Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2019., 17:58   #751
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
@Colossus

Upravo tako. Popizdio sam na Hold E za svaku interakciju. Idem lootat les, on mi u zadni sec promjeni loot sa E na switch weapon sa govnetom na podu sa E. Onda primjetim naknadno da mi je weapon otisao.....o jeben te zivote.

Mobovi dobiju no clip po volji, lik trci kroz vrata, drugi otrci sa platforme 500m u daljinu...30m iznad zemlje. Idem snipat lika, a on u zidu....

Ok, ajmo stealth. Lik ispred mene, pogodim ga nozem, odletio je 5 metara kroz vrata i pao ispred svih i digao uzbunu. Sunce ti zarko, nisam znao da imam tako jaku ruku da ga noz odnese u mp3.

Slucaj 2, stealtham i gledam moba kako patrolira... lijevo-desno, lijevo-desno i produzi i padne sa platforme...padne, pogine i ovi dignu uzbunu.
AI za 5.

Voice acting je bas kao sta kazes, UZAS. Prokleti UZAS, kad i ako ljudi dodju do one male sta kaze "hvala ujko Artjom" doslo mi je da spucam nesto. Potrosit desetke miliona dolara na ovo a ne dat 12c nekome da izgovori 3 rjeci. Pas, macka il hrcak bi dali bolje voicelineove.

Hitbox je zalost, nemam druge rijeci. Sve sta sam vidio kako streamerima dize tlak je 10x gore kad sam igras.

Open world je zakurac. Dobijes mapu i setaj po njoj, lootaj sitnice, pobij mobove. Vrati se tu za par minuta, mobovi su opet tu, al loot nije. Ako ubijas ljude, barem dobijes ammo, ako su one zivotinje, well, mos se jebat, ode ammo u bespovrat. Dodjes do ruba "podrucja", samo se izvrnes mrtav.

HOLD E to retry. Ovo je tako frustrirajuce da ako predjem ovo i ne razbijem nesto, ja cu to zvat uspjehom.

Na 1060 ide sasvim dobro. 55-60 90% vremena, onda pogledam zid i fps padne na 45.... pogledam komplex ispred sebe sa puno vise stvari...60fps.
Optimizirano, nema sta.

Vratio fow na 60, sad mi fali pola ruke, dok igras ne vidis geiger counter i vrijeme, jednostavno moras imat osmrtnicu.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 18:05   #752
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sad se vidi zašto su igru prodali epicu. I sami su znali da su napravili drek i uvaljali im mačka u vreći
Ne mora biti ali sve upućuje na to.

Čitam pozorno ove vaše komentare i ničega od toga nema ni blizu u Redux verzijama, čak ni u prvog dosta bugovitoj 2033 nije bilo tako loše kako pišete.

Uf uf, ne veselim se uopće počimati iako sam bio nahajpan do maximuma. Oh well, kad će taj Doom novi

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 18:29   #753
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
kak mislis od serijala? Pa metro 2033 nije nitko mogao igrat na releasu, sad ovaj vecina moze, ne kuzim
Pa tri igre su izbacili isti developeri tri zaredom=serijal ili meni serijal ,a sta nije po knjigama serijal jeli? ok kbk.
2033 nije u to vrijeme ni bio razvikan kao ovo sad ,masu ljudi ima problema sa igrom različitim hardwerom pogledaj samo steam,reddit ...metroll isto zahtjevan ali optimiziran znaci može se.
U ovom stanju meni je igra fail ,unistallam zasad za godinu dana opet probat steta bar je dirt 2 vani

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 22.02.2019. u 21:39.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 18:48   #754
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
https://www.hcl.hr/recenzija/metro-exodus-135803/

Domaca recenzija, zadovoljni, dobra ocjena...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 19:00   #755
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Prvo sam pogledao ovaj review par dana prije nego sam probao Metro, i mislio sam da lik pere pod sa igrom čisto jer eto nije mu sjela, i nevoli takav đir, i mislim da je tad bio JEDINI na youtubu koji je kritično i vrlo negativno govorio o igri.


Sad vidim da je bio potpuno u pravu.


https://www.youtube.com/watch?v=yaSDvSLErw0
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 19:05   #756
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Pa tri igre su izbacili isti developeri tri zaredom=serijal ili meni serijal ,a sta nije po knjigama serijal jeli? ok kbk.
ma fulo si moju poantu, rekoh ''serijal'' u smislu ni prvi metro nije bio tehnički kako da se izrazim, ''svima dostupan'', tek nakon doslovno par godina sam ga mogao odigrat kak spada
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 19:15   #757
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Igra vise nije metro,a stalker je bog za ovo,totalno su "ubisoft štih"

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 19:31   #758
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa baš recenzije kažu da nije poput ubisoftovih lutanja i umjetnog produžavanja igre...

Nadam se da se ne pljuje po igri zbog nekih fangirl izljeva oko nekog servisa

OK da treba koji patch to mogu razumijeti kao objektivne razloge. Ionako vas first day/first week/first month/ igrače smatram beta testerima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 19:36   #759
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Da ova igra ima makar približno sličnu mehaniku kretanja i pucanja kao Far Cry igre, oprostio bi joj puno toga, ovako je uz sve bugove kada je sam gameplay zamoran i naporan, sve ostalo pada u drugi plan, tj. nebitno je.


Meni ovo izgleda sve više kao Fallout 4 sa puno boljom grafikom.


I opet će zaraditi brdo para je su papci koji rade review igre gladni nečega sa ovakvim settingom i grafikom, ili su pak potplaćeni da zažmire namjerno na sve nedostatke.


Stvarno sam htio da ovo bude dobra igra, baš sam razočaran.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 20:51   #760
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
I ako dignete FOV, dobijete osmrtnicu, tj, na 60 ako ste ranjeni, imate crveno na rubu ekrana. Na 70 imam crveni rub...2cm od ruba ekrana.
Koji konzolitis od igre.
Ja sam stavil fov na 47 kada imam 21:9 monitor. To mi je izbacil fov calculator

Sent from Carmageddon
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 21:09   #761
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Da ova igra ima makar približno sličnu mehaniku kretanja i pucanja kao Far Cry igre, oprostio bi joj puno toga, ovako je uz sve bugove kada je sam gameplay zamoran i naporan, sve ostalo pada u drugi plan, tj. nebitno je.


Meni ovo izgleda sve više kao Fallout 4 sa puno boljom grafikom.


I opet će zaraditi brdo para je su papci koji rade review igre gladni nečega sa ovakvim settingom i grafikom, ili su pak potplaćeni da zažmire namjerno na sve nedostatke.


Stvarno sam htio da ovo bude dobra igra, baš sam razočaran.
Kolega, ni sam nebi bolje sročio. Imamo isto mišljenje.

Ubija me fizika kretanja i kretanje mišem. Kao da igram sa gamepadom. Nekaj tu ne štima. Da je bar tak fluidno kretanje ko u FC.

Jebu me i mračne scene. Ja qrtza ne vidim makar sam gammu malo pojačal. Nekaj tu gadno ne štima...



Sent from Carmageddon
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 21:57   #762
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Znači igra je smeće ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 22:34   #763
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Da, nije na steamu...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 22:46   #764
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Kakve veze ima steam,točno se vidi da su išli na isfurane fore i mase...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 10:02   #765
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Znači igra je smeće ?
Nije smeće, ima bugova to je standard za danas, ali nije loša...rekao bih prosjek

Dok dođe Redux verzija na Steam kupit ću...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 10:30   #766
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Meni svejedno.Odigrat ću je jednom,ako nevalja arhivirat i zaboravit.Ako je dobra ,odigral bum je u budućnosti ponovno,kao i sve ostale.
Danas više niti ne očekujem previše od igara.Sve su više manje na isti kalup!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 12:08   #767
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Da, nije na steamu...
Mislio sam da smo već apsolvirali tu temu. Ili ti opet treba pojasniti zašto si fulao ceo fudbal, ali ovaj put sa jako puno bojica?

Anyway, i ja sam bio u krivu, mislio sam da će Exodus biti THE igretina, kad tamo konzolaški prdac...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 12:21   #768
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
@emil

U tome i je problem. Odigrao ti jednom il 5 il 10 puta, oni su dobili pare i zivo ih zaboli. Plate se day 1 revieweri da lazu ko stoka da ekipa kupi. Ekipa se pomiri da je danas normalno dobit bugovito smece od igre sa losom optimizacijom i laznim marketingom.

U svakom slucaju oni dobiju pare, a mi smece.... samo treba prestat kupovat igre dok ne budu patchane kako treba. Ako oni nece patchat, mi necemo kupit.

@garro
Nije trebalo ic dalje od video opcija da vidis da je igra usrani konzolaski port. I jos prijete da nece izdavat igre za PC....
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 12:30   #769
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa revieweri igraju na konzolama
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 12:52   #770
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CJfYxAmWcAAsx76.jpg‎
Views:	228
Size:	421.0 kB
ID:	20880  
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 13:01   #771
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jel tko od vas to prešao ili se samo vritite na početku? Pitam jer se mogu naći dijametralno suportni dojmovi...

Random komentar sa nekog videa o hardveru

Citiraj:
slightly off-topic but man I've been enjoying Metro Exodus, especially the 2nd half has got to be one of the most atmospheric and immersive fps singleplayer experiences I've ever had in my 30 years old life.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 13:03   #772
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Meni je igra super za sad, probo sinoc far cry new dawn i smijesna igra poslije metroa
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 13:27   #773
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Jel tko od vas to prešao ili se samo vritite na početku? Pitam jer se mogu naći dijametralno suportni dojmovi...

Random komentar sa nekog videa o hardveru
Trenutacno na kraju pustinskog djela, rekao bi mozda blizu pola igre.
Ocekivao puno vise od Metroa. Izdat poluproizvod, konzolaski neoptimizirani port i onda cekajmo patcheve...
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 13:48   #774
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
samo treba prestat kupovat igre dok ne budu patchane kako treba.
najgori su preorderi jer posto-poto trebaju staviti igru raspolozivom recenog datuma.
  Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 14:46   #775
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Ali ali, ako preorderas i platis 10-20-30% vise, dobijes cool skin (il nesto)

Jebote, prije su imali beta testere kao zanimanje i placali ljudima da testiraju igru da bude ok kad izadje, sad nema potrebe, izbaci govno, igraci PLATE da igraju early acces alphe i bete.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 15:03   #776
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Igrači plate njima da bi testirali igru, a oni tom lovom plate reviewere da hvale igru.

Besplatna promocija + nalaženje bugova, a ako je itko i podizao glas, ušutkat će ga prvim patchem kojeg bi ovako i onako morali izbaciti.

Igre danas rade biznismeni koji su dobro proučili sustav, znaju sve "exploite", a jedino im je bitno financijsko izvješće na kraju godine i to je to. Nema tu strasti i prave inovativnosti ko nekoć.


__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 15:17   #777
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Jel tko probao vrtiti rtss? Koristim dx12 jer mi dx11 iz nekog razloga neće raditi, crasha mi igru kad ulazim u igru. Igra mi se vrti na 60 fps kada mi je monitor na 60hz, kada stavim monitor na 75hz, tada naravno skoči na 75 fps i tu i tam se poveća na 80 i to je to, većinom je na 75 fps. Vsync je isključen u igri, gledal u user.cfg fajlu da slučajno nije uključen, u nvidia panelu sam provjeril da nije vsync uključen i pod postavke za metro exodus exe. Čudno. Bilo koju video postavku da stavim, niš baš ne utječe na perf..


Inače, što više ju igram to mi se više sviđa, ima i dalje onaj svoj metro štih. Na stranu tu i tam koji bug i te gluposti...
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 15:21   #778
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ja imam zasada 1h igre i nekako mi nije baš the feeling, a i priča mi je malo nategnuta. Nekako odjednom prevelik odmak od prvotne ideje samo života u Metro-u, i onda nekako notorno glup razlog zašto je bilo tako kako je bilo.

Ali dobro, odigrat ću je, ima i dobrih elemenata

Hvala bogu da mi nije palo na pamet pre-orderati i slične gluposti
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 15:36   #779
gjokic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Pag
Postovi: 59
Igra je dobra za sada nema bugova na 1080ti dx12 ultra 1440p lijepo radi nema sutteringa ni bilo cega
gjokic je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 15:47   #780
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Meni je igra super za sad, probo sinoc far cry new dawn i smijesna igra poslije metroa
Far cry i je smijesna igra

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na