greškom za ethernet...valjda??? (tak ne nekaj pisalo ako se dobro sjecam)
i napravim ja još jedan restart...prvo mi se pojavi LOGO laptopa gdje mogu birati ulazak u BIOS...i mogu uci u BIOS i sve podesiti...ali nakon tog logo-a mi se pojavi samo crni ekran i tako stoji bez ikakvih pomaka.
sad neznam kaj bi bilo, disk sam izvadio i probao na na cimerovom lapu, i radi. isto tako sam probao staviti drugi disk u svoj laptop....ali ništa.
što bi moglo biti???
kaj mi je riknulo?

pliz ljudi pomagajte...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 16:25   #2
ZgenBo
Registered User
Moj komp
 
ZgenBo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: tu sam blizu
Postovi: 30
Citiraj:
Autor J@nos_Herc Pregled postova
evo maloprije idem instalirati nove windoze. imam u lapu jedan disk/3 particije, reko idem spojiti ove dvije u jednu i to ce mi biti particija za windowse, a ona velika nek ostane za podatke kako je i bila. pokrenem instalaciju windoza i izbrišem te dvije particije, ali mi ih nije spojio u jednu....reko valjda treba napraviti restart...to i napravim, kad ono nema više niti boot-a nego mi izbacuje neku poruku kao s greškom za ethernet...valjda??? (tak ne nekaj pisalo ako se dobro sjecam)
i napravim ja još jedan restart...prvo mi se pojavi LOGO laptopa gdje mogu birati ulazak u BIOS...i mogu uci u BIOS i sve podesiti...ali nakon tog logo-a mi se pojavi samo crni ekran i tako stoji bez ikakvih pomaka.
sad neznam kaj bi bilo, disk sam izvadio i probao na na cimerovom lapu, i radi. isto tako sam probao staviti drugi disk u svoj laptop....ali ništa.
što bi moglo biti???
kaj mi je riknulo?

pliz ljudi pomagajte...
možda je crko ekran. evo ima i ja problem na svom lapu hp6715 samo nestane slike. kažu mi da je problem možda sa kontaktima. al ovo će prije bit softverski problem vezan baš za tu instalaciju windowsa. a jel ti prije gubio sliku??
ZgenBo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2008., 16:33   #3
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
da, prije mi je se malo gubila slika dok sam otvarao/zatvarao laptop...ali je bio na servisu i to je sve sređeno i uopće više nije bilo tih problema.
ali upali se laptop i pokaže prvi LOGO screen i normalno mogu ući u BIOS ali poslije toga nema više slike.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 19:05   #4
ZgenBo
Registered User
Moj komp
 
ZgenBo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: tu sam blizu
Postovi: 30
??? neznam prijatelju. morat ćeš stručnu pomoć potražit, ja ti i nisam baš neki bajtaš. možda ti se baš nešta u bios-u pobrkalo. sretno sa sređivanjem kvara
ZgenBo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 21:37   #5
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
evo cijeli dan se hebem s tim laptopom....
znači upali se normalno i pokaže prvi LOGO screen (gdje se može otiči bez problema u BIOS), te nakon toga screen-a se pojavi crni ekran i zavrti se CD (jer sam stavio da mi boot-a s optičkog uređaja....i tako ga on zavrti i cijelo vrijeme je crni ekran.
probao sam i bootanje s USB key-a ....ali ništa. niti jedna tipka ne funkcionira, samo je crni ekran i tako stoji.
memorija nije jer sam ju probao s drugog laptopa, disk također.
e sad što bi još moglo biti???
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 22:04   #6
ZgenBo
Registered User
Moj komp
 
ZgenBo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: tu sam blizu
Postovi: 30
čudi me da ti se nitko drugi nejavlja za pomoć. bar ovdje ima stručnjaka na forumu. pa jesi li ti njega restarto u pola instalacije ručno ili ti je sam nudio tu opciju ???
ZgenBo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 22:07   #7
ZgenBo
Registered User
Moj komp
 
ZgenBo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: tu sam blizu
Postovi: 30
eeeeeeeeee. imaš skype??? nađi lika, ZLIKOVSKI se zove. maher je.
ZgenBo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 22:18   #8
boris87
Premium
Moj komp
 
boris87's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Žepče
Postovi: 407
stavi u biosu na default sve.....izvadi bateriju stini par puta gumb za paljenje...pričekaj 15min i ukljuci na punjacu bez baterije...to sam negdje naso na forumu i meni je pomoglo...nije mi radila tipkovnica u biosu i sad sve radi...nesto se bios bio poremetio...šta ja znam..:-) niš te ne košta
boris87 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 11:14   #9
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
hvala boris87 ...ali to kod mene ne pali.
izgleda da je neki veci kvar
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 11:26   #10
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
koji je to točno ZLIKOVSKI na skype-u ...ima ih više.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2008., 15:11   #11
tino
Premium
Moj komp
 
tino's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
I ja sam imao taj problem na laptopu od susjeda. Tu particiju koji si dobio spojivši one dvije, FORMATIRAJ (s partition magic ili hirens boot cd) i onda bi trebao moći instalirati windows...
tino je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 15:18   #12
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
Citiraj:
Autor tino Pregled postova
I ja sam imao taj problem na laptopu od susjeda. Tu particiju koji si dobio spojivši one dvije, FORMATIRAJ (s partition magic ili hirens boot cd) i onda bi trebao moći instalirati windows...
si ziher da je to....jer i dok izvadim disk iz laptopa pokazuje mi isti crni ekran...bez ikakve poruke da fali disk i sl.
mislim da nije problem u disku???
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 20:54   #13
czoran
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: -
Postovi: 12
Hi,

Vjerojatno ti je "otisao" bios flash chip/eprom. Moguce je i da je lose zalemljen ili su ga "serviseri" prije tebe mrdali. Problem je sto ne moze snimiti postavke koje mu namjestis i dozvoliti nastavak boot-a. Vruci zrak ili dobra lemilica sa tankim vrhom i mirna ruka pa "udri" po svim pinovima chipa. Ili daj nekome tko je vican tome.
Moguce je i da je netko uflesao krivi bios fajl. Ako kazes da "vrti" CD, onda napravi dos boot cd sa komandom za flesanje iz autoexeca. Vjerojatno ces morati "pogoditi" pravo ime flash fajla - ili se snadji na netu. Google is your friend!

Pozdrav.

PS
Nema to veze sa diskovima, particioniranjem, Windows,...
Istina je i da Windows nekad zabrljavi bios postavke, ali to vec nisam godinama sreo...
czoran je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 21:26   #14
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
....poslao sam ti PM
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 14:21   #15
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
evo samo da vam javim....bio lap na servisu...otišla matična...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 18:52   #16
ZgenBo
Registered User
Moj komp
 
ZgenBo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: tu sam blizu
Postovi: 30
Thumbs down

Eto vidiš da stoji tvrdnja: SVI EL. UREĐAJI RADE NA BIJELI DIM. I KAD TAJ DIM IZAĐE ONDA VIŠE NE RADE. I šta kažu u servisu, koliko dengi će te koštat da ga staviš ponovno u pogon?
ZgenBo je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 18:58   #17
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
..poznati lajn..otišla vam je matična. Posavjetuj se još s nekim.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 19:00   #18
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
a rekao je da druga matična + posao = cca. 3000kn ... a za te novce kupim novi, još bolji laptop
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 21:01   #19
czoran
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: -
Postovi: 12
Nazalost, sve su cesce takve "dijagnoze" servisera i "ovlastenih servisera". Jadni, kad ne znaju sta bi rekli, kazu "otisla maticna", x000 kuna, itd.
Sve se izgleda svodi na to da se samo prodaje, a ne popravlja. Ni ne trude se. Servisi nam zive od prodaje a ne od rada i znanja. Samo da se prodaje, nista drugo nije bitno.

Pozdrav.
czoran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na