Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2017., 19:35   #1
blast90
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
Links prevara - molim kolege forumaše za pomoć

Pozdrav svim kolegama forumašima, kao što naslov kaže, prevaren sam i lažu me od strane servisa u Linksu.

Duga priča ali da skratim, kupljen laptop lenovo y520 iskeširao 9200kn, GTX 1060 I7 itd, pošto je došao sa 2TB HDD, kupim u linksu ja također ssd, odnesem u Zel-co na službenu ugradnju, platim 125kn, sve super, 14.11. ja to preuzmem, dolazim doma, stavljam Win 10 original, kupim i OEM key instaliram kad ono prvo uočim na ekranu bijelu mrlju, nekoliko minuta nakon toga ovaj problem:




pošto sam inforatičar i pošto imam previše iskustva sa hardwerom i znam da je ovo grafički defek tražim reklamaciju, na što mi oni povratno odgovaraju da je reinstalacija Win os otklonila kvar i ne žele mi dati trenutno drugi uređaj, još je kod njih, ja ga osobno ne želim preuzeti već želim drugi laptop (ne y520 model iz razloga da me opet ne prevare) ili povrat novca.

Molim da mi kolege forumaši koji kuže hardwer potvrde da se radi o prevari, scamu od strane "servisera" koji su očito otvorili i grijali grafičku te ju sada žele takvu vratiti pod "ispravno"

https://www.youtube.com/watch?v=rKf7E9KGcu4

Razlog kupovine laptopa u linksu je taj što sam tako stalna mušterija i kupio sam i prijašnji laptop isto tamo, zanimljivo je da sam prije 4-5 godina kupio ASUS laptop kod njih koji je bio isto kao ovaj neispravan, došao doma uštekao u struju kifla, doduše tada su bili ljubazni, dali novi i mislim oko 500kn popusta na novi uz isprike.

Oni koji me znaju sa foruma znaju da imam i previše znanja da će mi netko tko je "zagrijao ovaj gpu" reći da je reinstalacija Win-os-a otklonila ovaj problem.
blast90 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 20:05   #2
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Mislim da ti po zakonu moraju dati novce natrag. Ali provjeri jos! U Irskoj imas 2 tjedna cooldown period i u ta 2 tjedna mozes vratiti uredjaj bez da im ista kazes i da te ista pitaju! Mislim da to nije do same Irske, nego do EU regulative. Jer, Irci kakvi jesu, cak iako je EU prepisala da je n atehnicu robu jamstvo minimalno 24mjeseca, irci uredno i bez pardona daju jamstvo godinu dana.. Tako da, mislim da bi se ovo o povratu trebalo odnositi i na HR. Ali, jos jednom kazem, nek se javi netko tko je 100% siguran!
bacelj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2017., 20:40   #3
blast90
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
Imam par kolega/kolegica pravnika/ca pa budem vidio sa njima.
blast90 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 21:09   #4
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Imaš li BIOS pristup, vidiš li učitavanje Windowsa kod uključivanja tj resetiranja?
Možda je doista do loših drivera bila stvar a što se tiče povrata, u slučaju da je uređaj popravljen nemaš pravo na povrat novca.
Prema Zakonu o obveznim odnosima i Zaštiti potrošača kupac ima pravo vratiti proizvod unutar 14 dana te dobiti puni povrat novaca, ne navodeći razlog ako je kupio izvan poslovnice (web, telefon itd). Tj ako si platio proizvod preko weba (možeš podignuti u poslovnici ali ne i platiti). U slučaju da si platio u poslovnici, možeš im predati na reklamaciju unutar jamstvenog roka te tražiti popravak. Povrat novaca u tom slučaju imaš ako ne poprave, odnosno ako ne zamijene za isti uređaj. U slučaju zamjene za drugi proizvod, kupac ima pravo zamjenu ili povrat novaca.

Oni smatraju da je uređaj popravljen, preuzmi ga, i dalje imaš jamstvo 24mj odnosno koliko već. Ako se ponovi, prijavi kvar opet.
Links vjerojatno nije ovlašteni servis već Msan grupa (uvoznik) tj MR servis. Sumnjam da su ti išli grijati grafičku.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 22:02   #5
blast90
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Imaš li BIOS pristup, vidiš li učitavanje Windowsa kod uključivanja tj resetiranja?
Možda je doista do loših drivera bila stvar a što se tiče povrata, u slučaju da je uređaj popravljen nemaš pravo na povrat novca.
Prema Zakonu o obveznim odnosima i Zaštiti potrošača kupac ima pravo vratiti proizvod unutar 14 dana te dobiti puni povrat novaca, ne navodeći razlog ako je kupio izvan poslovnice (web, telefon itd). Tj ako si platio proizvod preko weba (možeš podignuti u poslovnici ali ne i platiti). U slučaju da si platio u poslovnici, možeš im predati na reklamaciju unutar jamstvenog roka te tražiti popravak. Povrat novaca u tom slučaju imaš ako ne poprave, odnosno ako ne zamijene za isti uređaj. U slučaju zamjene za drugi proizvod, kupac ima pravo zamjenu ili povrat novaca.

Oni smatraju da je uređaj popravljen, preuzmi ga, i dalje imaš jamstvo 24mj odnosno koliko već. Ako se ponovi, prijavi kvar opet.
Links vjerojatno nije ovlašteni servis već Msan grupa (uvoznik) tj MR servis. Sumnjam da su ti išli grijati grafičku.

Stima ali to nije bilo sve, neka je do drivera a siguran sam da nije, na ekranu je i dalje bijela tocka koja je pak problem ekrana, tako da ce i to trebati pravdati jer ja nemam namjeru platit punu cijenu za taj uredaj sa takvom manom.

https://i.stack.imgur.com/ExCe6.jpg

Evo ovako ti izgleda ta tocka ovo je primjer, kako novi laptop moze to imati..
blast90 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 23:41   #6
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
To je već drugo, za to trebaju zamijeniti ekran ili cijeli novi.
S time da će možda probati reći da je to tvoje fizičko oštećenje.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 03:11   #7
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
To je fizički ekran oštećen (Lcd bruise). Dogodi se ako zdrobiš laptop previše i nije do grafičke. Sad tko je odgovoran teško je utvrditi. Oni mogu reći da si sjeo na njega a do oštećenja je moglo doći i tijekom transporta. U kakvom je stanju bilo pakiranje kad si ga kupio?
U svakom slučaju sretno s tim.
2XO je online   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 06:58   #8
blast90
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor 2XO Pregled postova
To je fizički ekran oštećen (Lcd bruise). Dogodi se ako zdrobiš laptop previše i nije do grafičke. Sad tko je odgovoran teško je utvrditi. Oni mogu reći da si sjeo na njega a do oštećenja je moglo doći i tijekom transporta. U kakvom je stanju bilo pakiranje kad si ga kupio?
U svakom slučaju sretno s tim.
Fizicko? Kako bi sjeo molim te na laptop i napravio tako nesto, ocigledno je da je takva mana dosla sa laptopom jer da ga fizicki pritisnes doslo bi do pucanja ekrana ili razlijevanja boje u ekranu.. Laptop su mi dali u ducanu u ambalazi, laptop autom doma prevezen i na servis. Jedino tko ga je mogao ostett su osobe u ovlastenom servisu u sto sumnjam vec vjerujem da je takav dosao.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
To je već drugo, za to trebaju zamijeniti ekran ili cijeli novi.
S time da će možda probati reći da je to tvoje fizičko oštećenje.
Mogu probati reci ali onda mogu ocekivat i inspektorat.

Citiraj:
Autor 2XO Pregled postova
To je fizički ekran oštećen (Lcd bruise). Dogodi se ako zdrobiš laptop previše i nije do grafičke. Sad tko je odgovoran teško je utvrditi. Oni mogu reći da si sjeo na njega a do oštećenja je moglo doći i tijekom transporta. U kakvom je stanju bilo pakiranje kad si ga kupio?
U svakom slučaju sretno s tim.
Btw ima dosta forumasa koji su kupili laptop hoces links, neki drugi ducan sa istim problemom i kao novi je imao ili takav problem ili bijele crte.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 17.11.2017. u 08:42.
blast90 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na