Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2001., 17:27   #1
luks
Premium
 
luks's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Poljanice Zagreb, Hrvatska
Postovi: 56
Computer shop

Evo bas kad sam skupio sve financije i slozio konfiguraciju saznao sam da ABIT izdaje maticnu s KT266A chipsetom...blablabla...uglavnom odlucio sam pricekati tu plocu pa cu onda uzet kompletan novi comp.

Medjutim proteklih para dana sam cuo da mi frendovi imaju problema s hardverom iz Ve-Mila i HG Spota(a ja sam tamo mislio uzet comp).

Zato sad ne znam gdje da kupim comp(u Zagrebu naravno)

Savjet molim....
luks je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2001., 19:35   #2
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Bezgrešni dućan ne postoji , uvijek će se naći bar jedan nezadovoljni kupac tako da je potraga za savršenim dućanom uzaludna.



Evo ti review Abit KR7A RAID ploče pa čitaj :

http://www.ocworkbench.com/hardware/...kr7araidp1.htm

BTW uočio sam jednu zanimljivu stvarčicu na toj ploči ; izgleda da ima Power , HDD i još jednu LED diodu na PCBu kewl , još da stave gumbe...
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2001., 19:56   #3
luks
Premium
 
luks's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Poljanice Zagreb, Hrvatska
Postovi: 56
Da,tocno je to da nema bezgresnog ducana...za sad jos uvijek mislim kupit comp u Autronicu jer za njih nisam cuo nista lose( jedino sto imaju najgoru ponudu maticnih koju sam u zivotu vidio)

Procitao sam vec odavno sve testove nove ABITovke...zato sam i odlucio pricekati da dodje u prodaju.
luks je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2001., 20:04   #4
luks
Premium
 
luks's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Poljanice Zagreb, Hrvatska
Postovi: 56
E da zaboravio sam reci...frend mi je kupio totalno novu mashinu za 5000dm (da pet tisuca maraka) u Ve-Milu i naravno podvalili su mu sjebanu graficku (GeF3...ne znam tocno od koga). Kad je dobio comp je mislio da je problem s driverima, 2 tjedna je trazio drivere koji ce raditi normalno i nije ih nasao(jer je bila greska u grafickoj). I na kraju kad je odfurao comp na servis u Ve-Mil su mu rekli da je graficka pokvarena ali da ne prihvacaju reklamacije jer je otvorio comp pa ne vrijedi garancija.
luks je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2001., 20:05   #5
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Citiraj:
Originally posted by luks
jedino sto imaju najgoru ponudu maticnih koju sam u zivotu vidio
I dosta dobru ponudu coolera
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2001., 22:06   #6
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Ovako da vam stari iskusni kompjuteras kaze. Prvi komp sam kupio od Autronica i oni sucks. Iz Rijeke sam tri puta isao promjeniti memoriju u Zg. Onda sam u HG spotu kupovao par stvari i riknula mi je tastatura i njihov hard disk. Naravno nisam uspio im vratiti na garanciju. Iz Ve-mila su mi podvalili joystick koji je koristen i skoro u raspadnutom stanju!!!! A za njega sam platio 1000 usranih Kn. Toliko o nasim prodavacima smecha.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2001., 22:22   #7
luks
Premium
 
luks's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Poljanice Zagreb, Hrvatska
Postovi: 56
Ok iskusni kompjuteras...koji je tvoj savjet ?
luks je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2001., 23:00   #8
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Lijepo ti kupi komponente zasebno i doba si sam složi komp , imat ćeš sve drivere , kutije , knjižice i moći češ otvarati komp bez da izgubiš garanciju.


Evo još jedan primjer poštenja naših trgovaca:

Oni naplaćuju IDE kablove , a svi znamo (barem se nadam ) da se sa matičnom pločom dobiju dva IDE kabla i floppy kabel (u prosjeku ) .
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2001., 23:17   #9
luks
Premium
 
luks's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Poljanice Zagreb, Hrvatska
Postovi: 56
Razmisljao sam o tome...ali sto ako ja npr. kupim novu ABITovu maticnu u HgSpotu,sve lijepo slozim i ona mi sprzi graficku jer nije ispravna (kao sto se dogodilo ekipi iz PC Ekspert Teama).Ostat cu i bez maticne i bez graficke.

Zato stvarno vise nemam ideje...:confused:
luks je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2001., 06:47   #10
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Postoji samo jedno rjesenje - s njima ne biti mekan. Nama se nije radi jedne muzicke dalo prepucavat, pa makar nam zeznula i sve benchove, jer eto, to nam se sad prvi put desilo pa nek ga vrag nosi. No, od ovih ostalih vasih iskustva mi se digla kosa na glavi. Meni je posebno zanimljiva sljedeca stvar... ako kupis pojedinacno neke komponente onda dobis garanciju na njih, a ako kupis komp koji je od njih sastavljen, i ne daj Boze ga otvoris jer ti nekaj ne shtima onda gubis svu garanciju... Tko tu koga zajebava?

To tako nemre ici. Po meni tu treba zvati inspektora, financijsku policiju, sto god... Ako covjek plati onda to treba i raditi. I ako nece milom onda silom... i kad se tako par puta opeku mislim da ce prestat raditi sranja i ponasat se tako kako se ponasaju.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2001., 07:33   #11
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
To i ja kazem, treba ih razapeti. A sljedeci put kad kupujem pregledat cu svu robu jel otvarana ili nije. Tako jedino mozes dobiti nesto normalno, kao kad kupujes na pjaci.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2001., 12:57   #12
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Hehe izgleda da se ja razlikujem opet..znaci ja nikad nisam imao problema skoro sa ni jednim cdshopom... jedino me zivcira sto nabacaju u katalog hardware a kada zelis kupit kao recimo kada sam htio kupit macase big tower300w prije nekih 4 mj onda nisu imali ili nisu mogli nabaviti. A ako zelis narucit iz vana onda ide PDV na hardware..tako sam se odusevio kada sam paket kao poklon i morao platit 890kn. A sto se tice memorije raste ko luda...samo u 3 dana u engl. je narasla za oko 10Ł to je naravno za 256ddr micron.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2001., 14:51   #13
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by luks
E da zaboravio sam reci...frend mi je kupio totalno novu mashinu za 5000dm (da pet tisuca maraka) u Ve-Milu i naravno podvalili su mu sjebanu graficku (GeF3...ne znam tocno od koga). Kad je dobio comp je mislio da je problem s driverima, 2 tjedna je trazio drivere koji ce raditi normalno i nije ih nasao(jer je bila greska u grafickoj). I na kraju kad je odfurao comp na servis u Ve-Mil su mu rekli da je graficka pokvarena ali da ne prihvacaju reklamacije jer je otvorio comp pa ne vrijedi garancija.
cuj znam da ce ti ovo grubo zvucati, ali sam si je kriv.
ako je kupio gotov komp i dobio garanciju na njega, a ne kupio komponente i slozio komp, onda nije smio nista prckati.

ne branim ve-mil, dapace mislim da ih nista ne kosta zamijeniti graficku i poslati pokvarenu na servis, vjerojatno salju komponente na servis svakih par dana, pa sto je onda jos jedna kutija. tako se i stvara pozitivni image firme.. no u hrvatskoj stvarnost je nesto drugo.

s druge strane, sumnjam da bi drugi ducani postupili drugacije, vjerojatno imaju desetke kompova tjedno koji im se vracaju di su klinci sami prckali, gurali olovke u ventilatore, prolijevali cedevite po maticnim plocama i slicno i normalno da ce im svima reci da su otvaranjem kompa prekrsili garanciju.

zao mi je tvog frenda, al svaka skola se placa.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2001., 15:36   #14
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Mogu reci da u nasem servisu ne stavljamo naljepnice i nikad nisam imao problema, niti je netko mjenjao djelove niti je netko odlucio baciti sok preko kartica. Jedino sto smo naplacivali ako je grom sto skurio. Ne vidim razlog zasto oni ne mogu zamjeniti karticu. U Hrvatskoj ocigledno ne postoji nacin da nesto u garantnom roku zamjenis. Da ne pricam kako svi mi dajemo silne novce na kompjutere.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2001., 16:05   #15
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
sto se tice narucivanja izvana, koliko znam hrvatska je postala pridruzena clanica europske unije. znaci carine nema, porez je vec placen unutar europske unije - poreza nema.

ili se mozda placa 1% carine na sve europske proizvode kao sto je bio slucaj u njemackoj. neznam, ali ne vjerujem da je bitno.

to se desilo tek nedavno, i to na mala vrata, tako da mozda niste ni upoznati s tim.

ako narucujete - narucujte iz europe. i ako vas je** na carini objasnite im neke stvari... i nemojte se cuditi... meni su uvijek pokusavali naplatiti 10% carine na informaticku opremu iako je carina na to ukinuta. ako se ne zalim - platim 10% carine i nosim stvari doma. ako se zalim - ne platim carinu, cekam par dana duze da oni tam nauce kak da rade svoj posao. i to naravno svaki put isto. klasika.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2001., 00:52   #16
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Pa ja mislim da Hrvatska jos nije u EU..tako da se jos placa carina tak nest...znaci na komp. komponente se ne placa carina to je jos staro od HDZa ostalo ali se zato placa porez koji su meni obracunali nekih 25%. I jos je na kutiji bilo naznaceno poklon, ali to kod nas nist ne znaci na sve se placa pdv ili carina svejedno.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2001., 01:10   #17
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Mislim da će od 1.1.2002. ukinuti carine i poreze na robu iz EU i CEFTA-e
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na